13 ročná dcéra odvráva, neposlúcha, nadáva

anetka1020
4. sep 2012

moja 13 ročná dcéra v poslednej dobe oveľa viac odvráva, neposlúcha, nadáva,... Môže to byť aj pubertou? 😒 🙂

zumbadance
4. sep 2012

bud velmi trpezliva mama,ze sa pytas ci to neni pubertou..?jasne a ze je,hormony nou plieskaju telo sa zvascuje,skola,kamosky//ach uz by som nechcelabyt tinedzerkou.. 😀

anetka1020
autor
4. sep 2012

aha, ja som nevedela lebo moja prva dcera taka nebola.

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 vitaj v klube 😀. Puberta zacina medzi 11-13 rokom, takze vela trpezlivosti prajem, pevne nervy a dodržiavanie stanovenych pravidiel 🙂

anetka1020
autor
4. sep 2012

dakujem, snád to vydržím 😅 😀 😀

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 a s tymi bitkami mas co na mysli? Ty bijes ju, ci ona teba, alebo decka navzajom?

anetka1020
autor
4. sep 2012

ona sestru ona brata sestra ju brat ju....... ale ona to stale začne a provokuje surodencov.

katecameron
5. sep 2012

jaj moji este ani v puberte niesu a uz sa biju 😀 a co potom o dva tri roky predtym sa nebili?

malabiba
7. sep 2012

@anetka1020 🙂 treba si zvykať, trvá to hodne dlho a chce to pevné nervy a veľa veľa trpezlivosti 🙂 ale neboj, na pubertu ešte nikto neumrel 🙂 ...máme to doma, šedivieme pomaly...snažíme sa o nadhľad a používame veľa humoru, dokonca aj mladší syn, ktorého puberta ešte tak "nepostihla"...no občas sa nezdržím a vyletím 🙂 ...a tajne dúfam, že snáď to už nebude horšie 😀

rechty
18. sep 2012

ahojte baby tak u nas to je podobne..ja chodim na dva tyzdne do rakuska....muz ma dost roboty..tak niekdy si aj mi vravime kde robime chybu..ale ano casto to robime my rodicia..moja dcera nenadava..ale sem tam je drza..co sme si my dovolit nemohli a ked jej nieco poviem...casto prepocuje alebo jej stala odpoved je dobre..ano musime len vydrzat a komunikovat s nimy..a hlavne ich neako zamestnat ci uz doma alebo kruzkami..aby sa nenudili..drzim vam palce...Janka

irriss
18. sep 2012

@anetka1020
V pase mas jeste Katku o 2 roky starsi - 15 let...s tou jsi pubertu neprozivala? 😉

p.s. Ja mam doma take 13tku..prevlecenou za Minnie...😀 chvilema je ale rockerka😀...kdyz mi "zpiva a tlaci na nervy.".

ninarigova
13. dec 2012

No unas to iste.Ked niekto zacne surodenecku hadku tak dcera.Hada sa aj somnou rano aj vecer ,ked to konecne cez noc neako stravim tak rano sa pozrem do izby a vlasy dupkom nielenze neni izba poupratovana ale este si da tu drzovku neist do skoli.Nic sa jej nechce len vysedavat za pocitacom,stat pred zrkadlom von jasne ked idu kamaratky tak ona preco nie.Mam ju rada je to moje babo aleniekedy mam naozaj toho dost.

monika1766
17. dec 2012

no uf, keď čítam tieto príspevky, oči mi idú vypadnúť. Čo ma ešte čaká. Mám 12 ročnú babu a pomaly zisťujem, že puberta nebolí ( prečo!!!!!!!!!????????). Neustále odvrávačky na dennom poriadku. Ak niečo chcem aj 5 x povedať a nič bez reakcie až kým nezvýšim hlas. Ale našťastie ešte zaberajú zákazy. Ako pc alebo televízor, alebo vychádzky 🙂 A nemám horšieho keď pleští na malom. Začnú hneď ráno ešte len oči rozdrapia. Ide ma uchytiť keď ráno o 7 začne malý pišťať čo hrdlo dá. Ach joj 🙂

ematko29
17. dec 2012

@monika1766 oči rozdrapia 😀 😀 😀 ste mi zlepšila náladu 😀 .čítam tú temu preto,že moja 7apol ročná dcera sa správa ako v puberte ato sa strašne bojím čo bude ked bude mať 14 😕 Stále po mladšej kričí .vie sa snou aj pohrať ale čoraz častejšie je drzá.aako bolo vyššie písané samý pc aučiť sa ta déééé,ach jaj.ked niečo chce tak seká dobrotu ale ako náhle jej to dám už je po starom.Už ani neviem ako nanu ked jej zakážem pc je dobre anapr po tyždni jej dovolím je zase ako prv žiadna odozva tak fakt už neviem 😖

abbie
17. dec 2012

nie ze moze, ale to je puberta 😀 este potrva taky rok, dva ...

monika1766
17. dec 2012

@ematko29 ja som sem tiež zabrúsila, lebo som chcela vedieť ako sme na tom. Medzi deckami je 8 ročný vekový rozdiel. Ako vravíš aj u nás je to podobné. Poviem situáciu z piatka. Hurá ideme skúsiť piecť medovníčky. Malému očká žiarili od radosti. A slečna sa s ním začala škriepiť o formičky. Dovtedy na ňom plešťala kým som im ich obom nezobrala a rozdelila. Samozrejme jedna bola naviac tak som urobila tak, že jemu som jednu veľkú zobrala a dala som mu dve malé. Lenže to nebolo podľa nej ok. Tak mu potajomky zobrala ale on to videl. To bolo bľaku. Ja som len čakala kedy susedovci prídu búchať. Malý plešťal a dievka sa rehotala a ja nervy roztečené po stole. Tak som vykutrala ešte jednu formičku ale veľkú-asi 3xväčšia ako ostatné a dala som mu ju aby bol kľud. Tak mu šupla tie čo mu zobrala a snažila sa mu zobrať tú.
Teraz sa na tom smejem ale vtedy.....

ematko29
17. dec 2012

@monika1766 podareneje to v písanej forme 😀 u nás to isté.najhoršie je ale to,že naša nás už vydiera ako stará puberťáčka.Napr,že odýdem z tohoto domu,alebo najradšej by ste boli aby som neexistovala.ked take čosi počujem tak som úplne hotová.netuším ako nanu.inak je to citlivé dievča ktoré práve v škole sa vie vžiť do situacie iných detí adoma akoby sa odreagovala .

dyka
17. dec 2012

@anetka1020 kludne to može byť aj tým, že sa mohla začať stretávať s inými kamarátmi... tí ju " nakazia " aj tým čo povodne nechcela.... každy si tým musi prejsť, takže ak ma silnu volu a troška rozumu tak časom od toho sama a rada upustí

monika1766
17. dec 2012

@ematko29 aj u nás tak bolo. Iné som nepočúvala ako všetko len Tomáš on je maznáčik on môže všetko len ja som tá zlá. Tak ma raz vytočila, že som jej povedala, že si môže kľudne pobaliť veci a že ju osobne zašikujem do detského domova 🙂 nech skúsi či jej tam bude lepšie 🙂. Zaujímavé je, že keď ma dlhšie nevidí-keď bola na zájazde tak ma vystíska 🙂 Ľúbim Ťa maminka. Chýbala si mi. A bác prejde 1 - 2 dni a akonáhle niečo napomeniem spratať izbu alebo nedajbože učenie : koniec. A hneď sme v sebe 😀

ematko29
17. dec 2012

@monika1766 presne aj moja je taká,aj mi minule na výlete kúpila náušničky z trhoch.vidím,že ma velmi lubi ale ked dostane nervu ,nevie sa jednoducho ovládať ☹ chcem ju brzdiť kým sa dá ale mám pocit,že je to povahou,aked bude mať ako
@anetka1020 dcéra 13 rokou bude to tvrdý orech.my máme 4roky vrozdiel tak sa aj pohraju ale povaha robí svoje

lavyrle
17. dec 2012

@monika1766 sa tu smejem ako blazon 😅 u nas este ani puberta nie je a podobnych situacii mame xy 😀 starsi syn ma o dva tyzdne 10, ale mne sa zda, ze naznaky puberty tam uz su. No mladsi ma 5 a ten sa pekne chyta na starsieho provokacie 🙂 uch hruza, ked si predstavim, ze toto je len light verzia toho co nas caka

