Vyvracia hlavičku dozadu. Čo to môže znamenať?

elenita
12. sep 2008

Ahojte! Mame dvojicky, ktore sa narodili o mesiac skor. Vsetko vyzera viac-menej v poriadku (mame sice reflucx, trosku vylezane hlavicky a obaja uprednostnuju jednu stranu, ale na tom pracujeme a zda sa, ze sa to zlepsuje), az na to, ze asi tak pred mesiacom si zacal syncek vyvracat hlavicku dozadu. Vsimla som si to asi 2krat. Ale posledne dni to robi takmer neustale. Mate s tym niektora skusenosti? Ako ste to riesili a znamena to nieco?
Pediatricke som to spomenula, ale nevedela mi na to povedat nic. Na nasu vydupanu ziadost ideme v utorok na neurologiu.
ESte by som chcela podotknut, ze sa snazime odstranit vsetky hracky a zaujimave predmety, ktore by mal syncek za hlavickou, ale aj ak tam nic nie je, stale ju tak vyvracia.
Diky za reakcie

zrzulka
12. sep 2008

myslis ze ju dava do zaklonu??? to robi aj nasa dcera. my musime cvicit vojtovku (ale nie len kvoli hlavicke.) neurolog ti povie. zaraza ma ze ta lekarka za nim neposlala hned ale si si to musela vydupat.

dididi30
12. sep 2008

haha to aj nas robi, dala som aj foto do albumu 🙂 .......podla mna tym prejdu viacere deti, proste skusa...
ale zas to nerobi stale...

nikuska123
12. sep 2008

Nasa mala tiez takto zaklanala hlavicku, dokonca takto aj spinkala, ked sme ju vyrovnali za chvilku sa vratila do svojej oblubenej polohy. Lekarka vravela, ze to je vporiadku, teraz sa uz takto nevytaca, ale nerobila to stale.

renatam
12. sep 2008

Ahoj, dobre, že ideš na detsku neurologiu. Nechcem Ťaa strašiť, ale može sa jednať aj o centrálnu tonusovú poruchu /predsa suto rizikové detičky,-nedonosenéa dvojčatká/. Neuolog to posúdi, či je to v norme, alebo nie-
možno odporučí cvičiť Vojtovu metodu. Aj Ty si všímaj, či niektorá ručička, resp. nožička nie je "tuhšia- napatejšia, či ju menej neotvára.... Držím palce.

elenita
autor
12. sep 2008

Ahojte! Boli sme u zubara, tak odpisujem az teraz. didi, presne tak to robi aj nas, len sa mi zda, ze ju vykruca az nejako neprirodzene....a obom idu hlavicky tak dosikma, uprednostnuju len jednu stranu, ale to zatial riesime tak, ze sa ich snazim davat nabok do tej ich menej oblubenej strany....no, som zvedava, co nam povedia na neurologii, ale v norme to podla mna nie je.... 😔
Inak az teraz v septembri nas pediatricka objednala do poradne pre rizikovych novorodencov, tak sme tam zavolali, a dali nam termin az na november! Tak sme si troska po znamosti vybavili inu lekarku (specializovanu na rizikovych novorod., ona bola aj pri porode), aby ich vysetrila, ta zistila, ze mali maju zrejme selest a objednala nas na kardiologiu aj neurologiu...

elenita
autor
12. sep 2008

Zrzulka a preco vlastne musite cvicit vojtovku? Od akeho veku ju cvicite?

veronica1
12. sep 2008

elenita - aj moja tak vykruca hlavicku a dost casto, vatsinou cez den ked sa natahuje, alebo sa za niecim akoze obzera, alebo vecer tak zaspava a spi, alebo ked si ju zoberiem na ruky tvarou ku mne tak sa tak strasne prehyna, tiez mam obavy, budem to musiet povedat doktorke. Inak my sme narodeny v termine, tak s tymto to suvisiet nemoze. Som velmi zvedava co tebe na to povedia na neurologii. Daj potom vediet.

mywiel
12. sep 2008

Elenita vobec sa neboj, moja mala to robi stale a aj tak spi vykrutena ako baban s hlavou dozadu, pytala som sa na to osteopata ten kontroloval aj kosti na hlavicke a klbiky a povedal ze je to v poriadku ze ona si proste hlada polohu aku mala v mojom brusku na konci tehu, ze v prvych mesiacoch to vobec nevadi. 🙂

dididi30
12. sep 2008

eleni aj moj to robi divne, az sa bojim aby si tam nieco nesekol a tiez len ja jednu stranu a ked spi , spi ako paragraf,tak nebojaj 😉 a vies oni su dvaja tak narovnako chapes, surodenecka suhra 😀

lilu18
12. sep 2008

ahojte,nejdem citat dozadu,chcem len,ze mne to tiez mala robila a sli sme na vojtovku,nie koli tomu ze si ublizi-bola asi tak v brusku zvyknuta,ale koli tomu,ze ked sa zacne pretacat na brusko moze cez hlavicku a teda to sa da ublizit aj dospelemu. cvicili sma mesiac a teraz mala ani nevie ze jej nieco bolo 😀

deina
12. sep 2008

Nas maly to tiez robieval, aj spaval vytoceny ako paragraf, ale uz to nerobi (cvicili sme Vojtovku kvoli hypotonii). Je tu jedna tema, v ktorej baby pisali, ze to robia v spanku takmer vsetky deti, ale pri pretacani by uz nemali ist cez hlavicku.

elenita
autor
17. sep 2008

Ahojte! Tak sme boli na tej neurologii a dr. hovorila, ze je to v poriadku. Mam brat ako dvojmesacnych, nie ako troj, kedze sa narodili o mesiac skor axze vtedy je aj bezne, ze maju trosku nizsi svalovy tonus a lahsie sa im ohyba na vsetky mozne strany, preto mozu struhat take krkolomne polohy 🙂 . Ale casom to vraj prejde, len treba casto polohovat na brusku a cvicit tzv,dojcensku gymnastiku. Pisem mozno dost krkolomne, lebo popritom dojcim dcerku 🙂