Večne hladné dieťa? Neviem mu pomôcť

marhulka88
29. apr 2008

Je normalne ze ak dvojtyzdnove dieta nadojcim z oboch prsnikov (15-20 min. z kazdeho) je stale hladne??? prikladam si ho casto kazdu polhodinu a mam pocit ze dieta je neustale hladne (po jedle si vzdy odgrgne)...neprestajne place az krici, nemozem ho uspat, stale si dava rucky do ust a cmula ich, stale akoby hladal bradavku-berie do ust vsetko co je naokolo a neviem mu pomoct...
mliecka mam dost lebo aj po kojeni ked ostriekam tak tam este mliecko je
je mozne ze je to sposobene tym ze dietatko ma problem s plynmi? neustale sa puci tlaci a plyny odchadzaju len ked ho nosime na rukach pripadne na prechadzke
je mozne ze tie "priznaky hladu"-hladanie bradavky, cmulanie prstov atd. nesuvisia s tym ze dieta chce stale jest?
prosim o rady lebo z toho neustaleho placu som zufala a neviem mojmu miminkovi pomoct...

petramelka
4. máj 2008

ahojte, no my tiez papame dookola z jedneho aj z druheho prsa. ked maly pyta, no nedat mu ? 🙂 tiez ma prave dnes 3 tyzdne. chcela by som sa skor opytat.. on mi totiz vacsinou po kojeni zaspi, vtedy viem ze je syty 🙂 no a ked zaspinka, nedavame ho odgrgnut. Asi to nie je dobre, ale neviem co s nim v tomto pripade.. a vcera chytil nejaky zachvat ci co. prebral sa zo spanku. z nicoho nic ocervenel, raz zaplakal bolo ticho, zasa zaplakal zasa ticho. ako keby sa nevedel nadychnut ci co.. strasne sme sa nalakali. uz sa mu to stalo druhy raz. nemate s tym niekto skusenosti? a ako je to s tym grganim? dakujem pekne za radu

penelope10
4. máj 2008

ahoj petramelka... my sme mali prolongovanu zltacku (asi 4 tt) a s tym bola spojena aj spavost. Ked malinky zaspinkal a nebol odgrnuty nebudila som ho, len ho treba dat do postielky nabok (v zavinovacke) aby sa nestalo ze sa zadusi so zvratkami v spanku. 😉
Ja som to riesila tak a vpohodke 🙂

petramelka
5. máj 2008

no my ho davame spinkat na bok v zavinovacke. este aj na vankus, aby bol vyvysene, ale jeho aj tak zalialo. alebo neviem co to bolo zac :(

penelope10
5. máj 2008

tak neviem nam sa obcas stalo 14 -2 mesiac ze sa v spanku poblinkal (podla plienocky co mal pod hlavickou) ale inak to bolo v pohode? a nemohlo to byt u vas nieco ine? 😒 skus sa spytat pediatra... 😉

