Ako prebiehajú prestupové skúšky na inú strednú školu?

miskalongauerova
22. aug 2020

Zdravím, chcela by som sa opýtať ako približne prebiehajú prestupové skúšky na inú strednú školu. Robím skúšky z 3 predmetov a to sú tie, ktoré som na bývalej škole nemala...vôbec neviem či skúšky budú ústne alebo písomné, či tam bude komisia alebo nie a ani to na ktoré témy by som sa mala sústrediť pri príprave na skúšky...

benit
22. aug 2020

Dcera robila, pisomne odpovedala na otazky vsetko naraz. Pani co bola pri nej odisla a vratila sa az nakoniec😊.

miskalongauerova
autor
22. aug 2020

@benit a na aku školu robila vaša dcéra skúšky? Gymnázium alebo odborová škola?

lenkamatkova
22. aug 2020

ja som na odbornej škole robila prestupové skúšky štýlom, že mi dali testy ktoré som mala priniesť na druhý deň....čiže som to mala doma pri počítači

abbey1
22. aug 2020

Dcéra robila tety písomne za prítomnosti zástupkyne školy.

jajka71
22. aug 2020

To je velmi vagna otazka lebo nic konkretne, totiz najlepsie je informovat sa na skole, na ktoru ides pripadne u ziakov, ktori to maju za sebou, svoje taktiez moze urobit corona lebo nikto presne nevie ako bude a aj styl skusania moze byt skrz corona opatrenia iny. Principialne vzate je dolezite to o aky typ skoly ide a do akej miery vysledky zohladnia pri nastupe. Su ziaci, ktori po prestupe excelovali a sadol im odbor, prax i uplatnenie si hned nasli i taki, ktori tolko stastia nemali.