Ako si nájsť kamarátov?

riadejaneira
3. sep 2021

Dobrý deň, ,mám 14 a nemám skoro žiadnych kamarátov. Mám len jednu kamarátku a ešte sa bavím s dvomi babamy v škole, ale nie sú to dievčatá s ktorými by som sa chcela baviť. Nikdy som nemala veľa kamarátok, bola som skôr taký introvert. Nechodila som s nikým ani von a vihovovalo mi to. Ale v poslednej dobe mi to začalo vadiť. Neviem pochopiť ako som sa v tomto mohla za pol roka tak zmeniť. Nikdy som sa s nikým nezoznamovala vždy sa niekto zoznamil so mnou a potom to tak dopadlo. S tými čo sa bavím sa nechcem baviť a s tými čo sa chcem baviť sa so mnou nebavia. V škole som dosť tichá. Neviem sa tam uvolniť. Doma som aj bláznivá a myslím že aj zábavná🤪😃, ale v škole som jak taká trupka. Tolko krát som si povedala že sa aj v škole budem taká ako doma, ale proste to nejde. Skúšala som sa skamarátiť aj s ostatnými spolužiakmi ale je to ťažké. Akurát som niekomu niečo povedala ale inak nič. Na tejto škole je už ťažké sa začleniť ale o rok pojdem na strednú tak dúfam že to zvládnem. Na tú strednú čo chcem ísť ja zatial nikto z triedy nechce ísť takže ma tí ľudia nebudú ešte poznať a môžem začať odznova. Ale mám z toho trochu obavy. Veľmi chcem začať s niekým chodiť von (tými kamoškami čo teraz mám už nechcem lebo nevihovujú mi ako sa správajú a po základke s nimi už nechcem veľmi držať kontakt. ). Keď vidím na námestí ako tam sú spolužiaci aj inými v skupinkách príde mi to tak zle lebo aj ja by som chcela byť v takej nejakej skupinke ale neviem sa z nikým skamarátiť.

Napište prosim vaše skúsenosti alebo aj nejaké rady, alebo ak na to aj nikto neodpíše nevadí. Len som to potrebovala dať zo seba von. Prišiel prví deň v škole tak to na mňa nejak dolahlo🙂

syslik81
3. sep 2021

na strednej najdes kamosov .. jednehopotom ten dotiahne dalsich etc ... alebo si najdi daky kruzok a budes mat okolo ludi so spolocnym zaujmom ...

gdpr
3. sep 2021

Skús nejaké krúžky alebo šport tam stretneš veľa nových ľudí 😊

mauduska
3. sep 2021

Ahoj, napíš mi prosím súkromnú správu, pokecame trochu. 🙂 Teda ak chceš

oooieo
6. jan 2022

Ahooj ja chcem povedať že ja bývam úplne rovnaká, a tiež mi to v škole moc nešlo s nikým sa rozprávať, ja som sa strašne bála toho čo si o mne budú druhý myslieť. Potrebovala som aby ma každý mal rád. A radšej som bola ticho ako keby som mala rozprávať a liezť niekomu na nervy :D
Teraz to už je lepšie v škole, ale tiež vôbec nemám s kým ísť von a nech sa snažím akokoľvek nejde mi to.
Alebo si aj porozumiem s nejakou spolužiačkou ale po čase sa náš vzťah akokeby "umlčí". Jednoducho, tie kamarátstva sa strašne menia.
Len som chcela aby si vedela že nie si jediná kto to tak má lebo ja som si to myslela 🙂