Znaková reč alebo ako vytušiť čo malý chce?

soyka
20. nov 2007

ahojki maminy,

ma niektora z vas skusenosti so znakovou recou?
nie som za modne vystrelky pasovane do vychovy nasich najmensich,
ale toto sa mi celkom pozdava...
mame doma 10mesacneho krikluna, ktory neprestane kricat, kym nedostane presne to co chce... a tam je problem - co to vlastne chce? 😀 nie vzdy som si ista a obcas ho svojou snahou este viac nastvem :o)))
rad sa zapaja do hier so starsou segrou, tak si myslim, ze by bola tato "nova zabavka" pre nas to prave...

pls, poradte.................dik

redkvicka
18. apr 2008

Vyzera to skvele, velmi ma to zaujalo, tak si tu knihu kupime a vyskusame. Ked nic aspon budeme mat zabavu.

zuzana.k
19. apr 2008

Trixi my uz knizku mame, akurat docitavam. Potom daj vediet ako sa pacila.

bambusko
19. apr 2008

dievcata, knizka sa da objednat tu
http://www.martinus.sk/?uItem=46066
prave som si ju objednala a uz sa tesim 🙂 som rada, ze sa tu zjavila tato tema. nasa starsia dcera zacala rozpravat az ako trojrocna a dovtedy sme znakovali tak podomacky, takze som jej rozumela iba ja. netusila som, ze je to aj take sofistikovane pre zdrave deti, super

blumka
19. apr 2008

ahojte my sme este malicky na znaky ale celkom ma to zaujalo...moze to byt zaujimave takto komunikovat s babom. Asi sa do toho pustime ked vyrastieme 😉

lindulak
7. aug 2008

Baby aka je ta knihzka Jak se domluvit s kojencem a batolatem? Znakujete? Dari sa vam? A ten slovnicek v knizke obsahuje dostatok znakov? Chcem si ju kupit, ak ju este dostanem.

trixi
7. aug 2008

ahoj lindulak, viac o znakovani najdes tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lindulak
7. aug 2008

Ja viem trixi, no vsimla som si, ze tu baby rozoberate tu knihu do GRADY co ma zaujima. Chcela som vediet, ci sa oplati kupit 😉 ci je tam ten slovnicek dost velky.

bambusko
7. aug 2008

podla mna tu knihu ani nepotrebujes, ja som ju ani nedocitala 😝 na nete je toho dost

zuzana.k
7. aug 2008

Pre mna bola motivacna, opisuje tam vlastne pribehy so znakovanim a ako im pomohlo. Ale bola som sklamana ze ten slovnik znakov je minimalny, na nete je toho rozhodne viac. Je to kniha na jedno popoludnie.

marta_
8. aug 2008

Knizku v slovencine som objavila na starom fore:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

luciar79
9. aug 2008

Ahojte. Aj nejaké skaličanky a holíčanky čo znakujú alebo by chcelI? ja by som chcela začat, rozmýšlam aj ísť na kurz do Uherského hradišťa. Pridá sa niekto?

mirka755
9. aug 2008

ahojky, já jsem si vyhlídla kurz znakové řeči v Praze. Vždycky jsem se jí chtěla naučit, abych pak mohla někam k dětem nebo tak

asterias
10. aug 2008

ahojte. ja by som mala vazny zaujem o tu knihu Jak se domluvit s kojencem a batoletem ale bohuzial uz som skusila vsetky knihkupectva a internetove obchody ale nikde ju nemaju. neviete mi niektora poradit? uz ju zhanam vyse mesiaca

denisocka
10. aug 2008

aj ja by som chcela.od kedy je to vhodne začaľ? ja som si stiahla tu knihu z PC - hadam stačí to,netreba kupovať knihu ,podla mna je na nete viac toho ako v knihe

ale bojím sa že budu ńa mna najbližší ukazovaťa tukať si na čelo,čo to ja už s tým deckom robím 😀 ,najprv šatka a teraz toto 😝

elize
10. aug 2008

vraj je najlepsie zacat okolo 7. mesiaca

Denisocka ostatny nech ta netrapia, ja som sa tiez vystavila riziku nepochopenia 😀 no moj manzel ma pochopil a aj ma v tom podporuje a sam sa pridal a to je najdolezitejsie 😀

denisocka
11. aug 2008

eli a kedy si začala a čo už viete?

