Vodnatá stolica kojenca. Je to niečo vážne?

janajanajana
1. apr 2009

Moja 15 dnova dcerka ma obcas vodnatu stolicu, niekedy raz denne, niekedy aj viackrat. Je to v poriadku u kojeneho dietata alebo je treba to riesit? Vdaka za radu

veronika81
1. apr 2009

jana, aj môj malý máva takú stolicu. Dnes má 20 dní. Tak ma to tiež zaujíma, či je to v poriadku..

margarita
1. apr 2009

moja mala to ma tiez, citala som, ze riedka stolica byva pri nadprodukcii mliecka, resp. ked je babo casto kojene, kazdu 1,5-2 hod., ze je to z toho. Nemyslim, ze by to bolo zle, ak ma peknu zltu prazenicovu farbu a nie je tam nic "podozrive" 😉

livia1378
1. apr 2009

ahojte
ja mam 2 a pol mesacneho chlapceka a niekedy ma take hnackove kakanie.ja ale myslim ze je to normalne ved stale pije mlieko co je stale riedke. povecsinou mava taku zltu kasovitu stolicu 2 krat do 24h.ale suhlasim ze az dieta pije v 1-2hodinovych odstupoch co je casto tak ta riedka stolica je z toho.zaludok to nestravi za 1h a ma dalsie a dalsie tak potom aj riedku stolicu. a tiez vraj ak mlieko je studene a tiez urobene dost dopredu alebo stoji v chladnicke tak aj z toho potom je riedka stolica. inak deti by mali pit kazde 3h lebo inak im nestihne stravit to predtym.ale zase babetka maju jest kedy chcu a kolko im treba ziadne take 3-4h odstupy dodrziavat. Takze baby clovek sa musi pridrziavat vlastneho rozumu. 😅 ale mlieko je najlepsie robit cerstve a schladit ho a hned krmit.urobit len tolko kolko asi vypije ostatok vyliat. ako to robite z mliekom?robite ho dopredu?snad moja rada trosku pomohla... 🙂

lasicka_
1. apr 2009

no ja kojim kazde tri - styri hodiny a maly ma zakazdym vodnatu aj prazenicovu stolicu, do kazdej plienky, tak neviem...ma vela?

jarka007
1. apr 2009

Je normalne, ze kojene dieta ma riedku stolicu. Dokonca sa moze stat, ked kaka, strieka to doobre daleko 🙂. Po case sa to upravi. A aj ked som kojila kazdych 15 min., neprodukovali drobci velmi riedke. Ak som ale pila vela prevela vody a menej jedla, tak bola aj stolica riedsia. Podla najnovsich vyskumov som dokonca citala, ze nie je ani take dozelite, kolko pijes, ale kolko jes.

tinulka1712
28. nov 2012

ahojte baby,ja mam 2,5mesacnu dcerku...stale je kojena,niekedy ked nespi tak aj kazde 2h.a asi 7tyzd.mi kakala zltu prazenicu potom sa mi 4 dni nevykakala,a potom mi zacala riedko kakat...vzdy ma teraz taku redsiu,niekedy vodnatu stolicu,niekedy spenenu...niekedy 2x za den,niekedy raz a niekedy sa cely den nevykaka....je to normalne? lebo takto kaka uz asi 3 tyzdne.trapi ma to ze ju ma niekedy taku spenenu...neviete co to znamena?

alena0305
28. nov 2012

Dieťa ktoré je iba kojené môže mať riedku stolicu alebo šprtnuté v každej plienke a časom môže kakať raz za 2-3 dni alebo aj raz za týždeň - aj to je v poriadku. Materské mlieko je celostráviteľné. Problém je keď je stolica taká hlienovitá alebo s prímesou krvi - to môže signalizovať nejaký problém s trávením alebo bacil v črievkach.

verca99
19. dec 2012

moj maly ma 6 mesiacov a je prikrmovany aj kojeny lenze teraz je chory a prikrmy mu nechutia iba chce mliecko a tak ho len kojim uz 3 den a dnes mal uplne vodnatu stolicu ale tiez si myslim ze to je z mlieka deti mozu mat taku stolicu aj ked im idu zubky a tiez citala som ze tiez mozu mat aj hlieny v stolici pokial je dieta je prikrm a zaroven je dojcene pokial stolica nema ciernu farbu alebo nijak zvlastne nezapacha tak je to v poriadku

babulka555
27. dec 2012

ahojte,
moj drobec ma 5 tyzdnov a tiez mava vodnatu stolicu. podla lekarky treba sledovat, ci vyrazne nezapacha, taktiez ci nezapacha moc a celkovo spravanie babatka.ak len hnackuje treba vysadit caje pre dojciace matky a dietu, pripadne si dat probiotika,u nas pomohlo.

lenka26386
29. dec 2012

babulky môj chrústik má 2 mesiačiky a 2 týždne a máva riedku stolicu 1-2 krát do dňa občas spenenú a neriešim je spokojný a doktorka mi povedala, že to je ok pokial dieťatko neplačká a nekope nožkami a nepučí sa tak je zjavne v pohode a aj ked nekaká aj 2 dni ako ten môj raz tak nekakal 2 dni ale bol kludný ( síce ja ani nie 😀 ) tak potom to dobehol tak, že mi prekakal plenku body aj dupky 🙂

kudrlivka
12. máj 2013

moj teraz skoro 5 mesacny syncek mal vodnatu stolicu az doteraz, kym sme nezacali so zeleninkou. neviem ci to bolo normalne ale skratka to tak mal od narodenia cely cas, teraz sa to uz upravilo

anky163
12. mar 2016

Ahojte moja bambulka ma 2 tyzdne a stale vodnatu prazenickovu stolicu je to v poriadku? Kojim ju a iba 1krat dokrmujem mlieckom vecer...dakujem...

mevrouw
28. jún 2016

Ahojte, moj maly zacal mat vodnatu stolicu od vcera. Vceralen raz ale dnes uz 3x. Predtym bola normalna prazenicka.je plne kojeny na poziadanie, takze skoro stale :D neplace ani brusko ho neboli,papat si stale pyta,grcka ako zvycajne, ist za doktorom?

snehulienka82
6. júl 2016

@mevrouw ahoj, ako ste dopadli? My máme teraz posledné dni tak 4x za deň redsiu stolicu. Predtým bola hustejšia a raz denne. Uz ale bebu nedávam, predtým mala. Máme 14 týždňov. Dávam jej teraz nekadex, ale som sa dočítala, že je na liečbu akútnej hnačky, ale to nemáme...

mevrouw
6. júl 2016

@snehulienka82 naatastie to trvalo len jeden den, tak mu asi nieco co som zjedla nesadlo, od vtedy ma plnu plienku pravidelne kazde rano :p dufam ze sa drobcovi polepsi ale vraj ak to nie je viac ako 5krat denne tak nejde o hnacku a ze treba sledovat ci nema prepadnute to miestecko na hlavicke.ale i tak radsej si poradit od lekara.

snehulienka82
6. júl 2016

@mevrouw boli sme dnes, ale nič extra nehovorila... spomenula som, že som jej dala nekadex, že to čo je teraz v reklame a tým bolo vybavené. dnes bolo iba 2x, tak hádam to už bude ok, mala som marhule, možno z toho to bolo... zobrali výter z ritky, uvidíme podľa vysledkov.

mevrouw
7. júl 2016

@snehulienka82 no mozno aj z toho aj ja som jedla marhule ale aj ovocny kefir vtedy. tak ked to uz ustupuje tak je dobre potom 😉

mysiacik333
22. aug 2016

Ahojte baby, moja bambulka ma dva týždne a takisto máme vodnatu, zltu stolicu, aj ked nie kazdy den. Myslim si, ze je to aj mnozstvom tekutin, co vypijem. Len malicka mi kopka nozkami, ked tlaci, je cervena v tvaricke a vyzera to, akoby sa nemohla vykakat. Neviete mi poradiť preco, ci ju brusko boli , ..?? Nad pupcekom sa nam vytvoril taky hrbolcek, to ma malicka z toho tlacenia. Doktorka mi poradila, aby som ho zatlacala a prelepila tamponom a leukoplastom, ze je to crievko. Mate niekto s tymto skusenosti ?? Ďakujem. 🙂

paulita
12. jan 2020

@livia1378 Hlavne ak sa robí umelé mlieko, nesmie byť zalievané horúcou vodou (ale podľa návodu), inak sa zničia vitamíny a prospešné látky. To len naokraj (viem, že to nie je k téme). Ináč aj moja takmer 4 mesačná máva dosť riedku stolicu, zistiťujem preto aj ja info o tom...

dominica27
25. apr 2020

8