Velmi plačlivé bábätko

maji4
7. jan 2008

Ahojte neviem či to tu už niekde bolo ale ,mám doma veľmi uplakané dieťa, neviem čo jej je a preto by som chcela od Vás rady ako na takého plačka???
Alebo aspoň skúsenosti nech viem ,že tu nie som sama 😢

elinka27
19. feb 2008

tak som ho prechvalila 2 tyzdne bol klud a teraz uz po novom ani v noci nespime 😠

maji4
autor
19. feb 2008

elinka držím palce nech sa Jakubko napravý 😉

elinka27
20. feb 2008

no dufam,lebo inak som urcite v blaznici 🙂

dajna11
14. sep 2010

pomoooooc 😉 😉 moj drobec stále plače....už aj ja s ním...čo na to zaberá?okrem psychiatrie? ☹ 😉

pia22
14. sep 2010

Nebude to kolika? My sme sa preplakali do 4. mesiaca 20 hod. denne.

dovenka
14. sep 2010

na plac treba sa snazit vylucit dovody ako bolest bruska, zima, teplo............. a potom vydrzat. aj moja stale plakala, uz v porodnici len plakala a plakala a to sa tiahlo prve mesiace, ked babo len spi a place, ziadny pekny bdely cas, moja mala nikdy nedokazala len tak pozerat okolo a byt spokojna a je pravda, ze ten ustavicny plac pominie, ale nastane obdobie ustavicneho mrncania, kedy si vyzaduje nonstop pozornost, zabavania, vymyslania, takze prvy krat trosku ticha, ale ked clovek prestane na minutku, tak mrncanie... ale stale lepsie ako tie prve mesiace, ale pochopi to len ten kto to zazije.

katecameron
14. sep 2010

@dajna11 hlad dieta je hladne ked stale place az vela prdka tak to moze byt brusko ale ten hlad na 1.mieste

dajna11
15. sep 2010

@katecameron nie je to hladom.....aj pol hodku po jedle plače....

dajna11
15. sep 2010

@dovenka no prvá dcerka bola kludná,len pozerala a usmievala sa....od malička a tak toto čertíča ma prekvapilo 😉 😉 .plače,bez zjavneho dovodu,ani nespí riadne iba v kočiku vonku a tak sme vonku a na domácnosť kašleme 😉 .

katecameron
15. sep 2010

@dajna11 to vobec nevadi ze place aj pol hodinu po jedle moze to byt hlad podla toho aku ma stolicu vies ak syto zltu tak je to ok nieje to hlad az ide do zelena je to 100percent hlad a este treba sledovat kolko pribera za tyzden by ma este zaujimalo to je najdolezitejsi ukazovatel hladu az pribera trebars 200 g za tyzden tak je to ok no neviem kolko tvoje pribera len tak pre zaujimavost moja svagrina tiez kojila kazdu hodinu aj pohodinu ale decko v kuse vrestalo no nenormalne triaslo sa od revu malo zelenu stolicu ale ona tvrdila ze nieje hladny a navyse priberalo len ubohych 90g za tyzden co je zalostne malo moje dietatko bolo spokojne 200g za tyzden ale tiez sme papali niekedy aj kazdu polhodinu lenze moj snad ani plakat nevedel

dajna11
15. sep 2010

@katecameron už plne nekojím...ked som ho kojila tak vtedy plakal aj po 15min.a stále hladal prsko.....teraz ho dokrmujem po kojení takže to hlad nieje.priberá skoro 250g týždenne....lebo za dva týždne priberie 450g. no asi bue taký zlý....ja neviem ten plač definovať či je to od hladu,nervozity či nudy ako iné píšu že sa to dá rozoznať.

katecameron
15. sep 2010

tak ho popestuj mozno chce len citit teba ako mamicku neboj on nieje zly

januarova
15. sep 2010

@dajna11, skus napisat do temy Dakujeme Annag, tam ti baby poradia. Moze ju trapit reflux, ked plakava po jedle.

