Zaguľatila sa už vášmu bábätku zležaná hlavička?

usiko
6. feb 2011

Ahojte,

mame taky problem,asi ako mnoho mamiciek......nasa skoro 4 mesacna dcerka ma zalezanu hlavku vzadu,ma ju plochejsiu ako by mala mat..o hodne plochejsiu, pretoze spinka na chrbatiku.
Robili sme vsetko mozne, aby to tak nebolo:
-ked bola v perinke, polohovat bolo ju jednoduche, tak sme polohovali raz na jednu raz na druhu stranu.......
-ked z perinky vyrastla, tak sme sa snazili ju polohovat, cez den ju davame lazat tak, ze ked sa chce otocit za svetlom, tak sa musi otocit raz na jdnu a raz na druhu stranu,toby problem nebol.prihovarame sa raz z jednej raz z druhej strany...
-ale ked spi, tak zaspi s hlavkou otocenou na jednu stranu , alebo a druhu...smerom k oknu, lebo otacame jej postielku kvoli tomu, ale potom sa aj tak pretoci narovno takze tvarou rovno akoby pozera do stropu.snazim sa ju aj v spanku pretocit na strany ale ona si neda, proste drzi tu hlavku silno, a nasilu to nechcem, aby som jej neublizila...a aj ked sa mi podari, o par minut je zase hlavka rovno vytocena tvarou do plafona...
-podkladala som jej na jednu stranu aj poskladanu plienku,aj deku,aj vrecko s ryzou, mukou......proste ona sa aj tak vytoci do stropu...uz neviem ako....
-na brusko ju nechcem dat spavat, lebo sa to neodporuca, aj ked mame monitor dychu......a okrem toho, ked ju dam na brusko akoze pasieme baranky, tak ked uz nevladze, tak spusti hlavku a place a mrnci, takze na brusku jej asi dobre nie je.....

Bojim sa ze jej taka hlavicka ostane......

Tak by som vas chcela poprosit o odpoved:

1, Ked malo vase dietatko zlezanu hlavicku ako malinke, zagulatila sa este niekedy neskor a teraz ju ma peknu?
2, Kedy sa zagulatila, a co ste preto robili?
3, ak mate nejake tipy ako ju v spanku uspesne pretocit, budem vdacna......lebo zda sa ze ma uz drobec vlastnu hlavu..... 🙂

ja viem, ze sa vam mozno zda, ze tu riesim banality,ale moj muz ma neskutocne, ale fakt velmi skosenu hlavu vzadu, takze jednoducho je pochopitelne, ze by som bola nerada, aby malo dievca taku istu.... 🙂

Dakujem za vsetky odpovede.

hellionka
2. sep 2016

@maminka1986 Našim deťom sa hlavička upraví/upravila už si viac nerob starosti s touto témou!

narayan
2. sep 2016

@maminka1986 svoje dieťa si kľudne nos do 18-tich, to je tvoja vec, očividne však vieš o tom prd makový, tak si láskavo odpusti ďaľśie komentáre, radšej so miesto písania pomasíruj trocha bicepsy, aby si vládala...

evittam
2. sep 2016

@maminka1986 Sa ukľudni a prestaň tu všetky ostatné mamičky urážať. Čo si o sebe vlastne myslíš?! Si nos svoje dieťa aj do 30-siatky len netvrď takú hlúposť ako tvrdíš, že deti treba len nosiť. Sa teraz akože všetky máme z tebe pos..ť lebo len ty si super matka a len ty si úžasná. Medailu ti za to pošleme. 😅
K téme - náš syn bol aj nosený aj v postieľke - predsa nebudem dieťa nosiť nasilu celú noc keď spí 😀 . Nepoužívali sme žiadne špeciálne vankúšiky ani nič podobné, hlavička sa mu zaguľatila sama. 😉

rebeka7501
2. sep 2016

ja som spávala na bruchu, môj brat spával na bruchu, moja dcéra spávala na bruchu a hlavy máme krásne

martina323
2. sep 2016

ak je hlavička dieťatka príliš mäkká, môžu mamičky robiť všetko možné, aj tak bude mať dieťatko hlavičku zležanú. Ja som obe deti nosila, pretáčala, polohovala, mali sme vankúšik, dokonca aj ortézu o ktorej som už hore písala. Staršiemu synovi sa hlavička upravila sama do 3 rokov, druhý nosil aj ortézu pol roka, načas sa upravila, no opať ju má jemne zležanú. Ale nie tak ako pred ortézou. Takže milé mamičky,nedajte sa odradiť nejakou supermamičkou, ktorá tvrdí, že jej postup je správny. Pravdepodobne to bude prvorodička, že si môže dovoliť nosiť neustále dieťa. A tej supermamičke odkazujem, že keby sme boli zlé matky, tak nám je šuma fuk či má dieťa hlavu zležanú, alebo nie, nehľadali by sme rady a názory iných mamičiek.

evittam
2. sep 2016

@martina323 No ja som stále nosenie neriešila ani ako prvorodička - na čo to je dobré? A neviem si predstaviť, že by som svojho syna celý deň a noc nosila - keď mal 5,5 mesiaca mal 10,5 kg... 😀 🙂 . No ale pre niektoré mamičky - ako sme sa dozvedeli - je to dôležitý ukazovateľ na titul "supermatka a matkaroka"..... 😅

martina323
2. sep 2016

@evittam taktak. Veď ani ja som ich nenosila stále, skôr som polohovala, dávala na bruško. V noci som sa budila, že musím otočiť syna 🙂 🙂

evittam
2. sep 2016

@martina323 Tak ja som to až takto "nehrotila", polohovala som ho keď ma napadlo - cez deň a hlavičku má krásnu, aj dcérka. 😉

maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka1986
22. sep 2016

@evittam no chudera dieťa ano to je super aby ležalo lebo lenivé matere ho nevedia ponosit na rukách 🙂))) ale ako píšem ste super matky...chuderi 🙂 také ako vy maju deti škoda...

maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
6326eva
22. sep 2016

@maminka1986 ja som moje deti nikdy nenosila a cuduj sa svete ake krasne hlavy maju... asi to bude tym ze hlavicka sa samu upravi zeby? alebo tym ze to je aj geneticky dane? zeby?

cataleya12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
javi37
22. sep 2016

Nie, treba riešiť prilbičkou.

redlola
22. sep 2016

Maminku z r.1986 asi riadne nahneval niekto alebo bude mat svoje dni... Neviem naco vobec reagujete 🙂 maminke uz poradili tak vybavená vec

araseli
22. sep 2016

@maminka1986
Nedávno som sa sem registrovaná,lebo MK slúži na pomazanie si medzi sebou.Radit si ohľadne našich detičiek,strave,chorobách,vývine podeliť sa o radosť našich ratolesti,aj smútku, problémoch.Ja nebudem nikoho. Ani jedna nie sme dokonalá, ale sme dokonale matky pre naše deti. Oni nám dávajú tu silu, byt pre ne dokonale.A ja mam sama tri deti som dospela ženská, ktorá tak isto má otázky ohľadne deti,tak isto potrebujem pomôcť určitých veciach.A chcem sa podeliť Oto, poradiť, trebárs aj od mladšej mamičky. Ale to nie je hanba!! a urážať tu mamičky!!! Nebudem vás urážať ani vám nadávať za to mi nestojíte.Nespadnem pod vašu úroveň.Ale sama ste vo vnútri prázdna,nešťastný život vediete. A tým že budete urážať nás mamičky, ktoré chcú pomôcť a radiť sa medzi sebou. Si vaše ego nezdvhnete. Sama seba ničivé ešte viac, ako ste teraz.Prajem pekný deň.

araseli
22. sep 2016

Pardon za zmenené slová,mobil mi to pozmenil.Pisala som cez mobil.

tominko2612
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka336
22. sep 2016

že ,,čapatá hlava,, umrem od smiechu.... 😀 😀 😀

Kočky ale proste to treba od začiatku polohovat, ja som davala raz na jeden bok a raz na druhy aby sa hlavička neulezala, na chrbatiku boli ale nie ze cely den., neskor na bruško.
A to uz nejake ortezy to uz je tažší pripad. Radšej naozaj prevencia lebo tie prilbičky s tým je ,,oštara,, som tak bola vo vyrobe protetických pomocok s dcerou a kým sme čakali inemu dietaku tam davali prilbu, rodičia priznali ze to moc nedavali lebo sa pod tým potilo - bolo leto, nosiť to nechcelo, revalo a pytali sa tej pani tam čo to vyraba, ze či sa mu to zlepšilo tá hlavička. Ona ich odfajčila, ze ked to nenosi tak čo sa malo zlepšiť? No...je s tým ako vravím ,,kríž,, takze radšej polohovat ako potom tato tortura. Dnes uz su všelijake vankušiky proti zležaniu, niečo sa upravi ale niečo aj nie.

evittam
22. sep 2016

@maminka1986 Ty super matka. Moje deti majú krásne a múdre hlavičky. A buď taká dobrá a ľutuj a staraj sa hlavne o seba a o svoje deti. Lebo ti tu naozaj napíšem niečo, čo ma bude mrzieť..... A nikomu by som si v živote nedovolila priať čo ty. Vidno, že tvoja inteligencia je hlboko zúfalá. Pekný deň ti prajem aj tak.

evittam
22. sep 2016

@maminka1986 Ako si niekomu dovoľuješ nadávať do chuderí ?! Obviňovať nás a tvrdiť, že menej ľúbime svoje deti ako ty, že sme lenivšie ako ty?! Len preto lebo svoje deti nenosíme 24 hodín na rukách?! Sa uvedom konečne a buď napíš niečo inteligentné alebo radšej vôbec nič - v tvojom prípade by si lepšie urobila keby si sa držala tej druhej rady. Aspoň vidno kto je tu chudera.

sardinka336
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
22. sep 2016

@sardinka336 No veď aj ja sa bavím. Ak by som bola vytočené, tak tu napíšem taký super príspevok, že ho ledva odošlem a už by bol zmazaný. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Veď nech si nosí aj do 30-siatky, len nech tu neuráža "matka roka".....

maminka1986
22. sep 2016

@cataleya12
@sanym
@redlola
@sardinka336
@evittam ale dámy dámy klud :D čože sa rozčulujete? 😀 😀 😀 😀 😀
správajte sa slušne ste preds" MATKY" 😀 😀 😀 😀

maminka1986
22. sep 2016

@cataleya12 no až tak NIZKO ako ty nie som a ani nebudem,aby som sa vyjadorvala takto ..mám dáku uroven na rozdiel od teba 😀 😀 😀 😀

redlola
22. sep 2016

@maminka1986 kamo, ja osm nijakým spôsobom neprejavila hnev, ani nemám aký. Iba ma upútal prelink na tuto diskusiu, ze jedna mamička (ty) sa nevie správať a uráža všetkých naokolo. Tak som sa nad tym pousmiala a poznamenala, ze asi dnes nemáš svoj den. To je celé.

evittam
22. sep 2016

@maminka1986 Na rozdiel od teba sa ja správam slušne.

libawet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
narayan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz