Žlté suché lupiny. Nestretli ste sa s tým?

loren
4. máj 2007

nestretli ste sa niektora stym?nasa mala ma asi uz 2 tyzden zlte lupiny suche vo vlasoch na uskach a v oboci,musi ju to svrbiet lebo sa mece ked sa jej to snazim odlupovat.

janabotkova
9. feb 2009

moj maly to mal tiez umyvala som mu vlasky "SEBAMED" a po kupeli som ho natierala mliekom sebamed. a pomohlo to

petruci6
9. feb 2009

sebamed mam aj ja od zac a aj tak to ma 😒

durdik
9. feb 2009

my sme to mali tiež na celej tvaričke a hlave, v decembri. Boli sme u kožnej, dala nam taku bielu zarabanu masť a jarisch sol, co je borova voda a pekne nam to všetko zišlo dole. Ale teraz asi pred troma dňami sa nam to vrátilo,hlavne na vrchnej časti hlavy a v obočí, nie je to už take pevne a vyslovene chrastičky ako predtym, ale taky suvisly akokeby maz a ma to dosť červene. Začala som mu na to davat znova tu mastičku, ale už to moc nezabera.
Viete niekto poradit, co robit, aby sa to nevracalo?
Davam iba do kupela olej Balneum Hermal a potom uz hlavku nicim nenatieram. Žeby to ten olej nerobil dobre? Už som z toho zúfala.

Petruci6 - daj potom vediet, co ti povedala Dr. Ja som tiez na začiatku umyvala tvaričku repíkom, ten to iba vysušil.

petruci6
10. feb 2009

ahojte,tak ja som dnes bola s malou u koznej,vraj to ma seboreu,chcela ma poslat do nemocnice s nou,lebo ze to uz ma aj na telicku,ale som ju prehovorila,ze to doma zvladneme,tak mi dala hypermangan do kupela a nejake masticky,ale to jej nechcem davat,lebo su to hormonalne masti...ja ked som bola este decko mama mi natrela na hlavu horm mast,kt jej predpisali a odvtedy mi tam nerastu vlasy,vdakabohu,ze to bolo velke asi ako cent
nechcem aby to uskodilo aj malej
pouzivam sebamed,vraj ten mozem aj nadalej,ze je dobry,hadam nas to rychlo prejde
v piatok mame kontrolu,tak uvidime

nana6138
22. feb 2009

preco vsetci pisete o seboree len na hlave mne kozna povedala, ze maly ju ma asi od siesteho tyzdna narodenia, teraz ma 5 mesiacov a ma to horsie a horsie po celych lickach vo vlasoch nema nic, a kozna nam povedala, ze seborea - teda seboroicka dertmatitida je chronicke ochorenie. Dala nam Lipobase a nestoji za nic ...

hanuky
18. mar 2009

baby a moze sa to zapalit?

bzucinka
20. mar 2009

Neviem najst temu tak sa opytam tu... Malej sa lupu uška...cela spodna časť ,tam kde su naušnice a okolie. Ja to mam občas,ale nevenujem tomu pozornosť. Stretli ste sa s tym niekto. Manzel si mysli, ze to moze byt aj prejav plesne 😒 Ale mne to pripada ako šupanie pokožky... hm?

rinuska
20. mar 2009

bzucinka , ak to máš aj ty , myslím , že to bude nejaká forma exzému 😒

ma.cka
11. jan 2011

Dievcata 🙂. Pozeram, ze naposledy ste to tu riesili 03/2009 - ale mozno niekto zabludi a pomoze si.
Moj maly to MAL vazne skarede. Celu hlavicku, cez cielko do obocia, popri vlaskoch cez licka az na a za uska. A nebola to len vrstva lupiniek, bolo to uz skarede cervene - podrazdene. Uz som chytala paniku, ze atopicky ekzem. Pediatricka mi kazala davat olivovy olejcek pred kupanim a potom umyt a vycesat. NEPOMÁHALO. Zacala som mu to olejcekovat viac, aj rano aj v priebehu dna.... Bolo to horsie a horsie. Tak som si popozerala nieco na Modrom konikovi a pokombinovala rady a zasla do lekarne. Tam som natrafila na fajn magistru, co mi poradila fajn veci. A to: ze olivovy olej je JEDEN VELKY MYTUS, v svojej podstate (na zaklade zlozenia) vysusujuci a na toto absolutne nevhodny. Odskusali sme to na vlastnej kozi (doslova) a fakt skodil a nie pomahal. Seboreu treba mastit! Tak som kupila krem (alebo sa da aj telove mlieko) EXPICIAL a sampon presne urceny na to - BABE na mlienu chrastu. Stav sa nam o 70 % zlepsil v priebehu 2 dni a do 4 dni sme mali po dermatitide. FAKT. Po tyzdni ma este trosicku okolo usiek - ale to len drsnejsie na dotyk. Tak mu to kremujem s tym EXPICIALom. Dufam ze si pomozete ako my. 🙂

ma.cka
11. jan 2011

Aha - a zabudla som povedat, ze sme tiez s tym boli u koznej. Dala nam salicilovu mast a Pimafucort (kortikoidova masticka) a tiez predpisala kupel v hypermangane. Bolo to den po nasadeni vlastnej liecby Expicialom a samponom Babe, takze sme nic z toho nepouzili. Chcem tym len povedat, ze sa to da aj bez navstevy koznej.

