Zapálené očko. Čo pomáha?

smisela
13. mar 2008

Ahojte,viete mi niekto poradit,co pomaha na zapalene spodne viecko?Prvykrat mala podla ocnej jacmen,tak nam predpisala opthalmo-framykoin,ten velmi pekne zabral,po 2 tyzdnoch ma ocko znova zapalene,ale asi to nie je jacmen,davam jej znova tuto mast,ale moc jej to neprechadza,dam jej ju este do soboty a ked nic,tak asi zasa ocna,dost casto si ho sucha,asi ju to svrbi,poradte mi nejake obklady,alebo ja neviem...inac nenasla som nic v MK o tomto.Dakujem.

junovka
13. mar 2008

skus jej vytierat ocko harmancek.odvarom.

junovka
13. mar 2008

smisela, este som sa ta chcela opytat, suchala si to ocka aj predtym ako ho mala zapalene?

trixi
13. mar 2008

skus vyplachovat ocko borovou vodou. A miesto harmanceka by som pouzila bylinku ocianka rostkowova. Mam ju vyskusanu na sebe. Da sa kupit v lekarni, urob odvar a vyplachuj malej ocko. Je to lepsie ako harmancek.

smisela
autor
13. mar 2008

nie,predtym si ich nesuchala,jedine ked bola unavena,pred spankom,aj som rozmyslala,ci to nie je alergia,teraz si sucha casto len to zapalene,skusim jej ten harmancek,staci 3x denne alebo castejsie?

junovka
13. mar 2008

staci 3x denne.

junovka
13. mar 2008

a ma aj cerveny bielok v ocku?

smisela
autor
13. mar 2008

praveze nema,ked mala ten jacmen,tak mala v strede viecka cervenu bodku,ta sa jej naplnila a praskla,potom to bolo ok,ale teraz ma iba cervene spodne viecko,bielko ma biele 🙂

smisela
autor
13. mar 2008

precitala som si aj o ocianke,same pozitiva,tak vyskusam,dakujem za rady 🙂

mimakro
13. mar 2008

Hanke sa tiež zapálilo. Neváhala som a utekala k očnej (deň pred Vianocami) a vraj dobre som prišla, lebo že sú pri tom vysoké teploty. My sme našťastie nemali, asi som došla včas. Predpísala nám uniflox(ofloxacín) kvapky a ophtalmo framykoin, ak by ju to svrbelo. Po unifloxe jej to za dva dni prešlo. A predávajú aj kvapky s očiankou rostkovovou. Volajú sa Ocuflash (unimedpharma). Kamoš robí ich reprezentanta a vraj sú dobré na všetko (alergie, suché oko, výplach a pod).

kikafilipko
13. mar 2008

Ja si myslím, že by si mala ísť k dokine pretože môže mať upchatý kanálik, keďže sa jej to zopakovalo.

veva55
14. mar 2008

my mame tiez problem so zapalenym ockom. Boli sme s tym u ocnej, kazala nam robit 5x za den masaz ocka + po nej kvapnut Ocuflash kvapky, moc to nepomohlo, tak o tyzden nam pridala este kvapky polpharma, to pomohlo, kvapkala som to tyzden, v stredu sme boli na kontrole a bolo to uz dobre, tak doktorka povedala, ze uz nemusime kvapkat a dnes sa nam to vratilo ☹
takze kvapkam zase, ale len 3x denne. Uz som ale pocula, ze vraj pomaha kvapkat do ocka materske mlieko. No....zda sa mi to cudne, ale asi to vyskusam.

sue
14. mar 2008

...no my sme mali takmer od narodenia zapálené očko ☹ trikrát nám preplachovali kanáliky, stále sme kvapkali Ocu flash a pred týždňom zistili, že malý má v očku Zlatého stafylokoka ☹ takže teraz kvapkáme 4x denne Uniflox už týždeň a dúfam, že ho to vylieči 😔
harmanček sa už používať nemá, nakoľko je silný alergén 😔

mon25
14. mar 2008

Ja som materske mieko kvapkala a malemu ocko hnisalo ovela viac. Lekarka mi na to povedala, ze to nemam robit, vraj su to babske povery. Ale niekomu to mozno pomohlo 😕

kika25
14. mar 2008

Aj ja som davala aj materske mlieko, repikove obklady, ocianku a kopec liekov a dnes sme boli na preplachukanalikov ☹
Vraj materske mlieko sa nema davat do ocka,lebo tam kvasi...