emjee
12. sep 2008

marhulka88 • 1d • Dnes o 09:01
Nase babo od malicka rado papa...kazdy ma upokojoval ze sa to upravi ze je to len silny saci reflex
spociatku jedol kazdu hodinu, potom sme to potiahli na dve hodinky, asi pred mesiacom som mu chcela interval predlzit na trojhodinovy kedze som si niekedy vsimla ze bez jedla vydrzi aj 3 hodky
ked sme s tym zacali malemu sa uplne nabural denny aj nocny rezim...odvtedy vecne skace po prsniku len co si k nemu lahnem tak po mne skace, zaspavat chce len na prsniku, v noci vstava aj 5x na kojenie pricom je schopny didat aj hodinu a pol vkuse...na striedacku pije potom len cmulka ale vzdy ked sa prsnik naleje tak mlieko vypije ked mu prsnik vyberiem z pusky je hned hore a nespi...neviem ci je to normalne ale ja uz nic ine nepocuvam len "mem mem" ...neviem ci je to len silnym citovym putom a tym ze sa potrebuje ubezpecovat ze som stale nablizku alebo v tomto obdobi potrebuje viac mliecka kvoli rastu?
co sa tyka priberania tak je to ok...vzdy priberie 1-1,5kg za mesiac a tiez velmi rychlo rastie (obaja s manzelom sme vysoki), stolica je tiez ok, vacsinou kaka kazdy den no stane sa aj to ze nekaka 4dni
vzdy ked ideme k lekarke hovori ze ma "velke brusko" ze na nom vidno ze rad papa...ja som uz z toho zufala neviem ci mu nedokazem vytvorit rezim alebo sme ho rozmaznali alebo tolko mlieka ozaj potrebuje alebo ako to vlastne je...
jedno je pravda ze sa ani jednu noc nevyspim lebo vkuse len kojim a kojim..dietatko je tiez cez den nevyspate a vecne mrzute...napadlo ma ze by to mohli byt aj zubky ale dasienka nema ani opuchnute ani po zuboch ziadnej stopy...poradte pls. dakujem

renatam • Dnes o 13:51
Ahoj marhulka. Neboj nič, nie si sama, moja malá má rok a 5 mes, a ešte som sa ani jednu noc pri nej nevyspala,
"cici-cici" si pýta v noci opakovane, radšej to ani nepočítam. Ked vstane tak 3-4x za noc-to je výborná noc, ale takých je veľmi málo.
Kamoškina malá to robila tiež, ona ju zo svojich zdravotných dovodov musela zo dňa na deń odstavit, a malá začala krásne spať. Ale ja moju odstaviť ešte nehcem- a lepšie povedané ani si topredstaviť neviem, tak sa ďalej kojkáme- veď je tokrásne. kedy inokedy ju budem mať pri sebe, mojkať sa s nou ak nie teraz?. Tie chvíle sa rýchlo pominú a ja si to užívam. cez deň si s nou pospím, aby som vládala. Snáď to tí nezbedníci nebudú robiť do puberty. Vydrž,máme "také! detičky. Drím palce.

annag • 2d, 34tt • Dnes o 14:14
marhulka, renatam Ti veľmi krásne napísala.

bábetká sa menia, každé je iné a inak sa správa po narodení a inak v polroku či roku. Mliečko mu zatiaľ nemôžeš uberať, je to jediný zdroj jeho výživy, a tým že mu ho dávaš na požiadanie, robíš všetko preto, aby priberal a rástol podľa svojich vnútorných potrieb. Samozrejme, keď už len cucká, tak je to len citovou potrebou a musíš sa s tým vnútorne viacmenej zmieriť. Je však už veľký, a môžeš ho intenzívne zabávať aj inými vecami ako je prsník, čo najviac sa s ním hrať, chodiť často vonku na prechádzky, atď. Na režim máte veľa času, a ozaj bola škoda, keď si sa ho pokúšala presvedčiť na iný interval, ako on sám požadoval. Prsník je pre bábetko obrovská citová istota a ak mu ju násilím berú, odopierajú, tak vie oň neúnavne a tvrdo bojovať. Dojčiatka majú iný režim ako bábetká na UM. Detičky dojčené totiž môžu zakaždým vypiť iné množstvo mliečka, raz od hladu, raz od smädu a potom aj intervaly dojčenia sú rôzne. Celý režim dňa bábetka sa teda podriaďuje najmä v prvom polroku dojčeniu. Detičky na UM pijú dávky pravidelne a v rovnakom objeme, takže aj režim dňa je pravidelnejší. Je to však len jedna z mála výhod UM. Dojčenie je krásne a má oveľa viac výhod, ozaj to obdobie veľmi rýchlo ubehne a potom už budeš len nostalgicky spomínať, aká dôležitá si bola pre Tvojho synčeka.

bibula • 2d • Dnes o 14:23
podobna tema tu uz je,treba vydrzat.

