12 ročný syn podkol spolužiačku

martina00707
30. okt 2012

ahojte, moj 12 rocny syn podkol v skole spoluziacku.Prave som prisla zo skoly ma pokarhanie riaditelom to som este brala.Syn sa jej ospravedlnil kupil jej bombonieru a vazne je vidiet ze ho to mrzi a zle to znasa... Uplne som s toho mimo o syna sa staram prospech velmi dobry nikdy nemal v skole ziadne problem a nerobil zle.Dakujem Bohu , ze sa malej nic vazne nestalo spadla do dveri a buchla sa o zarubmu. Ale boli tam aj jej rodicia a ze to tak nenechaju a dali to na policiu a na socialku, Vysvetlenie jej otca ktory mimochodom pozna mojho manzela od dectva, ze ona je v triede najmensia a vsetci jej robia zle a vas sym bude pre nich vystraha.no neviem si predstavit, ze by som dala na policiu dceru mojej kamaratky. Ale kazdy sne iny...Ja chapem jej rodicov ale za podknutie na policiu ? Moze mat s toho moj sym nejake vacsie nasledky....mrzi ma to ale uz s tym nic nespravim a je pravda ze je to take ponaucenie pre mojho syna.

ukana
30. okt 2012

@martina00707 a má to dievča aj nejaké zranenie či modrinu? ...tvoj syn jej nejak opakovane ublížil? ublížil aj niekomu inému niekedy, alebo je toto prvý krát? potrestaný bol, neviem, prečo to riešia rodičia takto, je to divné, nemali ste vy dospelí nejaký spor? lebo to pokarhanie by mal ako trest stačit................ ☹ ......podla mna, ked jej nič nesposobil, polícia nič nespraví, len pojdete na výsluch a socialka vás preverí...no opletačky 😖 😖 😖 😖 😖

gubcikova
30. okt 2012

ak nemá zranenie a nemaródila viac ako 7dní tak nič nebude.a myslím že aj policajti sa na tom nasmejú.udať dieťa pre potknutie to by koľko takýchto papierov by tam mali.mňa raz spolužiačka sotila a ja som hrkla do druhej a pri tom som si zlomila malíček na nohe a nik to neriešil

martina00707
autor
30. okt 2012

modrinu nema bola na chirurgii vstko v poriadku a ze dnes ide na nosne ci tam nieco nema... myslim, ze manzel s nim nemal ziadny problem tiez sa cudoval ako sa zachoval a opakovane to nie este nikomu neublizil nepocitam slovne ved su to deti. Ja si myslim ze to pokarhanie bolo pre neho supa a nie policia... a socialka to sa nebojim...

martina00707
autor
30. okt 2012

@martina00707 toho sa bojim stalo sa to vcera a mam pocit, ze ju daju vypisat zo skoly aj ked idu prazdniny aby mali 7 dni marodku...

ukana
30. okt 2012

@martina00707 tak sa na to vykašli, to sa možno len slovne vyhrážajú.... 😉 😉 ...

anavila
30. okt 2012

@martina00707 bóoože to sa rozum musí zastaviť nad takýmto konaním. fakt...to kde speje celá spoločnosť? ja neviem, ale rodičia príliš riešia v dnesnej dobe deti...ale chybou je, že nie svoje, ale cudzie....no hrôza...ja este mam deti malé ale aj mna to čaká, ale žeby som takto riešila bežné veci, čo sa deju a diali po stáročia medzi deťmi tak to nie. Tiež vidím vo svojom okolí rodičov, ktorí si mysla, že práve ich dieťa je najlepšie, a práve jemu všetci ubližujú a pritom je to naopak...tichá voda brehy myje...Teraz mam na mysli jednu známu, ktora ma synceka nepodareneho a nedajboze aby niekto nieco pvoedal na jej syna, že vystrája, tak hned je ohen na streche, neexistuje žeby on niečo také spravil, práve naopak, on je anjelik a vsetci su zlí...no des...nerob si z toho nic, ja viem ze to nieje prijemne, ale nebude z toho nic, neboj sa, ked sa tomu dievcatu nic nestalo, tak to, že to tí jej rodičia dali na policiu je ich hanba, a hlúposť....normalne som sa rozčúlila nad tym, akí su niektorí ľudia

dionyzka
30. okt 2012

@martina00707 ak nema vazne zranenie, myslim si, ze to pokarhanie, boboniera a ospravedlnenie stacia. Pre Tvojho syna je to urcite vystraha do buducnosti, ale ak nie je vysloveny provokater a postrach triedy - niekedy sa taketo stuchnutie udeje proste z mladickej nerozvaznosti, alebo preto, lebo to dievca sa mu jednoducho paci. Ta policia sa mi zda zbytocna.

bodka13
30. okt 2012

@martina00707 urobil to úmyselne? ...veľmi zvláštny postup rodičov toho dievčatka 😕 😒 ...ak majú pocit,že ich dcére ubližujú spolužiaci mali to riešiť s triednou učiteľkou a nie si vyliať zlosť na jednom dieťati,kde je vinník jasný ...a ono treba preveriť aj rozprávanie ich dcéry o ubližovaní,lebo nie raz sa potvrdilo (aj mne na mojich chalanoch) ,že je/nie je všetko tak ako nám to deti povedia doma 😉

bosoriak
30. okt 2012

@martina00707 A za co konkretne ho davaju na policiu? Za ublizenie na zdravi? Za umyselne ublizenie na zdravi? A ak by aj, tak este nema 14 rokov, cize vela toho nemoze ani policia.

Ciastocne tych rodicov chapem, ved aj my sme rodicia a kto by sa rad pozeral na to, ako ublizuju jeho dietatu. Ale toto rozhodnie nie je riesenie, urobit z niekoho odstrasujuci priklad. Tak budu ich dceru tie decka neznasat este viac a ublizovat jej budu inak. Pokial niekomu sikanuju dieta, treba to riesit s rodicmi a s pedagogmi naraz a systematicky a nie takto na jednom priklade.

A spat k tebe - som si ista, ze z toho nic mat nebude. Obzvlast ked mu je to naozaj luto a ospravedlnil sa. Ale zas na druhej strane, trochu bububu (neskodneho, ale stresujuceho) neuskodi, aby si nabuduce zapamatal, ze slabsich treba ochranovat. Myslim, ze to beries velmi realisticky, takze som si ista, ze to zvladnete s ponaucenim a bez traumy.

Drzim palce.

dionyzka
30. okt 2012

@anavila
@martina00707
... tiez si myslim, ze vela ludi riesi skor cudzie deti ako svoje. Ak nabuduce niekto stuchne moje dieta na detskom ihrisku a moje dieta si rozbije bradu - pojdem ich udat na policiu a nahlasit socialke.
Ak to neurobil naozaj naschval a preto, ze jej chcel ublizit - ich reakcia je prehnana.

alex31
30. okt 2012

@martina00707 ... podla mna ti rodicia nie su naozaj kompletni 😕 😕 😕 stalo sa malej nieco vazne ???? Bolo to nejak umyselne ???? Myslim v meritku sikanovania a pravidelneho napadania spoluziacky s cielom sa jej nejak posmievat alebo vyhrazat sa ??? Podla toho co pises si to nemyslim. To uz si naozaj nikto nepameta ake to bolo za nasich cias ked sme my boli detmi ??? Taketo urazy boli na beznom poriadku. Dokonca si dobre pametam ako som sama dosla domov s ostrihanym vrkocom pretoze sa nepacil mojmu spoluziakovi sediacemu za mnou 😀 😀 😀 A co??? Riesil to niekto socialkou a policiu ??? Nie, jednoducho mavali sme nanajvys "kobercekovanie" u riaditela , nejake pokarhanie a to bolo vsetko. A teraz ???!!! Mam pocit ze niektori rodicia pozeraju asi prilis vela americkych filmov kde samozrejme vsetko hned riesia takymto sposobom. To si naozaj neuvedomuje ze danej spoluziacke velmi nepomozu ale este viac proti nej "nahnevaju" ostatne decka ??? Podla mna tvoj syn sa ospravedlnil, dokonca dostal aj pokarhanie u riaditela a to by malo stacit ... naco ostatne "cirkusy"???!!! Mozno by som v tvojom pripade zasla za riaditelom a tridenou a porozpravala sa s nimi aki oni maju nazor na reakciu rodicov spoluziacky a ci by ti oni v tom nevedeli pomoct. Predsa len travia s tvojim synom dostatok casu aby vedeli posudit aky naozaj je a ci je toto vsetko naozaj potrebne. Drzim palce aby ste to vyriesili bez takychto zbytocnych natahovaciek.

xenicka13
30. okt 2012

😝 😝 😝 mne dosiel syn dva tyzdne dozadu cely modry, opuch ma dodnes, tiez bol podknuty, ale ze policia, to je uz vrchol hluposti

martina00707
autor
30. okt 2012

@anavila dakujem za povzbudenie 🙂 ..tiez som vravela manzelovi ako sme vystrajali v skole ruka dolamana spoluziac otreskal spoluziakovi hlavu o tabulu nikto nic neriesil..... som si ista ze keby nechtiac mojmu synovi ublizili napr. zlomenie ruky tak to neriesnim policiou, ale porozpravam sa z rodicmi.

acko
30. okt 2012

@martina00707 podla mna ti rodicia toho dievcatka co to idu takto riesit, nie su v poriadku 😉 😉 😉 nechapem co chcu tym docielit...
ak sa chcu na niekoho stazovat, tak by sa mali na to, ze decka neboli v tom case pod dozorom, resp. ze ucitelkinej pozornosti toto uniklo... ale to sa moze stat aj tej naj naj ucitelke, nemoze mat oci na 100 miestach naraz...
Co sa tyka tvojho syna, snazila by som sa zistit aky motiv mal ze to spravil... to dievcatko ho nejak provokovalo? alebo chcel sa robit zaujimavy pred ostatnymi? pripadne nie je do nej zamilovany? (deti vyslovene zvyknu robit objektu svojho zaujmu zle...)

martina00707
autor
30. okt 2012

@alex31 presne zbytocne natahovacky ze porusila skol. poriadok lietala po chodbe a pri odchode povie synovi ze ty kok... a este to pocuje aj ucitelka tak to je nic... ale velmi pekne vam dakujem za povzbudenie syn ma ponaucenie ale raz su to nase deti a kto im pomoze ak nie my... ale pravdu povediec bolo mi to tak luto az som si poplakala.. 🙂

alex31
30. okt 2012

@martina00707 ... to ti verim aj mna by to dost rozhodilo .... napriek tomu by som to uz viac neriesila mozno maximalne nejaky este jeden rozhovor s riaditelom a triednou ... a navyse si ani neviem predstavit akoze co by chcela policia a socialka riesit ??? uraz medzi detmi v skole??? Ma medzitym napadla situacia ktoru sme mali asi pred troma mesiacmi ked sa moj syn lucil s malou skolkou a odchadzal do uz pre neho "velkej" ... s rozluckovej oslavy sa mi vratil s rozbitou perou lebo sa pobil s jednym chlapcekom ktory skoncil s hrcou na cele .... a to sme tiez mali riesit policiou ????? boli sme obe maminky radi ze sa nic horsie nestalo a len sme na tom pousmiali 😀 boze ved to su deti ... to sa medzi nimi stava 😀 😀 😀 na ihrisku si kolkokrat uz aj male deti daju lopatkou po hlave a co ???!!! Hned treba socialku ???? Je to chore .... myslim si ze tvoj syn si velmi dobre uvedomil co urobil a ake nasledky to teraz ma, maximalne mu "zakaz"" na tyzden telku a PC a hotovo (take tresty si pametam z mojho detstva 😀 )... naco to viac rozoberat ... a podla mna ani ti rodicia nic neurobia, presne ako to tu uz bolo napisane maximalne ta tymi recami vystresuju ...

karamel
30. okt 2012

Chlapec podkol dievca? A to s nou hned leteli na chirurgiu a na nosne? Tu mi nieco nesedi......preco ju vlastne tvoj syn podkol?

hradnapani
30. okt 2012

@martina00707 nic si z toho nerob, ti jej rodicia maju problem sami so sebou.
Policia ani socialka s tym nic neurobia a neverim, ze sa tym vobec budu obtazovat riesit to, ved sa nic chvalabohu nestalo. Skor mi to pride, ze dotycni vam chcu nieco dokazat, evidentne trpia nejakymi komplexami, tak sa na tom zasmejte, polutujte ich a hodte to za hlavu.
A syn si tiez nemusi uz robit ziadne vycitky, zachoval sa ferovo potom, poucil sa, bude z neho dobry chlap 😎

cikyta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jasminet
30. okt 2012

za potknutie pokarhanie riaditelom? no neviem, asi to nebolo az take nevinne ako sa na prve pocutie zda, nie? 😅

simca06022011
30. okt 2012

Aj to pokarhanie je divne, cely svet je dnes padnuty na hlavu (tada ak to bolo iba to). Mal ho ked tak napomenut ucitel. Podla mna rodicia si riesia nejaky komplex a nemyslim si ze bude nejaky velky problem s policiou a socialkou.

macamac
30. okt 2012

😕 😀
ach jaj
všetko už bolo asi spomenuté

no-je to.....divné 😅 celý prístup rodičov dievčatka....

ja kebyže mám písať skúsenosti z praxe..... zamorím koňa 😀

žiaľ, tiež som sa stretla so všeličím

zvláštna doba je. veľmi zvláštna...

ivett1
30. okt 2012

je to celé akési nafúknuté...rodičmi dievčatka ....a aj zo strany školy... pokarhanie riaditeľom?...tak to sa za mojich čias dávalo fakt za úmyselné výtržníctvo ... alebo ako to mám nazvať ... väčšinou sme takéto veci riešili v spojení- učiteľ - rodičia - a účastníci incidentu ... čo sa týka tej polície, môžu podať oznámenie (nezáleží, koľko má syn rokov....zodpovední sú jeho zákonní zástupcovia-rodičia...) a verte, či nie...policajti sa tým zaoberať musia...t.j. možno doručia nejaký úradný "list" s dátumom, kedy sa treba dostaviť na vypočutie (nepíšem rovno výsluch, lebo by malo ísť skôr o podanie vysvetlenia ... ) a podľa toho, čo zistia, môžu "vyšetrovanie" aj zastaviť, alebo to posunú nejakej inej inštitúcii a prípadne budete platiť ...(pokutu, "bolestné" a čo ja viem čo ešte...) ... hlavne zachovajte pokoj a myslím, že syn sa z toho už naozaj dosť poučil ... oľutoval, ospravedlnil sa, netreba ho viac stresovať ... ešte by som zašla do školy - za riaditeľom a možno triednou (možno by bolo dobré, aby tam boli aj rodičia toho dievčatka, ak by to odmietli, aspoň bude vidieť, o čo im v skutočnosti ide....) a zduplikovala by som, že syna to mrzí, ospravdelnil sa ...aj vás- rodičov to mrzí ...a to je asi tak všetko, čo môžete v tejto veci urobiť...

martina00707
autor
30. okt 2012

@jasminet ahoj,cloveku sa pozastavuje az rozum ale bolo to len podknutie a ako som pisala narazila do dveri a zarubne...bola som v skole a boli tam aj jej rodicia tam ma informovali ze to bude na policii a socialke..

kmetulec
30. okt 2012

mozno su rodicia dievcata dobri znami alebo kamarati riaditelky,aj o si overte,ak sa da,aby tak rychlo dali niekomu za nieco podobne pokarhanie-hm?ale urcite to nieje na policajne vysetrovanie.Velmi drtim palce,mam dceru ktora sa sprava ako chlapec a este sme na policii neboli,asi zhovievavejsi rodicia,ci riaditelka???

janinah
30. okt 2012

oných rodičov nerieš,asi vyrástli v bavlnke a decko si tiež v bavlnke chovajú,ale život je o inom....chráň si chlapca,vysvetli,že ho máte stále radi,že stalo sa čo sa stalo,ale ospravedlnil sa,dievča je ok a že niektorí ľudia reagujú neprimerane 😒 myslím,že ani policajti ani socialka to nejako riešiť nebudú,spíšu záznam a punktum

karolina04
16. nov 2012

no ja chapem rozhorčenie rodičov tej spolužiačky ,ale je to divne že tak postupuju ved syn bol dostatočne potrestany a mrzi ho to 😢 ved stavaju sa aj horšie veci to nieje je pripad ☹ na socialku a policiu

silvia07
13. dec 2012

moj syn sa raz v 8 triede hojdal aj so spoluziakom na stolicke....a obidvaja spadli...spoluziak nestatne...tak, ze si pri tom nejak zvrtol nohu a musel ju mat v dlahe....a tiez volali policajtov, aj ked chlapec hovoril, ze to nebola vina mojho syna...potvrdili aj ini spoluziaci
tiez mal pokarhanie...spoluziak nie

odrik
13. dec 2012

@martina00707
To je úplná hlúposť, aby to riešila polícia a sociálka. Tí rodičia nie sú v poriadku. Môj syn sedel na lavici, aktívna spolužiačka ho zhodila, on si o stoličku rozbil bradu, mal tam dva stehy, ale nič sme neriešili, tiež má 12 rokov a je najmenší z triedy, ale veď zdravý dospelý človek pochopí, že takéto veci sa stávajú, a budú stávať. Už mal aj rozbitú hlavu, na telesnej ho spolužiak pri futbale silnejšie sotil a šup rovno do ostrého rohu steny. Spolužiaka to mrzelo, jeho rodičov tiež. Deťom v triede sa rázne vysvetlilo, že takéto veci sa už viac tolerovať nebudú, pani učiteľka im povedala, aby sa vyhýbali "negatívnemu fyzickému kontaktu" 🙂! Pochopili 🙂! Držím Ti palce, aby sa to u Vás vyriešilo bez zbytočných opletačiek a starostí! Krásny deň!!!

rough
13. dec 2012

Uhrajte to na to, ze ju syn tajne miluje a chcel uputat jej pozornost, dievcatko bude polichotene a este sa nastve na rodicov, ze jej mileho chcu poslat " do basy". Syn s nou vydrzi pro forma dva tyzdne akoze chodit a po vianociach jej da kopacky, alebo si necha dat kopacky. 🙂 boooozinku, taketo veci si uz vedia vyriesit same decka, naco do toho vobec tahat rodicov, vsak to uz nie su deticky, to su pubertaci a ti narobia kopu sprostosti....