Začal byť jedovitý, veľa plakať, zle papať. Čo robiť?

casy30
13. sep 2008

Kočky, poradte mi prosím...od vcerajska mi malý zle papá, hádze sa mi na bradavkách, je jedovitý...po kojení sa mi podarí odsat iba 30 ml....vzdy mi po kojení zaspinkal, má 6 týždnov, ale teraz ani za svet...včera mi za celý den aj noc pospal dokopy 3-4 hodiny...a ked ho po kojení vložím do postielky strasne place...v náručí sa trochu ukluní, ale ked ho preložím do postielky, strasný plac spustí...co mám robit, aby sme sa ja ani malý nezbláznili?

miselin
13. sep 2008

Casy a nebude ho bolieť bruško? Aby vám náhodou nezačínala kolika, ale radšej choď k doktorke alebo na pohotovosť, keby to neprestávalo, pre istotu, vieš ak ho náhodou niečo bolí, alebo je to možno začínajúca choroba

elize
13. sep 2008

casy dovodov moze byt viac. Mozno mas menej mliecka. Okolo siesteho tyzdna moze prist laktacna kriza. Mozno mu uz mnozstvo tvojho mlieka nestaci. Skusaj si ho prikladat castejsie.
Dalsia moznost moze byt bolest bruska. Tak ako pise miselin. Nezjedla si nieco, co by mu mohlo nafuknut brusko? Ako kaka? Skus mu ho pomasirovat. Chlapci su nachylnejsi na detske koliky. No dufam, ze vas to obide. To neprajem nikomu ☹
Dalsim dovodom moze byt skryty reflux. Potrava sa mu vracia do pazeraka a to sposobuje palenie zahy. Vtedy deticky vacsinou dost placu a jedia menej.
V kazdom pripade to spomen na najblizsej poradni. Pripadne zajdi k dr. skor.
Drzim palce, aby vam to co najskor preslo 😉 a neboj kazda sme si tym presli 😉 prajem veeeela trpezlivosti

annag
13. sep 2008

casy, po akej dobe od prisatia sa začne hádzať? Ako často papáte?

majkako
13. sep 2008

ahoj casy, ja som nieco podobne zazila v pondelok, Kubka asi bolelo brusko. Skus mast Pupik a s nou pomasirovat brusko a pocvicit nozickami do kriza - prave kolienko k lavemu laktu a lave kolienko k pravemu laktu, u nas to zabralo, ale kym som na to prisla, reval ako turek dve hodiny az bol fialovy a myslela som, ze budem volat zachranku. A tiez to moze byt ako hovori elize laktacna kriza. Nas Kubko mal tiez v 6 tazdni take obdobie, ze papal az 14x za den, ale do 2 dni to preslo - poviem ti hrozne 2 dni, len co dojedol, pytal hned po odgrgnuti znovu... ale co by som pre neho neurobila, ze,

susika
13. sep 2008

casy, chcela som ti napísať presne to isté, čo napísala majkako.aj s tým cvikom s nožičkami. ale ja som malje, ked takto plakávala, cvičila s nožkami aj tak že som len držala pokrčené v kolienkach a tak krutila okolo svojej osi smerom von.alebo len tak pokrčila a vystrela. malá sa to potom "naučila" aj sama a pri tom prestala plakať...a dobre si po papaní odgrgne? tiež to može byť jeden z dovodov...malej tiež pomáhlao "hladenie chrbátika...ukludnila sa, odgrgla, prípadne poprdkala a bolo dobre....len vydržať 😉

majkako - malá mi bezne po odrgrnutí pokračovala v papaní. len ja som vedela, koko spapala, som musela mliečko odsávať, a ký envypila svoju dávnku, ani neprestala. a ona bola v tomto pohodáčka, naše papanie trvalo dlho 😀 😀

majkako
13. sep 2008

susika, ja doteraz ani netusim, kolko maly zje, lebo, ked som mu dala odstriekane MM, tak uz ako mesacny vypil 130 ml a este pytal prsnik, tak ja neviem... teraz uz po odgrgnuti papať viac nechce a to papa len 5-10 minut a dost, a papa aj menej casto, ale to je asi na inu temu...

casy30
autor
13. sep 2008

Annag, asi po 10 min a používam klobúky...kočky, ozvem sa o chvilu, maly ma zachvatplacu...

casy30
autor
13. sep 2008

a grga pekne, takmer po kazdom kojeni...akurat vzdy potom pekne zaspinkal a teraz ma zachvaty

janka1874
13. sep 2008

bábo by malo byť napapané do 15 min. aspoň tak mne vraveli ešte v nemocnici potom sa už len hrá alebo sa prepchá a potom ho bolí bruško
skús masáž bruška
alebo sa sústreď na to čo ješ ty možno mu niečo nerobí dobre
alebo to bude laktačná kríza my sme to mali presne v 6 týždni a stres som mala teda poriadny že čo sa deje

annag
13. sep 2008

casy, hladom to podľa mňa nebude - ak si si nie istá, a dojčíš vždy len z jedného prsníka, tak mu skús ponúknuť aj druhý, ak si vezme a bude pekne papať, je to hladom, ak nie a bude sa krútiť, tak to hladom nie je

za 10 minút môže byť napapaný, a ak sa začne krútiť, je to tým, že prebytočné mliečko sa mu už vracia späť, čo ho samozrejme hnevá. Krútením sa nahlce veľa vzduchu a potom ho bolí bruško (aj keď si ogrgne). On by si už chcel iba cuckať, no mliečko mu stále tečie, preto sa srdí.

Takže zásada - bábetko musí byť na prsíčku kľudné, ak sa hnevá, treba ho odsatviť, a až keď sa opäť v pokoji prisaje dojčiť. Hnevajúce sa bábo si nevedomky ubližuje tým, že papá hltavo aj vzduch. V náručí sa ukľudní, lebo je s Tebou a je vertikálne, akonáhle ho položíš, je horizontálne, mliečko sa mu vracia späť a plače, k tomu vzduch, čo robí v brušku neplechu a je problém na svete.

casy30
autor
13. sep 2008

Annag, presne tak to bolo ako si napísala...uz máme dve uplne kludné kojenia za sebou....vďaka tebe....veľmi pekne ďakujem...Sleujem, že už si veľa kočkám poradila..vzácna žena si ty.....Vidím, že čakáš tretie dieťatko...tak držím paste aby ste boli obaja v poriadku...A ešte raz veľmi veľmi ďakujem....Daša. 🙂

annag
13. sep 2008

ďakujem veľmi pekne 😵 😵 😵

cartmanko
14. sep 2008

nasa malicka sa chova teraz nejako podobne. uz druhy den slabo spinka, malo papka a je nervozna. robime vsetko co som tu nasiel, aj odstavime ak sa hneva a pokracujeme neskor aj vsetkoa enjako nam to nepomha. hore je kazdu pol hodinku a uz "padame na hubu". 🙂
najdlhsie vydrzi spinkat na mne. asi zo mna sala teplo. a pocuva srdiecko. a este je aj prikryta ked sa budi nieco jej sepnem do uska, dam pusu a pohladkam chrbatik a spinka dalej ale nechcem aby si zvykla spat iba na mne. na mamu sa nezmesti. mate vysoke prsia. je tam ako matra medzi tatrou a fatrou. u mamicky nezaspinka.

annag
14. sep 2008

cartmnako, ona je taká maličká, že ešte sa nemusíš báť nejakých zlých návykov či rozmaznania, ak zaberá uspatie na Tebe, tak si to spolu užívajte, my mamičky svoj stres zo starostlivosti o bábo vieme nevedomky na bábetká prenášať, maminka nech si čo najviac oddýchne, aby sa jej tvorilo mliečko, takáto deľba je bábetku len prospešná, na výchovu času dosť 😉

lumah
15. sep 2008

casy jeden z mojich synov mával koliky aj má skrytý reflux, koliku zistíš, keď napína celé telíčko, vtedy ho bolí bruško, u mojho sa to už zlepšilo tým, že ked si odgrne, ešte ho takých 10 minut držím opretého chrbátikom o seba, potom ho položím na bok a ked pospí taku polhodinku, prevrátim ho na bruško, vtedy spinká v kuse aj 4-5 hodín, lebo sa mu najlepšie uvolnia vetry a bruško nebolí. Pred každým jedlom mu dávam ešte 10 kvapiek Sab simplexu na lyžičku s mliekom. Ale ked spinká na brušku, som v blízkosti, aby náhodou nevygrcol a nezadusil sa tým, aj v noci ho mám pri sebe blízko. Funguje to-myslím spanie na brušku. Ak začne mrnčať, pohladkám ho po hlavičke a spinká dalej.

lumah
15. sep 2008

..a druhý syn je v pohode, nemá problémy s bruškom ani refluxom, ale ten napr. zaspáva najradšej položený bruškom na mne, ja som v šikmej polohe opretá. Ked zaspí, položím ho bud na bok, alebo na bruško-podla toho, kolko spapá a či si dobre odgrgol.
Ozaj niekedy ked aj napriek tomu mrnčia, skusim ich dať ešte raz odgrgnut a veru sa stalo, že odgrgli a v momente zaspali. je to rozne. Musíš skušať.

cartmanko
15. sep 2008

a skryty reflux zistim ako? trosku mimo, dva dni dozadu ma mamicka isla vyfotit s malou a mame fotku ako malicka vracka rovno na tata. uuuplne uzasna. 🙂 az teraz som ju stiahol z fotau...hehe

annag
15. sep 2008

skrytý reflux nevidíš, ale bábetku sa mliečko spolu s kyselinou vracia späť do pažeráka, čo ho štípe a je z toho nervózne. Väčšinou sa to ukáže tak, že bábo sa napapá a po chvíli začne plakať a chce papať znovu, lebo si potrebuje zapiť tú kyselinu. Rieši sa to malými a častými dávkami, aby sa žalúdok neprepĺňal, polohovaním - zvýšená podložka o 3O stupňov a v horších prípadoch sa mliečko zahusťuje, aby ľahko nešlo von. Väčšinou sa stratí do 6 mesiacov.

Občasné vrackanie v malom množstve, nie prúdom, je pre bábetka prirodzené, ako aj ovrackaný tatko k tomu 😉

cartmanko
15. sep 2008

tak neviem ci mame skyrty reflux. musim sledovat. u mna si vzdy tak grgne ako velky clovek hehe. negrcka prudom len tak ako keby jej vytieklo tak mozno polienkova lyzicka. to polohovanie musim nejako vyriesit. mame kokosovy matrac a postielku pri nasej posteli a malinka ma hlavicku raz tam a raz tam. prroste aby bola vzdy tvarickou k nam. kamaratka mi hovorila ze mame dat na jednu stranu postele pod matrac uterak zrolovany do valca. tych 30 stupnov je minimum, maximum alebo optimum?

annag
15. sep 2008

optimum, ten uterák je dobré riešenie, ak treba, ale u Vás to vyzerá len na to, že sa iba obje, tak čo zvýši,ide von

cartmanko
15. sep 2008

ok dakujem anickag 🙂 😵