Z čoho môže mať vyrážky na tvári a po celej hlave?

yvetka
14. okt 2009

ahojte,
mam otazku ohladne vyraziek. Na internete je toho popisane vela, ze to mozu byt potnicky, detska puberta, eksem, alebo alergia. Maly ma 1 mesiac a ma to uz vyse tyzdna 😠 . nechavala som to tak, pretoze vsade pise , ze to treba nechat tak, ale rozrastlo sa mu to po celej hlavke aj vo vlasovej casti. Su to cervene vyrazky a u vacsiny je v strede biela bodka.Okolo tych vyrazok je to tiez zcervenane. Vie mi niekto poradit co to moze byt, pripadne ako najst pricinu? dakujem

cmacarik
25. mar 2012

@amulienka teraz sme na lieceni v Travnici, a alergo testy nam vysli pozitivne. cakame na vysledky na co presne je alergicky. supinky v oboci maval aj maly. naozaj to moze byt atop. ekzem. najlepsie je riesit to sucasne aj na alergo-imunologii (tu sa nenechaj odbit - ak by sa vam to zhorsilo, nam stale hovorili, ze zbytocne a dopadlo to naozaj zle)a tiez kozny. no my sme u koznej nepochodili, predpisovala len kortikoidy a stale sa to takto tocilo. tu v travnici sice tiez mazu miesanymi mastami s kortikoidmi ale dufam ze nie dlho. konecne sa to zlepsuje...ale este mame pred sebou 3 tyzdne. ak je to atopicky ekzem travnicu odporucam, zatial jedine co zabralo a to sme toho uz vyskusali dost, cez homeopatku po prisnu dietu a nic. ale pozor, tavnicu chcu zatvorit a pritom je to jediny ustav pre deti do 3 rokov

kuspitka
8. nov 2012

Ahojte,chcem sa opýtať moja mala ma najskor ako pupak červené a dnu taká biela bodka za 3dni to je už len červené a rozrastá sa jej to len na tvári a stále si to škriabe.ked je stále chora tak sa jej dole objaví niečo,ako herpes,ale nieje to herpes je to pluzgier a voda v tom a aj to si skriabe ,lebo ju to svrbí..lekári nevedia .čo to moze byt..

zuzikbdz
18. jan 2019

Holtov krém.. Liek by sa nemal aplikovať tehotným a dojčiacim ženám a dojčatám.