Zdá sa mi, že priveľa spí

zuka
14. sep 2008

Ahojte maminy, mozno je moja otazka divna, ale sama neviem... Niekedy sa mi zda cudne, ako vela vladze moj maly spinkat. Vecer ide spat okolo 20,30. Rano si da okolo 6,00 mlieko a dalej spi cca do 7,30 az 8.00. Desiatuje okolo 10.00 a to uz mi niekedy odpadava od unavy. Dam ho spinkat a spi cca 1 - 2 hodiny. No a to iste sa opakuje po olovrante. Potom chodime von a niekedy este zaspi aj v kociku...

cartmanko
14. sep 2008

tebe spi babo od 20.30 do 6.00? jeeej to je super. a pap medzi tym? alebo nic. moja mam vravela ze aj som bol take ababoa vsetci jej zavideli. my spime od 20.30 do 0:00 a potom od 0:30 do 3 a potom kazdu hodinku.

zuka
autor
14. sep 2008

Ano, spinka bez papania celu noc. No, aj mne kamosky zavidia, ze maly vela spi aj cez den. Len ja neviem, ci to nie je az prilis... Ala Vasa malicka je este malicka 😉, aj Vy sa dockate 😉

majcik
14. sep 2008

Zuka - joooj, ako by som si priala, aby moje babo prespalo celu noc :-

Podla mojho laickeho pohladu a nazoru - mozno je to typ dietata (cloveka), ktory potrebuje viacej spat. Ja som tiez taky clovek, od malicka potrebujem o nieco viac spat ako ostatni ... Kolkokrat som si aj ako studentka po prichode zo skoly musela aspon na hodinku, dve lahnut a pospat, ked som mala narocny den alebo som v predchadzajuci den sla neskoro spat... Ak je vsetko ostatne s Maximom v poriadku, tak to podla mna nie je dovod na znepokojovanie.

asitka
14. sep 2008

aj my spávame veľa...tiež sa večer napapáme...a spíme až do rána bieleho...niekedy aj do 8,30...potom sa napapáme...a spinkáme ďalej....poobede je to trochu pestrejšie..pospíme minimu...tak hodinku....ale to som aj rada...aspoň večer je to zas celkom fajn...a taaaaaaaaak :O)) ale vy ste starší...takže neviem...či bude Emča taký spachtoško aj neskôr....

janina77
14. sep 2008

zuka, moj maly spi v noci zvycajne od 20.00 do 7.00 minimalne, zvycajne s jdenym jedenim niekedy nadranom, ale niekedy si pospi aj do 8.00. Potom spi doobeda cca 1 hodinu a poobede tiez cca 1 hodinu. Ale niekedy to je polhodinu doobeda a skoro 2 hodiny poobede alebo naopak. A pisem ze zvycajne, lebo su aj horsie dni a noci ked spi menej.
V noci sa par krat zobudi, zamrnci, ale vacsinou ho nevyberam z postielky a sam sa po chvilke ukludni. Ked place, tak ho povarujem, dam kus vodicky a spi dalej.

Este pred nejakym 1-2 mesiacmi spaval 3x denne, cez den to bolo dokopy tak 2,5 hodiny.

zuzana76
14. sep 2008

zuka co by som ja za to dala, keby moj maly spaval, on od narodenia nesppaval denne viac ako 10 hodin , vecer od 21.00- 6.30 a potom tak dve hodinky denne, samozrejme mozno ako mesacne babo prespal aj viac cez den, ale to bol este malicky, mozno tak do mesiaca spinkaval viac a potom ako keby utalo a zacal spavat malo, no a teraz mame dni ked spi cez den tak 20 minut maximalne hodinu nic viac a pritom ma energie aj za troch, takze bud rada ze spi, ale zaroven to spomen lekarke a bolo by dobre dat urobit krvny obraz ci nie je anemicky

zuzana76
14. sep 2008

jaj a my sa este aj teraz budime v noci niekolkokrat na jedenie 😒

zuka
autor
14. sep 2008

Rada citam, ze aj ine deticky vedia vela spinkat. A este sa spytam zuzky - ake mozu byt dalsie priznaky anemie?

susika
14. sep 2008

tiež si myslím, že je to v pohode. malá mi od roka spáva do 20:00-7:00.potom zaspí okolo 10:00 na 30 minut až 2 hodiny a potom, podla toho ako vstane doobeda ale obyčajne už znova spí okolo 14:30 až 15:00 a to potiahne 1-2 hodiny., podal toho, koko spí doobeda..dnes už bola tvrdá o 13:30, lebo doobeda spala len pol hodinu.ale zvyčajne dokopy za den sú to cca 3 hodiyn. iank je mrzutá a unavená podvečer.

ale od pol roka do roka spávala 3x za den. 1x doobeda, poobede a podvečer, tak po 30 minut až hodinu, ale stále to bolo cca 3 hodny za den.a v noci sa budila najprv 3x za noc a neskor už len nadránom medzi 3:00-6:00 na papanie.

do pol orka bola spavejšia, spávala doobeda, alebo zaspala hned pri jedení a ked sme poobede išli von, tak dokázala prespať aj 5 hodín v kuse a potom po 2 hodinách už napapaná spala znova.ale budila sa každé 3 hodky na papanie.

heppu
15. sep 2008

zuka tak to som rada ze niekto to ma ako my, nasa spi stale skoro v noci sice raz papa ale hned zaspi a cez den tiez prespi vacsinu oziva az ku veceru na nejake tri hodinky , inak ani neplace len ked chce jest, ona je hrozny zrut

manchiny
15. sep 2008

ahojte baby,tak ja som rozmýšlala či sem nehodím presne tuto temu,no zuka ma predbehla 🙂 , náš malý spí dobre od malička, a teraz už dost pravidelne zaspáva o 19:15 a budí sa o 06:00 približne, tiež mi to pripadá zvláštne ale samozrejme sa tešíme že možeme vyspať. cez den toho vela nanaspí, ale ako kedy. od šiestej je hore také 2,5 hodiny a potom znova zaspí na 2 hodiny a potom si už len dáva 2 polhodinkových šlofíkov do večera , takže tiež naspí vela.a ešte aj v kočíku... a samozrejme je aj on papkáč 🙂 , zuzka76 to by ma ani nenapadlo že by mohol byt anemický, trochu si ma naplašila asi si niečo idem najst na nete o tom. ale ako píše zuka hod sem nejaké iné príznaky ak nejaké poznáš pre istotu.

terkaa
15. sep 2008

zuka, nemyslim, ze sa toho treba bat. mame malych spachtoskov 🙂 . renko to iste ako pises. zaspinka mi o tej 20.00 - 20.30 a spinka do 6.00 rano. dnes napriklad vstal az o 7.00 h., napapal sa, trosku sa pohral a spinka teraz. typujem, ze do takej deviatej , 9.20h. bude spinkat. spinka po obede, ked sa fajne napapka zeleninky s maskom+mliecko, lebo este nepapa celu davku. ku veceru ked s nim vyjdem von - t.j druhy krat za den, tak sa mi stalo, ze zaspinkal, ked uz som sa chystala domov na kupkanie 🙂 . ale v pohode, zobudkal sa asi 15 minut neskor a okupkali sme sa a samozrejme, ze bol plny enerie, ale po istom case sa unavil a spiiiinkal.

len, aby sa nam to nepretocilo, ze cim starsie deticky budeme mat, tak si zamenia noc a den, lebo sa budu chciet hrat 🙄

manchiny
15. sep 2008
zuka
autor
15. sep 2008

Manchiny, zatial sa nestresujme. Spomenula som si, ze kamoska ma synceka, ktory ma nizku hladinu zeleza a pritom maju problemy, ze malo spi... Radsej sa dr. spytam, ale ako citam prispevky mamiciek malych spachtoskov, som kludnejsia 😉

cartmanko
15. sep 2008

ako zistia ze ma malo zeleza? z odberu krvi?
nam uz sice krvicku brali... myslel som ked som to videl ako pichaju do malickej rucicky, ze im nieco urobim. 😠
ale dochtorka nehovorila o krvi nic. brali nam to koli zltacke. v nemocnici ked brali z paticky to som nevidel ale u lekarky jej normalne brali ako dospelemu z ruky a to som teda trpel.