Velmi plačlivé bábätko

maji4
7. jan 2008

Ahojte neviem či to tu už niekde bolo ale ,mám doma veľmi uplakané dieťa, neviem čo jej je a preto by som chcela od Vás rady ako na takého plačka???
Alebo aspoň skúsenosti nech viem ,že tu nie som sama 😢

verunokio
8. feb 2008

A ešte niečo. Keď mala Grétka 10 dní, plakala šesť hodín v kuse, s naozaj len pár prestávkami na oddych, kt. trvali tak dve minútky. Strašne som sa bála, čo bola taká vysilená a zároveň som už nevládala ďalej, šťastie, že muž bol doma. Ja som potom už plakala ňou a nebola som schopná sa jej ani len dotknúť, len som jej dala najesť a bola pri mužovi. Bolo to bruško a tento najhorší jej plač sa nezopakoval, začala som dávať Espumisan na prdky. Pritom som si dávala hrozne pozor, aby som nejedla nadúvajúce veci. Prdíky ju potrápia doteraz 😒

jahodka11
8. feb 2008

verunokio, ja som si tiez davala velky pozor na to, co zjem a vypijem, nic som take nejedla a mali sme velke koliky denne 5 tyzdnov...ale uz je to za nami......nas maly plakal vkuse 5 hodin, ale ako pises, ja som tiez plakala s nim....pytala som sa aj doktorky, ze ci ho naozaj to brusko tak boli a povedala, ze ano....tak potom som plakala este viac :(

verunokio
8. feb 2008

jahodka11, tak fajn, že ste už z toho vonku. malý je zlatučký, vlasáčik...ja si strašne malú vychutnávam, ako každá mamina, Grétka je už veľmi vnímavá a je to super s našimi detičkami a ešte len bude... 😵

veverica
8. feb 2008

my mame ten problem, ze sa v noci dost prevaluje, potom vypadne dudka a uz je hore a place. Mate to aj vy? Ako proti tomu bojujete?

verunokio
8. feb 2008

aj nám sa to stane niekoľkokrát za noc, tak v priemere 3x a niekedy aj keď chce prdnúť ju to zobudí, hlavne do polnoci, ale recept na to nemám, len dať dudu naspať, prípadne ešte ju zoberieme na ruky. Ale nie je prebratá úplne, tak jej to stačí. Keď bola menšia, po zaspatí sama dudku vyplula a nepotrebovala ju aj niekoľko hodín, ale teraz si ju drží v puse, tak ju zobudí, keď jej dudka vypadne. Niekde som čítala, že po zaspatí by sa mohla dudka vybrať, aby nevypadla neskor sama a tým neprebudila dieťatko. Práve to by mohlo zabrániť zobudeniu bábatka. Ale neviem, neskúsila som to, skús možno, ako by reagoval Lukas.

blazonko19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elinka27
9. feb 2008

veverica,dam si maleho k sebe tvarou oproti mne a s prstom mu drzim cumlik,a tak spime,alebo ak ma uz boli prs tak idem tvarou k nemu uplne blizo a opieram sa mojim nosom o jeho cumlik,aby mu nevypadol 😀

elinka27
9. feb 2008

chcela som samozrejme napisat prst 😀

verunokio
9. feb 2008

elinka...jej 😵 😀

maji4
autor
9. feb 2008

elinka my sme mali presne to isté ale fakt presne cez den nespala vôôôôôôôôbec max. tak pol hodinu v kočíku , ale v noci mi spala aspon ,že to.

A fakt sa tie koliky upravili ked som prestala piť fenikel a rascu, ja som si myslela ,že jej tým pomáham ... 😔

maji4
autor
9. feb 2008

S tým cumlom sme mali podobný problém teda aj máme a tiež ked už tuho zapí tak jej ten dudel vyberiem síce niekedy sa zobudí ale hned zaspí a pokúšam vtedy osud dalej a vyberám cumel 😝

maji4
autor
9. feb 2008

Prdíky, to mala chuda až také krče to som normálne videla ako ju "točí" , chuda tak pritisovala nôžky k btužku ☹

maji4
autor
9. feb 2008

tak ako píše verunokio aj naša Lili je strašne zvedavá teda je stále náročná ,varím len keď príde muž domou, upratujeme na etapy s mužom , raz ja som s Lili , raz muž, niekedy som rada ,že do seba za celí deň dostanem jogurt...

gangulienka
12. feb 2008

ahojte, no moja mala place tak velmi asi posledne dva tyzdne. Predtym plakavala len vecer (brusko) a teraz uz skoro cele dni. Neviem ci to brusko ju viac trapi, ci nie je hladna alebo co, ale myslim ze mliecka mam dost ked prestane pit, este stale ked stlacim prsnik tak z neho vytecie mliecko. Ma zarazilo co pisete o tych cajoch, ja denne vypijem aj pol litra caju pre kojace matky a este sa pritom tesim ako malej pomaham 😝 , uz mam aj dnes navareny idem ho tusim vyliat 😠

veverica
12. feb 2008

tak prave som mu bola ukradnut ten cumel, skusim to tak robievat 🙂. Inak uz som bola odhodlana, ze ho necham plakat 3,5,7 min. a on si zasran maly zaspal hned po tom ako som mu vysvetlila, ze mu ten cumel davam posledny krat 🙂, bola to urcite nahoda a zmohla ho unava. Na noc som mu uz dala dokonca aj homeopat. cipok na ukludnenie a na prdy sa zobudil tak ci tak a uz bol tak rozrevany, ze som ho utisila zasa iba jedlom ☹

wienika
12. feb 2008

maji4, aj my sme mali ten isty problem, cele 3 mesiace mi revala, cez den skoro nic nepospala.....teraz je to uz fajn, aj ked je dost uplakana. myslela som si, ze to tiez nevydrzim, tak revala. ani najest som sa nemohla, teraz sa uz vie aj sama pohrat, nastastie, tak uz stiham aj varit aj sa upravit a namalovat, dam si ju vzdy k sebe na lehatku do kupelne a ona ma pozoruje, co robim. najviac sa jej paci, ked si umyvam zuby el.kefkou...taaak sa smeje na tom 😀

blazonko19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prunti
13. feb 2008

Tak maji4 ja som to asi svojim prispevkom zariekla 😉 moj maly opat zacal vyvadzat a place dost casto...dnes tu bola kolegyna, ktorej 7mesacna dcera pekne sedela a cele 2 hodiny ani nemukla...zato moj fical o sto sest+samozrejme plakal...kolegyna zhodnotila, ze mam co robit a ja odvtedy sedim ako pecka, pretoze vazne rozmyslam, ci som dakde spravila ja chybu, ze mam take dieta ktore si vyzaduje moju pozornost na 105percent 😝 alebo to je jednoducho tym, ze ja sama som dost temperamentna, nemam rada pomalost, rada ficim a vybavujem a podobne...mozno je to dane jednoducho genmi 😒 drzim tak palce vsetkym mamam velmi aktivych deti! 😀 😀 😀

rusovcanka
15. feb 2008

Maji,nasa mala plakala skoro tale,spala velmi malo,stale som ju len kojila a nosial na rukach,nejedla som,nespala,este ze sa o nas starala svokra 😉 Po 6 tich mesiacoch sa to velmi zlepsilo,takze moja rada je:VYDRZAT!!! Uz v porodnici som sa na to pytala,mala absolvovala vsetky vysetrenia,bola uplne v poriadku(az na reflux),pediatricka mi povedala,ze niektore deti su proste take a nic sa s tym neda robit 😀 Zelam ti silne nervy a vydrz,bude lepsie.

veva1
16. feb 2008

ahojky
tirz nas tomasko podla mna casto place,po najedeni je pol hodku dobre a potom zacne.Brusko ma makke,hladny nie je,tak nam ostalo uz len spinkanie.A trafili sme.On nevie spontanne zaspinkat,v noci musi mat prsnik a cez den len na rukach,alebo v kociku.Tak si myslime ze reve vzdy ked je unaveny,mozno sem tam aj z ineho dovodu,ale to asi nezistime.
rusovcanka-malicka plakal asi prave koli refluxu.Detickam sa pri nom tvori kyselina a strasne ich stipe v krku a tak isto trpia plynatostou

elinka27
17. feb 2008

no my sme mali tiez stale kyselinu a mali sa nam zvyjal v krcoch,ale zmenila som mu UM a mame pokoj,a okrem toho uz sme sa priblizili k 3 mesiacom a asi na tom fakt nieco bude, maly je pokojnejsi,vyzaduje si sice stale pozornost ale uz ho nemusim stale pretriasat na rukach, dokaze sam aspon pol hodku byt v lehatku a pozerat na macikov, uz som aj zistila,ze ked sa mu chce spat tak place, a vtedy ho lahko uspim v kociku.No ked sa spatne pozriem tak je to zmena o 180 stupnov.Len sa teraz bojim,ze naspat priberiem co som schudla,ked budem mat cas sa najest 😀

veva1
17. feb 2008

eli akoby si pisala o nas 😉

elinka27
17. feb 2008

veva, no ale hlavne je ze to je lepsie, a uz sa to dufam nevrati,lebo sa priznam,ze este chvilu a bola by som na praskoch.Skoncilo to v pravy cas 🙂

sarfy
17. feb 2008

babulky, a nemate nahodou skusenosti s vecernym placom? moja saska zacal plakat ako zacala stvrty mesiac, ale iba vecer pred spanim okolo 18 - 19.00.. cez den je hrava, usmieva sa, spinka a zaspava v pohode, pride cas spania a je ohen na streche. je plne kojena, a mlieka mam urcite dost. place tak srdito, az sa zajakava a nevie nabrat dych. nic ju neboli, lebo ked sa mi podari zaujat ju niecim - tak prestane plakat, kym ju to nieco este bavi.. akonahle ju to uz prestane zaujimat, zacne zas hysak.. a ked jej ponuknem prsko, tak uplne besnie. koliky sme nikdy nemali ale mali sme reflux, ktory je uz za nami.. v noci spi pekne - budi sa len na kojenie.

maji4
autor
17. feb 2008

Sarfy vás ten reflux len tak prešiel??? 😕 😕
Nás trápi stále ☹ ☹

Ďakuje dievčatá za povzbudenie a držím palce všetkým mamičkám a detičkám aby to vydržali 😉 😉

Prunti gratulujem dnes máte presne 5 mesiacov 🙂 🙂

fenrirka
18. feb 2008

no moj malyzacal mat teraz problemy s bruskom ...pije nutrilon...nepomahaju ani kvapkybaby calm ani fenikolovy caj...proste nic
☹ niekedy tak place....chudacik....

jahodka11
18. feb 2008

fenrirka, vyskusali ste kvapky infacol? Nam zabrali 🙂

kukona1
18. feb 2008

baby,nechcem byt múdra,ale mne pomohlo aj to,ked som dávala HIP ukludnujúci,aj ked som kojila-myslím že nie vždy je pravda,že kojené dieta nepotrebuje pit.Mne to poradila kamoška a malej som od 2 mesiaca začala dávat čajík,alebo iba vodu Lucku a skončilo to,chvalabohu. tiež som mala ten istý problém ako ty elinka...malá vkuse plakala ked som ju nemala na rukách a spávala iba raz za den a to nejakých 2O minút. ☹

katarina7
18. feb 2008

fenrirka mne mala tiež papala nutrilon a stale plakala na bruško zmenila som mlieko na francuzsky sunar a bolo dobre

jahodka11
18. feb 2008

kukona, my sme tiez zacali davat aj cajik, aj ked bol maly kojeny, podla mna tiez su babatka smadne, neverim, ze staci kojit raz za 3 hodinya medzitym nic....sice nam to neodstranilo bolesti bruska, ale bol kludnejsi pocas dna 🙂