denisocka
15. mar 2008

harmančekom nie 😖 , kvapni materske mlieko do očka (teda ak dojčíš ) 😀

janinah
15. mar 2008

harmanček sa dnes už nepoužíva na výplach očí, netreba do oka kvapkať kde-čo,ale treba ísť na očné-aj očnú pohotovosť,aby sa niečo nezanedbalo,dcéra doniesla zo školy infekčný zápal spojoviek,behom pár hodín mala už nález aj na rohovke,čo nie je žiadna sranda,ešteže som hned šla na pohotovosť a dali okamžite liečbu,jačmeň sa zvykne opakovať,niekedy sa rieši aj malým chirurgickým zásahom

maminasr
13. júl 2008

ahpjte baby.my mame taky problem ze sa najskor len akoby popraskali zilky v ocku ale po 4 dnoch sa mi to uz nepacilo tak sme sli k ocnemu a povedal nam ze to ma malinky z alergie zapal spojovkoveho vaku..kapkame stale 2 krat denne kromolin sodny (nejake protialergicke kvapky)a jedno ocko sa vyliecilo a zasa potom druhe a teraz zasa obe...malicky si stale len chuda sucha ocka a je z toho nervozny..este do toho ma hocikedy kasel a ani nemusi byt chory takze asi fakt nejaka alergia...musim skusit alergologa ale teraz hned nechcem lebo maly ide na to 3 preockovanie a nechcem ho chudiacika trapit naraz tolkymi injekciami...uz ste to niektora zazila?

elize
13. júl 2008

tiez odporucam materske mlieko, ak dojcis. Ja som kvapkala MM. Obcas som vsak musela dokrmovat UM a stalo sa mi, ze som mu kvapla omylom z UM (MM som si odsavala a davala z flase) 😀 a normalne zabralo 😀 😀 😀

zuzka99
13. júl 2008

nám v porodnici zakázali dávať MM do očka, neviem či to niekto radil, nečítala som všetky príspevky ale nám pomohol repík

elize
13. júl 2008

zuzka99 a preco zakazali? Mne sa v prvych mesiacoch, ked som este kojila, stavalo skoro pravidelne ze mu moje mliecko vystreklo na celu tvar, aj do ociek. Hold bolo ho vela 😀

zuzka99
13. júl 2008

no to sa aj mne stávalo, ale vraj mu to zalepí a viac poškodí ako pomože. neviem čo na tom pravdy, len nám na predporodných kurzoch tak hovorili.

maminasr
16. júl 2008

no neviem ale nekojim tak mi to uz ani nehrozi ale co sa tyka toho ci sa moze alebo nie neviem este som o tom ani nepocula. 😎

katkaaalex
23. dec 2008

Ahojte baby, co mi poradite na opuchnute ocko mojho 3-mes. synceka? Ma ho trosku opuchnute a v kutiku akoby hnis, vytieram mu to vatickou namocenou v repiku.

aussiegirl
23. dec 2008

ahoj katka, nam sa to stalo raz, pripravila som obycajny odvar z kamiliek a vatovym tamponom som mu ocko dva-tri krat denne pretrela. na druhy den sme ani nevedeli, ze sme nejaky hnis v ocku mali. prajem skore vyliecenie!!!!!!

mukky
23. dec 2008

Ahojte,moj syncek ma zahnisane ocko nonstop uz od porodnice,denne vytieram zo 3krat i viac ophtalom,viete si predstavit aky je uz na to haklivy a ako to mna trapi,plus nonstop sopliky,takze ked je viac soplikov je viac hnisu..boli sme aj na ocmom 2krat,kvapkali kvapky po 10 dni,3 dni je dobre,potom to iste...podla vsetkeho je upchaty aj kanalik a mudr by ho nerada prepichovala,takze ako bude rast,kanalik sa zvacsi...,neodporucam mater.mlieko absolutne,i ked lieci,ale ocko nie,to viac upcha kanalik a na vzduchu mnozi v ocku bakterie,a ani mast nie,tiez upcha kanalik,jedine ked ocny lekar predpise a nie pediater,ako to bolo u nas a len sa to zhorsilo.....syncek ma velke ocka po mne,joj len nech uz su zdravucke...a v hrdielku mame zlateho stafylokoka ☹ ale verim ze vsetko bude dobre,pekne sviatky

mukky
24. dec 2008

a este som zabudla ze pri malych detoch sa neodporucaju preparaty a odvary na rastlinnej baze,isre mozu pomoct ale i vyvolat alergie,to mi povedali na ocnom 😒

mukky
5. jan 2009

Ahojte,nam sa to ocko uz lepsi 🙂 asi sa ten kanalik uvolnuje,maly podrastol 🙂

katkaaalex
15. jan 2009

My sme na tom s ockom rovnako,vobec sa to nelepsi, lekarka nam predpisala kvapky - nezaberaju, v nedelu ideme na Slovnskao tak som zvedava co nam poradia tam. hm...

stresmenka
15. jan 2009

Mukky mali sme ten istý problém dostali sme sa k detskej očnej doky a tá mi povedala kvapkať kvapky 10dní a s palcom masírovať očko z vonkajšej strany do vnútra až ku kútiku oka a potom pri tom kútiku ako máš takú jak kostičku pritlačiť a pekne ten hnis pomaličky vychádza. Ja som si dala na palec troška očnej masti a tak som to každú hodku 2 dni masírovala ale jemne s citom a musím poklopať klop klop je to za nami a máme pokoj a nič sa neprepichovalo.

mukky
18. jan 2009

katka... stresm....tak vela zdravia 🙂 Nam ocko uz len sem tam slzi ale hnis je uz len ked placeme pri cviceni dlhsie,vtedy sa vyplavi..ale som stastna ze sa to takto zlepsilo 🙂 nevytierali sme ho hadam aj tyzden 🙂