14 ročná dcéra má frajera

timka8470
31. mar 2015

prosím vás poradte mi mám dovoliť svojej 14 ročnej dcére maš frajera neje to priskoro ja s tým nesuhlásim bola som z toho zhrozená že moje dievčatko si našlo niekoho bojím sa o ňu a neviem čo robiť či jej ho zakázat ale aj tak ma nebude počúvať poradte ak máte s tým skúsenosť dakujem za rady

misulka22
31. mar 2015

Ja som mala v 14 frajera...A už je rok a pol môj manžel :D

aicha15
31. mar 2015

ja som mala prvého frajera v 15 tich, nebola to žiadna dlhotrvajúca láska. ale záleží aj na tom čo je to za chlapca, či je starší, z akého je prostredia atd atd,

magic08
31. mar 2015

skusenost sice nemam, deti mam este male, ale zakazom nevyrisis nic. Skor to len zhorsis, skor by som dceru poucila, vysvetlila urcite veci a zdoraznila, ze ma na vsetko cas. Hlavne sa otvprene rozpravat, zakazom len vytvoris priepast, zacne ti klamat, a priblem je na svete.

decode
31. mar 2015

Ja som mala tiež frajerov v 14ke. Dali sme si pusu a vodili sa za ručičky 😀
Viete, v dnešnej dobe baby dospievajú omnoho rýchlejšie a zákazmi nikdy nič nevyriešite, maximálne docielite to, že sa bude báť vám niečo povedať a začne vás klamať. Skúste chlapca spoznať, porozprávať sa s dcérou aj o sexe a o tom, že má na to čas, poprípade, že jej dovolíte partnera, ale jedine vtedy, ak s vami bude chodiť každý 2-3 mesiac ku gynekologičke na potvrdenie panenstva. Kamoška to tak mala a má skvelý vzťah s mamou a s chlapcom chodila tri roky a potom sama mame povedala, že je pripravená a spolu vyberali antikoncepciu...
moja mama mi tiež všetko zakazovala a v našom vzťahu sa vytvorila hlboká priepasť.

laurica123
31. mar 2015

@timka8470 ja na tvojom mieste by som sa tým netrapila buď jej kamoškou a sama ti povie také veci.. Hlavne jej nezakazuj lebo to dopadne zle a bude ta brat ako nepriateľa a nikdy ti nič nepovie takto sa z vás stanú kamošky a sama príde za tebou ak niečo raz sa na tom zasmejete... Ako je taká doba to nezastavís ona dospieva je to normálne.. Kľudne nech sa príde zoznámiť aspoň zistíš čo a ako.. A budeš mať ako taký prehľad

gapre
31. mar 2015

Aj ja som sa sa s manzelom zoznamila v 15 a sme spolu 13 rokov 🙂 Hlavne jej ho nezakazuj,to bude este horsie,zakazane ovocie najviac chuti.Vela sa s nou rozpravaj a povedz jej keby nieco potrebovala tak nech pride za tebou,aby neprisla uz ked bude neskoro(tehotna).Vysvetlit vsetko o sexe pripadne zajst k gynekologovi,radsej skorej ako neskoro..Pevne nervy 😀

jasminet
31. mar 2015

@decode no chodit s matkou na potvrdenie panenstva na gyndu, to moc doverou v dceru nezavana, skor trapnostou a ponizenim....

sissy27
31. mar 2015

@timka8470 no hlavne by som si s ňou nejak pohovorila o tom, čo to obnáša v jej veku "mať frajera" ... lebo toto riešia už deti oveľa skôr 🙂 a neviem ako ty, ale v 14 sa aj nám "zapaľovali lýtka", u niektorých padli prvé pusy, bolo prvé držanie za ruky či okolo pliec, u niektorých to zašlo aj ďalej... pokiaľ je to v rovine bližšieho kamarátstva, tak ok, ak je tam silný nábeh na nejaké sexuálno, bola by som veľmi pozorná... úplne zakazovať nemá zmysel, jediné, čo dosiahneš, je skrývanie sa a snaha posunúť sa niekam ešte ďalej, než je vhodné...
samozrejme záleží aj od toho, čo je to za chalana - ak je to vrstovník, spolužiak, tak to patrí k veku, ak je to niekto výrazne starší, plnoletý, tam by som bola ozaj v strehu...
zákazmi sa v tomto veku nedopracuješ nikam, to vieš asi aj sama, takže len sa snažiť to nejako ustáť, rozprávať sa o následkoch, upevniť vzájomnú dôveru... a pripraviť si aj kooooopu vreckoviek a čokolády na deň, kedy sa to skončí 😅

decode
31. mar 2015

@jasminet Radšej riešiť s matkou takéto veci a pritom mať mamu ako najlepšiu priateľku, ktorá je tu vždy pre mňa, ako mať nalinkovaný celý deň a smieť si obliecť iba to, čo povolí ona,kamarátiť sa iba s tým, ktorého rodičia schvália, športovať iba to, čo rodičia chcú, ale to pochopí iba ten, čo to zažil

marlene
31. mar 2015

moj syn mal v 15 ich prve dievca ,ona mala vtedy 13 -s jej mamou sme mali z toho strach,ale porozpravali sme sa s nimi,vysvetlili a dufali a verili ,ze si nase reci vezmu k srdcu. chodili spolu 3 ,5 roka a bola to pre oboch krasna prva laska !

jasminet
31. mar 2015

@decode je ine ked matka zoberie dceru prvy krat na gyndu, poradi jej s laskou, chlapcom, sexom, antikoncepciou, ale uplne ina kava je, aby tam potom s nou chodila pravidelne konktrolovat ci nahodou nemala uz sex... 😅 tak bud jej veri alebo neveri....

decode
31. mar 2015

@jasminet Pozri ja som to napísala, ako jednu z možností. Nehovorím, že to uznávam a že ja by som tak konala, ale určite lepšie ako dcére úplne zakázať frajera a všetkých chalanov navôkol 🙂

janickacrazy
31. mar 2015

@timka8470 Ja som tiež mala frajera v 14, ale pred mamou som to tajila, bola strašne staromodna v týchto veciach a nikdy som sa jej nemohla zdôveriť, lebo ona mala prvého frajera až v 20 a myslela si, že je to správne. Mne osobne to vadilo, že som sa o týchto veciach s mamou nemohla porozprávať, vždy sa mi dostalo len vety: Máš na to čas. Takže bud rada, že sa ti dcéra zdoverila, určite zákazmi nič nevyriešiš. Takéto lásky väčšinou nemajú dlhé trvanie, takže jej povedz, že si tu pre nu, ked ťa bude potrebovať a snaž sa to nejako predýchať, je to už veľká slečna.

slniecko154
31. mar 2015

@decode no uprimne, radsej by som bola ak by mi mama frajera zakazala ako ma potom vliekla kazdu chvilu na gyndu a kontrolovala ci som este panna.. 😕 preboha ved nie sme v stredoveku, taky pristup mi praveze pride ako maximalne nevhodny a ponizujuci

jjanulkaa3
31. mar 2015

@timka8470 ja som mala od 13 frajera a uz sme 10 rokov spolu a mame dcerku, ked by si jej ho zakazala aj tak by sa min. stretavali potajomky atd. Tiez zalezi od toho aky je ten chlapec.

decode
31. mar 2015

@slniecko154 Tak dotyčnú tu neponižovalo, keďže mama tam s ňou dnu nechodila a bolo to raz za čas. Ja som to s mojou nezažila, keďže téma sex bol tabu, no možno tak predišla problémom, ktoré môžu prísť, keď rodičia svoje deti ignorujú v sexuálnej oblasti. Ja ich súdiť rozhodne nebudem

maajushka
31. mar 2015

@timka8470 ja som tez mala frajera v 14, toho chlapca milujem do dnes, sice nieje mojim manzelom ale je to prva laska 🙂 nasi nam to nezakazovali, ale ani nepovolili, a my sme sa drzali na uzde 🙂 spominam na to uplne super, aj ked totik nas videl za rucicky chodit po dedine nadseny nebol, sak sme si aj obja vypoculi :D a dokonca bol este odo mna o rok mladsi... ja na tvojom miesto by som to nezakazovala 🙂

tinushka13
31. mar 2015

Ja som mala tiež svojho prvého priateľ ako 14,5 ročná. Mama sa s tým nevedeela nejako dať dokpy. no našťastiee poznala jeeho rodičov.. keďžee bývali vo vedlajšej dedine. Boli smee spolu denne. postupne to mama strávila.. nikde som sa neeflákala, v škole som sa nepohoršila. Videla že nemá na mňa zlý vplyv (bol starší o 5 rokov s autom). Vlastne ako mi tak potom povedala, bola aj rada. Ako moji spolužiaci sa začali flákať kade tade a pochybé partie, tak ja som si chodila s priateľom na čajíky 😀 ale zasa bolo to pred 16 rokmi.. takže aj doba a možnosti boli iné ako teraz. a vydržalo nám to 3 roky.. puberta si ma našla ako 20 ročnú 😀 takže pokiaľ má slušného chalana ktorý ju bude ťahať vpred a nie vzad a dolu vodou tak možno treba dôverovať. Ja sa na to pripravujem už teraz.. a to má dcéra len 2,5 roka .-D ale viem že už teraz to neviem rozdýchať.. ☹ obdivujem každú jednu maminku a ocinka , ktorý majú doma puberťákov a bojujú s partnerskými vzťahmi svojich detí.. alebo resp. bojujú sami so sebou 😎 😎

baska29
31. mar 2015

@timka8470 moja najmladsia sestra prisla domov v 14 ze ma frajera.Nakolko je nas 5sestier a vsetky sme starsie tak sme to brali zo zaciatku ako srandu lebo samozrejme v "nasej dobre" sme o tom ani len nesnivali 😂 potom sama mama ze s nou sa o tom nechce bavit lebo mala svoju hlavu tak sme to zobrali do ruk ja a starsia sestra.Bola som uplne v soku ako to brala a ake nazory mala a dospela som k zaveru ze neni hlupa.Samozrejme sme s nou prebrali vsetko co sa tyka sexu,chodenia von lebo to bolo v tom case prenu podstatne aby mohli chodit spolu von 😊 teraz su spolu uz 2roky a ja som ju este spokojnesjsiu nevidela.Urcite by som jej ho nezakazovala ale porozpravala sa a povedala jej ze suhlasis ale mas podmienky.U nas nemohla polavit v skole lebo sa chystala na strednu a samozrejme dodrziavat vychadzky.Pekne posluchla a nasi nemaju s nou ziadny problem.Je to naozaj vsetko o dohode.

cica869
31. mar 2015

moja kamoska tiez mala od 14stich rokov a teraz su uz manzelia a pred nim mala tiez frajera a to mala snad sotva 13 rokov

rena107
31. mar 2015

Ja som mala v 14 frajera a už sme manželia skoro 6 rokov 🙂 A určite bude lepšie keď s ňou budete hovoriť a nezakážete. Hlavne jej povedzte vy aké máte obavy. A ako píšu viaceré - určite sa vám upevní vzťah. A budete mať aspoň prehľad a keď zakážete tak vám zbytočne bude klamať. Veľa porozumenia 🙂

buba987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
31. mar 2015

@timka8470 ...hm...ide o to,co to znamena : ma v 14r. frajera 😉
este na tom nic zle byt nemusi 🙂
a ak mate s dcerou dobry vztah,nemyslim si,ze by si sa mala aaaz tak bat-mali by ste sa o tom otvroene bavit a vzdy by si vedela,co a ako....

07022007
31. mar 2015

Moja láska zo 14tich je teraz mojím manželom :D a nemenila by som .... Mama mi zakazovala a teraz sama povie že lepšieho zaťka niet :D a nevolá mne ale manželovi

buba987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
decode
31. mar 2015

@buba987 ??????????? Naučte sa prosím vás čítať, opísala som možnosť, ktorá vo vzťahu matka- dcéra fungovala. Ja som to nezažila a ani to nemienim uplatňovať na svojich deťoch

marissenka
31. mar 2015

tiez som s mm chodila prvy x v 14 😉 boli to len pusinky a vodenie za rucicky.. 😵 moja mama bola ako stihacka,no des...nikdy sa vsak so mnou nebavila o chalanoch,sexe,...mala som svoj rozum,a so sexom sme pockali este par rokov,a o nic sme neprisli.ked mate dobry vztah sa s nou porozpravaj,ale nezakazuj,stretavali by sa aj tak natajnasa..
@timka8470

malabiba
31. mar 2015

@timka8470 ak jej zakážeš, určite sa bude búriť, ak je zaľúbená 🙂 skúšali ste sa tak rozumne o tom porozprávať? ako to prežíva ona? poznáš toho chlapca a kde sú ak sú spolu? malé dievčatká zvyknú vyrásť, s tým nič nenarobíme 🙂 môj syn má 16 a so spolužiačkou "chodí" už 3 roky....poznám ju skôr z videnia, len pár krát sme prehodili pár slov, poznám jej príbuzných z rodičovského, viem, kde býva...prihlásili sa spolu na strednú školu, študujú, pomáhajú si navzájom, ešte spolu nesexovali, no neviem, neviem, čo bude toto leto, lebo špekulujú a špekulujú....takže prajem veľa trpezlivosti a komunikovať🙂

tvdgirl
20. apr 2015

Je úplne v poriadku mať frajera aj v nižšom veku- teraz mám 15 a prvého som mala v 11. Keď je zaľúbená, tak sa s tým nedá nič robiť, lebo ak už tú lásku máš, tak sa jej držíš a od nikoho si to nenecháš vyhovoriť. Skús sa s ňou porozprávať🙂

oktobermimi
20. apr 2015

@tvdgirl teraz mam 15?!... sorry ale čo robíš na fóre o deťoch a matkách?!...