Z čoho má moje dieťa kruhy pod očami?

luciferi
31. júl 2008

Prosim Vas vie mi niekto povedat,preco ma moja pol rocna dcerka kruhy pod ocami?z coho to vznika.Co to zapricinuje?nie je to az take strasne,no vidno to.Dakujem.

jastericka
31. júl 2008

ahoj luciferi, to by aj mňa zaujímalo, lebo aj naša Martinka to má a má tri mesiačky. Nooo, ak je to predispozícia tak má mať po kom. Z manželovej strany majú také výrazné kruhy pod očami. Majú proste takú pokožku.
Ale môže to byť aj zdravotný problém. Skús sa spýtať doktorky....

marianeta
31. júl 2008

Luciferi
a ake su tie kruhy?Ak su take akoby do hneda tak to je myslim chudokrvnost.

katullka
31. júl 2008

baby tie kruhy pod ocami mozu byt chudokrvnost ako pise marianeta ale tiez aj alergia.

yesno22
31. júl 2008

alebo problemy s oblickami...luciferi, ja by som sa poradila s odbornikom...nemusi to byt nic vazne, ale istota je gulomet, ako vravi moja starka 😉

ivka144
31. júl 2008

Ja viem tak, ze kruhy su pecen, prip.v spolupraci s ostatnymi suvisoacimi organmi (takze rad radom asi zlcnik, pankreas, oblicky...) Nemusi to byt akutny stav, ze prides k doktorovi a odhali nieco. Moze to byt predispozicia - ale nie priamo na tie kruhy, ale na tie traviace a cistiace veci. Inak aj ja mam a maly trosku.

sirinka
31. júl 2008

hnede kruhy pod ocami podla mna suvisia s oblickami...

janna1830
31. júl 2008

a ruzove?

sirinka
31. júl 2008

s nedostatkom spanku 😉

luciferi
autor
1. aug 2008

Baby dakujem! moja ma take do modra,ale to s tymi oblickami moze byt pravda,ako vravite,lebo moja ma problemy s oblickami.chodime na nefrologiu.Pravdepodobne to bude teda tym.

denisocka
1. aug 2008

aj my máme kruhy,dosť som bola doteraz z toho vedla,stale som ho sledovala -okrem toho že sme bledy ako stena,kedže ho skrývam pred slnkom ako káže dnesšná doba od 11-16 - zistili nám aj naemiu .............. takže hadam z toho ? neviem ,s obličkami sa neriešime,možno pečen - z alternatívnej mediciny by to aj malo čo to do seba,kedže máme niečo ako ekzem a mal aj hnačky a okrem toho sa chytá za solar .

ale k doktorke s tým nepojdem,lebo ma už naozaj vysmeje jak vždy 😒

denisocka
1. aug 2008

zabudla som,máme do modra? fialova 😀 myslím kruhy

bambusko
1. aug 2008

hnede kruhy pod ocami ma nasa najstarsia, alergologicka povedala, ze je to typicky znak alergikov

denisocka
1. aug 2008

a na čo je alergická?

vaness
1. aug 2008

Tak naša má kruhy z klímy, keď nikam nejdemetak je v pohode

ivet100
1. aug 2008

tak moj maly ma v poslednej dobe tiez kruhy pod ocami a to som si vsimla asi tak pred tyzdnom. Pripisovala som to nedostatku spanku, kedze v tychto horucavach malo spinka, ale mozno to bude aj chudokrvnost. Bol mi hned od narodenia do 3 mesiacov chudokrvny, ale myslela som, ze to mame za sebou. Ale mozno sa mylim a je to opat tu.

denisocka
1. aug 2008

no normálne nad tým teraz uvažujem , z čoho su 😒

denisocka
2. aug 2008

halo,nik neíše?nám sa dnes akoby zväčšili,a su fialové 🙄

martina21
3. aug 2008

no ja neviem ale u nas v rodine z otcovej srany ma kruhy pod ocami ale aj viecka kazdy su hnede cize babka,tety, aj my surodenci proste si myslim ze je to taka farba pokozky, syn ich nastastie nezdedil je po tatovi 😉

nikol_79
3. aug 2008

ahojky, našmu malému sa urobili také ružové, do fialova a mal ich z obličiek, mali sme zapal močových ciest a mierny zapal obličiek.

denisocka
3. aug 2008

a ako sa tie zapaly obličiek prejavia?

liliandax
3. aug 2008

to by zaujimalo aj mna.. aj my mavame ruzove kruhy pod ocami ☹

denisocka
3. aug 2008

maly sa teraz po hodine spanku prebudil ako vždy,tak som mu ešte šla dať vodičku a zasvietila som,a mal teda riadne viditelne kruhy 😨 -táke fialovo hnede . pokial dopil vodičku,trošku vybledli . chcela som ho odfotiť,ale nejde to

zucha
4. aug 2008

niektori ludia aj v dospelosti maju kruhy, proste sa tak narodia. Moja mala ich ma viditelne vtedy, ked jej idu zuby. Chuda, asi je unavena a este niekedy, ked je chora. Nastastie, su to len tie pripady

denisocka
4. aug 2008

asito prestanem všetko sledovať,lebo najdem aj 20 abnormalít 😀 ,zuby nám idu,ale boh vie kedy vijdu,železo berieme na anemiu,očka si šucha tak neviem či aj nie alergia,v bruchu mal rozšírenu jednu panvičku -takže aky by som mala začať patrať z čoho,tak to si asi hodím 😎 😖

katieg85
28. dec 2012

@luciferi
@denisocka tie modre kruhy su zo soplikov,moj teraz sopli a vyzera hrozne tiez som si mislela ze mu daco chyba

majka242
16. nov 2014

Ahoj môj 9 ročný syn máva hnedé kruhy pod očami a býva často unavený a máva aj často afty v ústach je aj alergik môže to byť anémia alebo obličky či pečeň? Neviem ale s cikaním nemá problémy no pôjdem mu dať určite vyšetriť krv k doktorovi....máte niekto skúsenosť???

backa
16. dec 2014

Pekny den, venujem sa homeopatii a hnede kruhy pod ocami mozu signalizovat pecen v oslabeni, modre kruhy znacia urcitu predispoziciu na alergiu-velmi vela alergikov ma prave modre kruhy. Pri hnedych kruhoch odporucam pacientom schusslerovu sol Natrium sulfuricum-potencia D6 uzivat 2-3x denne 1 gulicku, najlepsie 1 mesiac. Schusslerove (alebo sa im hovori aj tkanivove alebo bunkove soli) asi najlacnejsie zozeniete vo vybornej homeopatickej lekarni v Nitre www.homeonitra.sk, tam stoja asi 5 eur. 🙂

mobo
31. jan 2015

@backa dobrý večer, viete mi, prosím poradiť, čo v prípade červených kruhov/polkruhov pod očami - moja 3-ročná dcérka ich teraz má , naposledy ich mala pred mesiacom, vtedy jej začala laryngytída, momentálne si tiež utiera noštek (pred pár dňami jej zistili alergiu na žihľavu, palinu a ambróziu)... robili jej odbery, v krvi nemá momentálne zápal ☹ vďaka za každý podnet

backa
2. feb 2015

@mobo Pekny den, modre alebo aj cervene kruhy pod ocami maju casto dospely aj deticky - alergici, aj ludia, ktori maju vela roznych liekov a roznych masticiek, modre kruhy,az do hneda signalizuju, ze je pecen v oslabeni, cervene-pecen ale aj oblicky mozu byt oslabene. Mozete dcerke vyskusat davat organovy liek na pecen+oblicky-Berberis vulgaris-5CH, davkovanie 2 az 3x denne 1 gulicka. Pri tychto organovych liekoch sa prave pouzivaju nizke potencie homeo liekov - cize 5CH, homeoliek s afinitou k urcitemu organu posilni prave tento organ, v tomto pripade pecen a oblicky, odporucala by som uzivat maximalne 1 mesiac, za ten cas uvidite ci to ma efekt alebo nie. Alebo mozete vyskusat kuru cisto na pecem ako som pisala v predchadzajucom prispevku Natrium sulfuricum-D6 tiez 2-3x denne 1 gulicku, tiez mesiac - tuto kuru na pecen moze pokojne absolvovat kazdy clovek 1x do roka. Venujem sa homeopatii ale este nemam skusky za sebou, stale sa este ucim. 🙂 Dalsia moznost je navstivit s dcerkou skuseneho homeopata a dat ju komplexne vysetrit, skuseny a dobry homeopat by sa snazil vyriesit vsetky probemy naraz a komplexne (aj tu alergiu napriklad), ja navrhujem len ciastocne riesenie, ktore moze ale nemusi pomoct. Dobreho homeopata najdete na stranke komory Slovenskej komory homeopatov www.komorahomeopatov.sk, ak ste z okolia Nitry vynikajuca homeopatka je PhDr. Daniela Dubajova. Moj manzel sa po 2 rokoch homeopatickej konstitucnej liecby zbavil uspesne astmy, alergie a atopickeho ekzemu - vyrazne sa mu zlepsila kvalita zivota. Prajem hlavne vela zdravia celej rodine.

mobo
2. feb 2015

@backa ďakujem pekne za ochotu a odpoveď 🙂 návštevu homeopata zvažujem už dávnejšie... budem dcérku sledovať a dám na Vašu radu,
ďakujem a prajem všetko dobré v osobnom i pracovnom živote 😵