dovenka
15. sep 2010

dajna11: ale fajn, ze aspon tvoje prve babo bolo take kludne, lebo ja sa asi uz ani pre druhe neodvazim ak by som mala tym istym prechadzat. aj ja som kojila, aj dokrmovala a plakalo stale. par tyzdnove babo bolo hore od tretej poobede do pol noci a zevraj babatka len spia. nastastie sa naucila pekne spavat, ale bdely stav no hroza a ani som nevedela z babatka tesit, lebo ked spala uz som myslela na ten jej rev co pride. aj ona prespala pekne v kociku, ale zvykla som ju davat na balkon dokym nebolo minus a aj si zvykla, ze kocik nemusi byt stale v pohybe. ale teraz ma 10 mes. a pozera rada z neho len za jazdy, chodime na plavanie a ani v bazene nemozeme postat,.....bohuzial je stale nekludna, i ked inym sposobom ako tie prve mesiace.

dajna11
15. sep 2010

@katecameron ved pestujeme...čo iné nám ostáva 🙂 🙂 fakt je že vtedy stíši 😉 😉 ...ja viem že chce byť s niekym...ale celý den počuvať ten plač...neustále a ani chvilu si nepospať...ako on...to je na nervy...

dajna11
15. sep 2010

@dovenka no prvá dcerka bola iná..a úplne,preto som sa tešila ako si teraz ked mám viacej rokov a dcea je už odrastená vychutnám materstvo 🙂 🙂synčeka miluejm,jasné....ale nevychutnávam si to....najprv po porode bolesti....potom stále zapalené prsníky a teploty...nebola som schopná byť s ním sama...a bolo mi luto dcerky že sa jej nevenujem...lebo ona to vnímala že je trochu mimo diania...určite to je len prechodné kým malý pordastie,ale i tak...ked a tolko rokov venujete iba jednemu a zrazu už nie tak to cítiť. ja už neviem..rada varím,pečiem...nemám na nič času....doma špina,prach...manžel uprace ked príde domov...ja bud pestujem alebo kočikujem celý den ☹

katecameron
15. sep 2010

@dajna11 ak ta mozem aspon trosku potesit vravi sa ze deti ktore vela placu ze budu v dospelosti velmi pekne nejako to nemam potvrdene ale mozno akurat tvoje bude riaden kockos 🙂 ja som mala horsie dieta prvorodene to druho bolo ako anjel iba jedlo a spalo a este sa hovori ze ked to prve je dobre druhe je pravy opak a zas aj naopak ak bolo prve uplakane druhe je dobrucke u nas to tak bolo 😉

dajna11
15. sep 2010

@katecameron no tak toto keby som vedela tak si tp druhe rozyslím 🙂 🙂 ale nie...žartujem...ked sa na mna tie očká pri krmení pozeraju tak na všetko zlé zabudnem......a vaj taketo deti bývaju aj vysoko inteligentne,mudre......snád sa toho aj dožijem aby som to vdela potvrdiť lebo občas už šaleim za celý den plaču a volám mužovi kedy už príde domov,

katecameron
15. sep 2010

@dajna11 no s tou inteligenciou mozem potvrdit moja sestra ma takeho syna on snad vrestal vkuse a hladny nebol na 100percent dnes ma 9rokov a IQ 160 boli u psychologicky ako 3rocny uz vedel citat takze urcite natom nieco je 😉

ma2712
15. sep 2010

@maji4 ahoj mojmu bratovi plakala mala Lianka vkuse a niekedy ešte aj so sna,švagrina bola s nervami už na konci,A ked pokrstili po 4 mesiacoch tak uplne prestala plakat vobec nic spala, smiala sa, a neplakala ani ked bola hladna anipru zubkach :D Nevravim, že krst pomohol ,len vravim že fakt zahadne, nie? Alebo to je v mene?

dajna11
15. sep 2010

@katecameron no až také vysoké iq by nemusel mať 😉 😉 aby mu to nebolo na obtiAž 😉 😉

dovenka
15. sep 2010

dajna11, ja si ani neviem predstavit mat druhe babo pri tomto, ale u vas je uz vacsi vekovy rozdiel, tak starsie uz aj trosku pomoze, aspon nieco priniest, ci zahodit a pod... 🙂 a to, ze jej nevenujes tolko casu ako predtym rychlo zabudne a bude sa tesit z braceka o par mesiacov, ked sa s nim moze pohrat, ci knizku precitat, ci sa o neho ,,starat,, a synovi budu len tak ocka ziarit, ked bude dcera okolo neho obehovat. moja mala ked vidi deti, tak sa az roztrasie od radosti, no ale surodenec tak skoro nehrozi.
aj ja rada varim a peciem, ale to si vychutnavam iba v noci.
aj mne je luto, ze som si babatko nevedela vychutnat a tesit sa z neho tak ako som si to predstavovala. ale je pravda, ze to vsetko rychlo uteka, na vacsinu zleho sa zabudne, to pekne zostane v spomienkach a o 30 rokov si povieme, vsak nase deti boli dobre, tak ako hovoria nasi rodicia 🙂
ale to ma potesilo, ze ked prve je ,,zle,, tak druhe opak, zeby som si to predsa s druhym rozmyslela? ked jedno dieta je malo a dve vela 😀

katecameron
15. sep 2010

@dovenka jedno je ako ziadne dve su akurat a 3je vela hovori muzova 80babka 😉

nikolkaaa
22. mar 2011

ahojte chcem sa spytať moja kamoška ma dievčatko teraz ma 6 mesiacov je dosť hyperaktivna a stale uplakana už si nevie rady stale jej plače..v tehotenstve fajčila aj pila vinko a malej zacala davať od 4 mesiaca milacikov stym zacala ako prve a potom sa cuduje že jej malinka nechce zeleninu moj maly z milacika hnackoval dva tyždne nevedeli sme sa z toho dostať ja sm dala prveho milacika asi v 6 mes je to tiež skoro ale už som sa poučila..nemate nejaku taku skusenosť že vam dieťatko stale place už neviem co by som jej poradila..jedna znama mi vravela že ci malu neštipe brusko lebo aj umele mlieko jej stale meni..neviem ako je poradiť..doktroka jej povedala že mala je v poriadku že je proste taka..aj moj maly bol uplakany ked bol malicky ale to len prve š mesiace teraz ma 8 mes a je to anielik aj on zaplace ale to je už z inych dovodov ked mu nieco nechceme dať co nemože ako napr pocitač ..tak chyti nervy..dakujem vam za vaše odpovede.. 🙂

juli268
28. nov 2011

ako tu uz vsetci spominate aj ja patrim medzi mami s placlivim babetkom od rana do vecera mi preplakala od narodenia az po 3 mesiac teraz sa to uz lepsi ale tie vecere do 12 v noci so zavijajucou malou bolo nieco neznesitelne ani sa umit ani najest prosto nic 24 hodin len nosenie na rukach a 4 hodiny spanku v noci s dvojhodinovimi budeniami...a keby aspon v kociku vydrzala ani to ani cumel ani vidiet cez den pospala tak 10 min a opet plac....najprv som skusala espomisan L ktory ale nezabral ale potom som kupila infacol ten zabral uz lepsie aspon trosku sa to upravilo a pouzivala som aj teplomer na vyprazdnovanie a aj to zabralo trochu...a velmi ma prekvapilo to o caji vsade to pisu ze to pomaha a ja som sa s nim nalievala no hruza ...a mozno to suvisi aj s aktivitou pocas tehotenstva celych 7 mesiacov som pracovala a mala som uz pretim nervi na dranc tak to je mozno aj preto 😠 😠 ☹ ☹

juranka
29. nov 2011

@juli268 ahoj ja hladam nejaku takuto stranku o uplakanych babatkach ale vsetci ovoria o malickych detickach ale moja ma uz 8,5 mes. a az teraz mi uz nejaky ten cas vela place. som z toho casto na nervi. podla veku by to mohli byt aj zuby (tych uz ma 6) ale zeby plakala kvoli tomu kazdy den skoro cely den ? casto nepomoze ani nosenie na rukach. mne to pripada ako keby bola rozmaznana, ked ju posadim na zem tak place este viac. je mozne, ze take male dieta moze byt uz rozmaznane? ale ja nemam pocit, ze by som ju k tomu viedla ☹

kucminka
2. dec 2011

jaj babya,ako to tu čítam,tak ma čakajú ešte dlhé týždne s uplakaným babetkom.Moj malý má 5týždňov,a keď nespí alebo nepapá,tak revéééééé.Až keď ho zoberem na ruky,tak prestane,ale aj to sa mu po chvíli zunuje,tak sa musíme prechádzať.Nemá ani bolenie,myslela som že je hladný,dala som mu viac,máme Nutrilon Extra,ale ani to nezabralo.Tiež mi je niekedy do plaču,lebo už si neviem rady-aj som ho nechala nech si poplače,ale on vydržal dlhšie než ja ☹

olivia75
2. dec 2011

mam druhe baby -10tyzdnove a vediet pri prvom, to co viem uz teraz,usetrili by sme si vela preplakanych vecerov.ak je dieta napapane,prebalene a je v teple,napravdepodobnejsou pricinou placu je UNAVA !!! su deti,ktore su uz po hodine velmi unavene a nemusi to byt na nich vidiet! preto malinku uz po hodine vobec nevyrusujem,neprihovaram sa ani ocny kontakt!,dokonca ani nekojit (nasu to naramne rozculi),upokojim ju kratkym nosenim,alebo ak lezka a vidim,ze je kludna,dam iba cumel a parkrat pohladkam cielko a v pohode zaspi.manzel si dlho nemohol zvyknut,malinkej vela rozpraval,co je od neho mile,ale malu to vzdy velmi vycerpalo.ak aj teraz presvihneme,co len 10min.,uz je zle, je to takmer neutisitelny plac.do 2 mesiaco pomahalo pevne privinutie v zavinovacke a pokojne prechadzanie,teraz pustim vysavac alebo fen a zarucene pomoze.toto uplatnujeme,ak uz sme fakt dieta prilis unavili a presvihli dobu pokojneho zaspavania. ten vysavac potom az dokedy fakt nespi,skorsie vypnutie spusti cely kolotoc odznova.tip-nahraj si vysavac do mobilu 😀.ak to pomoze co len jedinej maminke,budem rada.co by som za to dala vediet to uz pri prvom...a nebojte sa rozmaznania,je to len docasne,asi do 4mes.

kucminka
9. dec 2011

@olivia75 Ďakujem za radu,určite vyskúšame.Už sme skúšali aj fén,aj vysávač,le akonahle sa vypol,malý začal kolotoč plaču znova ☹ momentálne je v stave,že sa napapá,prebalí,a v postieľke plače a nemože sa uložiť,dnes v noci sa ukladal 1.5hodiny,ani kolísanie nepomohlo.Ja som mala prvé veľmi dobré,zavinovala som ju do perinky,malého do perinky nebalím,možno je to aj tým,raz sme to vyskúšali,ale nepomohlo to.Musíme to vyskúšať asi teraz,aj keď už je asi dosť neskoro,už má 6týždňov a pomaly sa tam nezmestí.

bambinkaa
9. dec 2011

@kucminka my sme tiez pustali vysavac, alebo nieco co bzuči, no po 3 mesiacoch to uz nepomahalo. Perinku vytrvalo odmietala. U nas bola pricina neustaleho placu v alergii na bielkoviny kravskeho mlieka a v unave. Zmenili sme mlieko a vela som malu uspavala a strasne vela nosila. Teraz je to ovela lepsie, aj ked jači stale dost. Mam pocit, ze o chvilu aj zubky pojdu, takze bude este veselo. Ale pokial je babo tak malinke, vela ho nos, neboj sa nerozmaznas ho. Upokoij sa Ti na rukach. Nasa sa sama v postielke este ani raz neulozila ani neukludnila. Musim ju ja ukludnit na rukach a o 2-3 min. ju mozem polozit naspat a je v pohode. Vydrzi aj 10 min. 😉