Ako motivovať dieťa,aby raňajkovalo

nefertiti_19
15. dec 2018

Ahojte mamičky,ako ste motivovali svoje deti,aby vám raňajkovali? Alebo ste to nechali tak a postupom času sa to upravilo? Ide o 11 ročného chlapca v predpubertálnom veku. Ďakujem za vaše postrehy a rady zo života 🙂

tenerifka
15. dec 2018

Moje baby boli naucene odmalicka rañajkovat, vzdy som dbala na to, aby boli rañajky zdrave. Teraz su v pubertalnom veku a kedze chodia rano z domu skor ako ja, rañajky im chystam ja, robievam im vzdy nejake cerstve ovocie,k tomu vajicka ci chlieb s tuniakom alebo domaci orechovo-ovocny kolac a zeleny caj s medom. Budim ich o trochu skor, aby mali na rañajky cas, porozpravame sa a to vsetko bez stresu. Viem, ze uz by si mali davno robit rañajky same, ale to by potom fakt nestihali a mña to nezabije, no som kludna, ze nejdu hladne a nekupuju si v bufete blbosti

lenka1993
15. dec 2018

Nijako, mama nachystala, sadla som za stol a musela sa najest 😁. Nikto sa ma nepytal ci chcem alebo nie. Proste ranajky boli doma povinne.

st44
15. dec 2018

Ked som chodila na strednu, tak som neranajkovala. Radsej som si pospala. Teraz ranajky nevynecham.

benit
16. dec 2018

Ja doteraz neviem zjest ranajky. Nejde to hned rano. Deti su obe po mne. Muz by jedol este v posteli so zavretymi ocami. Nechapal to dlho, uz si zvykol a pochopil. Ked to zaludok neprijima , nic nespravis.

arcticcode
16. dec 2018

Dneska su riadne benevolentni rodicia. Ja ked som nechcel ranajky, ta som dostal po pysku a uz bolo

gabika0825
18. dec 2018

no treba si uvedomiť, že v takom veku, ako je tvoje dieťa, sú raňajky veľmi potrebné hlavne pre zdravý vývin. Telo potrebuje ráno niečo zjesť, bezohladu na to, či tvoje dieťa nechce, alebo nemá chuť. Ja si pamätám, že v takom veku som musela niečo zjesť, či som chcela alebo nechcela, skratka mama to do mňa dotlačila a nemala som na výber. Treba ho to len naučiť. Urobiť mu ráno nejaký režim, od kedy bude raňajkovať, nejaký približný čas, časom si telo zvykne a bude už aj hladný o takom čase a bude chcieť niečo zjesť. Inak veľmi pomáha, keď sa ráno zobudí a hneď vypije pohár čistej vody, aspoň 2dcl. Potom chvílku počkať, nech sa zatial pripraví do školy, alebo cez víkend nech zatial niečo robí a onedlho bude hladný. Ja som tak naučená a keď si ráno nedám vodu hneď ako vstanem, tak mi to jedlo taktiež nechutí a neviem do seba nič dať, aj napriek tomu že som hladná a škvrka mi v bruchu. Veľa šťastia... inak ešte ma napadlo, že ak by ani toto nepomohlo, tak skús mu urobiť také pestrejšie jedlo, napríklad ovsené vločky s čerstvým ovocím, osladiť to medom a keď tak aj nejaké granko prisypať. Myslím si, že určite sladkým neohrdne.

danielahamar
19. dec 2018

Neviem ti poradiť, deti mi neranajkuju, ale viem to porovnať so mnou, že musí prejst aj hodina, aby som niečo po zobudeni zjedla, napr. ale zato mladas mi vypije pol litra vody na lacno, čo ja by som sa asi dovracala

katulienkax
19. dec 2018

Ja napriklad vzdy ranajkujem ale priznám sa ze mam monotónne raňajky skoro stále to iste. Ta kombinácia mi ráno uplne sedí, nemam rozvinuté chute na ine jedla. Možno by pomohlo keby jedli v podstate aj stále dokola to iste len aby nieco do seba dali.