11 ročná dcára je moc vysoká. Koľko ešte narastie?

tenerifka
10. okt 2013

Moja dcera nedavno dovrsila 11 rokov, ale je az neskutocne, ako nam doslova rastie pred ocami, ma uz cez 160 cm, velkost topanok 39.
Je najvyssia z triedy(a prakticky najmladsia), aj od chlapcov.
My s manzelom nie sme velmi vysoki, ja mam 168 cm a manzel 171 cm.
Viem, ze dievcata rastu pomalsie potom, ked dostanu prvu mrchu, ale u nas to asi tak skoro nebude, aj ked su tam uz naznaky puberty,je strasne chuda s nohami dlhymi ako bocian.
Inak je zdrava, krasna a mudra 😀

Ja som dostala prvu mrchu v 12-ich a nebola som ani zdaleka vysoka, ale zato vyvinutejsia a plnsia, a potom som rastla este asi do 17-ich.
Napiste prosim, ci ste boli/ste na tom pri svojich dcerach podobne a ako to nakoniec dopadlo s ich rastom.
Bolo by to OK, keby narastla do tych 175 cm/noha 40, ale asi to bude viacej

maribell
10. okt 2013

moj otec ma brata ... ma asi 160cm ..nasiel si zenu asi 150 cm a maju syna a dceru uz cez 25rokov ..syn ma cez dva mestre a dcera ma 1,80 😀 ...maju to po dedkovi kedze ten ma tiez dva metre ... 🙂 ..nespoliehaj sa na to ze budu najvysie ako tvoj manzel....ale moze to byt aj niekto z predkov...ale inak celkom nechapem otazku 😀 ...ked bude mat o 20cm viac ako chces ty bude nieco inak? alebo zle? ..co ty vies mozno sa stane svetovou topmodelkou ;)

cherry1981
10. okt 2013

Moja znama ma dceru vek 13 rokov a meria 163 a nohu ma 38 mne sa to nezda vela, podla mna uz vela nenarastie ja si pamatam, ze ja som ako dieta strasne rychlo narastla tiez okolo veku 12 rokov kazdy si myslel, ze aka budem strasne vysoka , na svoj vek som bola veeelmi vyspela fyzicky a tudle meriam 166cm 😀 Ono sa ten rast fakt , potom spomalí a uz nebude tak rast. Aspon v mojom pripade to tak fakt bolo

gretka2
10. okt 2013

Precitaj si toto. http://www.rastametabolizmus.sk/sk-rast-a-metab...
Predpokladana vyska tvojej dcerky v dospelosti (podla vysky rodicov) je podla tychto tabuliek 163cm (v 18 rokoch) plus minus 6 cm. Neviem sice, do akej miry sa da touto tabulkou orientovat, ale pre istotu sa spytaj lekarky, prip. endokrinologicky. Ale je mozne, ze ti doma vyrasta zdrava buduca mozna "modelka" 🙂
Je ozaj dost vysoka, hlavne ak vy rodicia nie ste nejaki "basketbalisti"
Mozno o chvilu dostane prvu menstruaciu, a potom u mozno moc neporastie, a spoluziacky ju dobehnu, mozno aj predbehnu. Asi to ale moc neovplyvnis.

schvarzy
10. okt 2013

Ja som bola na tom podobne ked som mala 11 rokov mala som 160 cm, najvyššia zo všetkých a potom sa to spomalilo, a teraz mám tých 173 cm 🙂

svano
10. okt 2013

Ja mám tiež vysokú slečnu. Má 7 rokov a výšku 137 cm. Má to v génoch, ja aj manžel sme dosť vysokí, naši synovia sú vysokí a ona tiež určite nebude žiaden drobec. Aj sa bojím,aby nebola nejaký extrém, ale zasa na druhej strane hlavne nech je zdravá. Veď vysoké baby sú krásne, už môj lekár v pôrodnici mi povedal že sa mi narodila modelka. Zase poznám prípad,kedy kvôli prudkému rastu detská pediatrička doporučila nepodávať dieťaťu kuracie mäso, vraj obsahuje priveľa rastových hormónov.

