Začal hystericky plakať pri kúpaní. Prečo?

simonka99
5. dec 2008

Ahojte mamicky,obraciam sa na Vas s prosbou o radu-moj maly sa od narodenia hrozne rad kupaval,posledny mesiac si to vychutnaval aj s clapotanim a zrazu od vcera-hysteria a hozny rev-ani len pozriet na vanicku ☹ a dnes to iste.Voda mala teplotu ako vzdy,nikdy mi nespadol ani sa neudrel vo vani...netusim,co sa mohlo stat.Mate niektora podobnu skusenost?

andy80
5. dec 2008

simonka99: tohle se mi stalo u mého staršího syna taky a tuším, že to bylo taky kolem 10 měsíce. Každý se mě právě ptal, jestli jsem mu nedala horkou vodu, jestli neuklouznul, ale nic z toho se nestalo. Tak jsem ho asi měsíc jen sprchovala a pak jsme zkusili opět vanu a bylo to o.k. Koupání miluje dodnes.

marinka
5. dec 2008

Simčo, to je běžné, my jsme to měli někdy kolem osmého měsíce, že se najednou nechtěla koupat, ale brzo to přešlo a teď ji nemůžu dostat z vany.. Neboj, u vás to bude taky tak, zkus ho chvíli jen sprchovat, jak radní andy, nebo ho nech ve vaničce jen chvíli, dej mu tam plno hraček, pěnu..

janulas
5. dec 2008

ahoj simi, u mé dcery taky tak, ani voda, ani bazén, ani vana.... vadila jí pena, bez peny, hracky, bez hracek, s bráchou bez bráchy, takze jsem ji asi tejden jen omývala zínkou a jakoby zapomnela je klid, ale dávám ji tam jako druhou az za bráskou a vyndavam jako první at tam není sama.... no a nestalo se unás taky nic.... 😉

lennetfrigg
5. dec 2008

Ahoj, my to měli taky, i když trochu dřív. Tak jsme začali koupat v takovém kyblíku, nic speciálního. Prostě to, co bylo doma. Pak jsme znovu zkusili vanu a OK.🙂 Taky nám pomohlo společné koupání. Klučina s taťuldou a bylo po pláči.

bambusko
5. dec 2008

simonka, nemas moje dieta? 😕 tiez uz 2. tyzden reve, ked len zacnem umyvat vanu 😖 a s tym jedenim tiez ako u vas...

simonka99
autor
5. dec 2008

bambusko-asi to bude kriza ''ich'' veku 🙂 ale ja verim,ze to raz skonci a budu z nich ''ukazkove'' deti 😀

simonka99
autor
11. dec 2008

Takze dufam,ze je ''kriza'' zazehnana-skusila som sprchovanie-podobny rev,ako pri kupani,tak som si dala vanicku na prebalovaci pult v detskej izbe,kupili sme kacicku,ktora ked sa da do vody tak svetielkuje a to zabralo 🙂 takto som ho kupala asi 3x a vcera me sa vratili znova do kupelne a uz to bolo bez revu 🙂 dakujem za rady

bambusko
11. dec 2008

simonka, my sme tiez uz bez hysterickeho revu, ale v totalnom krci. je sice ticho, ale nohy napnute, ruky vykrutene a caka kedy to utrpenie skonci ☹ kupem len tak raz za 3-4 dni, inak ho poumyvam vlhkou plienkou

emjee
19. dec 2008

kamilka12 • 1d • Dnes o 12:59
Ahojte, moj syn bude mať onedlho 4 mesiace a kúpeme ho zatiaľ v malej vaničke. Do 3 mesiacoch nám vo vaničke nikdy neplakal, ale ani nebol z kúpania nejaký vytešený ako iné bábatká, bol skor taký prelaknutý a plakal vždy keď sme ho z vaničky vyberali. Od 3 mesiacoch nám plače vždy keď ho vložíme do vaničky. Spustí taký plač, že ma dostane do pochybností, či voda nie je príliš horúca, alebo studená, ale vždy je dobrá, tak ako aj predtým vždy bola. Ukludní sa až vtedy, keď ho z vaničky vyberáme. Nerozumiem tomu, kúpeme ho vždy keď je skor napapaný ako hladný, pri vyzliekaní sa nám smeje, šaškuje, blaboce a akonáhle ho dáme do vody spustí hrozný plač,až obordovie celý. Keď ho vyberieme a utierame ho, znova sa usmieva. Máte niektorá s tým skúsenosti, či to je len dočasné a či je šanca, že sa mu vo vode bude aj páčiť?

