Velmi plačlivé bábätko

maji4
7. jan 2008

Ahojte neviem či to tu už niekde bolo ale ,mám doma veľmi uplakané dieťa, neviem čo jej je a preto by som chcela od Vás rady ako na takého plačka???
Alebo aspoň skúsenosti nech viem ,že tu nie som sama 😢

kucminka
12. dec 2011

@bambinkaa a akéo si zistila,že má alergiu na bielkovinu?Ja dávam Nutrilon HA,zo začiatku Nitrilon Extra.Tak neviem,či to može mať.

bambinkaa
12. dec 2011

@kucminka tak divne sa krutila stale, ako keby mala koliky, jacala neskutocne vela, da sa povedat v kuse, bola nahnevana stale, odmietala mlieko, zurila uz ked uvidela flasku, mala hnackovitejsiu zelenu stolicu aj 2-3x denne a bolo toho veeela, mala vacsie cervene flaky na sebe, ktore zmizli, potom sa zas objavili inde. Ja som ale ako prvorodicka vnimala z toho tragicky len to, ze chce jest len 3x denne, co je pre novorodeniatko moc malo. To ma trapilo najviac. Dr. nam odporucil vyskusat bud nutrilon anti colics (tam je menej laktozy), alebo nutrilon allergy care (specialne bielkoviny). Anti colics malo horku chut, aj ked zabralo, stale ho odmietala. Tak sme vyskusali allergy care (ma fajnu chut) a zazracne sa ukludnila, zacala sa usmievat a presli "koliky"- kludne to mohli byt krce zaludka. Dieta jaci, place ale uz nie preto, ze by ju nieco bolelo, ale ze chce pozornost, chce sa hrat, spievat, potrebuje kontakt, alebo inu hracku a pod. Strasne vidno ten rozdiel v plakani. Casto je aj spokojna 🙂 Ale flasa sa jej az tak znechutila, ze aj mliecnu kasicku papa lyzickou.
Este takto, nut. HA je na nieco ine, Extra sme mali aj my, tiez jej to robilo zle. Ak kupis ten "nas" nutrilon, to su mensie krabicky 400g, staci to asi na 4 dni, uz po 2-3 budes vidiet rozdiel - ci to pomaha. Ale asi najviac Ti pomoze, ked budes vnimat svoje babo, urcite neplace len tak.

ralka
28. okt 2013

Ahojte maminky mam dcerku mesiac a 2 tyzdne a stale placeme nevie sama zaspat stale je na rukach neviem co mam robit aj ked je to sice druhe dieta je uplne ina ako prva rano sa zobudi dame sa na poriadok napapa sa a place a ja stale natriasam uz som nevedela ako si usetrit ruky tak sme kupili lehatko vybracne ze hadam tam sa utisi ale to pomaha asi 5minut a potom zas spusti plac.poradte mi niejake rady vsetko rada skusim

lauritta96i
28. okt 2013

aj nas malicky plackacal od druheho tyzdna mal koliky, ale pomohla nam ulitka v nej sa ako tak ukludnil

lauritta96i
28. okt 2013

a tiez nam dali specialne mliecko Neocate aj to pomohlo ale tu ulitku davam este aj teraz a to skoro 3 mesiace. Odporucam ulitku+ biely sum a knizku Nejstastnejsi mimibko v okoli

kaja554
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
000lulu000
15. nov 2013

ahojte maminky tak ja som tiež maminka velmi uplačkaneho miminka,mame 3 tyždne a ten plač ked spusti -no hotova katastrofa cez den sa to da nejako vydržat ale ,už tretiu noc sa budi o 12nastej a do rana sa nosime na rukach hroza ,ked to bude trvat ešte chvilu tak budem zrela do blazinca.vymenila by som ten plač radšej cez den ,viete mi niečo poradit?

lucia006
16. nov 2013

@000lulu000 ahoj,podla mna ma koliky,moj maly ma teraz rok a takto mi presne plakaval od 2tyzdnoch az do 4mes,bola som hotova ztoho uz od polnoci dorana hor plakal nosili sme ho ako vy a cez den ked nespal tiez bol dost nepokojny,dnes sa to uz cez den da ale poviem vam ze vnoci sa mi budi este asi cca 15krat takze som uz niekedy zrela na prasky ☹ drzim palce ,aby ta kolika cim skor presla !

tomasko1997
19. sep 2014

@elinka27 no dnes lovim po prispevkoch hlafam.ci ma.alebo.mal tak.uplakane
babo ako.ja.Vas.prispevok.je z.roku.2008.ale.presne.co ste napisali.tak.to.ako
keby.ste popisovali.mojho.drobca.Chcem sa.opytat do.kolkych.mesiacoch.to u
vas trvalo?Dakuje
m

zuziamisko
19. feb 2017

Ahoj citam co kto napise o placlivom dietati... my mame doma take male monsterča, uz suseda mi vravela s usmevom "od vas casto ide krik " ... haha a mne je z toho je este viac do placu.
Nas ma skoro 9mesiacov, prisiel o mesiac skor, takze ako bonus sme si priniesli z porodnice tiez reflux kedze som nemala mlieko tak antirefluxne mlieko a z toho zapchy, bum bac takze reflux, zapchy, ... nechcem sa stazovat ale z toho mlieka pribral fiha jedna rodiadost, teraz je fajny bambulko, ale z toho si nic nerobime, aspon kym som nezistila ze som zasa tehotna 🙂 takze nevlacim jedno ale dva 🙂
Neviem co tebe zabera ale mne iba ruky, a flaska, kusok si pocmulka a zasa je trosku skroteny, aspon kym ho zasa neprepadne myslienka na plac...
Asi po siedmom mesiaci sa to kusok zlepsilo, zacal sa plazit a kedze je strasny zvedavec ( nebodaj niekto prejde okolo neho ked papa, uz nedoje) tak sa kusok ukludnil. A dala som mu aj probiotika, a tie pomohli ako zazrak 🙂 Ale prisiel osmy mesiac a zacal si uvedomovat viac a najma mna, takze som jedina co ho ako tak utisi 🙂
Este som nenapisala ze zuby nemame ale zato nam vsetko presvita, mam dojem ze ked vymysla, tak sa mu tiskaju vsetky naraz, lebo po tyzdni placu sa ukludni s viditelnymi novymi zubami pod dasnami a mam aspon na den dva pokoj... vtedy je uplne skvely, vela sa smeje, papa prikrmi, pekne spinka a ked sa zobudi tak "nerici" a to je super.. vtedy mam vianoce 🙂
Tak to je moja starost, nie si sama a asi to treba iba prezit, niejak to prejde, upravi sa travenie, prerezu sa zuby, zacne mysliet a hovorit a snad bude lepsie.
Niekde som citala, ze deti, ktore velmi placu casom vyrastu a su z nich tie najskvelejsie deti na svete.
Drzim palce, nieje to lahke a kto si to neprezil nepochopi, ale vsetko raz prejde a bude trochu lepsie. A uvidis cim je dieta vacsie tym je to lepsie. Ked si zaspominam na skorsie, ked mal 3'mesiace a... , az mi je nedobre teraz je uz pohodicka...
Velmi drzim palce, nech vam rychlo prejde tento cas a ste stastni... 🙂