Zlepšil sa dojčeným deťom spánok po zmene večere?

anickaajanko
18. mar 2009

maminky kojenych deticiek zlepsil sa vam spanok ked ste vecer zacali davat kasu alebo prikrmy, ak ano ake, maly sa mi casto budu a chcela by som skusit davat vecer kasu nemliecnu ryzovu, mala by som mu dat aj MM zapit za nou ci nie, kolko by mal spapat, mame 6,5 mesiaca, 9 kg, 74 cm, a s prikrmamy som este nezacala, chcela som pockat do ukoncenia 6m. Dakujem za rady 😉

kokaka
18. mar 2009

anickaajanko: nám se bohužel spánek neupravil, malá se budí po 1-2 hodinách skoro od začátku, takže má asi zlozvyk, ale každý je jiný, někomu to pomůže

jitrulka
18. mar 2009

anickaajanko - ani mám se spaní nezlepšilo. A to jsme už vyzkoušely 3 druhy kaší. Spíš občas je to ještě horší. Celkově se nám spaní s příkrmama zhoršilo.

kingstonka
18. mar 2009

aj ja ta sklamem-nam sa nocny spanok rapidne zhorsil v 7.mesiaci a doteraz sa nezlepsuje (ma takmer 10m)

andulka4
18. mar 2009

mám 14m syna který už normálně večeří....a neupravilo se nám to ničím :(

kojím stále až 6x za noc :(....prostě to chce jim nic nedát ať si pamatují že se v noci nejí

všude se ale píše že by se stím mělo začít až tak okolo 9m takže na vás je ještě brzo

denduska
18. mar 2009

anickaajanko, pred prikrmami mi mala papala stabilne o pol jedenastej, o druhej a o siestej rano....od prikrmov sa to zhorsuje postupne, posledne dva dni uz uplna hroza, zaspi celkom fajn, ale o desiatej je uz hore, pyta cici a vlastne celu noc kazdu hodinu sa zobudi s placom. A to len na obed ma zeleninku a na veceru ryzovu kasu ja jej robim s mojim mliekom.

claudinka
18. mar 2009

babyyy to vazne bude horsie? 😀 😀 my pravidelne kazde 2-3 hodky v noci papame.. ak sa to zhorsi, tak to bude des 😀 😀 😀

dnada
18. mar 2009

ahojky, tak já když zkoušela začít s příkrmy v 6tém měsíci,tak se mi malej začal budit v noci(do té doby spal asi od 3měsíců celou noc) a během týdne mi přírmy úplně odmítal,dávala sem mu k obědu místo zeleninky obden trochu kašičky(z mého mlíčka).(jak sem přestala s příkrmy spal zase celou noc) S příkrmy sem znovu začla až v 7a půl měsíci a teď je to tak týden co už hezky baští a spánek se nám už taky lepší,už se budí jen jednou kolem 1hod a pak nad ránem,ale toho budí bříško☹ Jinak kašičku dávám kolem 6té hod a v půl8 chodí spinkat 😉

katkabod
18. mar 2009

Tak nam sa vdaka kasi velmi polepsilo, davam len raz denne, pred spanim, aj to nie kazdy den, namiesto 8 kojeni mame len 2-3. Super ...

shaula
18. mar 2009

Tak u nás se noční spaní po zavedení příkrmů nezměnilo vůbec - budí se pořád stejně často jako před zavedením (cca 3x - 4x za noc). A to ať už dám večer kašičku nebo nedám (dáváme jen někdy), rozdíl ve spaní není žádný.

zanetuska
18. mar 2009

claudinka ja to poznam aj moj synator sa takto budi ci papme vecer kasu alebo nie je to stale rovnake 😒

dudinka21
18. mar 2009

tak nám to tiež nepomohlo.. máme 9 mesiacov a budíme sa každú polhodinu!!!

amatula
18. mar 2009

ahojte myslim ze moj prispevok bude tochu o inom....... 😅

ale nam sa o 100% zlepsil spanok ked som prestala kojit a davat UM...do deviateho mesiaca som skusala vsetky mzne aj nemozne kase a nic...budil sa kazdu pol hodinku...teraz sa zobudi raz za noc....

selavi
18. mar 2009

no tak ani ja nepoteším, budíme sa 5-6 za noc. Dokonca staršiemu synovi som kašu nedávala na noc vôbec, pretože sa začal budiť skôr s plačom, asi ho tlačila na brušku.

garfie
18. mar 2009

Aničkaajanko, vždyť ukončený 6. už máte 😨 Jinak asi je to "kus od kusu" 🙂 Žádné mé kamarádce kaše nepomohla, moje holčička spinkala "jako miminko" až do pěti měsíců, ale pak nastal zlom a budila se i co hodinu. Kojím, ale na noc jí už od čtyř měsíců dávám nutrilon, před třemi týdny jsme začali s příkrmy-v poledne zelenina, večer kaše-a je to čím dál tím lepší....dneska se vzbudila jen 2x. Je stejně stará jako tvůj prcek.

anickaajanko
autor
18. mar 2009

garfie 7 som myslela kedze mame dobre priberanie aj na MM

prin
18. mar 2009

ahoj holky,
já to měla stejé...ale pak jsem jednou prostě nedala a bylo! Je fakt že se teď tak 1-2x vzbudí, ale to nám lezou zoubky! Já jsem kojila a byl to takový zlozvyk, že jsem vstávala po dvou hodinách a když začal chtít po hodině, tak nedostal, ale chce se to rozhodnout a vydržet... 😉
Moc mi pomohly tyto stránky www.kojeni.net, tak hodně štěstí 🙂

misa84
18. mar 2009

ahojky, my jsme zacali s prikrmy drive, maly pribral za mesic jen 300g taxme po domluve s dr. zacli davat poledni zeleninku a na vecer kasi, prvni noci byly krasne, spinkal zase 8 hodin, vzbudil se tak kolem 5 h na kojeni, ale postupne uz je to zase ve starych kolejich, treba minulou noc se mi budil po 2 hodinkach, ale hlady to nebylo, chtel, abych si ho vzala k sobe, to usne hned..to zas ale ja nechci, takze jsem hodinku a pul utesovala v postylce, aby se mi stejne za 40 minut vzbudil zas, tentokrat na jidlo 🙄 🙂 chce to fakt vydrzet
jinak myslim, ze ty pripady, kdy se najednou po zavedeni prikrmu zacaly jinak hezky spinkajici deti budit, jsou proto, ze je to pro ne najednou "sok", zivotni zmena a potrebuji se s tim nejak poprat 😉

bolk
18. mar 2009

Bohužel se nic nezměnilo. hrozně jsem s těšíla, že až dám kaši před spaním, tak se konečně vyspím, ale budí se stále po 2-3 hodinách☹(( a čekám, kdy to přestane. Už jsem občas hodně unavená. A příkrmy taky nic nezměnily🙂.
Ale už si nestěžuju 😉 jak tak čtu třeba dudinku, tak jsem na tom ještě dobře🙂.

timbouctou
18. mar 2009

nám se spaní zlepšilo 🙂
Ale jen do růstu prvního zubu. To měl mimísek horečky a dva dny nechtěl nic jiného než kojit, i když už jinak jedl večer kaši a v poledne zeleninku s masem. My začali s kaší kolem pátého měsíce, mlíčko na noc už mu nestačilo. Ale teď zase, když mu dají na pár hodin pokoj stoličky, někdy se zapomene a spí od sedmi klidně do šesti ráno.

maruskak
18. mar 2009

Ahojte,u nas sa spanie trocha zlepsilo,no myslim si, ze to nebolo jedlom ale prezeravanim ocnych zubkov. V noci sa budil aj 4-krat a cez den potom dospaval. Ja som zacala maleho prikrmovat po 6.mesiaci (neukončenom) mal viac ako 15 kojeni cez den a mne sa nestihalo tvorit mlieko,dodnes ho kojim a máme 13 mesiacov a nieco, vazime 12,5 kg. Malemu som striedala jeden den UM ale len tu najmensiu davku napr. 100 ml tu väcsinou nevypil a hned si pytal prsnik a na dalsi den som mu robila kase zn. Hami aj UM boli tej istej znacky, skusila som aj ine kase, ale malemu nechutili. Doteraz malemu robim UM ale uz trocha viac,vypije a este si ziada prsnik.Poslednu veceru mame okolo 18.00 a uz o 20.00 spime 🙂 V noci sa zobudi az nad ranom a spime do 7.00-7.30.
Teraz je to ovela lepsie, ale kazde dieta je individualne, no nemyslim si, zeby spanok zavisel od stravy, no na druhej strane dieta nemoze ist spat hladne ani prejedene.

stvura
19. mar 2009

Nam sa nic nezmenilo, maly v noci je stale 4x a dakedy i castejsie. Je pravda, ze na noc kasu nedavam, ale vyzivu. Kasu mi nechce a mne sa tiez zda tazka na noc.

majatob
19. mar 2009

u nas to bylo jeste horsi, nakrmili jsme kasi, malej ozil a do postele jsme ho dostali az za tri hodiny...po radnem nakojeni 😀 takze jsme na kasicky zanevreli... 😀 😀 😀

katkaaalex
19. mar 2009

Ahojte baby, my sme na tom rovnako ako vacsina z vas. S velkym ocakavanim som dala Alexovi na radu nasej pani pediatricky pred spanim nemliecnu ryzovu kasicku, papal kraaaaasne, velmi mu chutilo, zaspinkal ako vzdy okolo 20:00 no aj sa rovnako ako vzdy 20:45 zobudil a chcel mliecko. Potom sa budil pravidelne kazde 2 hodiny - tak ziadna zmena 🙂 v spanku len mi zacal horsie kakat a uz 3 tyzdne bojujeme s rektalnou rurkou ☹

fifinna
19. mar 2009

ani nam sa nezlepsilo, ide o to , ze deti sa nebudia z hladu, ale zo zvyku. Ale po roku, ked uz jedol maly vsetko a bola som si ista, ze sa nemôze budit kôli hladu, tak som ho nenakojila za kazdym, ked sa zobudil, zo zaciatku si trosku poplakal, ale uz si zvykol a kojim, len dva krat v noci.

flipinka
19. mar 2009

Nic sa nezmenilo, ani prva, ani druha dcera mi stale nespia dobre a obidvom davam kasu.

pattie
20. mar 2009

U nás je to taky absolutně stejný ☹((( (tzn. nic moc...), ale kamarádce po kaši začal kluk spát jako dudek celou noc, holt každý dítě je jiný..

zajka16
20. mar 2009

Doktorka mi na toto poradila dobru vec....v noci nekojit (co je ale dost tazke, lebo drobci spustia väcsinou straaasny plac..teda aspon nasa vydrzi dlho :DDD....)..takze ak sa da, mamina by mala ist spat do inej izby, aby ju babo pri sebe necitilo a par noci vydrzi vstavanie tatino alebo niekto ochotny z rodiny. My to skusame 4. noc a mala sa prekvapivo budi len raz za noc (ked som bola pri nej ja, vstavali sme aj 6x a vzdy som kojila). Teraz, ked sa zobudi, ostane len caj alebo vodu. Ked je velmi zle UM a potom zaspi. 🙂)...

pavlina05
27. mar 2009

Ahoj holky!!
My máme 9,5 měsíce a malý se budí co 2 hod!! Trvá to už strašně dlouho, jsem vyčerpaná!!! Vím, nemám povolit a nedat mu prso...
Ale bude zase strašný řev.
Holky, stává se vám, že se dítko vzbudí a vyvádí, skáče po postýlce třeba 2 hod a nechce spát??
nevím co mám dělat??!!!
mAlý usnul v 19 hod, probudil se 21 na koj, pak 22 a od té doby nespí, dělá hlouposti, pláče, směje se, volá....a nechce spát!!! 😖

bronika
28. mar 2009

pavlina05 ako ti spi cez den? je take zive dieta aj pocas dna, alebo sa blazni iba v noci? mne sa mala budila o dvoch v noci a myslela si , ze je den. len si trosku cucla a nechcela spat, usmev od ucha k uchu a blabotala si...niekde som citala, ze treba dieta v poobednajsich hodinach viac fyzicky unavit. ked sa mi zdalo, ze je na vecer moc ziva, tak som si ju trebars dala na postel a hodinu som sa s nou blaznila a hrala a natahovala a cvicili sme.. skratka som jej uplne vybila baterky, unavila ju a potom mi uz spala ovela lepsie. Kasu papame vzdy okolo 6 a o 7 chodime spat s druhou vecerou MM. Nie vzdy jej kasa na vecer chuti. Ryzovu nedavam, lebo ju zapeka, tak jej davam bezlepkove ovocne. hami na dobru noc ma najradsej, ale to mozno aj preto, ze je zo vsetkych najsladsia.

gabbi
28. mar 2009

Holky zkuste dat drobcum misto prsa caj nebo trosku vody. Od te doby co jsem to zacala v 7 mesicich praktikovat - spi Petino celou noc - jednou se teda probudi - dam mu cajik a zase chrape. V 7 by vstaval, dam mliko a spime do 9. Nerikam, ze to bude vsude fungovat, ale za pokus to stoji.