Velmi plačlivé bábätko

maji4
7. jan 2008

Ahojte neviem či to tu už niekde bolo ale ,mám doma veľmi uplakané dieťa, neviem čo jej je a preto by som chcela od Vás rady ako na takého plačka???
Alebo aspoň skúsenosti nech viem ,že tu nie som sama 😢

maji4
autor
7. jan 2008

Sori za nadpis ale písala som to samozrejme s uplakanou Liliankou na rukách v rýchlosti 😔

katika1
7. jan 2008

Maji 😔 ja ti v tom síce nepomôžem, ale chcem ti len povedať, že Ti držím palce, aby to prešlo čo najskôr 😔

inak môj priateľ bol vraj vemi plačlivé bábätko a vraj na neho nič neplatilo, ale keď mal pol roka proste z ničoho nič prestal plakávať 🙂
počuj a tehotenstvo si mala v pohode?

maji4
autor
7. jan 2008

jej ahoj Kati hej tehotenstvo bolo v úplnom poriadku ani som nevedela ,že som tehotná. 🙂

Ja fakt neviem čo jej je 😢 😢 😢
Vieš ako mi je strašne do plaču keď tak plače a neviem prečo 😢 😢

katika1
7. jan 2008

verím.. aj mne by bolo 😔 a dr. si sa nepýtala, čo to môže byť???

maji4
autor
7. jan 2008

Ale hej ,ale ona no tak je len trošku viacej uplakaná ☹ ☹

larisa
7. jan 2008

Ahoj maji moj Danielko bol tiež uplakane babetko on ked nespal tak plakal a ked spal tak neplakal. Bola som tak velmi neštastna lebo tiež som nevedela prečo plače bola som aj velmi unavena.Bude už mat pol roka a už neplače dokaže sa sam pohrat hračkami.Neboj určite ju ten plač prejde.Može ju zaujat nova hračka. 🙂

seki
7. jan 2008

Maji a ked ju zoberies na ruky prestane plackat?
ja viem ze sa to neda riesit len nosenim na rukach ale mozno jej chybas ty a lebo niekto pri kom sa citi dobre.
A ak by ju nieco bolelo alebo trapilo tak by neprestal plakat ani tak.

My mame nastastie take placlive dni len malo a to kazda hracka zaujme na 2 sekundy a znova plac a chvilku na ruky a tak dokola. A trosku nam pomaha hudba. Celkom dobre mu robi folk a rockove balady. Na detske pesnicky nema velmi naladu iba ak mu ich spievam aj ja. Ale nechcem mu pokazit sluch uplne 😀 😀 😀

dadulka19
7. jan 2008

maji,aj naša viac plakávala...teraz má 7 mesiacov a je to oveľa lepšie... 🙂

verunokio
7. jan 2008

maji, naša malá plakávala veľmi tuším celé svoje tri mesiace života, od malinkata a tíško bola len na rukách, tak isto aj zaspávala a spala len keď nás cítila, hlavičku položenú na našom hrudníku. Prvých pať týždňov bol muž so mnou doma(mal zlomený malíček na nohe) a znášal to lepšie ako ja. Aj Grétka bola u neho viac v pohode, lebo jej plač na mňa veľmi doliehal. A ten ostatný čas s ňou ani neviem, ako som zvládla. Neplakávala len poobede na prechádzke, spinkala aj 2-3 hoďky a ja som sa na tento čas veľmi tešila, lebo som sa dala dokopy a pripravila sa na poobedie... Teraz je to už oveľa lepšie, takmer neplakáva, ale tá náročnosť a potreba nás mať pri sebe jej zostala. Viem, že to nie sú nijaké rady, ale drž sa...

Ale plakávala veľmi, keď začala štvrtý mesiac. Napriek tomu, že priberala, tak už som tušila podľa rôznych znakov, že je hladná. S lekárkou som sa poradila o dokrmovaní a od tej doby, je to naozaj s plačom vyriešené. Tak ak ešte len kojíš, možno porozmýšľaj o dokrmovaní...

maji4
autor
8. jan 2008

baby dík keď je na rukách tak neplače teda niekedy ale väčšinou to zaberá 😒
Ešte že je taká drobná lebo už teraz mám tak vyťahané ruky... 😖
Prikrmovať už prikrmujem 1x denne ale bohvieako nezaberá 😒 😒

Najprv som ten plač pripisovala ku kolikám ale teraz ich už nemá tak fakt nerozumiem.
A ony má ešte aj reflux a z toho samozrejme kyselinu tak možno z toho ,ja fakt neviem 😢 😢

prunti
8. jan 2008

Ahoj Maji, náš malý Daniel preplakal 3,5 mesiaca. Bolo to fakt o nervy, niekedy som to ledva zvládala, mala som pocit, že bude plakať vždy a že niet pomoci. Kus sa to zlepšilo tým, že som začala prikrmovať a strašne veľa sa mu venujem cez deň...od spievania pesničiek až po recitovania, keď ho nechám samého, začne plakať...no fakt, je že po tých troch mesiacov nastal u nás obrat..keď som si ja pýtala rady, čo s plačom, bolo mi povedané, že sa to zmení a to buď okolo 3.mes života dieťaťa alebo okolo 6mesiaca. Ja úplne viem, čo prežívaš, ešte aj teraz ma strasie pri pomyslení aké to bolo...veľmi ti držím palce a jediné čo ostavá je čas, uvidíš malá ti z toho zo dňa na deň vyrastie!

larisa
8. jan 2008

Ahoj prunti, ked som čitala tvoj pribeh tak akoby si pisala o tom čo som preživala ja. Niekedy som citila, že maly sa nudi na svete preto asi plakal. Tiež myslim babetko plaču vyrastie. 😒

maji4
autor
8. jan 2008

Dakujem za povzbudenie už aby to bolo 🙂 🙂

verunokio
8. jan 2008

maji, ja prikrmujem po každom kojení, ak je nervózna. Teda tak to bolo na začiatku. Prekvapilo ma, že teda z flašky vypije naozaj dosť, pritom mlieko som mala, tak som si aj odsávala, ale len keď malá spala a to bolo naozaj o nervy. Po týždni som bola vyčerpaná. Teraz neodsávam, len ju prikladám naďalej, ale už je takmer plná dávka vo fľaši. Kojím plne len v noci a keď uspávam cez deň, inak mi nezaspí. Ale prsník sa jej snažím ponúknuť vždy...Skús po troške prikŕmiť po každom kojení, aj keď to asi pomaly vedie k tomu, že bude po čase viac na UM. Ale u nás to naozaj zabralo a nebýva taká vystresovaná a plačlivá.

maji4
autor
8. jan 2008

verunokio dakujem vyskúšam 🙂 🙂

luciaj
9. jan 2008

maji, viem o com hovoris, ja som mala ten isty problem do 3,5 mes. potom sa to zacalo lepsit a teraz je to uz v podstate ok. preslo to samo, takze urcite aj u tvojej lilianky to prejde. tak len vela sil 🙂

maji4
autor
9. jan 2008

Ahojte tak dnes som ju prikrmovala a to čo som jej dala z fľaše komplet všetko vyvracala 😠 😠
A potom revala ešte viacej, možno preto lebo ja som jej to ešte nikdy nezmiešala s materským mliekom ako myslím to tak ,že najprv som kojila a potom fľašu vždy to mala tak že som vynechala 1 kojenie a dala fľašu.
Mohlo jej to uškodiť??? ☹

lucia ale to trvá už 5 mesiacu no nie celých 5 prvých 6 týždňov len spala 🙂 🙂 🙂

luciaj
9. jan 2008

maji, hlavu hore. Citala som, ze dietatko takto reaguje, pretoze este nema dostatocne vyvinuty nervovy system. Niektore dietatka teda placu viac ... ale vyrastie z toho, urcite nebude plakat do 15 r. 😀 nezufaj, aj ked viem, ze je to strasne narocne a nervy mas urcite na dranc. casom sa to upravi, drzim palce 😵

verunokio
9. jan 2008

maji4 ☹ tak to je mi lúto. ale to zrejme znamená, že máš dostatok mliečka, stačí jej to a malá neplačká preto, lebo by bola hladná...uškodiť jej to určite nemohlo, neboj. napísala som ti to v dobrej viere pomocť. Asi naozaj potrebuje len blízkosť, je úzkostlivejšia...naša teraz začína chytať nervy a mám dojem, že po čase nás bude dobre terorizovať, potvorka 😠

maji4
autor
10. jan 2008

našej sa to terorizovanie už podarilo 😀 😝 😝 😝
Dnes som zasa plná síl a energie v noci spala celkom dobre tak môže plakať 🙂 PREZIJEM TO 🙂 🙂

maji4
autor
5. feb 2008

Ahojte tak s úspechom môžem povedať ,že sa ten plač pomaličky ale pomaličky vytráca 🙂 🙂 🙂

