Znaková reč alebo ako vytušiť čo malý chce?

soyka
20. nov 2007

ahojki maminy,

ma niektora z vas skusenosti so znakovou recou?
nie som za modne vystrelky pasovane do vychovy nasich najmensich,
ale toto sa mi celkom pozdava...
mame doma 10mesacneho krikluna, ktory neprestane kricat, kym nedostane presne to co chce... a tam je problem - co to vlastne chce? 😀 nie vzdy som si ista a obcas ho svojou snahou este viac nastvem :o)))
rad sa zapaja do hier so starsou segrou, tak si myslim, ze by bola tato "nova zabavka" pre nas to prave...

pls, poradte.................dik

mikca
20. nov 2007

na znakovku jsem chodila si dva roky na škole, už jsem toho spoustu zapoměla..ale vidíš jako zábava pro děti mě to nenapadlo..super asi to budu praktikovat 🙂

soyka
autor
20. nov 2007

ahojki mikca,

mozes mi poradit nejaky zdroj?
staci na zakladne slovicka 😀 spinkat, cikat, papat a pod.
dik

arabela36
20. nov 2007

Tiez som o tom pocula a aj sme sa informovali. A ze vraj by to malo byt velmi dobre pre vyvoj babatka. Nas ocinko sa uz na to chysta, uz to ma vsetko nastudovane 🙂

Som zvedava ako im to pojde.

soyka
autor
20. nov 2007

izy.......dakujem

mikca
21. nov 2007

soyka vidím že izy ti sem hodila už link, já to mám doma na papíře ještě s té školy..tak mnoho zdyru ve výuce 😀

loren
21. nov 2007

neda sa ta knizka dako stiahnut v pc

niega
21. nov 2007

Něco takovýho jsem zaslechla tuhle ve zprávách. Je to určitě super. Nicméně obávám se, že ten náš vychytralej lenoch by se pak spokojil s tím, že se se mnou může dorozumět pomocí znaků, a neobtěžoval by se učením se mluvit. Tak do toho radši nepůjdu...

padix
21. nov 2007

Ahojte,
neviem, ci vas niektoru zaujimaju aj konkretne znaky, ale je potrebne ovladat slovicka v anglictine. Znaky najdete tu:

http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

soyka
autor
21. nov 2007

padix dakujem za link.........dobra stranka :o))
akurat som zacala na maleho hovorit po anglicky :o))))

syrael
21. nov 2007

Jo, jo, muzu potvrdit. S deckama v praci sice nevalime znakovku, ale Makaton a je to idealni zpusob, jak komunikovat i s velice tezce postizenyma deckama. Takze se to da v klidu aplikovat i na zdravy mrnata...
Je to puvodne znakovka neslysich v Britanii - tam se s ni v klidu domluvis🙂
Rozsirilo se to ale hlavne pro praci s telesne a mentalne postizenymi lidmi...

soyka
autor
22. nov 2007

ahojki maminy,
su tu nejake maminy, ktore by mali zaujem o kurzy znakovej reci pre drobcov?

aniska
22. nov 2007

od akeho veku sa moze zacat?
mikca- kde byvaju tie kurzy, si s nim spokojna? napis viac info ako to chodi

iza
23. nov 2007

ahoj holky..no já bych do toho šla... 😉 jen nevím,kde se to 😉 vyučuje..nějak jsemto na těcjh inter stránkách neobjevila 😅
aniska : píšou, že od 6.měsíce 😉

angua27
23. nov 2007

aj mňa táto téma celkom zaujala, aj keď máme podľa všetkého ešte času dosť. vyučuje to aj niekto na Slovensku, najlepšie v BA.

a máte s tým už niektorá skúsenosti, že to funguje?

padix
23. nov 2007

No zaujem o takyto kurz by som mala aj ja, problem asi bude len ten, ze sme kazda z ineho konca slovenska ☹
Ked uz pre nic ine, tak aspon preto, aby sme si niekedy skratili chvilku a zabavili sa s babom. Trochu z toho mam len obavu, ci potom nezacne s recou neskor, kedze ju nebude tak velmi potrebovat, nebude nuteny. Neviete niekto, ako to je?

soyka
autor
23. nov 2007

ahojte maminky,

tie, co ste z CR, mam pre Vas dobru spravu, tam zacinaju kurzy zac. buduceho roku...
tie co ste z SR, tak u nas sa o tento program len pripravuje... otazka je, ci by Vam neprekazalo, keby sme pouzivali material v cestine, tym by sa to urychlilo :o))

a co sa tyka otazok typu: neposunie sa tym vyvoj dietatka co do pouzivania reci ako takej, tak podla doterajsieho vyskumu nie... znakova rec sa pre drobcov zacala pouzivat uz pred 25rokmi - to je myslim dost dlha doba na jej otestovania, nuz a stretava sa vo svete so stale vacsim ohlasom.... deticky vedia lepsie kominukovat, nuz a ked sa rozhodnu - co je konecne len na nich 😀 -ze uz je znakovania dost a zacnu rozpravat, tak doslova zo dna na den prestanu pouzivat znaky a zacnu rozpravat....

ale ako napisala padix: ide skor o spolocnu zabavu rodicov a deti.... nasej starsej sa to velmo paci :o) hned sa chytila a uci braceka znaky: mama, tata, pes a macka - tie su jej najblizsie :o))

angua27
23. nov 2007

soyka mne by materiály v češtine určite nevadili. 😉

padix
23. nov 2007

podla mna material v cestine nie je ziadny problem.
Chcem sa ale sspytat, ako by to potom prebiehalo, ty si soyka ako vidim zo Zvolena, bolo by to tam, alebo v BA, alebo ako?

soyka
autor
23. nov 2007

vsetko je este v stadiu pripravy...
ale urcite by boli kurzy vo viacerych mestach v spolupraci s materskymi centrami...
prehlad kurzov je na http://www.babysigns.cz/

okrem toho by sme mavali stretavky, aby sme sa mohli navzajom podelit o postrehy a pod. :o)))

ja sa o znakovu rec zaujimam uz niekolko rokov, ale musim sa priznat, ze som bola leniva nastudovat si to z angl. materialu, tak som sa teraz velmo potesila, ze sa pripravuje ceska verzia....

ak mi poposielate kontakty na Vas, ozvem sa, len co budem vediet viac

😀

padix
23. nov 2007

Ahoj Soyka,
poslala som ti IP.

angua27
21. feb 2008

ahojte,
soyka, ako to vyzerá s tými kurzami znakovej reči? malý má síce ešte len 5 mesiacov, ale pre istotu sa pýtam, aby sme niečo nepremeškali. 😀

ikke
18. apr 2008

zuzana.k • 1d • Dnes o 14:45
Ahojte, chcela by som vediet, ci niektora pouzivate znakovanie a ako vam to ide-vlastne babetku.
Ja zatial len zacinam so znakmi hotovo a este, svetlo, pes a hojdacka.
www.znakovanismiminky.cz
www.mybabycantalk.com

minea
18. apr 2008

Diskuze je i na Batolatech, tam už hezky znakujou
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

duskaf
18. apr 2008

Tak toto je veľmi zaujímavé, práve som objavila túto tému a teším sa, ďakujem.

trixi
18. apr 2008

ahojte, prave som citala v ceskom casopise Maminka, ze nakladatelstvo Grada vydalo knizku Jak se domluvit s kojencem a batoletem (komunikujeme prirozenymi znaky a gesty) od autorky Terezie Vasilovcik Sustove. Je tam aj uvedeny link na www. znakovanismiminky.cz Este som tam nebola, tak neviem. Knihu nam zajtra kupi tatino. Som zvedava.

minea
18. apr 2008

Už ji mám doma 🙂

trixi
18. apr 2008

minea, stoji za to si ju kupit?

minea
18. apr 2008

Pokud to myslíš vážně, tak určitě jo. Je to hodně čtivé a jsou tam situace ze života autorky a její dcery - úplně konkrétně, třeba nějaká situace z pískoviště 🙂 . Na konci je slovníček hlavních znaků.
Podle mě stačí knížka, není potřeba chodit na kurz.

trixi
18. apr 2008

Dakujem. Tak som dala tatinovi pokyn, nech mi ju kupi.