13 ročná dcéra uteká v noci z domu za frajerom

janka11142
10. máj 2013

Dobry den.mam na vas otazku čo robiť s dcerou,ktora mi uteka v noci z domu aby išla za frajerom.vyfackanie a dohovaranie nepomaha.a myslim že ani psycholog by nepomohol.za rodičmi dotyčneho asi nepojdem lebo vraj chodi po krčmach. dakujem za odpovede...

diana151
4. aug 2016

Neviete trocha verit svojim detom ? Tak dobre kde su az prilis mlade a prilis velki rozdiel tak nie ale ale inak by ste ima mohli verit

mima283
4. aug 2016

No psychologom to hlavne neries to je puberta zbytocne z nej len blazna porobis a bude v kolektive za dementa ak sa to dozvedia. Cez den jej s nim dovolis nprmalne byt ci nie?

mima283
4. aug 2016

Az teraz som si vsimla ze to je stara tema tak nic 😄

jana_eyre
4. aug 2016

@diana151 ved aj ja som mala v 13 frajera 😊 a pamatam si v akom soku mama bola.. Ale neutekala som kvôli nemu z domu, nič by sa tým nevyriesilo.. Drzim palce, mozes sa porozprávať aj do sestrou, treba len vždy komunikovat a hlavne aj pocuvat co ti hovoria a pripustiť si aj kritiku..

diana151
4. aug 2016

@jana_eyre ale sestra nechce aby som s nim bola osamote
A ani ho nepozna

jana_eyre
4. aug 2016

@diana151 tak možno rozhovorom sa dozvies že ma na to nejaky dôvod, skúsenosť.. Aj ona mohla všeličo zažiť a urcite ta ma rada, zle ti nechce.. Tiez treba vysvetlit a pocuvat..

diana151
4. aug 2016

@jana_eyre a co mam teda robit ked ma ajtak nepustia
Viem ze mi chcu dobre ale niekedy mi to lezie nanervi

katka253111
4. aug 2016

@janka11142 janka,ako.si to nakoniec.doriesila vtedy? Co pomohlo,nepomohlo? Porad do buducna 🙂

jana_eyre
4. aug 2016

@diana151 a keby si ty mala radiť, aká by bola tvoja rada?

diana151
4. aug 2016

Neviem kedze este niesom ani mama

diana151
4. aug 2016

@jana_eyre nechce otom ani hovorit ta neviem

kikina84
4. aug 2016

@diana151 no ja ti radit nebudem asi si utekala..lebo nakolko ja mam teraz uz dceru , a ak by ona utekala z domu by som ju zadrhla 😀 .. treba najst nejaky kompromis s maminou aby ste sa mohli aspom cez den stretnut..kazdopadne po veceroch by som ti nedovolila ani ja,nakoľko si este velmi mlada a v dnesnej dobe je svet krutejsi ako kedysi..Ja som tiez zazila par situacii ako sopliak kedy som si ani neuvedomila ze som mohla prist napr. o zivot a nemusela som tu uz byt..to si az teraz premietam spatne ako som vela krat riskovala tymi mojimi utekmi z domu...ale nastastie primne boli vsetci svaty a dopadlo to dobre..a na lasku si este mlada..ja som bola s viacerymi chalanmi od puberty a toho praveho som nasla az ked som mala 21..a ani jeden mi za uteky nestal..ale to si samozrejme tiez uvedomujem az teraz..len co som si doma zbytocne narobila peklo z nasimi..drzim palce 😉

diana151
4. aug 2016

Dufala som ze sa z mamou budem vediet dohodut ale ona vobec nechce aby som znim blla sama vonku ci den ci vecer aj ked sme len kamarati ona tomu neveri
A pohadala som sa znou
A ona mi nato ze nech prestanem lebo mu take napise ze uz sa namna ani nepozrie
Tak co mam robit

jana_eyre
4. aug 2016

@diana151 napis jej uprimny list, aj napis ako ju mas rada a ze by si bola rada, keby ti troska doverovala.. listom to ide vzdy lepsie, lebo nikto nikomu neskace do reci, nie su tam take emocie, ktore by druhu stranu vytacali..

utekom z domu ale nevyriesis nic, bolo by to len horsie pre teba.. nic ine poradit neviem, pretoze u nas doma to zvacsa bolo vzdy o komunikacii a pocuvali sa obe strany, takze uprimne neviem co by som robila na tvojom mieste, keby ma mama nechcela pocuvat.. ale rozhodne by som neutekala z domu, je to nebezpecne a mohla by si tym svojej mame velmi ublizit.. a to urcite nechces, ved je to tvoja mama a je jedina na svete..

diana151
4. aug 2016

Ano no dakedy ma vitaca ako aj teraz ked je taka

mima283
4. aug 2016

@jana_eyre necitala som celu konverzaciu medzi tebou a dianou, ale predpokladam, ze je este mladucka a musim povedat, ze je to velmi pekne, priam az zarazajuce, ze tu este niekto dokaze normalne, bez vysmechu a hlupych narazok poradit mladej babe. A rozprava sa s nou normalne, nie akobs nejakou handrou len preto , ze je mlada 😊

jana_eyre
4. aug 2016

@mima283 dakujem za pekne slova 🙂

ja neviem cim to je, ale stale si pamatam ake to bolo, ked som bola v puberte a dufam, ze mi ta pamat vydrzi az kym budu v puberte moje deti.. a velmi dufam, ze ak aj oni raz budu pisat na net za nejaky problem, co ich bude trapit, tak sa najde niekto, kto ich nevysmeje a aspon sa pokusi ich nasmerovat spravne.. je to tazke obdobie zivota..

pekny vecer.. 🙂

tinapa
4. aug 2016

@janka11142 Karma..darmo. Väčšinou to tak je. Reagujem na príspevok z 11. mája 2013.. to je staré. Čo vaša dcéra dnes?

jana8867
5. aug 2016

Ja som si pred rokmi v období puberty mojej dcéry myslela, že horšiu pubertu mať nemôže. Dnes vidím, keď 13 ročné deti utekajú z domu, v 16tich ostane dievča tehotné, v škole prepadá, že moja dcéra bola anjel.