tenerifka
autor
10. okt 2013

No aby som este dopnila, moj otec ma 185 cm a moj brat cez dva metre, co na chlapov je OK ale bojim sa, ze sa do toho zamiesali geny a budem mat doma zirafku

tenerifka
autor
10. okt 2013

@svano Mala sa narodila s uplne normalnymi mierami, 3050 g a 50 cm, ale zacala rychlo rast uz od babetka.
Apropo, kuracie maso nejedavame vobec, ale fakt vobec, mne to smrdi a neverim mu

tenerifka
autor
10. okt 2013

@schvarzy To je super vyska. A mas aj rodicov vysokych?

kyruska
10. okt 2013

@tenerifka Tvoja dcérka bude intenzívne rásť až dovtedy, kým nedostane prvý menzes... potom už len cca 0,5-1 cm za rok. Moja dostala menzes v 12tich, teraz má 13,5 roka a meria 168 cm, noha 39. Je vysoká, ale aj ja mám 174 cm, takže má byť po kom... 😀

schvarzy
10. okt 2013

@tenerifka Mamina má 162 cm, ona je malinká, ale ocino má 182 cm, takže ja som tak medzi nimi 🙂

tenerifka
autor
10. okt 2013

Baby, ja to nechcem nijako ovplyvnit, ved to ani nejde, len chcem vediet, ci to je OK, ak my dvaja sme mensi, prip.ci to mozu byt geny od rodiny z mojej strany

eeffka
10. okt 2013

@tenerifka najprv napises ze ste s muzom mali potom ze mas vysoku rodinu, ma po kom byt... absolutne by som to neriesila, a vobec nemusi skoncit ako zirafa, ja som az po strednu bola 2.najvyssia z triedy a teraz mam 168cm a mam pocit ze kazdi je odomna vyssi.
Mne osobne by skor vadili velke nohy, ja mam 36/37 a vsetko nad 39 mi pride ako plutva. Mam sestru co ma 175cm a nohy 41 a veru tie "lodicky" a "sandalky" mi pekne nepripadaju v jej velkosti.

tenerifka
autor
10. okt 2013

Poprosim admina, ked uz opravuje nadpis a pridava dlzne a makcene, aby ho napisal spravne

marylis
10. okt 2013

@tenerifka Ahoj, tak ja som rastla presne do 12tich. To som mala 163cm a to mi aj ostalo, netreba sa stresovat 😉 Uz nebude tak rychlo rast 🙂

simca06022011
10. okt 2013

mne sa vobec nezda taka vysoka, kludne este moze porast... ;) Ono je to pomaly pravidlo ze deti prerastu svojich rodicov a vobec sa divim, ze sa nad tym este niekto pozastavuje :P

maznacik007
10. okt 2013

moja ma desat rokov vyska 153 cm vaha 34 kg a noha 39 .... menzes nema ... je tiez taky pavuk ... moja ma strasne dlhe nohy ... uz jej nemozem ani detske cisla nohavic kupovat a tie damske zasa nemaju pas s tou posuvnou gumickou ....

ale ja mam 172 a muz 182 cm ...

tenerifka
autor
10. okt 2013

@maznacik007 No vy ste vysoki obaja, tak je jasne po kom to mala ma 🙂
S tymi nohavicami to je naozaj problem, moja pri 160cm vazi 38 kg, a okrem dlhych noh ma aj dlhe ruky, dlhsie
ako ja.....

andrejka1974
10. okt 2013

netrap sa s tim , moj najstarsi syn nas vsetkych prerastol ma skoro 190 cm a 44 nohy ja mam 163 cm a 37 a muz 173 a 39 , prerastol vsetkych , v rodine bol len moj dedo vraj vysoky , ale az tak nie, dalsie deti mam zasa male , po nas 🙂 🙂 🙂 🙂 proste niekedy sa tie geny zahraju velmi 🙂 🙂 🙂 🙂

latvia
10. okt 2013

@tenerifka lekarka by jej rast mala zaznamenavat do rastovej tabulky. tam je aj naznacene, ci rast ide normalne, alebo sa uz vymyka zdravemu rastu. ak budu tabulky ok, netrap sa. ak vyjdu tabulky horsie, treba hladat pricinu...zvacsa endokrinologicku

adeala
10. okt 2013

@tenerifka keď som mala 11, tak som mala 159cm/36 nohu, v tom roku som dostala MS - teraz mám 159cm/36 nohu.. 😀 a som nižšia než obaja moji rodičia. Mama má 162 a otec má 198 😉 takže sa tým vôbec netráp, aj tak to nevyriešiš.

bets
10. okt 2013

Dcera 8r., 150 cm. Pravidelne cca raz za polrok ju doktorka meria, zatial neriesi, len konstatuje že je na hranici rastovej tabulky. Kuracie maso kupujem len bio, predtym som ho vobec nevarila. U nás to majú deti po manželovi, dcera však rastie viac ako syn. Teraz su skoro rovnaki ako dvojicky 🙂

tenerifka
autor
10. okt 2013

@latvia v rastovej tabulke je na najvyssej priecke, uplne na hranici normy, ale toto bolo prakticky od babetka, ze vzdy ju merali dvakrat, lebo nechapali, ze je taka dlha. Vo vahe je skor na nizsom priemere, co je vzhladom k vyske malo. Hormonalne je myslim OK, vobec to ani nevyzera na predcasnu pubertu, v tomto si myslim, ze je uplne v norme alebo dokonca o nieco pozadu, jej spoluziacky su viacej zagulatene, aj ked mrchu ma zatial tusim iba jedna

Ale teda treba len cakat, ako to nakoniec vypali, lebo podla toho co pisete, to moze byt aj tak aj onak.

latvia
10. okt 2013

@tenerifka nemyslela som pohlavne hormony, skor rastovy hormon. ale ak pediatricka neriesi, tak je zrejme vsetko ok a proste bude len vysoka

lusiena
25. nov 2013

my sme na tom podobne, dcéra má 10, 154 cm a 39 nohu... 🙂 neriešim, akurát som jej povedala, keď sme jej kupovali nové zimné topánky, nech ich veľmi neokope, že na rok ich ponosím ja... 😀
a na ozrejmenie, ja mm 170 cm, 39 nohu, manžel 185cm a 41 nohu...

22beba
25. nov 2013

ahojky 🙂 u nas v rodine sme všetci vysoký cca od 14 rokov mam 180 cm 😀 hehe taka žirafa to iste segra sesternice ... proste sme dlhááni ... aj moja neter ma teraz 9 rokov a ma tak do 160 cm a 38 nohu 🙂 a vysoké ženy su krásne pretože si ich každí hned všimne 🙂

verulka
25. nov 2013

@tenerifka je dolezita jej osobn rastova tabulka, kde sa zaznamenavaju to ako babulka rastla 😉 ja osobne si mylsim, ze je to upln ok 😉 ja mam 11r syna a presne opacny problem, je drobec- ma 145cm, nohu konecne 36tku a vazi 35kg 😉 on s anarodil relativne velky, aj zo zaciatku vela rastol..no potom sa zacal hybat a odvtedy koniec..ale ma svoje tempo rastu, krivku ma stabilnu...uvidime, co bude, ked pride do puberty
inak dcera dostala menzes a este asi 2r normlane rastla...teraz mam pocit, ze uz nerastie- ani do vysky, ani noha 😉
hold, vsak aj vysoke modelky potrebujeme 🙂

vulka
25. nov 2013

@tenerifka Ak chceš byť kľudná, požiadaj o endokrinologické vyšetrenie.

tenerifka
autor
26. nov 2013

@verulka v rastovej tabulke je uplne na hornej hranici. Narodila sa nachlp presne v termine s dlzkou 50,5 cm a vahou 3050g, takze uplna norma, ale hned odmalicka zacala velmi rast, do roka bola baculka a potom postupne taky vychudnuty slizik. Ale nebudem to uz riesit, aj tak to neovplyvnim, len ma zaujimalo, ako to bolo u inych a co mozem cakat.

U tvojho syna to bude asi inak, chlapci zacinaju rast neskor a rastu niekedy aj do 20-ky, tak ma este dost casu 🙂

mimikas
26. nov 2013

@tenerifka zober ju k endokrinologovy

dai
26. nov 2013

@tenerifka ahoj. Podla mna je to na babu normalna vyska... Moja skusenost je podobna ako mnohch bab tu😉 v 11tich som bola najvyssia v triede a najtensia 162cm - hambila som sa za vysku🙂 potom som dostala menzes a nenarastla uz ani centi 😉 nohu mam ale 36😉Pritom bratov mam vysokych a rodicov relativne tiez. Takze by som nejake velke uzavery nerobila. Moja mama ma inak 175cm - podla mna super krasna vyska pre zenu