Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa dostanem na strednú školu do Anglicka?

Cawko ludia,
Je marec a ochvilu koncim 9.rocnik ZS. Na strednu by som chcela ist do Anglicka s tym, ze samozrejme by som tam isla uz v lete kvoli jazyku. Potrebujem pomoct ako sa tam dostanem a na koho sa mozem obratit. Na googli mi stale ukaze len vymenne pobyty ale ja mam zaujem o klasicku High School. Prosim Vas pomozte mi. Budem rada za akekolvek odpovede 😄

tinqua
1. mar 2016

odporúčam ti spraviť si strednú školu doma a do anglicka ísť na college...pričom by si mala byť pripravená na to, že popri škole budeš musieť pracovať....a žiadnu prácu ti 15 ročnej nedajú, ak ťa to tak láka potom ten výmenný pobyt je pre teba ako stvorený, zatiaľ.

sissy27
1. mar 2016

No to nebude také jednoduché a hlavne to nepôjde bez podpory (aj finančnej) od rodičov... jednak je na Slovensku povinná 10 ročná školská dochádzka, čo zrejme nespĺňaš, toto by museli vybaviť rodičia a uviesť nejaký dôvod, prečo prerušuješ povinnú školskú dochádzku v mieste trvalého pobytu... ďalšia vec - ubytovanie? kde tam chceš sama ako maloletá / mladistvá existovať? kto bude za teba zodpovedný? no a v neposlednom rade - kto ti toto celé bude financovať?
pokiaľ sa tam s rodičmi nepresťahujete, tak buď vďačná, ak ti zafinancujú študijný pobyt v lete...

janinka007
1. mar 2016

prestúpiť môžeš až počas strednej školy,ak budeš dostatočne šikovná,nestačí len chcieť 😉

jazminn
25. mar 2016

@sasenachceistdosveta moja neter práve končí tu HIGH School, ale dostala sa tam ako štipendistka, dva roky chodila na gymnázium na SK a v druhom ročníku bola na výberové v BA a traja boli vybratí na štipendijný pobyt v USA a traja v UA. Po absolvovaní tretieho ročníka mala skúšky a ak výsledky neboli horšie ako B, tak mohla ostať ešte do štvrtého ročníka. Všetko komplet má tam zdarma, každé dva mesiace lietadlo tam a späť ešte aj taxík na letisko...je to super, len sa tam dostať...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli