Zaguľatila sa už vášmu bábätku zležaná hlavička?

usiko
6. feb 2011

Ahojte,

mame taky problem,asi ako mnoho mamiciek......nasa skoro 4 mesacna dcerka ma zalezanu hlavku vzadu,ma ju plochejsiu ako by mala mat..o hodne plochejsiu, pretoze spinka na chrbatiku.
Robili sme vsetko mozne, aby to tak nebolo:
-ked bola v perinke, polohovat bolo ju jednoduche, tak sme polohovali raz na jednu raz na druhu stranu.......
-ked z perinky vyrastla, tak sme sa snazili ju polohovat, cez den ju davame lazat tak, ze ked sa chce otocit za svetlom, tak sa musi otocit raz na jdnu a raz na druhu stranu,toby problem nebol.prihovarame sa raz z jednej raz z druhej strany...
-ale ked spi, tak zaspi s hlavkou otocenou na jednu stranu , alebo a druhu...smerom k oknu, lebo otacame jej postielku kvoli tomu, ale potom sa aj tak pretoci narovno takze tvarou rovno akoby pozera do stropu.snazim sa ju aj v spanku pretocit na strany ale ona si neda, proste drzi tu hlavku silno, a nasilu to nechcem, aby som jej neublizila...a aj ked sa mi podari, o par minut je zase hlavka rovno vytocena tvarou do plafona...
-podkladala som jej na jednu stranu aj poskladanu plienku,aj deku,aj vrecko s ryzou, mukou......proste ona sa aj tak vytoci do stropu...uz neviem ako....
-na brusko ju nechcem dat spavat, lebo sa to neodporuca, aj ked mame monitor dychu......a okrem toho, ked ju dam na brusko akoze pasieme baranky, tak ked uz nevladze, tak spusti hlavku a place a mrnci, takze na brusku jej asi dobre nie je.....

Bojim sa ze jej taka hlavicka ostane......

Tak by som vas chcela poprosit o odpoved:

1, Ked malo vase dietatko zlezanu hlavicku ako malinke, zagulatila sa este niekedy neskor a teraz ju ma peknu?
2, Kedy sa zagulatila, a co ste preto robili?
3, ak mate nejake tipy ako ju v spanku uspesne pretocit, budem vdacna......lebo zda sa ze ma uz drobec vlastnu hlavu..... 🙂

ja viem, ze sa vam mozno zda, ze tu riesim banality,ale moj muz ma neskutocne, ale fakt velmi skosenu hlavu vzadu, takze jednoducho je pochopitelne, ze by som bola nerada, aby malo dievca taku istu.... 🙂

Dakujem za vsetky odpovede.

jankajas
13. júl 2017

@gemini255 my nosime helmicku treti týždeň. Zacali sme v 4 mesiaci. Lekarka obvodna nas odhovarala ale ja som si vsetky papiere vybavila. Nakoniec v Protei aj na neurologii a antropometrii kde som bola povedali ze som dobre urobila. Same sa to nespravi. A ci to v buducnosti nebude mat nasledky ak by som to neriesila nik na 100% nezaruci. Maly to znasa uplne v pohode. A tym ze skoro zacal mozno bude stacit nosit len 2 mesiace...

gemini255
13. júl 2017

@jankajas super si spravila.moj bude mat 5 mesiacov aj tyzden ked zacne nosit. tak verim, ze to bude dobre. tiez podobne, ja som v 3m uz riesila, ale fyzioterapeutka ze to sa spravi, pediatricka tiez, a v 4m na poradni som zas zacala, a ze potrebujem doporucenia a pediatricka ma podporila a dala papiere.. a spinka s tym v pohode? trosku sa obavam spanku, ale on uz teraz spi na tom vankusiku, co ma dieru vstrede

jankajas
13. júl 2017

@gemini255 vankusik nam spravil akurat odstavajuce usi inak nic... v helmicke si zvykol super aj napriek teplam. Potom je na fb skupinka kranialna orteza😊

jigsaw05
15. júl 2017

Moja mala sa uz narodila s trochu sploštenou hlavkou, stále preferuje len jednu stranu, snažím sa ju polohovať od narodenia, samozrejme aj ako píšu vyššie, dieťatko si samo otáča hlavičku uz v takom útlom veku na stranu, ktorú chce. No vždy jej hlávku pretocim, snažím sa kojiť len z tej druhej strany a ešte som kúpila aj vankúš od nuvity, možno preháňam, pretože nik nevidí zlezanu hlávku, ale ja ju vidím, možno je to len pár milimetrov, ale aj tak polohujem a používam vankúš, no ked zaspí na tej strane, ktorú nepreferuje, vankúš jej nedám, aby sa to vyrovnalo. Hádam to pomôže, pripadne sa to nezhorší.

miruskapetrovicova
1. aug 2017

No moj mladsi syncek mal zlezanu hlavicku v zadu na pravo,nic nezaberalo az nas lekarka poslala na rehabilitacie aby mu uvolnilo svalstvo a odtial nas poslali do Protetiky,vyrobili mu kranialnu ortezu na mieru a od 4,5 mes.nosil,chodili sme na kontroly a v jednom rocku mu to ukoncili,velmi mu to pomohlo.

feyra22
22. sep 2017

@janie9481 Dobry den, prosím, kde ste kúpili spomínaný vankúšik Mimos?

sassannka
18. okt 2017

@maminka1986 Stará diskusia, ale pobavila si ma 🙂
Môj synček je nepokojné bábätko, celé šestonedelie bol na prsníku alebo v náručí nonstop, ležkal len v noci a aj to som ho polohovala striedavo na obe strany a napriek tomu má zležanú hlavičku za uškom v pravo. Aj pravú stranu viac preferuje.
Naproti nemu môj prvorodený, kľudné bábätko, po papaní som ho len preložila do kolísky a spinkal, polohovala som ho úplne rovnako a čuduj sa svete, ten nemal hlávku zležanú vôbec.
No nič, skúsim teda zvýšiť dávkovanie déčka a idem sa popozerať po tom vankúši.

maminka1986
18. okt 2017

@sassannka no vidíš tak hladaj radšej špeci vankuš pre maleho ako sa bavit na MK :D

happy31
6. aug 2018

@edita84 kdes ste pre babi kupili vankusik na polohovanie hlavicky?

hellionka
6. aug 2018

@happy31 v Maderna, mám ho aj na predaj

happy31
9. aug 2018

@hellionka mate ho v albumea?

euie
5. máj 2019

Baby, pozorujete aj neskorsie zlepsenia? Syn ma 26m a stale trochu vzadu na boku este zlezanu cast, myslim ze nik okrem mna to nevidi. Nastali dake zlepsenia aj po 2r? Dakujem.

janie9481
6. máj 2019

@euie dobry vecer, moja mala tiez zlezanu jednu stranu viac ako druhu. Zlepsilo sa to ked zacala sediet, behat uz velmi dobre do teraz. Teraz ma 3r a ma huste, dlhe a kucerave vlasy takze sa nic nevidi ale ked jej ja umyvam vlasy ja este vidim na tej jednej strane jemne plochu cast tiez ale to sa vobec nevidi a uz nik okrem mna to nevidi. Myslim se sa to este pocas rastu napravi alebo aj nie 😳🙂

janie9481
6. máj 2019

@euie druhe mi teraz spava na bruchu a cez den na boku a pokoj. 🙂

euie
21. máj 2019

@janie9481 dakujem za odpoved. Nedalo mi to a dala som to malemu premerat. Ma tam rozdiel 2mm oproti druhej strane, takze nic strasne.

smajluska
17. apr 2020

@nikinka1111 Dobry den prosim Vas aky vankus Vam pomohol na zlezanu hlavicku? Kde ho kupim?

nikinka1111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikinka1111
17. apr 2020

@smajluska Dobrý deň, takýto podobný sme mali. s otvorom a pamäťovej peny . https://www.google.com/search?q=vankúšik+proti+...

katarinkamajerska
10. júl 2020

@janie9481 naozaj sa jej upravila..kde ste prosím objednali vankúšik??

janie9481
29. júl 2020

@katarinkamajerska pomahal vankus urcite viac ako nic, ale pomohlo aj to ze zacala sedet a lozit a uz sa pretacala v postielke ale ja som jej davala vankusik vsade kde sa dalo aj do kocika a tak. Urcite pomohol viac ako keby ho nemala.

adel_be
5. aug 2021

@janie9481 prosim pomohol Vam vankus? Kde ste ho kupili? Dakujem za odpoved

lucv
6. aug 2021

@adel_be nam vankusik znacky ( babymoov) extra nepomohol, ale mozem povedat, ze sa zlezanie uz nezhorsovalo ako sme ho zacali pouzivat. Postupne sa hlavka upravila a teraz v 3rokoch uz nie je po zlezani ani stopa

monina777
22. aug 2023

@wenka25 ahoj, prosim nemas foto pred a po?

wenka25
27. aug 2023

@monina777 nefotila som to cielene.je to už 11 rokov takže ťažko nájdem teraz foto,ktoré by boli pred a po.