martina46
11. aug 2008

asterias,
ja som ju este v piatok objednala tu:

http://www.emporium.sk/Jak_se_domluvit_s_kojenc...

ale pozeram, ze ju uz ani tam nemaju, asi som vymakla posledny kus 🤐

gangulienka
11. aug 2008

denisocka a odkial si ju stiahla ?

denisocka
11. aug 2008

neviem 🙂 ale našla som odkaz u dievčat v batolatách na strane 8.tuším

martina46
11. aug 2008

no, tak z emporium.sk som prave dostala mail, ze uz kniha nie je a vratili mi peniaze 😒

bambusko
11. aug 2008

martina, nemusis byt smutna, tato internetova je dobra, uplne staci 😉

melory
11. aug 2008

baby veeelmi ste ma potesili, som nadsena...hned som si to stiahla a tesim sa ako mala.

gangulienka
11. aug 2008

aj ja sa tesim,vdaka 🙂

caira
12. aug 2008

ahojky, tak mi na znakovou rec chodime, je to vpodstate od narozeni az do x let, male je necelych sest mesicu a uz reaguje na znak mleko, takze ted pridavame dalsi znak a to je znak hladu { ze chce jist}

Zatim za sebou mame jen uvodni hodinu a male se to desne libilo, zpivaly se pisnicky a ruzne se s detma hralo a pritom jsme se { maminky} naucili cca 5 znaku} dokonce tam jedna maminka rikala, ze prisla hlavne protoze jeji maly synovec { kolem roka } porad ukazoval znak pro bolest a sahal si na brisko tak ho vzali do nemocnice a mel neco se slepym strevem tak hned sel na operaci. Nam bylo receno, ze vpodstate za ten trimesicni kurz se nauci maminky takove ty zakladni znaky aby deticky byly schopne vyjadrit zakladni potreby a pote se muze pokracovat dale a naucit se vice znaku pro denodenni pouziti. 🙂

Ten kurz je dobry v tom,ze se tam s detma delaji aktivity, ne kvuli samotnemu znakovani { to se uci maminky}, dostanou se mezi jine deti a zpiva se a hraje 🙂 Treba nasi P. to neskutecne bavilo, porad se rehtala a byla tam spokojena 🙂

gangulienka
25. aug 2008

ahojte baby, MM vcera omylom vymazal z nasho PC tu knihu a ona sa uz neda stiahnut ☹ ....nemohla by ste mi to niektora poslat mailom (bolo to tusim dost velke ale zazipovane by sa dalo ) 😉

ivee
25. aug 2008

Ahoj, mohla bych taky poprosit o zaslání mailem?? Tahle diskuze mě moc zaujala, ale knížka mi nejde stáhnout ☹ Moc díky.

kapulet
25. aug 2008

ahoj, taky bych chtěla poprosit o zaslání mailem. Dost mě toto téma zajímá, v září jedem na kurz tak jsem zvědavá 😀

bambusko
25. aug 2008

dievcata, ma to 12,8 MB - to je na posielanie mailom trochu vela 😖

simlenka
25. aug 2008

že se vkládám do diskuze - tak to nahraj do úschovny - www.uschovna.cz 😉 tam je to tuším do cca 50MB

jinak my jsme taky začli znakovat, byla jsem s malou jen na jednorázovým kurzu, zatím nereaguje (znakujem asi 14 dní) ale hrozně se jí líbí znak pít - to se vždycky celá rozzáří 🙂 ---- hmm, anebo se rozzáří, protože už ví, že dostane napít 😵 tralala 😵