13 ročná dcéra uteká v noci z domu za frajerom

janka11142
10. máj 2013

Dobry den.mam na vas otazku čo robiť s dcerou,ktora mi uteka v noci z domu aby išla za frajerom.vyfackanie a dohovaranie nepomaha.a myslim že ani psycholog by nepomohol.za rodičmi dotyčneho asi nepojdem lebo vraj chodi po krčmach. dakujem za odpovede...

monline
10. máj 2013

@kikina84 celkom by ma zaujímalo ako to u teba nakoniec dopadlo? koľko trvala tá prvá láska? kto koho"nechal"? ako si to potom znášala? veľké sklamanie? prišlo ponaučenie? 😉
a k téme @janka11142 určite by som v takomto prípade vzala dcéru na vyšetrenie ku gynekológovi...až vtedy by sa ukázala situácia v pravom svetle a na základe toho by som konala..ak sex nebol, tak nech sa muckajú, trvala by som ale na dochádzke a dobrých známkach v škole plus domácich prácach...ak ale sex bol, tak by som toho mladého frajera obvinila zo zneužívania, to je jedno, že to chcela aj ona....starší chlapec dokáže vyvinúť na dievča taký tlak, že ona povolí, len aby ju naďalej miloval a neopustil, nenahradil inou...
...samozrejme, žiadnou bitkou sa nedá dosiahnuť to, čo dohovormi, rozhovormi, empatiou...ja som našťastie nemala takéto problémy, keď bola dcéra v tomto veku, teraz je už dospelá, napriek tomu nemá povolené všetko, má hranice...preto nemôžem ani radiť, len píšem svoj názor..

tea333
10. máj 2013

@janka11142 toto je taky zlom vo vztahu matka/dcera. Teraz bud budes nepriatel cislo jedna, alebo budes musiet niekedy zatat zuby a tolerovat aj to, co sa ti nepaci. Zadaj si jasne pravidla, bud k dcere uprimna a povedz jej o tom,
coho a preco sa bojis. Urcite si co sa smie, cize napriklad bozkavanie pod domom a prichody do 22.00 cez vikend, ak sa budu mladi zdrziavat blizko a dcera bude zdvihat telefon. Zadaj pravidla pre jej bezpecnost, ale iba tak, aby stale mala relativnu slobodu. pre mlade pubertalne baby su kamarati a frajer cely zivot.Naozaj veci prezivaju akoby islo o zivot a ak dcere budes kamaratov alebo frajera zakazovat, bude mat akurat tak pocit ze ju nenavidis a este viac ju to bude tahat k niekomu, kto jej v tej chvili rozumie. Snaz sa aj v tazkych casoch najst si s dcerou spolocne zaujmy a spolocnu rec.

mirkave
10. máj 2013

No ja neviem,ale ked sa niekto vyhraza samovrazdou- co je skok pod vlak urcite- bez rozdielu veku treba ist k lekarovi.take vyhrazky nepovie niekto normalne zdravy.....

maria117
11. máj 2013

@janka11142 snaz sa s nou o tom hovorit. Vysvetli jej,coho sa obavas,aby pochopila/ pocula,ze ju mas rada,ze sa o nu bojis,ze sa zrani. Vysvetlit jej zmyslanie chalanov v tomto veku,pripadne ak by jej to povedal nejaky chlap (otec,stryko,bratranec),mozno by to bol pre nu doverihodnejsi zdroj. Chcela som ti napisat,nech ho privedie ku vam,ale uz si sa s nim rozpravala a jeho spravanie nevesti nic dobre. Tiez jej to skus vysvetlit,pytaj sa jej,ze o co mu ide,aky ma s nou zamer,preco si mysli,ze ved uz ma 14, uz je to ok(pritom to nie je pravda), ale aj keby mala,toto nie je argument,ani ak by sa cislo zmenilo na 18. Ako pubertacka sa mozno nie vzdy pekne s tebou rozprava,ale ako hovori s inymi/cudzimi? S jeho matkou? Chcem poukazat na ten styl,akym sa on s tebou bavil,ziadna ucta,nic. Ak si nevazi teba,cudziu,dospelu zenu,ako sa asi sprava/ zachova neskor k nej? Pripadne,nech sa s nou porozprava niekto iny,kto ma s nou dovernejsi vztah. Ja napr vediem obdobne rozhovory so sestrami,beru ma inak ako namku,ale niektore veci zas lepsie prijmu/pochopia,ked im povie manzel- beru ho ako skusenejsieho kamosa. Je to narocne,pre vas obe,snaz sa preto byt jej spojenec a dovernik nie nepriatel. Este mozno by som odporucila knihu Pat jazykov lasky (pre deti),mozno chce nejaky iny prejav lasky ako je bezny u vas doma a hlada to inde. Mozno jej chyba pozornost,alebo pocut,ze je pekna,mudra,sikovna,alebo objatie..a mozno zvazit i tu psychologicku,ale nie stylom,ze je blazon a ide k cvokarovi,ale ze ju lubis,chces jej pomoct ale nevies ako,nevies co robis zle a potrebujes sa poradit aj ty.

maruska24
11. máj 2013

ako nič v zlom, ale v akej komunite žijete, keď už aj 15ročná suseda je v tom? dieťaťu ste sa málo venovali pravdepodobne od začiatku, tak to takto celé dopadlo, hľadala spoločnosť niekde úplne inde a vy ste si to všimli keď už je neskoro. 13 ročná nemá čo behať kade tade, do kina s kamoškami, na nejaké krúžky, vzdelávať sa a nie sa flákať zo 17r. chalanom, ktorý jej zjavne nie je spolužiak. Učiteľka povedala že jej ho nemáš zakazovať? By som okamžite bežala za riaditeľkou, či je toto správny prístup, aby ešte pubertiačky v tomto podporoval sám pedagóg. A psycholog určite aspoň pre radu, najskôr ty a potom dcéra. Dnešná doba je rýchla, to áno, ale aby 13ročné decko zo seba robilo to čo ešte nie je...

najmama
11. máj 2013

janka ja mám dcéru vo veku ako ty, sú to v podstate ešte deti a hrajú sa na dospelé, že si vyplieskala chápem ja by som zrejme urobila to isté, ale jednoznačne si s nou sadni a porozprávaj sa s nou. Aj sa jej ospravedlň, že si ju ubila, ale zdôrazni jej, že si jej mama máš ju rada a záleži ti na nej. Porozprávaj sa s nou o budúcnosti, ako si predstavuješ ty a ako ona. Skús jej vysvetliť, že má presa ešte málo rokov na takéto správanie, takisto jej narovinu povedz že styk s maloletou je trestný čin, ako sa uvádzalo v jednom z predošlých príspevkov, aj tá gynda nebude na škodu. Taká dievčinka sa isto zľakne a možno to bude brať viac vážne. Janka zváž aj stretnutie s tým chlapcom v prítomnosti tvojho manžela a ja byť tebou vyhladám aj jeho rodičov a určite sa s nimi porozprávam, za pokus to stojí. Prajem ti pevné nervy a držím palce nech všetko dobre dopadne.

hyta
11. máj 2013

@janka11142 Janka, toto ti teda nezávidím,osobne si vôbec nemyslím, že musí byť chyba v rodine, ako som to tu vyššie čítala. Je dôležité do akej spoločnosti sa deti dostávajú, keď ich už maminy nedržia stále za ruku.Na tvojom mieste by som šla s manželom za fešákom, pokecala i s jeho otcom a aspoň zistíš, čo to je za rodinu.Dcéru už nebi, radšej sa snaž s ňou čo najviac debatovať, určiť pevné pravidlá, čo najviac povinností, aby mala menej času na blbosti. Zašla by som i za psychológom, ale sama, aký postup by ti poradil a zvážila by som i tú gyndu.Ja som sa v 13. ešte hrala i s bábikami, toto mi ozaj príde veľmi skoro.

bubutko
11. máj 2013

@monline necitala som tuto diskusiu, ja len ze...mna keby mama zobrala na gyndu preto aby zistila ci som mala sex, tak to by bol koniec medzi mnou a mamou. tak by ma to zranilo a ponizilo ze by som sa jej uz nikdy s nicim nezdoverila. neviem si predstavit ze by mne toto mama urobila. mali sme prisnu mamu, ale verila nam (za to ju obdivujem), nikdy nam nedavala ani ziadne terminy vychadzok ze dokedy mame byt doma a nikdy sme ju ani nesklamali, lebo by sme nikdy nechceli stratit jej doveru. je to vsetko o tom. neviem co pisala prva mamicka v prvom prispevku lebo som to necitala takze k tomu sa nevyjadrim.

ada510
11. máj 2013

Vidím že doba strašne pokročila mám 23 rokov ale v 13 nastich má trápil bicykel strom na ktorý sa vyskriabem s chalanmi som sa len bila :D v 14 nastich som si prvý krát prečítala romantický roman a mala som dosť 😀 myslím že až na strednej škole ked som mala 16 som mala prvého frajera ale ja som mala tak prísneho otca ale nikdy mi nič nezakazoval pamätám si že ked som sa prvý krát opila a prišla domov naši má vysmiali vôbec mi nenadavali len sa mi smiali a tým pádom som už nemala chuť to viac urobiť ani nič podobné pripadala som si trápne 😀

jolly84
11. máj 2013

@simca06022011 ako suhlasim, len ci by to pre dceru nemalo skor opacny efekt, ako napriklad nenavist k rodicom, este viac utekov, aj ked u mna by to malo taky efekt, aky by malo mat 🙂

lubikan
11. máj 2013

no co,zamknut dvere,schovat kluce a zistit,popremyslat,o vasich vztahoch

januschka10
11. máj 2013

Asi to dievca nema ziadne povinnosti. Ja som v tom veku chodila 2x do tyzdna na spanielcinu a 2x na anglictinu. Otec ma tam vozil a musela som tam ist aj keby som v ten den zdochynala. Doma som musela vzdy riady umyvat a upratat si izbu. Von som chodila s kamoskami, hrat sa, s loptou, skakat gumu 🙂 Frajera som mala az na strednej skole, aj to sme sem tam isli spolu poobede do kina. Vedela som,ze chcem ist na vysoku skolu a bala som sa,ze nejaky chalan by mi to mohol prekazit. Potom v 3. rocniku na strednej otehotnela moja najlepsia kamaratka. Ona mala o 10 rokov starsieho chalana a najmudrejsia v otazkach sexu. My ostatne sme nemohli vyslovit svoj nazor,lebo sme o tom akoze nic nevedeli. Liezlo mi to na nervy,lebo som mala nazor,ze veru spoliehat sa na recicky toho chalana je pekna blbost a jej rastuce brusko bolo pre mna ako nocna mora. Neskor na to prisla aj ona, pretoze ja som prisla pozriet jej malu s tym,ze odchadzam na leto cestovat po Spanielsku a ona jej varila cele leto kasicky. Tazko sa radi v tychto pripadoch, viem od brata,ktory ma 14 rocneho chalana, ze nie chalani,ale baby su dnes uplne certice, ze skor mu jeho syna nejaka znasilni. Ja by som jej navrhla,ze ked sa chce stretavat s chlapcom, tak poobede alebo nech pridu domov a budete ich mat ako tak na ociach. Inak si myslim,ze pocas tyzdna maju deti uplne ine starosti, skola, treningy, kruzky a pod. Asi aj ten chlapec ma az privela volneho casu. A v ziadnom pripade po 20 hodine vonku! Nie v tomto veku a ked do vecera vonku tak iba v sobotu. Co sa tyka sexu, neviem ci to ustrazite aj ked ich budete mat vo vedlajsej izbe. Ak to budu chciet skusit, tak to spravia aj v cajovej lyzicke. Na to si uz nejaku tu cesticku najdu. Skor by som sa s nou porozpravala,ze skusat byt v 13 dospelou je blbost. Nic z toho nebude mat a len moze ublizit sebe aj svojim blizkym.

januschka10
11. máj 2013

Neviem ale, ci skor sa nezamysliet nad celkovou vychovou, ked si v 13 dovoli utekat z domu!

najmama
11. máj 2013

@bubutko na gyndu sa dá ist aj kôli antikoncepcii a detská gynekologyčka dokáže takému dievčaťu povedať a vysvetliť veci, ktoré maminy nedokážu možno aj z ostychu a nie vždy ťa všetko napadne, keď si citovo zainteresovaná a je to tvoje decko, určite by som sa s nejakým deckým gynekologom kontaktovala a minimálne to konzultovala a dohodla stretnutie pre dcéru.
Bubutko ty asi nemáš deti v puberte..... ja mám a zatiaľ je to v pohode, dcerine spolužiacky sa vodia s chlapcami, ale myslím, že keď poobede o tretej vidite dvoch 14 ročných jak sedia spolu na lavičke s očami zapichnutými do zeme a červenajú sa je to ok. Ale keď dievča uteká z domu, tak to už je horšie.
Dôvera je super, ale ak dievča natrafí na nejakého sprostého chlapčiska, ktorý ju zlbne, tak čo...?

malinkaaninka
11. máj 2013

skúša,čo všetko preglgneš.ak neurobíš nič s nočnými útekmi,bude pokračovať.daj pevné mantinely a hotovo.inak,veľa sa dnes hovorí o tom,že deti dospievajú skôr ako volakedy.ja si myslím,že na tom majú velký podiel rodičia.desaťročné sa obliekajú a malujú ako dospelé,pozerajú vyložene žvásty v tv,masíruje im to mozog a potom robia hluposti.teraz nemam na mysli konkretne teba.je to ťažké,zrejme sa na nejaký čas naštrbí váš vzťah,ale časom príde na to,že si urobila dobre.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
11. máj 2013

@janka11142
urcite sa s nou skus porozpravat, myslim ze vsetky tresty a bitky by boli kontraproduktivne ......
ako tu pisu ine, nema ziadne kruzky ani zaluby???
viem, ze asi blba otazka, ale uteka len v noci??? cez den nie??? neblicuje aj v skole???
necitala som celu diskusiu, nezavidim ti, urcite by ma asi trafil slak, ale urcite by som sa snazila zistit pricinu.... a hlavne pokial s nim aj spava, vysvetlit ake to moze mat pre nu nasledky....
ja sice deti este nemam ale minule u kamaratky som si naozaj nechtiac vypocula, o com sa dnesne dievcata bavia - uz 12-13 rocne baby sa bavia o tom, ako nejakeho svojho spoluziaka chceli chytit medzi nohy ako sa on hambil a pod....ako jedna druhej prebrali chalana a jedna ako je buchbuta do osmaka..... no fakt som bola v soku.
preco ta uz ma menzes, ta nema, ta ma uz prsia, ta zasa nic - dokonca si ich vypchavali!!!!
tiez sme raz boli v meste a "mala" chcela saty - mala vtedy meniny a viete ake si vybrala??? normalne zenske saty na prsiach vystuzene ze az!!!! ja som kukala jak puk, lebo to boli satky pre dospelu zenu a nie pre decko este.... a jej odpoved bola, ze uz je predsa skoro dospela....
inak dolezite, pokial ti bude utekat a podobne, si za nu stale zodpovedna.....
ja nehovorim, ze som v 13. behala za chlapcami, ale mne osobne pomohlo v casoch puberty, ked mi jednoducho mama vysvetlila, co je to socialka, co vsetko mozu urobit (decak a podobne) a nakolko aj ona sama robi v socialnej oblasti v neposlednom rade mi naozaj slusne povedala, ci chcem, aby sa o nasej rodine roznasalo, ze mama robi na socialnom a sama nevie sa postarat o dieta.....resp. urobit si s nim ako sa hovori poriadok...

vivusika
11. máj 2013

@janka11142 ja by som povedala, že stanoviť pevné pravidlá príchodov domov a slečne pridať povinnosti, zrejme má priveľa nevyužitého voľného času ☹

janka11142
autor
11. máj 2013

no ana ma aj doma robotu,a vysvetlila mi že ana v noci uteka za nim,lebo jej nechcem dovoliť cez den sa snim stretavať,že keby s nim mohla byť cez den tak neuteka,,,lenže ana sa chce isť von iba koli nemu,lebo jej kamaratky maju tiež frajerov,tak nema s kym isť von...a so sestrou mi von tiež nechce chodiť lebo ona ma 3roky a najradšej sa hra v piesku a nie so staršou chodiť kade tade.a že s nim nič nemala len sa rozpravaju a bozkaju. mne osobne pride dosť od veci,že 13ročne chalanov maju,my sme sa hravali všelijake hry a tu teraz len taky mlady sa vodia za ručičky...asi musim zmeniť postoj k nej,i ked na nas budu ludia ukazovať,lebo ja osobne som ju mala v 17nastich...

kikina84
11. máj 2013

@monline u mna to trvalo dlho..chodili sme aj psychologovi ,respekt.boli sme asi u troch a kazdy jeden povedal ze mam vysoke IQ a ze som uplne normalna zdrava baba..jednoducho mam vysoke emocne prezitky so vsetkeho..nasi ma tahali po psychologoch ,lebo si nevedeli somnou rady a cakali ze sa najde konecne nejaky psychoš,ktory povie ze som psychicky chora..no bohuzial taky sa nenasiel..vsetci tvrdili to iste..chodila som viac menej po case s tym chalanom uz naprieky,aby som robila nasim zle.lebo ma nikdy nepocuvali a nedali mi nikdy sancu ,aby som im dokazala ze viem byt zodpovedna a viem dodrzat slovo..cim viac zakazovali,tym to bolo horsie..samozrejme ked sa nadtym zamyslim a robilo by mi toto moje dieta,by ma asi slak trafil..no prave preto sa budem snazit zachovat inak v danej situacii a skusim inak reagovat,nakolko uz viem ze styl vychovy mojich rodicov nebol spravny.Lutujem ze som im ublizovala,viem ze mi chceli dobre..ale dospelo to naozaj len k tomu,ze mam s nimi zly vztah aj teraz,a nedoverujem im,lebo kazdu dovernu spravu ktoru odomna dostali sa nesnazili riesit ,ale ma hned zamkli doma..a to bolo cele..
S dotycnym som sa rozisla ja,ked som mala cca 17 rokov,nakolko vtedy som si zacala uvedomovat prave hodnoty ludi.Pocas tych 4 rokov s nim som zazila strasne vela peknych aj zlych veci,ktore ma len posilnili a dodali mi sebadoveru,ktoru som pri nasich nikdy nemala..stala som sa odolnejsou a postavila som sa na nohy..Potom som od nasich odisla,dokoncila si skolu,pracovala som v zahranici a tam som spoznala manzela s ktorym som uz 10 rokov,mame dieta a sme stastny.Teraz ked sa aj s nasimi vela krat o tom rozpravame tak sa tomu viacmenej smejeme,,ze nechapu ako mi vtedy prepinalo a teraz mam taky usporiadany zivot.Jednoducho som z toho musela vyrast a obdivujem nasich ze toho tolko zvladli pri mne,skoda len ze tie vztahy medzi nimi a mnou su natrhnute..

bubutko
11. máj 2013

@najmama akoze uznavam, ano. ja nemam deti v puberte a ani dceru. tak moj nazor je cisto teoreticky, neviem co by som urobila ja. ale ja som si tu situaciu predstavila na modeli ja - moja mama. tak ale asi nie kazdy ma taky vztah ako som s nou ja mala. uz aj moja najmladsia sestra taky nemala a mama jej neverila, kontrolovala ju a ona potom robila tiez taketo somariny, ako neskor priznala, tak ani sama nevedela co ju k tomu viedlo. ale mame sa nikdy s nicim nezverila.

simca06022011
12. máj 2013

@jolly84 no neviem, tak podporovat ju a nechat ju nech si robi co chce je urcite lepsie :P Ved nech lubi rodicov za to, ze si ako 11 rocna robi co chce... v 15tich uz ani domov chodit nebude. 11rocne dievca je este dieta, nema co behat za frajermi ak vobec ma nejakeho mat. Ma sa ucit, chodit do skoly, na kruzky, doma pomahat a tak maximalne vymyslat s kamaratkami co na seba... a to je vsetko. Jednoznacne treba urcit hranice, rodicia su na to.. nie na to aby boli kamarati a nechali si od deti skakat po hlave

jolly84
12. máj 2013

@simca06022011 vsak hej hej suhlasim, len cim viac budu prisni, tak aby to nemalo opacny efekt. ale jasne, ze v takom veku by nemala mat frajera 🙂

saskahola
30. jún 2013

@felinda tento nápad sa mi veľmi páči ...

