Žlté suché lupiny. Nestretli ste sa s tým?

loren
4. máj 2007

nestretli ste sa niektora stym?nasa mala ma asi uz 2 tyzden zlte lupiny suche vo vlasoch na uskach a v oboci,musi ju to svrbiet lebo sa mece ked sa jej to snazim odlupovat.

bubaczik
4. máj 2007

skus jej to natriet aviril olejom,a pomaly vycesavat s kefkou..

loren
autor
4. máj 2007

olejom olivovim som skusala na vlasky to aj zabera trochu ale tie uska ma hrozne a aj to smrdi

bubaczik
4. máj 2007

neviem ti takto poradit,moje deti to mali tiez,ale iba na hlave,je to taky maz,ci co,a ja som im to takto odstranovala..ale zas to musis robit postupne,necakaj ze to zmizne hned..alebo chod k lekarke..

biccy
4. máj 2007

Dava sa na to aj salicylovy olej,na vlasky a potom sa to vycese.Porad sa v lekarni.

elliana
4. máj 2007
michaelina
4. máj 2007

náš malý to mal tiež vo vláskoch, vraj to nič nieje, ja som mu na to dala pantenolovú masť a zmizlo to

petruska77
4. máj 2007

loren, aj moj maly mal supinky na uskach, zmizlo to same asi po tyzdni a vo vlaskoch a na oboci ich ma stale. Doktorka mi kazala kupit slnecnicovy olej, vecer po kupani mu natriet hlavku a rano lupinky vycesat...

dadak
4. máj 2007

ja som dala malemu na to obycajnu indulonu a vycesavala kefkou. Ani neviete, aky zazrak je ta indulona...

tinockaaa
4. máj 2007

loren v žiadnom prípade to neodlupuj na silu, lebo ak je to prilepené, tak jej odtrhneš aj kožu pod tým a môže dostať nejakú infekciu. len to treba pekne natrieť a nechať pôsobiť, nám zabrala salycilová masť, a potom sme to vo vani pri kúpaní pekne umyli s handričkou.

mimakro
4. máj 2007

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o seboreu, je to zápal mazových žliazok vo vlasatej časti a u bábätiek je bežný. Najlepšie mi pomohla salicylová masť, je na predpis a stojí asi 5 korún. Treba to dobre nahrubo ponatierať a keď to zmäkne, kefkou povyčesávať. Určite nie nasucho, môže sa tým poraniť pokožka. Aj ja som najskôr skúšala oleje - Aviril aj olivový, ale toto zabralo na 100%. Za tri dni bolo po probléme. Za uškami sa zvykne tvoriť taký mázok a ten odstraňujem každý deň liehom po okúpaní. Taký sa zvykne tvoriť aj v podpazuší. Je to živná pôda pre baktérie, ktoré ho rozkladajú, preto to smrdí. Naozaj je to bežný problém, mne to mali obe deti. Nemusíš sa báť, ale treba to riešiť. Mne sa osvedčilo práve toto. Držím palce. 🙂

husenka
4. máj 2007

Lupiny vo vlasoch nescrbia, len to odlupovanie je nepríjemné...je to zaschnutý maz.Namastiť a vyčesať...na ušká dávam Calciovu mast a je to super...poyor na ekzémiky...to je niečo iné

jlucia
4. máj 2007

pripajam sa k Dadak, moja malá mala šupinky v obočí a kamoška mi odporučila z vlastnej skúsenosti modrú indulonu. Večer som jej to natrela a ráno tam už nič nemala. Indulona je dobra nielen na topánky 😀

sranda
4. máj 2007

loren, mimakro má pravdu, naša dcéra mala to isté vo veľmi ťažkom stave, naozaj mala postihnutú celú vlasovú časť hlavy aj obočie, + ušká a líčka v žletom kryštáľovom cukre. Ano je kojenecká seborea, alebo seborhoická dermatitída. Tú salycilovú masť som vtierala malej do vlasov tak 2 - 3 hodiny pred kúpaním, a vo vaničke vyčesávala, ten vlasový povlak musí ísť preč, lebo potom začnú vznikať pliesne a baktérie. Tou salyc. masťou som jej pretrela aj obočie. A keď som kojila cez deň, tak som jej tie žlté chrastičky vyškrabkávala nechtom z vlasov. Niekedy som jej tú masť mrskla aj cez deň, to neuškodí. Celé trvalo asi 2 týždne kým to úplne odišlo do poslednej bodky. Je to trošku náročné ale účinné.

veronika13
4. máj 2007

juuj baby ďakujem, aj môj malý to má trochu na uškách a som nevedela čo to je, mám doma kalciovú masť a dočítala som sa, že aj tá pomáha, tak natriem, ďakujem ešte raz 😉

denisa2214
4. máj 2007

My sme sa toho zbavili pomocou salycilovej mastičky, ktorú nám predpísala pediatrička. Votrela som to dcérke do vláskov, nechala pôsobiť niekoľko hodín a začala vyčesávať hustým hrebienkom a večer som jej umyla hlavičku. Asi 2 mesiace bol pokoj, potom sa jej to opäť objavilo, ale mala neporovnateľne menšie množstvo lupín. POstup som zopakovala a teraz už 3. mesiac máme pokoj.

majka2310
3. jún 2007

Loren,skus vymiesat zltko s olejom do takeho hladkeho kremu,naniest na pokozku na hlavu,zabalit 20min.nechat posobit a potom umyt a vycesat ostrejsou kefkou.Opakovat podla potreby.

kingstonka
17. júl 2008

ahojte..neviete poradit co by pomohlo- moja mala ma suchu kozu az lupiny na oboci a medzi obocim. Kedze je to tak blizko oci tak neviem- aby som jej este neposkodila... vdaka

evik264
17. júl 2008

Ahoj môj malý to mal tiež a pomohla masť Infadolan. natierala som to pred kúpaním nahrubo aj obočie a potom po kúpaní som mu to vyčesávala a z obočia a medzi očami som mu to vyškrabkala. Pomohlo mu to. A medzi obočím a obočie som natierala aj ráno. Tak to skús, držím palce 🙂

susika
17. júl 2008

nám na to pomohol Infadolan.stojí len 35 sk. natrela som na hlávku, nechala posobiť, ani neviem ako dlho a potom len vyčesala hustým hrebenom.ale malej to šlo super dole aj s čiapkou🙂)som totiž na to zabudla a šli sme von, a ked som jej ju dávala dole, tak to išlo aj s tými šupinkami. 😀

ivka144
17. júl 2008

alebo skus vyhladat tu na MK nieco o ekzeme Seborea, to bude asi to.

kingstonka
17. júl 2008

dakujem

hellosona
17. júl 2008

hej, ide o seboreu... najlepsie pred kupanim tak 15 min natriet salycilovou vazelinou, okupat a pekne s plienkou lupinky vysuxat. a pekne to zide... 😉 a potom namastit, odporuca sa kys. mliecna...

petruci6
7. feb 2009

baby ta salycilova mast sa moze dat aj na tvaricku?moja to ma od krku hore,hlavne na lickach,uskach,hlavicke a oboci
neviem co s tym,dnes je sobota,k dr najskor pojdeme v pondelok
dnes som jej to natrela avirilom,ale chcem ist do lekarne

z coho to vznika?z jedla?

pammy
7. feb 2009

Jedna sa o upchatie mazovych zliazok, na tvaricku by som salycilovu mast nedavala... tam skus modru indulonu. Do vlaskov mozes a potom vycesavaj hustym hrebienkom, najlepsi je 'vsivacik', ak to teda ma uz aj tam.

petruci6
7. feb 2009

ale ona este nema tolko vlaskov 😨

pammy
7. feb 2009

Na hlavicku ano, na tvaricku by som nedavala.

lienockaa
7. feb 2009

petruci-excipial U lipolotio na tvaricku a umyvat v ciernom caji silnom tie miesta postihnute nam poradili u koznej..ale nam kozna dala aj nejaku masticku este, ta nie je na volny predaj a je zarabana, takze neviem poradit presne..zmizne to, uvidis, bude mat zase krasnu pokozku..vyzera to na seboroicku dermatitidu, no ta jej neostane na cely zivot, neboj, tato dojcenska sa vylieci..

iwanna
7. feb 2009

petruci, moj maly mal toho tak isto plnu hlavicku, usi, nostek, krk. Dokonca na hlavicke to uz mal ako taku trvdu skrupinku. Skusala som vsetko mozne, ale nakoniec som mu natrela hlavicku hrubou vrstvou infadolanu, to je taka mast, dala som mu ciapocku asi na hodinku a potom som to ked spinkal nechtom pomalicky dala dolu. Bola som stastna, lebo uz som mala pocit, ze to je nekonecne. Teraz sa mu to trosku vratilo ale uz nie v takej miere a na to mi uz pomohol aj ten salycilovy olejcek. Ten mu dam pol hodinu pred kupanim, a do rana su to uz len take jemne supinky a tie uz sa daju skoro len oprrasit

mufo24
8. feb 2009

To čo popisuješ je seboroická dermatitída. Pokiaľ je to vo vláskoch a obočí dá sa to naolejovať a pekne vyčesať ale ak je to takéto rozsiahle mala by si sa poradiť s kožným lekárom. Je totiž možné, že sa jej to nainfikuje a zahnisá.

petruci6
9. feb 2009

baby tak dnes s nou idem k dr,vcera ju to uz znervoznovalo a plakala mi,ked som jej to umyvala repikom,akoby ju to bolelo,ked sa toho dotknem,tak uvidime co mi povedia