Zápal priedušiek. Ako prebiehal u vašich detičiek?

veronica1
10. jan 2009

chcem sa poradit s mamickami ktore maju rovnaku skusenost - moja 8mesacna dcerka ma zapal priedusiek. najprv to zacala skoro pred mesiacom ked v noci mala teploty skoro 40, potom bolo par dni pokoj, do toho prisla nadcha, a neskor zacala chripiet co trva dodnes. Boli sme viac krat u lekarov, no az pred 2dnami nam diagnostikovali zapal priedusiek, neviem co dovtedy robili?? Vybrali uz jedny antibiotika, teraz ma ine, no stale nevidim zlepsenie. Z coho vlastne take male babatko dostane zapal priedusiek? Ved my sme v podstate uz vyse 3tyzdnov stale doma, nikam nechodime, v tejto zime sa bojim. Teplota sa jej pravidelne vracia, no nieje uz taka vysoka max 38,5.
Tak by som chcela vediet aky priebeh mala choroba u vasich deticiek, ako dlho to trvalo a z coho to vlastne vznika(kde som urobila chybu?). Dakujem za kazdy nazor.

anica
10. jan 2009

Zapal priedusiek nie je az taky vynimocny...moze byt virusovy- co je beznejsie alebo bakterialny. Vtedy treba antibiotika. Treba dokladne vyliecit, u deti to trva dlhsie....Aj moj maly mal, chrapcalo to vnom pri dychani. Teplotu mal iba na zaciatku, potom nie. Ale kaslal dost.
Ak ma teplotu, von s nim nemozes, ale ked nema- kludne chod aj v tych mrazoch. Moze byt vonku do -10 °C na pol hodinky az hodinu. Dobre obliect. Tak sa dietatko otuzuje. Netreba sa bat, ze prechladne, pretoze sa tak startuje imunitny system. 🙂

yasmina
10. jan 2009

veronica moj maly mal zapal priedusiek ke dmal 5 mesiacov a skoncili sme v nemocnici lebo sa mi dusil...hikal ako konik nemohol dychat ☹ a teraz mali obaja zapal priedusiek ked mali 1 rok a vybrali najprv PENBENE antibiotika nezabrali a potom dalsie Suprax a kopec inych liekov liecila som ich 3 tyzdnne a dlho potom este kaslali...
bol to virusovy zapal nakazilo mi ich jedno chore dievcatko o kt. mi rodicia nepovedali ze je chora...

erikaaaa
10. jan 2009

aj nas maly mal pred vianocami zapal priedusiek, od ocina to chytil,ze sa to prenasa kvapockovou infekciou-kychanim, kaslom... sme tiez uzivali suprax... teplotu mal do 38,5 ale to len par dni nastastie, mu to akoze preslo, ale kasel ma stale, taky ze ho az dusí, a teraz po novom roku sa mu do toho aj hrdlo zapalilo 😖 tak sa liecime. Zevraj ten kasel trva dlho aj potom, tak neviem, my zatial takto... 😝

viktoryy
10. jan 2009

veronika,tomasko ma stale zapal priedusiek a tiez sme stale doma a dokonca nam ani antibiotika nezabrali ako uz vies aj sme sa vyhadzali, doktorka nam vravela ze sme boli dlho vonku a ze bol ostry vzduch tak sa trapime a o noszteku ani nevravim a ani o kaslu,
nic nezabera len teraz davam u calciovu masticku a od kasla tussin musime sa ztoho dostat a tiez som uz zufala

bambusko
10. jan 2009

veronica, nase dievcata mavali casto zapaly priedusiek, sme sledovani na pneumologii. dr. mi vysvetlila, ze zapal moze vzniknut aj na alergickom zaklade zvysenou reaktivitou priedusiek. ak dostane dieta virozu - sopliky, moze to sposobit stiahnutie priedusniciek a tie sa nasledne zapalia. tiez v jesennom a zimnom obdobi su deti nachylnejsie n ataketo stavy. prvymi priznakmi u nas bol kasel bez teploty, vzdy sme dostali liek na roztiahnutie priedusniciek - spiropent, ventolin a po par dnoch to ustupili, atb sme brali len ked sa to uz zachytilo neskoro alebo skomplikovalo tak 1-2x rocne.

veronica1
autor
10. jan 2009

Dakujem velmi pekne za vsetky vase reakcie-z kazdej som si nieco zobrala 😉 . A ako som si vsimla, tych chorich deticiek je asi vela a ja som sa bala ze mame nieco vazne, tak ste ma trocha ukludnili..

graziela
23. feb 2009

Ahojte,
minuly tyzden v piatok bol mojmu 8mes. syncekovi diagbostikovany zapal priedusiek...takmer sme sa dostali do nemocnice, ale kvoli preplnenemu stavu sme nakoniec ostali doma, na moje velke potesenie... Nafasovali sme atb (CRP bolo prilis vysoke 160, teda predpoklad, ze sa jednalo o bakt.zapal, nie virozu, preto atb) a okrem toho este 8 dalsich liekov, vratane vitaminov, probiotik, sirupov od kaslu, nosnych sprejov, kvapiek a inhalac. sprejov...Strasne kvantum...ale chvalabohu zabrali, dnes sme boli na kontrole a vraj je dychanie uplne ciste...
Jedno, co ma este trapi , su teploty...uz sice nie su take vysoke ako predtym (aj nad 39 a musela som ich malemu zrazat aj kazde 4,5 hodiny), ale tak 2x za den mu este vyskoci teplota na 38 a vtedy dam malemu bud cipok alebo nurofen sirupcek...Tie zvysene teploty uz ma vyse tyzdna, zda sa mi to uz dlho...Nejako som sa zabudla dr. opytat, aky dalsi priebeh moze mat toto ochorenie...Ake mate vy skusenosti?

letuskah
20. nov 2010

obom synom pred dvoma tyzdnami diagnostikovali zapal priedusiek, starsi sa preliecil klacidom a s mensim 2mesacnym som bola 9 dni v nemocnici, dostal unasyn a solmucol. teraz mam ale pocit ze sa mu to vracia, nebol este celkom vylieceny ked nas pustali a zacal zase viacej chrapcat a ked place tak vydava taky hrncovy zvuk, presne ako ked to prvy raz zacalo. neviem teraz ci letiet na pohotovost alebo co s tym. v pondelok mame ist na kontrolu.

katecameron
20. nov 2010

moj ma tiez taky hrncovity kasel v pond. mastime ku mudr.ale inak teplotu nemame pri kazdom jeho zakaslani ma len tak mikne hruza pocut ten zvuk a pred 3tyzdn. toto mal tiez

letuskah
20. nov 2010

no moj tiez nema teplotu, len ten hrncovy zvuk

lenocka4
22. apr 2012

My sme tiez dostali zápal priedusiek. Mala ma 11 mesiacov. Nasa pani doktorka nam ani len nezobrala RCP a hned nam naparila ATB Amoksiklav, co ma strasne stve, lebo po tyzdni jej nic neprechadza. Mozno ani jej ich nemusela predpisovat ak nema bakteriu. Kuva...Chrapci jej v plucach ako v starom hrnci a o kasli ani nehovorim. Myslite, ze by mohol byt z toho aj zapal pluc??? Ako by sa dalo este liecit zapal priedusiek??? Skusala som ju aj naparovat, co sa jej velmi nepaci a mam v noci pusteny aj zvlhcovac vzduchu....Neviem, vobec sa jej nezlepsuje. Inac teploty nemame, iba 37,5 to bolo najviac, ale teraz nema vobec. Davam jej aj Solvolan....dufam, ze sa coskoro toho zbavime...

kataatak
25. apr 2012

Moja dcerka mala zapal priedusiek v 9.mesiaci. Zacalo to nadchou, a trochu pokasliavala. Neskor sa pridala teplota. Davala som nurofenove cipky. Tie zabrali. Ked vsat teploty trvali dva dni, na treti som sla k lekarovi. Doktor vravel nam spravil CRP - rozbor krvi priamo v ordinacii a zistil, ze tam je zapal. Poslal nas na rontgen a tam sa potvrdili zapal priedusiek. Potom sa nam ospravedlnoval, ze u takto malych deti sa neda vzdy zapal dobre rozlisit. Dal nam Klacid a ten asi na stvrty den zabral.

baschmil
20. jún 2012

Mame brutalny zapal priedusiek, berieme amoksiklav, ventilin, calcium s thymomelom.. Maly ma len 4 mesiace ake tie zvuky co vydava ked dycha su hrozostrasne.. Namastila som mu husaciu mast na hrud a zabalila . Zapli sme zvlhcovac , odsavam mu sopliky vkuse a vkuse plna odsavacka, stale ho dusi je to hnusne a najhorsie na tom je ze je tak horuco a to mu k tomu jeho stavu len zhorsuje.. Neviem co este robit, ani spat nejdem co ho len pocuvam ako dycha a chrapci ako pokazeny vysavac ☹ poradte mi este nieco ..

emapol
20. jún 2012

Neposlali vás do nemocnice? My sme boli so zápalom pľúc (8mes) a následne dva mesiace na to v nemocnici- dávali nám spreje v inhalátore ( tie sú len na lekársky predpis z imulógie, ale ich dávaju v nemocnici na lôžkovom - nám zabrali), ked sme sa vrátli z nemocnice, išli sme na imunológiu a následny zápal priedušiek sme liečili doma a zabral seretide-sprej. V nemocnici s nami bolo aj malé asi trojmesačné bäbatko a tiež ho tak liečili-malo len slabý zápal priedušiek. Neviem poradiť, čo by zabralo, my sme tiež nespali a celú noc kočikovali v byte, s vyvýšeným ležadlom, odsávali, zvlčovali, ale nakoniec sme išli radšej do nemocnice.

baschmil
21. jún 2012

Nie neposlali nas, vraj deti teraz kaslu kedze je tak horuco je to este horsie... To mi povedali na detskej pohotovosti ked som volala a ze ani netreba prist, ze dieta sa z toho dlho lieci ... ☹

poleva
21. jún 2012

@baschmil jednoznačne hospitalizácia,moji mali len 5 mesiacov
potrebujete spreje

baschmil
23. jún 2012

Vobec sa nic nezlepsuje... Uz 6 den berieme antibiotika a aj ventolin a kvapky a stale sme na tom istom dokonca ho z tych antibiotik prehana a dr. mi len povedala ze treba vydrzat kym zaberu antibiotika ☹

ivkafr
25. jún 2012

@baschmil ahoj, jednoznacne hospitalizacia, potrebuje spreje...my sme tiez lezali a to malicky este len bude mat 4mesiaciky

gabca86
18. mar 2013

http://www.medifera.sk/index.php?id=213
Je tu vsetko zrozumitelne a dost podrobne opisane 🙂 dufam, ze pomoze niekomu 🙂

po456
15. okt 2013

u

babulka82
29. dec 2013

baby prepustili nas z nemocky po zapale priedušiek synček ma 8 mesiacov,ešte sopli a niekedy mu na tych prieduškach chrči a nevie to vykašlat ,neviete ako mu pomoct nech to ide von? Sopliky poodsavam ale z tych priedušiek neviem ako to dostat. A ešte sa chcem spytat kedy možem ist snim von? Nemyslim do nakupnych centier 😀 ale von na vzduch ? Ešte uživame antibiotika ale horučku nema.Dakujem

sportpark
9. máj 2014

chcem sa spytat tiez mame zapal priedusiek a trapi ma to ze nejdu nam odsat sopliky nieco odsajem ale pochvilke zasa soplik co mam urobit poradte mi spinka tak ze dycha ustami je to ok?

tatanka1
12. máj 2014

@sportpark v prvom rade naparuj nad cimkolvek - teda ci kamilky ci morska voda ci majiran alebo tymian... aj obyc vriaca voda. moj maly mal 6m ked chytil zapal priedusiek a nebralisme atb
ale sme sa naparovali plus ventolin sprej - inhalator. ja sim naparovala
tak, ze som si vriaci hrniec dala pod nohy a babodala na brusko na stehna. tym dychal paru, a nebol prilis blizko aby mu to bolo neprijemne. Nakoniec nam lekarka pozivala taky parny stroj - vytvaral paru a maska kde prudila sa umiestnila na tvar.
tym sa dobre vykaslal. do tohoparnehostroja sa myslim daval Sinupred malicke mnozstvo 0,5-1ml plus vodny roztok (zakupis v lekarni), a asinupred lepsie posobil priamo po vdychnuti ako ked sa prehltne. Kazdy druhy den sme chodili na konzroly ci to preslo do zapalupluc alebo sa lepsi a po asi tyzdni sa vyraznejsie zlepsil.
a viem ze to naparovanie nam uvolnilo aj soplik a aj sa zlepsil vyrazne kasel.

katika125
6. sep 2014

ahojte, chcela by som sa spytat ci by ste mi nevedeli poradiť. Mam 6.mesačnu dcerku a od prveho ockovania v stvrtom mesiaci sa nam neustale opakuje zapal priedusiek. Ten prvy zapal sme liecili v nemocnici od vtedy sa to opakuje tak, ze tyzden je zdrava a potom zase chrcanie pri dychani, zvysena teplota kasel. Sopliky malicko. V nemocnici nam odporucili imunologicke vysetrenie pri opakovani a nas pediater to odmieta ze pockat do roka. Ale malinka za dva mesiace bola chora 5x. Co mam robit. Nechcem zase skoncitv nemocnici. Poradte mi ak viete ako. Dakujem

nefertiti7
21. sep 2014

Ani sa nebudem vyjadrovať,lebo moja ma 5 mes a po ockovani sme tiež chorí.kasel,sople asi tečú dolu,lebo neodsajem nič,budí sa zo spanku na kašeľ,reve,ja som unavena,zajtra idem k lekárke,tak uvidíme

angelika8
18. okt 2014

Ahojte, mam 6mesačneho synčeka, a zapal priesušiek sme mali už 2rat. Vždy sme skončili v nemocnici, a dnes je to tu zas, opät chrčkanie, dusivy kašel. Neviem si s tzym radi neviete mi dať nejaky recept alebo radu ako dalej? bola som u alergologfa dal mu awamys sprej do nosa a singulair prasky, ale nic zsme opat v tom. No uz naozaj nechcem skocit v nemocnici, samy isto viete aka je tam starostlivost a to vassetko. Uz sme tam boli 2krat prvy krat 5dni druhy 8. je to tam na zblaznenie, a aj tak len co sa vratim domov a tesim sa ze som s malym doma o par dni je zas v tom uz osm zufala prosim nejaku radu ☹ ☹ ☹ dakujem

orchidee216
13. dec 2014

Ahojte
Mám malého chlapca ktorý ma 7 mesiacov a zápal priedušiek. Žijeme vo francúzsku a tak vam chcem povedať ako to riešia tuna. Nieže to žiadna sranda. Niektoré štúdie vravia ze napríklad v takom anglicku zomrie 300 deti ročne na zápal priedušiek. Ja som si myslela ze to soplik z histerka zateká a ide priamo do pľúc. Môj lekár mi povedal ze to vôbec tak neni. Vírus ktorý spôsobuje zápal je veľmi odolný. Stačí sa len vysmrkat chytiť bábätko a už ho ma. Ak chodia do jasiel... Viete si predstaviť ako si všetky deti prenášajú bacile. Normálne sa vírus usadí v nose a kedže bábätka dýchajú veľa nosom, vírus nakazí vzduch ktorý ide priamo do pľúc a tak rozšíri dákej. predpisali mi antibiotiká, čipky proti kašlú, kvapky proti kašlú, kvapky do nosa... A hlavne zvlhcovat nos sprejom s morskou vodou.Takze dost podobne ako na Slovensku....
Ale navyše mám aj rehabilitácie dýchania. Normálne to robia u kinésithérapeuta. Používa veľmi zvláštnu techniku kedy tlači na detské pľúca co pomôže vytlačiť hlieny až do pusy. Babo plače ale ho to neboli... Skôr sa boji alebo mu ne to nepríjemne. Neviem či nieco take existuje aj na Slovensku ...
Tu je link ako to vyzerá 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Efy9z8zgOEg
mirkq
19. júl 2018

Ahoj baby prosím vás ktorá by ste mi vedeli poradiť čo robiť keď má môj malý zápal priedušiek má tri týždne aký sirup by pomohol ?

devlin
12. dec 2018

🐺🐺🐺🐺🐺🐺😬🦊🦊🦊🦊🦊🦊🦊🦊🦊🦊🦊🐎🐎🐎🐎🐎🐎🦊🦊🦊🐴🐴🦊🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🦁🦁🦁🦁🦁🦁🦁🦁🦁🦁🦁🐶🦁🦁🦓🦁🦓🐖🐷🐷🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🐖🐖🐖🐖🐖🐱🐱🐒🐒🐈🐈🦍🐒🐈🐷🐷🦄🐈🐷🦄🦄🦄🦄🐷🐎

napraforgo
30. jan 2020

@bambusko Dobry den prajem 🙂 Mozem Vam napisat sukromnu spravu? Moj 3 rocny syn ma castokrat zuzene priedusky. Dakujem 🙂