saskahola
30. jún 2013

@janka11142 Ahoooj no ja si myslííím že by si dcére mala viac dôverovať . je pravda že má 13 rokov ale to je vek , kedy už tý naši pubertiaci zacinajú byť akože dospely (mam takisto 13 ročnu dceru) , Mala by si jej povedať že nech to nerobí a že ak chce , tak jej daj vychádzky . alebo nech on pride ku vam a bude aj pod tvojiim dohľadom ... Ja si myslím že by si jej mala dat tak že každý druhý den do 22 00 - napríklad alebo cez výkendy nech chodíí k vám ... Musíííte sa dajako dohodnút a spraviť kompromis ... neboj sa bude to dobre .... ona len potrebuje vediet , že jej veríííš a máš ju pod 100% DOHľADOM ....

maminka21
8. júl 2013

Nechcem sa tu velmi rozpisovat,nakolko neviem,co je a co nie je pravda v tom,co pise autorka.Lebo pribeh sa az velmi podoba na pribeh dcery mojho priatela.A pride mi az zarazajuce,ako velmi su si pribehy podobne,az ma napada,ze sa jeho ex schovava za prezyvku a pise ona,ale mozno nie,som zmatena.Tiez sa stalo,ze mlada mala prist k nam na vikend v piatok,este som jej volala,povedala,ze pride neskor,myslela tym sobotu,neriesili sme,obcas mohla prist az neskor,ako jej doma dovolili.Nuz ale prisla rano,cez den si trochu pospala,prislo mi to divne,ale ved kazdy moze byt unaveny,doma u nich dostala steniatko,tak som si myslela,ze je nevyspana kvoli nemu,lebo maly psik sa casto vrti a potrebuje ist castejsie von aj v noci-inak byvaju v dome s dvorom.Az neskor sme sa dozvedeli,ze hviezda nespala doma ani u nas,ale u frajera,ktory ma tiez 17,je vulgarny,ma v hlave iba hiphop,cigarety a alkohol su jeho velki priatelia a ze smrdi od krcmy ani nebudem rozpisovat.Do skoly chodi ako sa mu chce a celkovo vyzor je strasny,od oblecenia po nazory.Pre upresnenie,je to cigan,nie som vyslovene rasistka,keby bol biely takisto by mi vadilo,ze s nou travi cas.Lebo poznam aj slusnych ciganov a nemam s nimi problem,ak su slusni a vedia sa chovat.Vysledok bol taky,ze ako sme sa to dozvedeli kde bola,tak sa jej moj pytal,kde teda spala,zaklamala do oci,ze u kamosky,tak isli k nej,tam samozrejme o nicom nevedeli,tak dostala par faciek.nakoniec teda priznala kde bola a ze sa pol noci flakali po uliciach a pol noci boli u nich.
Ten chalan nebol doma,tak ju pristel odviezol k matke,kde dostala od nej tiez nejaku facku,ale ona vobec nepochopila preco ich dostala aj ked vedela,ze sme sa bali.Matka nasledne isla za chalanom,ktory sa jej podla jeho slov bal,ale to bola blbost,iba ju ''ukecaval'',nechala sa zblbnut v jej veku.Na otazku ci spolu spali,jej povedal,ze Nie ved u nas spal moj brat aj sestra v izbe.....To akoze keby tam nespali,tak sa s nou v pohode vyspi??? No matke take odpovede ocividne stacili,lebo na nase prekvapenie neskor povedala,ze Ved ten chalan bol vcelku v pohode. No ano,az nato,ze sa s jej dcerou flakal cez noc a mohlo sa stat vselico,ze by napr.otehotnela...
Cely trest z jej strany bol taky,ze jej na 5 dni zabavila mobil,co je teda sakra malo a potom jej ho samozrejme vratila.A dalsia vec,ze mala zaracha,ale nejako zabudla,ze na ten uz mlada nijako nereflektuje,je jej to proste jedno a nevadi jej ani zaracha.Tyzden ju vozili z aj do skoly.A potom ju zo skoly odhlasili,lebo prechadza na inu skolu,ktora je teda na horsej urovni a miesto toho,aby ju nechala matka v skole opravit si znamky,tak ju nechala akoze brigadovat vo svojej firme.

maminka21
8. júl 2013

Po tomto vecere sme ich na druhy den stretli a teda mlada vyfesakovana,zmalovana az hroza,arogantny vyraz v tvari,ani nepozdravila,celkovo nic.Vobec si neuvedomila vaznost situacie a ex urobila jedine,co vie,vycitala,ale ze jej dcera klamala,to brala ako normalnu vec a jasne,ze ani ona si nikdy chybu neprizna.Ja aj chapem,preco dievca utieklo von,imponuje jej zaujem chalana,a hlada unho,co doma nema,ale je velmi naivna a doverciva.No a takisto sa naucila klmata a zneuzivat veci vo svoj prospech bohuzial.Ked jej matka zacala podnikat,nemala na nu takmer ziadny cas,ona si zvykla byt sama aj behat po vonku a priatel mal dve prace,nemal tiez cas a este taka vec,ze ex mu zakazovala sa s nou stykat,len ak mala dobru naladu sa dalo.Musel mat dve prace,aby stihal platit za ex jej dlhy a neprisiel o byvanie.K nam moze chodit tiez vselijak,no a teraz sa u nas odvtedy neukazala a tak skoro asi ani neukaze,lebo je urazena za tie facky.A tiez matka hovori,ze jej frajera nezakaze,lebo ma strach,ze jej utecie za nim z domu.
Ani by som sa s nou nebavila,nech si skusi utiect.Na prehliadke boli a vraj v pohode.Antikopcepciu by som osobne nechcela dat,je to ako povolenie,ze moze sexovat aj teraz.Momentalne sa mlada vraj stara o psa,ci sa styka s frajerom nevieme,lebo s nami nekomunikuje nik.este dodam,ze ma 2 mladsich surodencov,3r.a 1r.,ktore ma matka s novym priatelom.
Psychologicka povedala,ze toto nemoze robit a podobne.,ja by som dodala,ze aj matka by potrebovala rady,ako sa chovat k dcere a hlavne aby jej niekto povedal,ze darcekmi si ju nekupi,iba nakratko a aj to je neuprimne a ze sa ma detom venovat naozaj.Aj priatel urobil chyby,aj si priznal,ale je s dcerou velmi malo a za par dni v mesiaci sa neda vsetko vyriesit.Zvlast,ked u nas bolo inak jej spravanie vcelku ok.

maminka21
8. júl 2013

A inak dalsia ppodobnost,toho chalana otec byva opity aj denne,matka odisla z domu byvat inde ked bol chalan maly,lebo otec ju znasilnovat a bil....

maminka21
8. júl 2013

Dievca ma urcite nejake povinnosti,domace prace,ale inak ziadny kruzok a ziadne zaujmy,nic ju nebavi,len hiphop a graffiti kreslit do zosita.Skusali sme ju zapojit aj inak,aj za odmenu,aj ked to neuznavame,ale ani to nezabralo.Otravena pubertiacka,je to skoda,lebo som ju poznala ako sikovne mile dievca a teraz je uplne ina,necha sa ovplyvnovat frajerom a podobnymi kamaratmi:( Kedysi ked potrebovala pomoc od nas,tak sme jej zakazdym pomohli a takto sa nam to odplatilo.Nezaujem,ako keby sme neexistovali.Kolke z vas by stale dokola riesili ''cudzie'' dieta,aj ked by ste ho mali radi?Ja som uz rezignovala,nech si robi ako chce,ma svoju matku,ja mam svoje dieta a tam smerujem svoju energiu.Do tohto dievcata som hucala asi 2 roky,aj nenapadne,ako kamoska som sa snazila,aj som zistila,ze ma moju doveru a aj tak na vsetko zabudla a nic si z toho nevzala,lebo predsa ma 13 a vsetko vie najlepsie sama.Takze tak,a pokial je toto iba podobny pripad,tak dufam,ze aj to druhe dievca sa umudri a pokial piseme o tom samom dievcati,tak ocakavam zasa sprsku vycitiek mojim smerom od Matky roka,ktora si nevie umiest sama pred svojim prahom a svoju frustraciu zo svojho zpackaneho zivota si vybija na vsetkych okolo.

maminka21
8. júl 2013

V nasom pripade si mlada zvykla,ze matka jej sice zakaze,ale vie,ze zas zakratko povoli a dovoli jej vselico.A tak chvilu vydrzi,poslubuje a z trestu si nic nerobi,co nie je jej chyba,ale chyba dospeleho,lebo doslednost riesi mnohe veci a tu doslednost chyba.Skoda...