hrdzaa
19. máj 2011

@ma.cka Ahoj. našej malej sa to robí zatial len v obočí ale tiež sa mi zdá,že sa jej to pomaly horší tak som hladala čo by to mohlo byť, mne vela ludí radilo ten salicilový olej ale čítam,že ten je na predpis a ja chcem hned teraz cosi z lekárne tak skusime aj my to čo radíš. snáď to pomôže. Ďakujeeeeeem

argonika
30. jan 2013

head and shoulders zarucujem uspech

maribell
3. mar 2013

my sme to mali tiez a doktorka nam dala pripravok ale nepomohlo..my sme ich jednoducho vycesali a az potom sme pouzivali zvlhcujuce pripravky do kupela 🙂

burina4
5. mar 2013

stačí hlavičku natrieť detským olejčekom nechať trochu pôsobiť a jednoducho vyčesať netreba žiadne iné prípravky ani ku kožnej viac krát sa to zopakuje a je potom do jedného roka je to u detí bežné žiadna panika 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kadan
17. máj 2013

@loren
ja som dala maslo
hneď ako som ho nanášala tak išli dolu z pokožky
😉

danag
17. máj 2013

Nám pomohol šampón značky BABE - na mliečnu chrastu.

polacka
19. máj 2013

Ahoj aj nam pomohol velmi ten BABE na mliecnu chrastu. Po necelom mesiaci pouzivania to zmizlo a uz to nema. A pred kupanim par hodin som mu natrela olejom hlavicku a potom som to zmila s tym samponom. On stoji okolo 7 evri. Je vyborny

swimka1
10. apr 2015

@ma.cka mam otazocku,excipal kremikom si mastila hlavicku?potom si zmyla?a nevycesavala si?

ma.cka
10. apr 2015

Ahoj. Kremikom som namazala hlavicku. Fakt v hrubej vrstve. Dala som na to tenku bavlnenu ciapocku a nechala posobit zopar hodin. Naniesla som to poobede a pri vecernom kupani som to zmyla tym samponom BEBE. Uz prvy krat, ked som skladala tu ciapocku, tak bola na nej nalepena dost podstatna vrstva tych chrasticiek. Nevycesavala som. Ono to zliezalo samo. Do 3 dni sme mali fakt dobry stav a do tyzdna uplne cistu hlavicku. Maca

kosimo
29. apr 2016

@kadan maslo??

alexandra8255
29. apr 2016

Ahojte rada by som sa s Vami podelila o skúsenosť jednej baby 🙂

Chcela by som sa podelit, hlavne teda s mamickami malych deti o skusennost s Aloe Hand&Face. KONECNE sa nam podarilo po 2 rokoch odstranit zlte supinky z hlavy mojej dcerky. Skusali sme kadeco, ale tazko to islo dole. Na toto mydlo od kedy ho pouzivam nedam dopustit, krasne vonia, po pravidelnom umyvani vlaskov oboch deti dcerke asi po mesiaci zmyzli uplne supinky a to sme nemuseli ani vycesavat, a syn sa konecne neboji umyt si hlavu bez placu, aby ho nestipal sampon v ociach. Dokonca si ju bez problemov umyje uz sam. Toto mydlo nam 4clennej rodine vydrzi 4mesiace, je huste, netreba ho vela. Je PH neutral, ja osobne pouzivam aj na odlicenie a ako intimny gel. A naozaj neporovnatelna cena versus objem a cas spotreby !!!!

kadan
29. apr 2016

@kosimo ano obycajne maslo natriet, zakryt na 20 min vycesat a umyt. Smrdi to, ale obom mojim to pomohlo

kosimo
29. apr 2016

@kadan ale roztopené či tuhé A stačí jeden krát?

kadan
29. apr 2016

@kosimo mäkké, aby si ho vedela vmasírovať. 1 zabralo hneď po 1 raze a mladšiemu na 2 raz 😉

lucik12345
28. okt 2017

Ja som to mojej dcere natrela olivovým olejom a dala na to kupaciu ciapku. Po 2 hod to mala uplne rozmagane a postupne som jej to vatovymy tamponikmi a kefkou na vlasy dala dolu. Zabralo po lupinkach ani stopy

surriana
28. okt 2017

Aj môj malý to mal ako babatko,po celej hlavicke ,aj u koznej sme boli ale potom nam pediatricka napisala takú masť,neviem ako sa volala alebo bolo to v podstate ako VAZELINA,tým som mu natierala hlavičku a pomohlo to...