Znaková reč alebo ako vytušiť čo malý chce?

soyka
20. nov 2007

ahojki maminy,

ma niektora z vas skusenosti so znakovou recou?
nie som za modne vystrelky pasovane do vychovy nasich najmensich,
ale toto sa mi celkom pozdava...
mame doma 10mesacneho krikluna, ktory neprestane kricat, kym nedostane presne to co chce... a tam je problem - co to vlastne chce? 😀 nie vzdy som si ista a obcas ho svojou snahou este viac nastvem :o)))
rad sa zapaja do hier so starsou segrou, tak si myslim, ze by bola tato "nova zabavka" pre nas to prave...

pls, poradte.................dik

elika
26. okt 2009

Ahojte, rada by som vas informovala, ze 3.11. sa planuje herna s medvedom beebo v BA. info cez IP elika

elika
31. okt 2009

Ahojte,

herna znakovanie s medvedom beebo v BA uz v utorok- vstup volny. v ponuke aj nove baliky DVD.

viac cez IP. prosim ak by ste chceli prist, dajte mi vediet. 😉

Elena Cerna

mischelka23
21. nov 2009

Ahojte baby, ja by som tiež chcela začať s tým znakovaním len mi poraďte že či: mám najprv povedať slovo a potom urobiť znak alebo opačne alebo naraz, kolkokrát urobiť ten znak a všetci ktorí sa budú s malou rozprávať musia robiť tie znaky alebo stačí ked to robím ja?diky moc 🙂

berenika39
21. nov 2009

mischelka, současně...slovo,znak. to je nutné kvůli tomu,aby se naučili i mluvit.. 😉 . Opakování je matka moudrosti,prostě pokaždé, když je příležitost. Když prcek vidí ten objekt, pojmenovat ho a ukázat. Když mu dáváš jídlo, pojmenovat a ukázat. Prostě vždycky. Až uvidíš, že se "chytá", bude sám ukazovat.
Ale stejně jsem pro začátek pro nějaký kurs, hernu se znakováním, nebo alespon knížky, web, je toho už všude dost.
nevím, můžu link?
babysigns.cz, nebo znakovanismiminky.cz

Jinak začít můžeš asi i ted, ale výsledky jsou vidět později, na znakování je třeba, aby měli už zmáknutou jemnou motoriku, prostě uměli prstíčkama všelijak manipulovat....

Zkus, stojí to za to.

tymothy
22. nov 2009

Já vám můžu doporučit knížky od Marie Růžičkové (Učíme se českou znakovou řeč a Než půjdeme do školy) - není to teda znakování pro batolata, ale znaková řeč pro neslyšící, nicméně znaky se dají naučit i odsud. Jsou v ní krásně nakreslené, že to z nich člověk pochopí.

tymothy
22. nov 2009

A ještě mě napadly odkazy na nějaké stránky, kde jsou taky znaky:
www.ticho.cz
www.ruce. cz
www.neslysici.cz

berenika39
22. nov 2009

tymothy, možná to funguje i takhle, ale znakovka pro batolata je o něčem jiném než znaková řeč pro neslyšící.
Shodou okolností mám i neslyšící maminku, ale to, co babysigns učí batolata je něco jiného 😉 😉

tymothy
22. nov 2009

To já vím, že je to něco jiného. Ale ty znaky se při tom dají používat i tyto. 😉 Ty znaky. které se používají při znakování s batolaty, vychází z amerického znakového jazyka. Tak jsem si myslela, že by někomu pomohly i tyto, protože alespoň já mám zkušenost, že ty "oficiální batolatovský" se těžko dohledávají.

winki.w
22. nov 2009

ahojte, aj my znakujeme. mam rocne dvojicky - chlapceka a dievcatko. mozem len potvrdit, ze dievcatka su trochu sikovnejsie a vnimavejsie. s dcerou uz znakujeme asi 1,5mes., ked mi prvykrat ukazala "svetlo" tak som sa fakt potesila, ze to funguje 🙂 idem na nu pomaly, ale je velmi vnimava a rychla. zatial teda znakujeme svetielko, kupat sa, ciapka, hotovo,.. potupne pridavam veci, s ktorymi sa stretavame a podla toho, co si myslim, ze im chyba a chceli by mi povedat. je to super, odporucam 🙂 myslim, ze aj samko sa skoro prida 🙂

mischelka23
10. aug 2010

ahojte, viete mi poradiť ako začnem učiť znakovať dcérku farby? ďakujem pekne

ivika18
10. aug 2010

@mischelka23 my jsme si barvy ukazovali na kostičkách z Lega a k tomu vymyšlené znaky (ani nevím, jaké jsou oficiální), začali jsme žlutou (stejný znak jako sluníčko a k tomu jsem říkala "žlutá jak sluníčko"), červená jak jablíčko, zelená jak tráva (nebo jako strom), modrá jako nebe, bílá jako sníh atd. Začali jsme asi 3 barvama a když je uměl, tak jsme přidávali. A s tím legem - třeba hledal jenom určitou barvu (ukázala jsem mu jenom znak), nebo ukazoval, jaká to je. Nebyl problém, strašně ho to bavilo a ve dvou letech uměl skoro všechny barvy vč. šedé, fialové atd.

mischelka23
10. aug 2010

@ivika18 ďakujem ivika, vyskúšam ako jej to pôjde 😉

ivika18
11. aug 2010

@mischelka23 kdyby ne, tak zkus později, ještě má čas, vem si, že některé tříleté děcka neumí barvy 😉 . Tak ať se daří

mykky
15. aug 2010

Ahoj, od koľkých mesiacov sa začína so znakovaním? Moja malá má pol roka

ivika18
15. aug 2010

@mykky, podle mě už můžeš začít ukazovat dva tři znaky, akorát odezva bude později. Se starším synem jsem začínala v 10 měs. a to začal ukazovat po pár dnech. Obecně se říká, že máš začít, když dítě ukazuje na všechno prstem a dělá u toho "eeh" apod. zvuky, jakože ti chce něco sdělit. Ale mladšímu ukazuju už teď znak pro mléko a vždycky se začne smát, no ale na ukazování si ještě musím nějaký ten měsíc počkat. 😉

salvinka
16. aug 2010

jooooj uz sa tesim kedy zacneme my so znakovanim 🙂
zatial sa aspon ja naucim vsetky znaky naspamat :D

dada78
16. aug 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/baby-signs-a-zazitky-2/ tu nájdete toho viacej popísaného 🙂) znakovanie je fakt zábava

olinka11
4. aug 2017

Maminky, ktoré ste znakovali, prosim o radu. Ako ste začínali? Kurz, kniha, samoučenie z netu? Rozmýšľam nad kurzom. Da sa to dohľadať aj bez kurzu? Dakujem

dzanka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz