11 ročná neterka je ako kôpka nešťastia

matinkam
12. dec 2012

Chcela by som sa poradiť. Mám dve neterky, Kristínku (11) a Jolanku (9). Ta starsia uz po narodeni Jolanky zacala byt tichsia. Teraz to podla mna ale zachadza do extremu. Sestra mi dnes pisala ze zacina mavat pochmurne nalady, stale je smutna, casto place. Ze na nu velmi zle vplyvaju spoluziaci aj spoluziacky, bohuzial nema ziadnu spriaznenu dusu, s nikym si nerozumie. Aj ked prideme my na navstevu, sice je s nami, ale skoro nikdy nic nepovie, aj ked teda s nami je. Velmi aj pochudla, obe neterky boli take skor babizne, teraz su jej dobre moje veci a to som nosila 34 velkost a bolo velmi chuda. Poradte akym smerom sa uberat, som myslela, ze by bolo fajn, keby sa podarilo najst nejaku spriaznenu dusu na internete, nejaku kamosku na dopisovanie, ale uspesna som moc nebola pri namatkovom hladani. Nemate nejaky tip? Dakujem za akekolvek odpovede.

matinkam
autor
14. jan 2014

Ahojte maminky, tak vidim, ze sa diskusia rozrastla o dalsie pripady. Napisem, ako dopadla nasa neterka. Bola jej diagnostikovana psychicka anorexia, stravila 3 tyzdne na Kramaroch a doteraz berie dost silne lieky na strach a uzkost. Je z nich dost oblbnuta, musi poobede spavat, a teda asi aj v skole medzi detmi to znat, bo sa jej niekedy posmievaju. Papat zacala omnoho lepsie hned po navrate, aj doteraz je tomu tak, ked prideme na navstevu je naozaj druznejsia, rada sa hra spolocenske hry, vzdy sa dobre zabavime. ALE ... je na tychto liekoch. Inak psika a krasneho maju, vsetci, cela ich rodina ho miluju. Maminky, nic u deti nepodcenujte, a najma u dievcat by som povedala, je to teraz podla mna ovela tazsie ist do puberty, taky vacsi tlak a teda deje sa to aj skor ako u nas, asi su na to tie deti potom aj menej pripravene.

bambinkaa
7. feb 2014

@matinkam oooooch chudinka, to je mi luto, ze tak dopadla. Dufajme ze sa z toho dostane cim skor, drzim jej palce.

mylove321
10. mar 2014

zmenit skolu? novy kruzok? vypustit stary? tak to chudnutie by som neriesila, lebo pubertaci sa tahaju do vysky, ta spotreba je prirodzene vyssia a chudost neni choroba...a asi ju nezaujimate co hovorite, tak je ticho...co si uz taky 11 rocnhy clovek moze povedat s dospelymi? ;)

mylove321
10. mar 2014

ale ako citam ze sa jej posmievaju tak z takeho kolektivu by som ju dala prec. sorry ale ze pubertaci su taki proste nie je vyhovorka. ked je niekto dement, bude sa posmievat a ked je niekto normalny, neposmieva sa nikomu ani v puberte...