marhulka88 • 1d • Dnes o 15:48
no pekne ste to napisali babenky moje...
to ze kojkanie je krasne mate pravdu keby som to nerada robila pre svojho synceka tak to uz daaavno vzdam lebo od zaciatku kojenia riesim same hrce upchate mliekovody a pod. moj manzo by skoncil uz po druhom mesiaci aj ked viem ze nam to tajne zavidi ze sa mozeme tak krasne mojkat my sa vsak drzime dalej a chceme to este dllho aj vydrzat
cele ma to ale zneistuje kvoli tomu ze neviem co je za tym....hlad? citova naviazanost? stale pocuvat tie reci u dokyny ze ma velke brusko ze mu davame vela jest ze ako viem ze je hladny a pod. na druhej strane zase ked tolko je obcas tie zvuky v brusku su priam otrasne ... ale to mame asi vsetci nejake tie brusne zvuky
no a to neustale "mem" este aj ked ideme vonku tak v kociari srdcervuco place mem ej ej ... no co mu mam davat didu este aj vonku? co sa tyka hier tak pocas dna sa snazim ho zabavit ale je to tiez naarocnee
velmi na hracky nie je...tak na minutku ho snad zaujme cosi a potom zase len mem a chce ist na ruky no a to ze je stale mrzuty a unaveny je fakt....je malo dni takych kedy sa pekne zahrame alebo niecomu venujeme...
vacsinou je mrzuty podrazdeny a nic ine ho nezaujima len mem, na ruky a didanie

sisa88 • 1d • Dnes o 15:58
marhulka88- podobne u nas, mala ma cez 5 mesiacov, narodila sa 3,2kg a ma 9,2kg a 70cm! a tiez zboznuje papkata noci podobne ako u Teba- prsnik my best friend🙂)))...to je zvlastne, prave som bola na teme kde deti prespia celu noc...to si my asi nevieme ani predsatvit🙂 ja som tiez od jej narodenia nespala a zabava cez den, to je mnohokrat na rukach a tak..a ked pocujem niekedy tie mudre reci starsich dam,ze "sme si ju tak naucili" tak tiez mi nie je jedno..ale jedno mi z toho vychadza, ze deti su rozne, kazde je individuum a neda sa to zaskatukovat ani dat do nejakych tabuliek....takze ja si hovorim, ze to je moja lekcia trpezlivosti🙂)))
ale zase budme radi, ze kojit mozeme, tiez som uz parkrat mala upchate mliekovody a uz som boal v koncoch , ale potom som to stale predychala a sli sme dalej...moja mala navyse nechce ani cumel ani flasu, takze ak prejdeme na nieco ine, asi uz len z pohara ale verim,ze sa raz vyspim a ze sa to raz zmeni.... sranda je, ze pred rokom by som nepovedala ze tolko zvladnem, nespat atd.... clovek vydrzi hrozne vela...

sisa88 • 1d • Dnes o 16:05
marhulka a to ze je cez den nevyspaty a mrzuty moze byt zo zubov, skutocne..moja kraska bola posledych 6 tyzdnov mrzuta, ona taka nebyva, to ze je nespavec je jedna vec ,ale nikdy nebola umrncana a to sa jej razili zuby! doktorka to minuly piatok zistila a mame 2 zuby, takze asi sa mu tiez dasienka pripravuju na akciu, takze musim len vydrzat...uz sa tesim na zvysnych 18 zubov..ja som z toho zostala taka vysilena pretoze sme fakt 6 tyzdnov poriadne nespali, mala len take 20minutovky cez den a v noci bola skoro kazdu hodinu hore ..tak som z toho dostala ja zapal dutin a mam antibiotika..neviete ci mozem kojit popri antibiotikach? dostala som ich vcera, povedala som to doktorovi, tak snad je to OK...kojit prestat nechcem, teraz este urcite nie.

sisa88 • 1d • Dnes o 16:06
marhulka a kolko vazi/meria tvoj malinky?

mywiel
12. sep 2008

Marhulka my mame to iste, moja ma koliky presne takto sa to prejavuje, ona si tiez cmula rucky ale to nie preto ze je hladna ale pretoze ju to ukludnuje ked brusko boli, castym kojenim som jej tiez nepomohla myslela som si ze je tiez hladna ked kazdu hodinu pije ale ona pila len pretoze ju to ukludnovalo a kvoli tomu nestihala travit lebo som ju vkuse nadajala, to ze hlada bradavku neznamena ze bola hladna ale ze ju bolelo brusko a to bola jedina utecha ona pije aj ked ju boli brusko, teraz skusam davat fenyklovy caj, lebo doktor mi povedal, ze tym castym kojenim jej nepomaham, tiez ma plyny a je to zacarovany kruh. ☹

nikalea
12. dec 2011

ahojte maminky ....s malou Leuskou mam neviem ci problem ale vlasy mi s toho sediveju urcite ......malicku nekojim lebo nemam mlieko tak papa s flase nutrilon najskor pila HA lebo ja ako mala som mala alergiu na laktozu no grckala s neho a tak sme presli na nutrilon AR no ma necele dva tyzdne a je schopna vypit aj 90ml ....je to normalne ...stale si cmula rucky a ked jej dam cumlik ide sa zblaznit od sania ja uz fakt neviem co mam robit no mala spekulantka je najspokojnejsia na rukach ale zas nechcem aby si len na to zvykla 😖 ved same viete aka je to nevyhoda

nae
12. dec 2011

@nikalea ahoj, 2tyzdnove dieta by malo byt co najviac pri mame - potrebuje kontakt, vychovu si nechaj na neskor 🙂 Ked ma chut, tak jej daj, alebo skus ine mliecko - mozno jej bude viac vyhovovat a lepsie ju zasyti. Neviem, ako pocitas davku UM, ale ORIENTACNE by sa malo jednat o 150-180 ml/kg/den. Vravim - orientacne. Nas maly vypil jeden den viac, iny menej.

lussy666
12. dec 2011

@nikalea ako vravi @nae - u 2 tyzdnoveho mimina nejde o rozmaznavanie.....ked jej je dobre na rukach, NOS JU....;) drzim palce, nech sa vam dari, aj s kojenim..

nikalea
13. dec 2011

@nae @lussy666
ahojte no ja neviem ale mne sa ten Nutrilon nepozdava od kedy sme presli na ten Nutrilon AR vobec nema vetri musime stale pol hodinku po krmeni masirovat brusko Pupikom a davam jej aj Espumisan L inac ma brusko ako kamen a davku ratam tak ze ako je hladna stale jej spravim 60 ml a papa priblizne kazde tri hodinky a vychadza to ze papa tak asi 8 az 9 krat do dna no a na nutrilone je ze dieta z jej vahou od 3.5kg do 4.5kg ma vypit 670 ml ja uz neviem ze kde je problem ale asi najskor v mlieku 😒

silviatko
14. dec 2011

@nikalea skus Bebu od Nestle.my sme doteraz na nej to som uz 4 druhy mlieka vyskusala.a Nutrilon bol najotrasnejsi..

alexandra
14. dec 2011

Beba, jednoznacne 🙂 A nosit, tulit, maznat... Bola 9 mesiacov nonstop pri Tebe, pocula Tvoje srdce, si jej jedina istota 😉

nikalea
14. dec 2011

@silviatko
ahoj no uz sme to vyriesili pije nakoniec ten nutrilon AR a cely problem bolenia bruska bol v tom ze mala nepila cajik teraz jej davam aj do mliecka espumisan L a po kazdom papani a medzi papanim pije feniklovy cajik .....nechcem moc menit tie mlieka ale obdivujem tie deti ako to dokazu pit lebo smrdi to nehorazne teda aspon ten nutrilon strasne

nikalea
14. dec 2011

@alexandra
no ved sa tulime bozkavame mazname rozpravame heh mala je nonstop pri mne a fakt je ovela kludnejsia no vies babkovske reci ze nauci sa na ruky a nespravis vobec nic fakt si tieto reci vsimat netreba

silviatko
14. dec 2011

@nikalea no smrdi len ten Nutrilon,katastrofalne..ked by si dala ine mliecko uvidis aka spokojna by bola 🙂 ja som ho chutnala no cisto ako pokazene mlieko chuti..ostatne su perfektne ako materske ..

silviatko
14. dec 2011

@alexandra aj vy ste pouzivali Bebu? 🙂

nikalea
14. dec 2011

smrdi to ako kacacia mast ...no doktorka mi dnes povedala ze jej nemam menit mlieko a ze mam jej davat to AR aby negrckala .....ty davas ake mlieko ...alebo kojis

alexandra
15. dec 2011

@nikalea Kasli na reci, rob co citis ze je pre Tvoje babatko to najlepsie...

@silviatko Ano, aj my 🙂

zuzanamv
16. dec 2011

@nikalea Ahoj, velmi odporucam knizku Nejstastnejsi miminko v okoli, autor Harvey Karp.
Mne pomohla pochopit, preco sa novorodenec sprava tak, ako sa sprava, je to uplne logicke. A su tam dobre rady na to, ako utisit babo. 😉

nikalea
2. jan 2012

ahojte dievcata atak presli sme na HIPP pre a pro bio ..Leuska je spokojna a brusko nas boli menej ,,,,takze som velmi rada hehe

simann
7. júl 2014

Ahojte mamicky....mam taky problem...Moja mala ma 8 tyždnov a posledne 2 tyždne pri kojeni zacne sat a asi po 2 minutach mi vypluva prsnik a ked jej ho ponuknem znova sa prisaje pocucka a vypluje...tak potom ju ponosim odgrgne si ponuknem jej znova prsnik a znova sa to opakuje a niekedy sa stane ze sa nechce ani prisat...co mam robit???

adam2010
26. nov 2014

ahojte
mám 4 ročné dieťa a posledné 2 mesiace, ak je doma alebo u svokrovcov potrebu stále jesť. doje polievku a že je hladný, furt chce niečo jesť.
som z toho nešťastná, pretože už je kus tučnučký, hoci stavbou tela od malička bol ako valibuk, po mužovi, ktorý má 195 cm a váži 125 kg....
tak neviem kde je problém...
viete mi poradiť?

mirka0706
6. jan 2015

Ahojte 🙂 aj máme takého hladoša 🙂 má 7 týždňov a už váži niečo cez 5 kg, kojím ho a aj prikrmujem...najprv som si myslela že má reflux alebo že mu zvierač pracuje nedostatočne a preto nevie kedy dosť. Vážila som ho pred kojením a po kojení a rozdiel bol až 200 gramov, to znamená že vypije až 200 ml. Niekedy kojím aj celý deň, prsníky striedam až keď sa začne rozčuľovať že mu nič neide :D no lekárka mi vravela že nemám hľadať problémy tam kde niesú, teda že je to normálne zdravé dieťa a štikútka, zvracanie a večný hlad sú úplne normálne, no veľa zaváži aj to, že mu dávam Vigantol, ktorý spôsobuje svalové kŕče ( celý zbordovie a napne sa). Dôležité je správne podávanie kvapiek. Toľko moje skúsenosti 🙂

7lenicka7
26. mar 2015

@mirka0706 prosim vas a ake je spravne podávanie kvapiek, aby neboli krče?

mirka0706
26. mar 2015

@7lenicka7 na lyzicku kvapnut do mliecka, , je potrebne zapit ho aspon 20 ml mliecka,nie cajom ani vodou.