Ako si môže 14 ročná osoba zarobiť peniaze?

lacoduda
11. apr 2022

Dobrý mám 14 rokov a za necelé 2 Týždne budem mať 15 .Vedeli by ste mi niekto prosím poradiť ako si zarobiť peniaze?Chcem si totiž kúpiť Xbox ale nemám peniaze.Mám nejaké veci na predaj Ale nikto zatiaľ nič nekúpil tak preto sa pýtam že či by odo mňa chcel niekto kúpiť niečo. Mám na predaj tenisové rakety, bicykel, Kolobežku a 4 kancelárske klávesnice.Ďakujem za každú radu ktorú mi napíšete, ďakujem

Ps. Potrebujem zarobiť okolo 200 €

dori2
11. apr 2022

ked sa budes teraz venovat skole, potom si zarobis kolko budes chciet na co budes chciet. Uz v nadpise mas chybu... Pokial viem brigadovat mozes az od 15tich, tak teraz ti neostava ine ako napisat jeziskovi...

joesvk
11. apr 2022

@lacoduda Bicykel, kolobežku a ostatné veci môžeš skúsiť predať cez rôzne bazáre, ale v tvojom veku ti to asi kúpili rodičia, tak asi nebudú nadšení, keď za ich chrbtom to popredáš.

clori
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jujala
11. apr 2022

@lacoduda

Od koľkých rokov môže neplnoletý pracovať (brigádovať)?
Zákonník práce jednoznačne ustanovuje, že spôsobilosť fyzickej osoby mať v pracovnoprávnych vzťahoch práva a povinnosti ako zamestnanec a spôsobilosť nadobúdať vlastnými právnymi úkonmi práva a brať na seba povinnosti, vzniká dovŕšením 15 rokov. Zamestnávateľ však nesmie dohodnúť ako deň nástupu do práce deň, ktorý by predchádzal dňu, keď fyzická osoba skončí povinnú školskú dochádzku. Preto zamestnávateľ môže zamestnať len takú fyzickú osobu, ktorá:

dovŕšila 15 rokov a
má ukončenú povinnú školskú dochádzku.
Ukončenie povinnej školskej dochádzky je teda dôležitou podmienkou na výkon práce mladistvých. Keďže povinná školská dochádza trvá desať rokov, v praxi to znamená, že neplnoleté dieťa môže začať brigádovať po skončení prvého ročníka strednej školy, a to až po letných prázdninách (po 31. auguste príslušného školského roka), spravidla teda až po dovŕšení 16 rokov. Na nezmyselnosť podmienky ukončenia povinnej školskej dochádzky upozorňovala v minulom roku aj anketa Byrokratický nezmysel roka, kde nemožnosť zamestnať mladistvých (neplnoletých) bez ukončenej povinnej školskej dochádzky bola jedným z finalistov.

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/z... © Podnikajte.sk

vikusjk
11. apr 2022

@lacoduda mozes skusit napriklad vencit susedom psov (ak nebyvas na dedine pravdaze), alebo roznasat letaky, ak byvas na dedine, ponukni svoju pomoc pri pracach na dvore, v zahrade...
Rozpredavat nieco, co ti kupili rodicia, nie je najvhodnejsi sposob, akym by si mal rozmyslat v pripade, ak potrebujes ZAROBIT peniaze. Zarobit, znamena aj ROBIT, nie len predat to, co si zadarmo dostal. Tvoji rodicia tiez museli najprv pracovat, aby mali peniaze na to, co ti kupili. Skus popremyslat 😉

pribinak
11. apr 2022

rozhodne by som nič predávala za chrbtom rodičov, aby sa potom nestalo že za chrbtom ti predaju x-box
V 14tich máš byt už komunikačné tak podkuta, že takýto nápad si s rodičmi vydiskutujes

sissy27
11. apr 2022

@lacoduda ty sa potrebuješ učiť a nie hrať na xboxe 🙄
okrem toho sa chystáš predať niečo, čo kúpili tvoji rodičia / starí rodičia, tak aby si nedostal potom pár faciek a xbox bude na bazoši alebo poletí z okna a ty budeš hľadať brigádu, aby si splatil kolobežku, klávesnice a ostatné...

lacoduda
autor
15. apr 2022

@dori2 Dakujem za odpoveď inač ten nadpis som nepísal ja ale to sa napísalo samo, a nemám 7 rokov že verím na ježíška atd..

lacoduda
autor
15. apr 2022

@dori2 A ešte som chcel dodať že ak sa budem stále venovať škole čo už je neskoro pretože uz za 3 až 4 mesiace idem na strednú.Tak keby ze sa stále venujem skole tak mi to skoro nič nedá, lebo však žijeme v 21 storoči, takže treba sa prispôsobyť, a brigádovať je možné už od 16 rokov.

lacoduda
autor
15. apr 2022

@joesvk dakujem za odpoved, mojí rodičia otom vedia pretože aj tak už tie veci neviužívam.

lacoduda
autor
15. apr 2022

@pribinak dakujem za odpoveď inač ja niesom dievča ale chlapec len v tom nadpise to tam napísalo samo dakujem.😅

lacoduda
autor
15. apr 2022

@sissy27 moji rodičia o tom vedia ze tie veci predávam pretože aj tak ich uz neviuzívam.

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anna_2
21. apr 2022

Ahoj, ak potrebujes nieco predat (ale len so schvalenim rodica), skus server bazos. pozri si ceny podobnych veci, aby si neprestrelil vysoku cenu. treba kvalitne fotky, na dobrom svetle. Predavanu vec najprv poriadne vycisti. K tomu presny popis, skus aj trochu detailnejsi. nedavaj cena dohodou - to ludi moc nezaujme. Tym sa zbavis veci, ktore uz nepotrebujes. Dalej si daj inzerat, ze pomozes vencit psov, umyvat okna/auta, pomahat v zahrade, kosit travnik, ... Podla toho, co uz vies robit a co si trufas. Je vela ludi, co hladaju na bazosi taketo sluzbicky. Este jedna rada, ohladne X-box. Skus tyzden/dva odlezat tuto myslienku v hlave. Nekupuj nieco urychlene, len preto ze si prave na to "nadrzany". Po par dnoch nakupna euforia opadne a mozno to uz nebudes chciet/potrebovat.

anna_2
21. apr 2022

A jeden novy tip - pomoze aj ostatnym. Ak mate dom s dvorom, vela ludi potrebuje postrazit psa, aj cez noc. Napriklad chcu ist na noc/vikend na vylet a psa zobrat nemozu. Hotel pre psa stoji aj 20 EUR na noc.