monika1766
17. dec 2012

@ematko29 no aj moja má to povahou a ešte k tomu hyperaktívna. Vkuse s ňou šije a niečo musí robiť. A najhoršie je to že máme rovnakú povahu. Obe si presadzujeme to svoje a ani jedna nie a nie popustiť. Ale zatiaľ som v prevahe a dúfam, že to tak aj ostane 🙂. Zatiaľ keď ide vonku tak príde keď sa dohodneme načas. Akonáhle nejaká zmena musí sa hlásiť 😀 a dodržiava to. Alebo keď niečo chce zavolá pokiaľ nie som doma. Som jej povedala, že o všetkom musím mať prehľad kde je a čo robí a s kým je napr. vonku . Zatiaľ to rešpektuje.

henikav
17. dec 2012

Ja mam sice syna, tiez taha na 13 a obcas si z neho vlasy trham. Odvrava, fuci sa, ach jaj, kde je moje lubezne usmievave slniecko?

monika1766
17. dec 2012

@lavyrle no to sa smejem aj ja, ale do smiechu mi nebolo, keď sme boli na chate a malý sa učil pískať. A švagor mu vraví : skús aj takto zapískať. A moje deco sa otočí a povedal mu : to bolo trápne. Švagor sa otočil čo si povedal ? a on na to čo nepočul si že to bolo trápne ? Chytá od dievky hefty a potom len trpnem čo z neho vylezie.

monika1766
17. dec 2012

@henikav tak to sa aj ja pýtam kde je to moje zlaté usmievavé spokojné dieťa. Aj minule som sa smiala a vravím slečne : pozri na tú moju hlavu, keď budeš ma takto nervovať bude biela 😀

ajkam
15. apr 2013

@anetka1020 Môže to byť okolím alebo tým, že v jej veku mení názory a nemusíte si rozumieť. Treba si teda spolu niekom vyraziť a porozprávať sa, vysvetliť a pochopiť sa. Pevne verím, že sa jej správanie zmení... 🙂

dai
15. apr 2013

@anetka1020 tak moja ma 5 a robi to iste🙂 a ja ked som mala 13 tak som utekala z domu a nie odvravala😀 hormony su svina... fakt je ze u niektoreho dietata ( obycajne prvorodeneho ) pubertu ani nepostrehnes a puberta druheho ti moze uplne postavit svet na hlavu - tak to bolo aspon u nas - moj starsi brat bez puberty🙂 so mnou obcas zamavala a moj mladsi teda ukazkovy priklad 😉

pesrasti
12. jan 2014

Mam 12 ročného pubertiaka a už nemam na nho nervy .Nechce sa učit,nebaví ho škola,iba papuluje.Poradte čo s tým. 😖

vjaja
12. jan 2014

to chce zhlboka dýchať a prežije sa, ja mám dvoch pubišov a niekedy celkom zábava u nás, ja som dosť flegmatik ja to tak neprežívam, ale manžel ten je na prášky niekedy, dcére som povedala, že keď ešte raz tresne dverami tak jej ich vyvesím a nebude maž žiadne a zabralo tak si dáva bacha, syn ten čo slovo to perla. Neplatí nič, len im treba povedať vždy čo nie je správne a nechať ich a samozrejme sa pokúšať s nimi rozprávať, stále aj keď im to ide na nervy. Minule mal syn blbé reči, aký sme rodičia na prd a tak, tak som ho objala a povedala mu že ho ľúbim a zostal taký vyčudovaný, že stíchol. trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť, veď ani pre nich to nie je ľahké 😉

tamarka
21. jan 2014

ahojte, pridávam sa do tejto témičky... Emina má 10 a začalo to s ňou riadne plieskať. Odvráva, nenechá si nič vysvetliť, pre všetko sa rozplače. Snažíme sa s ňou v klude komunikovať, ale ide nás doslova rozdrapiť. Viem, že je to normálne a treba sa riadne obrniť. Niekedy mi jej je zároveň strašne lúto, keď vidím, ako bojuje sama so sebou. Emina je veľmi citlivá, všetko si príliš pripúšťa a ja mám chuť vtedy plakať s ňou.Kiež by existovala príručka ako to zvládnuť ☹

janulik2008
31. jan 2014

akurát naposledy keď sme volali s krstnou tak hovorí že krstný je prekvapený jak mu sesternica odvráva :D