hanka274
19. dec 2008

aj my sme to mali tiez...proste zmena...hehe 😀

minea
19. dec 2008

Tak tohle je téma pro mě 😅. Malá má rok a kousek a už asi dva týdny bojujeme při koupání. Sedí ve vaničce, drží se za okraj a běda když ji chci položit na zádíčka, abych jí namočila vlásky. Křičí, bojuje se mnou... Připadá mi to, jako kdyby to souviselo s nějakým stádiem mentálního vývoje, že prostě najednou si začíná uvědomovat věci, které dřív neřešila a v situacích, které byly běžné, cítí najednou nejistotu. Nemáte nějaký trik na to oplachování vlásků?

simona55
20. dec 2008

Dobre ranko. tak isto sme aj my natom, s kupanim do 4,5 mesiaca ani muk az teras skoro v6 mesiaci velky rev a plac . uz som si myslela zze ci sa nenaplasil niecoho, alebo ci voda nebola trochu teplejsia. alebo uz maju svoj rozum ? alebo su uz taky prefikany? ja neviem co sa talo 😝 😒

geminis
20. dec 2008

Ahoj,
tak u nás ta hysterie proběhla asi před dvěma měsíci a to nám za pár dnů budou dva roky!
No a jak přišla, na týden, tak i odešla...
Tak držím pěstičky, aby vás taky brzy opustila!

fenrirka
23. dec 2008

Aj mne moj maly zacal plakat a pritom kupanie vzdy miloval a tak som mu napenila trosku samponu pre babatka a on capkal tie bublinky alebo ho stiekam s hrackami mi do vody
😉

maca793
24. dec 2008

mne si nechce karolínka zmývať vlasy. vždy vreští. nepomôže ani to, že jej ukážem ako si zmývajú vlasy dvojčatá. ale kúpe sa strašne rada. vo vani by bola aj celý deň 😵

elika
27. dec 2008

ahojte, mate niektora skusenost, ze sa vam dietatko nechce vobec kupat uz od narodenia? resp.zacne plakat uz pri vyzliekani. nikdy ziadna zla skusenost, proste pride do kupelne, zacne vyzliekat a hotova pohroma - kamoska ma problem s malickou, teraz 5 tyzdnovou. dakujem za rady

bambusko
27. dec 2008

u nas vcera konecne maly uspech 😅 dala som do vane gulu s plavajucou kacickou, maly ju dostal pod stromcek, dost sa s nou hral. a ked videl, ze kacicka sa kupe, bol celkom uvolneny, dokonca sa aj zasmial a protestoval, ked som ho z vane vyberala. ale ziadne clapanie a vyskanie ako kedysi sa nekonalo. pozeram podla starsich prispevkov, ze to uz u nas trva mesiac, ale hlavne, ze sa to lepsi

terkaa
29. dec 2008

aj my mame ten problem, hlavne pri namacani vlaskov. predtym ho hlavne zaujimala rybycka-teplomer vo vani, ale teraz, nezaujem ☹
urcite je to tym, ze sa chce staviat na nozicky a chce vsetko mozne len nie lezat vo vani.
asi skusime velku vanu 😉

berynka
29. dec 2008

Ahoj, nám se nedávno stalo to samé 😕 😒 . Malá se ráda koupala, ať už doma ve vaničce nebo v létě v bazénku. Kolikrát jsem jí ani z vody nemohla dostat. Ale při jednom koupání začala z ničeho nic plakat, stoupala si a vyndavala zvířátka na hraní. Připadalo mi, jako že je chce zachránit 😅 a říkala: "páí páí". Ale voda horká nebyla a nic nebylo jinak než jindy. Takže jsem pár dní nekoupala a pak jsem jí jen sprchovala, to sice pobrekávala, ale teď už je to celkem dobrý. Vždycky jí dám do prázdné vaničky, kde sedí nebo stojí a zapnu sprchu, takže jí neděsí, že je z ničeho nic ponořená do vody.
Hlavičku poléváme kelímkem, řeknu heslo a malá ví, že jí poleju. To jí nevadí. Ale co to bylo před tím, netušim.

tonicka
29. dec 2008

nam sa to stalo asi mesiac do zadu, mozno 2, uz to ani neratam, ale stale to trva a to bolo tak, ze pred tym mala obdobie, ze sa kupala 3x za den s kazdym kto sa sprchoval... a zrazu jaci az hroza 🙄 ... snád to rychlo prejde 😅 u nas nefunguje nic, ale aspon vcera sa sice po 40 minutach, ale predsa osmelila do bazena a potom sme ju nevedeli cez 2 hodiny dostat von 😀