Len aby som to nezariekla klop ,klop, klop.

larisa
5. feb 2008

Ahoj maji to som rada neboj už bude len lepšie.. 🙂 🙂 🙂

maji4
autor
5. feb 2008

larisa dakujem dúfam ,že som to nezariekla 😵

verunokio
5. feb 2008

maji klopem ti aj ja... aj Grétka je lepšia a lepšia, naozaj takmer zo dňa na deň 🙂 Držme si palce 😀

maji4
autor
5. feb 2008

veru veru držme a držím aj tebe 😉 😉

veverica
5. feb 2008

maji4 a netrapi tvoju malu nejaky zdravotny problem? Ked jej das viac papat neni kludnejsia? Nie si ty velmi nekludna? Vraj to babatka citia z mamy a prenasaju si to na seba. Nechcem tu mudrovat, inak aj moj maly dost plakaval a este aj place, ale uz je to lepsie. My sme mali koliky a mame aj reflux, ktory sa nam trochu uz zmiernil.

Tak drzim palce 🙂

maji4
autor
6. feb 2008

veverica nie väčšinou som sa snažila byť v pohode ale ako sama vieš to sa stále nedá 🙄
Aj nás trápili koliky asi do konca 5 mesiaca ☹ a popritom mala z toho aj strašné kŕče v brušku , ☹
A to všetko preto lebo som pila feniklový a rascový čaj, ako náhle som ho vysadila kŕče prestali a koliky pomaličky ustúpili.
Kojim ešte stále a odvtedy si dávam veľký pozor na to čo jem.
Ale už aj pomaličky skúšam, akurát minule som si dala trošku kapusty a celú noc sa budila lebo strašne prdkala....
A mám aj reflux ktorý sa nie a nie zlepšiť ☹ ☹
Ale aspoň už tak neplače už sa začala aj viacej usmievať... 🙂 🙂

maji4
autor
6. feb 2008

Dakujem aj ja tebe držím palce 😉

elinka27
8. feb 2008

tak ja mam podobny problem,moj tiez cele dni preplace, zacina sa to rano ked otvori oci a konci az po vecernom kupani.Nic nestiham,ani sa najest, navarit nic.Spi iba vonku, alebo na rukach no akonahle ho polozim do postielky alebo kocika je hore.Ak sa mi ho aj podari nejak uspat mimo ruk,spi maximalne pol hodinu a koniec.Niekedy uz som tak psychicky vycerpana, ze sa bojim,ze urobim nieco v amoku.Ked mu dam najest a mylslim si ze je klud,lebo asi plakal od hladu,odgrne a place znovu,uz aj ked si myslim,ze je to brusko, vyprdi sa vykaka aj tak place dalej.V noci chvalabohu spi,ale niekedy sa stane ze po krmeni v noci nechce spat,tak ho dame medzi nas do postele a zaspi.Niekedy je taky unaveny,ze ked place este pri tom aj spi 😒

verunokio
8. feb 2008

elinka, tvoj príspevok čítam ako o sebe, vyššie som o tom písala(to už sa ale týkalo malej, keď bola staršia), ale ty si to opísala lepšie...prešlo nám to asi v takom veku ako má tvoj Jakubko, potom sa to opakovalo z hladu po treťom mesiaci...ale začiatky boli presne takéto. Teraz má Grétka cez šesť mesiacov a je to fajn, teraz sa skor nudí a všetko by už chcela spoznať, vedieť a podobne. Zostala náročným bábatkom, ja aj teraz nestíham pri nej niekedy. Nechcem písať klišé, ale prejde to a zabudneš, aké to bolo hrozné...Viem to z vlastnej skúsenosti, prežila som to bez mamy a takmer nijakej ženskej pomoci-teda len kamarátke ďakuje, aj so zápalom prsníka, aj s čistením maternice po štyroch týždňoch po porode a s tromi chlapmi v domácnosti...DRŽÍM VÁM PALCE CELEJ RODINE aj JAKUBKOVI, lebo aj pre bábo je to náročné. A je zlatý...