Znaková reč alebo ako vytušiť čo malý chce?

soyka
20. nov 2007

ahojki maminy,

ma niektora z vas skusenosti so znakovou recou?
nie som za modne vystrelky pasovane do vychovy nasich najmensich,
ale toto sa mi celkom pozdava...
mame doma 10mesacneho krikluna, ktory neprestane kricat, kym nedostane presne to co chce... a tam je problem - co to vlastne chce? 😀 nie vzdy som si ista a obcas ho svojou snahou este viac nastvem :o)))
rad sa zapaja do hier so starsou segrou, tak si myslim, ze by bola tato "nova zabavka" pre nas to prave...

pls, poradte.................dik

kisorka
11. sep 2008

tieto deti ani nevedia do akej uzasnej doby sa narodili! ziadne vresky a frustracie - rodicia co su schopni a ochotni najst aj s nemluvnatom spolocnu rec!
dcerka zacala ukazovat prve znaky! ma 10 mesiacov.
myslim, zedolezite je zapojit do toho aj ocina, teraz je vo veku ze ho uplne "zere".
my sme neboli na ziadnom kurze, len sme kukli dvd a web stranky,
niektore znaky sme si zmenili, lebo nam nevyhovovali tie americke.

dobromila007
15. sep 2008

linka na slovensku verziu knihy:
http://rapidshare.com/files/131817536/Znaky.pdf

Dakujem potesi.

elika
4. nov 2008

ahojte, prosim napiste, kedy ste zacali znakovat vy na dietatko. dik

slunicko552
5. nov 2008

Ahoj tak já když měl malý rok,dřív mě to nenapadlo.Malý moc neznakuje jenom ham,není,ale kouká co dělám,a když něco znakuju tak rozumí,ale ne všemu,snad ho to chytne víc.

anke
5. nov 2008

ahojte, ja jsem prave objednala pres net materialy k babysigns ... tesim se, Dada uz pochopil papa, tak treba nam to pujde ... zacal jste nekdo uz takhle brzo? - je nam 6,5M

kvietocek7
5. nov 2008

ahojte 🙂 tak troska z nasho rozka 🙂 o znakovej reci som si najskor myslela,ze co to je za modny vystrelok pre babatka, ale kedze sme boli neustale doma a nasa mala nemala ktovie aky kontakt s detickami tak som rozmyslala,ze co by tak bolo dobre pre zabavu ale aj na poucenie. O znakovani som sa dozvedela z letaku a tak sme sa prihlasili. A musim povedat,ze je to naozaj dobra vec aj koli tomu, ze sme sa dostali do kolektivu rovesnikov, ale myslim si ze aj pre rozvoj osobnosti dietatka.

No a hlavne chcem povedat, ze sa nam uz ukazuju prve radosti ako napr.po jedle sa vieme dohodnut,ze koniec tvz. finished, ukazovacka na papanie so slovami mnam,ukazat kacku, vysoko, popritom zatlieskat a dost nam pomaha aj dvd lebo si to doma prilezitostne pustame a hlavne co sa je super, ze drobciatku sa to velmi paci a snazi sa-to co uz ako tak pozna- to napodobnovat a to je fakt zabava 😀 napr. je tam je jedna pesnicka otvorit a zatvorit rucky potom sa zatlieska a to je tiez velmi oblubene. Aj ked sme vonku tak si to spievame a ukazujeme 😀
Aj ked nam uz drobciatku viac rozvazuje jazycek - tesime sa na dalsie ukazovacky. Inac my sme v Uk ale tesime sa,ze uz skoro budeme pouzivat aj materialy, ktore sa pouzivaju na Sk 🙂 Vdaka Elika 🙂

bambusko
5. nov 2008

zacala som na maleho znakovat, ked nemal este 4 mesiace, lebo hned ako som sa o znakovani dozvedela, bola som nadsena. nastudovala som info z netu, kupila knihu, ale tu som nedocitala a zacali sme. prvyykrat znakoval marek mlieko tyzden pred 7. mesiacom, potom zacal kyvat papa a tapkat, takmer 2 mesiace sa nic nove nedialo. zacal ale liezt a stavat sa na 4, takze mal ine priority 😀 cez vikend zacal znakovat svetlo, na dalsi den ukazovat ukazovakom na veci, vcera prvykrat znakoval strom. dnes sa aj prvykrat sam posadil a 2 dni rozprava baba. tazke sa rozbehlo vsetko naraz 🙂 so znakovanim pomahaju aj dcerky a manzel si tiez nieco precital a obcas znakuje

bambusko
5. nov 2008

🙂 🙂 🙂 a prave povedal prvykrat mama 🙂 🙂 🙂

slunicko552
6. nov 2008

Bambusko tak to je super pocit 😉

3558
10. nov 2008

nemate nejaku stranku o znakovani? my tu ziadne kurzy nemame, preto mozem len tak cez net. viem ze je to skoro, ale mne by stacilo par slov.vdaka

coventry
11. nov 2008

fibi si ylata vdaka.aj mne si pomohla.nemusim sa trapit a vyhladavat. 😅

zdenallicka
11. nov 2008

Ahoj, taky se s vami podelim o pocity.. Do znakovani s miminky jsem se zakoukala v casopisu Maminka... A hnes jsem si rekla, ze jakmile se nam narodi mimisko, jdem do toho!!! Miminko se jeste nenarodilo, ale na znakovani se jiste chystame a hned, jakmile se narodi, pujdem oba na nektery z kurzu... Myslim, ze je fajn dorozumet se s ditetem a netrapit jeho (kdyz place a ja nevim, co chce) a ani sebe (kdyz jsem hotova a unavena z toho, jak porad place)... Takze - S CHUTI DO TOHO, MAMINY A TATULDOVE!!!!

3558
11. nov 2008

FIBI dakujem

bambusko
21. nov 2008

dnes poobede ideme na seminar o znakovani, tesiiim sa 😅

bambusko
21. nov 2008

seminar bol super 🙂 dostali sme listovaci zoznam so znakmi, ktory sa da primagnetovat na chladnicku, 2 dvd, 4 leporela a instruktaznu knizku + listy. trvalo to asi 1,5 hod. a stalo 1099,- sk. najviac sa mi pacilo vymenit si skusenosti z praxe a podelit sa o tu radost z komunikacie s malym dietatkom. som zistila, ze nas marek co ma vecne vyplazeny jazycek, vlastne znakuje zabu. to znakoval hned ako sa narodil 😀 zeby sa chystal vyslobodit nejaku princeznu?

lubii
21. nov 2008

Jéj Bambusko, ty si čerstvo vyškolená 😉 ,ako znakovať hrozno??? Poraď.

fibi
21. nov 2008

lubii, síce niesom bambusko, ale my znakujeme hrozno takto http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

a ako znakovať cestoviny mi niekto poradí?

lubii
21. nov 2008

Fibi, ďakujem 😉 . My sme sa k cestovinám ešte nedostali.

bambusko
21. nov 2008

my sme este malicki, take zlozitosti este neznakujeme 😉

fibi, na cestoviny som nasla toto:

How do you sign noodles or pasta?

Same as spagetti. Use "i" hand shape and turn hand to where the pinkies tip to tip facing down. and then move them as if you are tying a knot with them. hmm does that sound right? ok maybe this will be clearer. as if you are signing "sign" using your pinkies and the pull away or separate.

I was taught that spaghetti was two "i" hands, starting pinky tip to pinky tip, with pinkies parallel to the ground. Then they pull away from each other squiggling slightly toward and away from your body, in a smooth zig-zag pattern.

ale som to nepochopila. na to maja angl nestaci 😒 ale weroni je dobra, ak neprelozis ty, urcite by pomohla

fibi
21. nov 2008

no ja ani náhodou.. Spýtam sa sestry

bambusko
21. nov 2008

fibi, a tie spagety na mybabycantalk ti nestacia?

fibi
21. nov 2008

jej no vidíš? To som si ani nevšimla. Dík 🙂

dudika
8. jan 2009

Ahojte my skusame tiez nakovat ma niekto link kde by sa dalo nieco stiahnut podla coho by sme postupovali dalej, mam na mysli konkretne znaky.Dakujem

ingulka
8. jan 2009

ahojte babenky, od kedy mozem zacat malu ucit tuto znakovu rec? ktore znaky najprv ?

vopred dakujem

bambusko
8. jan 2009

ingulka, mozes hned 😉 vyber si take slova, ktore casto pouzivas. ja som zacinala s tymto - mlieko, ryba - stale ju maly zuzlal a ma ich plno roznych na hranie, lopta, knizka, svetlo. lopta a knizka sa neujala 😒 zatial

dudika, pozri si odkaz od fibi na tejto stranke

jjaanca
8. jan 2009

Nevíte někdo kde bych našla nějaký seznam znaků? Třeba pro různá jídla, činnosti atp.(zvířátka až tak nepotřebuji). Neumím anglicky, takže odkazy zde uvedené jsou mi na nic. ☹

bambusko
8. jan 2009

jjaanca, a co tak pouzit slovnik? 😉

http://www.slovnik.cz/

berenika39
8. jan 2009

ahoj, ja jsem si koupila knížku Jak se domluvit s kojencem a batoletem,je česká, (nakl.Grada myslím), na znakování se těším, chcem to zkusit, když nic, je to zdroj zábavy a nová "činnost" s miminkem. Ještě máme tak dva měsíce čas, ale zjistila jsem, že už jsme začali, ani jsem netušila. Kdžy se péta pokaká, vždycky, už od narození jsem se chytla za nos a jen tak ze srandy mu říkala - jééé, ten péta smrdííííííííí 😀 😀 😀 😀 , říkám mu to i ted a on když přebalujem tak míří rukou na nos a už se předem chechtá Jasně že se netrefí vždycky, ale už to, že reaguje s předstihem, než já zahlásím 😀 😀 😀 tak mi dělá radost. Skoro se těším, že už bude zase po..... 😀 😀 😀 😀 . Tak to je to znakování????? Doufám...

ingulka
9. jan 2009

berenika39 ... zasmiala som sa na vasom "znakovani" hned zrana 😀 😀 😀 😀 😀 dakujem