Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dlho môžu byť vaši 15 roční chlapci vonku večer v meste?

Pubertiak (11 - 16 rokov)
katka48
31. júl 2020

Ahojte, ako dlho mozu byt Vasi 15-rocni chalani vecer vonku ? Mali sme tu synovho kamarata a bola som prekvapena benevolenciou rodicov, ktori su inak perfektni a aj kamarat je super. Tak rozmyslam, ci som staromodna, alebo co je vlastne teraz normalne. Zaujimaju ma teda chalani z vacsich miest. Dakujem 🙂

miskooo1987
31. júl 2020

@katka48 ja som v 15 rokoch chodil(ale toto plus minus platilo mozno niekedy od 12), zvykol byt vonku cca do 22, niekedy aj 23. Vacsinou sme ale blbli na ihrisku kusok za domom... Ale len v lete... v zime sa nikomu nechcelo hrat pozemny hokej, alebo volejbal tak dlho :D, rodicia nikdy nejako neprotestovali, aj ked mozno chodili spehovat zo zadneho vchodu, ci som tam, to neviem... Plus v zime, zme bezne s niektorymi kamosmi boli do 22 alebo u niektoreho vnutri, a hrali videohry (vtedy to este existovalo.... :D)

jeennyv
31. júl 2020

Zensky pohlad, ale v 15 uz je aj clovek na strednej, ale kamarati a kazdy do 10,11 podla rodicov, ale niektori, do 9 len a normalne si myslim toto doba nedoba nech urci rodic

evkakozickova
31. júl 2020

@jeennyv presne tak a hlavne podľa správania dieťaťa...

evkamotka
31. júl 2020

neviem co je dnes normalne, ja mam 2 synov ale este malych. vecierku dam podla spravania a kde sa budu pohybovat, s kym....ak budu ako ja vysedavat na stretku v kapucinskom klastore a chystat do neskoreho vecera detom mikulasa, ci nacvicovat so zborom, pokojne aj 22. ak sa poflakovat s kto vie kym kto vie kde, urcite skor doma. aj podla dovery a teda doho spravania. v takom veku je podla mna dolezite aj ci potom pojde uplne sam daleko domov

janinah
31. júl 2020

v 15tich som bola na priváte ako stredoškoláčka a nik ma nestrážil,naši mi verili...syn bude mať 15 o 3mes,je vonku do 22hod,ak tak chce,ale po zotmení mu volám čo kde robí..majú osvetlené ihrisko,chodí tam cvičiť s kamošmi...ale mimo sídliska /je malé/ môže ísť len na dovolenie a presne viem kedy a kam ide a on vie,kedy sa má vrátiť

hettinka
31. júl 2020

@katka48 dcera mohla mat aj neskoršiu večierku, ak bola na nejakom koncerte, ale musela som vedieť, kde je a s kým je a občas sa mi hlásiť. Každý deň isto nie, cez školu tiež nie.
Syn má 13 a sám von vôbec nechodí. Možno o 2 roky už bude chcieť, ale bude závisieť od toho, kam bude chcieť ist, s kým. Labzovat každý deň do noci do 18 nepustím. A ked sklame dôveru, príde opitý, neskoro alebo tak, bude stopka 🛑

henka123123
31. júl 2020

v 15tich cez tyzden do 22.00 a piatok sobota do 00.00 som mohla byt 🙂 tak to budem aj u syna praktizovat.ale ked bude meskat alebo sa nevhodne spravat tak sa to bude upravovat

zuzpap
31. júl 2020

môj má 13,5 r. a má dovolené do 20:30 h... veľké mesto...chodieva so spolužiakmi a spolužiačkami väčšinou na ihrisko cca 10-15 min. od domu

anita1978
31. júl 2020

A chalani z dediny čo? Nevysedavajú pri sliepočkách😁 Keď sa môj 16 ročný ešte 15 ročný z dedinky vybral do mesta s kamošmi tak musel byť na prijme😁 toto pravidlo platí doteraz!!!
@hettinka môj 13 ročný vysedáva na ihrisku aj do 22 teraz v lete.
@miskooo1987 moji bratia tiež chodili von od 14 do 18 a podarilo sa im meškať alebo... Prišli o 4 domov a otec ako správny lampasak im vymyslel program o 6 mali budíček😁 a taký rešpekt mali že neprotestovali. Ja som mala psychologický pohovor s maminou v trvaní 2 hodiny mama bola učiteľka.

vroni
31. júl 2020

Zisťujem, aká som sekera.... Teda, mam v tom veku dcéru, nie syna, ale o ôsmej musí byť doma. A teda má oproti spolužiačkam hodne slobody, väčšinu vôbec do mesta samé nepustia. Ale my sme fakt vo veľkom meste a nie len v odrastemej dedine....

janinah
31. júl 2020

@vroni v lete o 8mej? prišrubovala si ju riadne😉

astika
31. júl 2020

Tak ja som tá najhoršia matka na svete, obe deti už sú dospelé, v máji mali 18, ale dodnes ich v našom hlavnom meste nenechám dlhšie vonku ako do 22:00. Ak idú na koncert, idem po nich, podobne aj na rôzne párty, minule som od 00:30 sadala do auta. Vraj som jediná, ale mne to nevadí, bojím sa o nich neskutočne, najmä keď vidím, čo sa okolo deje. nechápem, ako niekto môže nechať dieťa vonku po polnoci vmeste, keď som išla naposledy, stretla som iekoľko doslova dievčatiek vo veku asi 14-15 rokov, asi nikomu nechýbajú. Ja nechápem, no, majú to so mnou ťažké, viem, ale ja iná nebudem, žiaľ.

hettinka
31. júl 2020

@anita1978 tak ale keď on sám von ani nechce ist, vyháňať ho nebudem.
In tu kamosov nemá, do skoly chodí v inom meste, tam má všetkých spolužiakov, takze by musel cestovať tam. 2x do týždňa má tréning, tam chodí, ale po skončení ide domov. Chodí so sestrou na bike, alebo behať, do 20:00 sú doma.

@asitka toez po dcéru chodíme radšej autom, ak niečo trvá do noci. Mala teraz 19. Ide na intrak, tam už si bude musieť poradiť sama, rovnako, ako keď bola na letnej škole v BA, na Malte na jazykovom kurze. Ale je zodpovedná, verím jej, že nebude robiť blbosti.

sunny8
31. júl 2020

Ja som mohla byť v 15 vonku do 8 🤷

astika
31. júl 2020

@hettinka och, aspoň nie som jediná, aj naša pôjde na internát, taktiež verím, že bude zodpovedná

sunny8
31. júl 2020

@vroni to aj ja som tak mala 😁 brala.som to ako teror

hettinka
31. júl 2020

Mna naši pustili na dedinskú diskotéku prvýkrát v 16 do polnoci a čakali v obývačke, kedy a ako prídem. Cez týždeň o ôsmej doma. Keď som si našla neskôr frajera, tak busom o 21:00 doma.

astika
31. júl 2020

Ja v BA na disko prvýkrát v 17 a otec prišiel po mňa autom a takto až do dospelosti. Vždy som musela dodržať čas návratu, dokonca raz peišiel až na parket, že či neviem, koľko je hodín, no trapas ako mraky 😅

vroni
31. júl 2020

@janinah, čo ja viem? Ona sa ani nejako dlhšie nehrabe. Hovorím, spolužiačky nepustia mnohé vôbec, minule sa chceli stretnúť štyri v meste (poobede, nie večer), jednu nepustili, že sama do mesta v nijakom prípade a jednej otec mi volal, či som sa zbláznila a chcem mať z decka "kurvu" (aby som citovala ononho sarmantneho pána). Ako hovorím, to chceli ísť v nedeľu o tretej do McDonaldu.... Keby som ju niekam pustila do desiatej, zrejme mi ju privedú policajti a sociálka. Asi. 🤣🤣🤣

marca12
31. júl 2020

@janinah no nas nasi ani nepustali von. Cez tyzden neexistovalo,cez vikend sme ledva vyzobrali do 21.30 a to som mala uz aj po 18stke aod 14 na intraku. Radsej som nechodila von. Nejako sa mi nechcelo kazdy vikend chodit so stiahnutym zadkom sa pytat von 😀

janinah
31. júl 2020

@astika moje dcéry dostali na 18tku na vlastnú žiadosť letenky do sveta,začali v europe,staršia sa zastavila,až ked si manžela našla v kolumbii,že sadila kokos orechy v paname,prenajímala surfy v kostarike a dnes som doma našla nikaragujské bankovky je len taká vsuvka.Mladšej stačila europa,kebyže si nenajde frajera slováka,tak tipujem,že skončí vo francii,jej srdcovka.Tak len aby si nebola prekvapená,čo dnešné "deti" dokážu,sú šikovné a nestratia sa.A neurobíš vôbec nič,tiež som sa bála,hoc som im verila.Takže ,ak mám teraz 15r. syna o 22hod ešte vonku,nerobím paniku😉

anita1978
31. júl 2020

@hettinka moji chalani si tiež chodia zabehať. Dnes starší na brigáde a už je preč😁 mladší celý deň preležal lebo sme boli u lekára tak ho bolelo si celý deň robil služku o 19 vypadol a sedí na ihrisku mám na to vyhľad.
A tiež som mala stanovené čas príchodu aj bratia ale v obývačke nás nečakali oni uplne kľudne išli spať. Rano to začalo. Prišla som zo zábavy namiesto do 22 o 1 v noci. Otec vpálil do izby o 6:00 a zreval to si dodnes pamätám: Máš čas vylihovať😁 bratia dopadli tak isto.

janinah
31. júl 2020

@vroni tak sú slečny a "slečny",bežne na detské odd. v nemocnici prijímali total opité deti,prevažne dievčatá,povracané,počúrané....a primár ich nedovolil obriadiť,kým ich takto nevideli ich rodičia.....lebo že každý rodič musí vedieť,čo si vychoval...známej dcéru držali mega nakrátko,po 18tke sa utrhla z reťaze,ani netuším kde skončila,ale žiadna sláva,drogy,dieťa s cigánom.....

ptmt1011
31. júl 2020

Ja som do 17-tky MUSELA byt doma najneskor o pol deviatej vecer. A bolo jedno ci tyzden ,vikend,leto,zima

andrejka1974
31. júl 2020

U mna deti museli byt doma do 20.00 vecierka o 21.00 neskor ked mali brigady tak do polnoci

caroline_
31. júl 2020

no ja ked som mala 15,co bolo pred 8 rokmi, som bola cca tak do pol noci, obcas dlhsie, a chalani v mojom veku asi tak isto, mozno dlhsie :D

heidy222
31. júl 2020

Jedna vec he vecierka, to je o vychove a stanoveni hranic, druha vec je realne nebezpecie, lebo deti du unasane a znasilnovane statisticky najviac cez den. Cize ta hrozba prepadnutia cestou z disko neni az taka realna

makova333
31. júl 2020

@katka48 jasom musela byt v tomto veku doma do 20.00, dcera tiez, syn je este maly, ale s cas pri chodu nemienim menit ani jemu. Nevidim dovod, aby sa decko flakalo po veceroch vonku.

eriksonka1234
31. júl 2020

Môj moc von nechodí, max. ku kamošovi do 22.00, výnimočne do kina, ale to ho veziem a aj idem preňho.

miskooo1987
1. aug 2020

@heidy222 deti su unasane??? To kde si takú chobotinu pocula🤣

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre