Aký program pre 13 ročného cez letné prázdniny?

qyxina
20. jún 2020

Ahojte, prosím o inšpiráciu. Syn má 13 rokov a letné prázdniny sú za rohom. Letný tábor sme tento rok kvôli vírusu vzdali, možno nájdem nejaké denné tábory, hoci pre puberťákov je to komplikované - vykryjeme možno 2 týždne + 2 týždne strávime spolu. Stále však zostáva 5 týždňov, ktoré by som mu rada naplnila aspoň ako-tak zmysluplnou činnosťou, kým budem v práci. Samozrejme, syn s programom problém nemá, je ochotný celé dni stráviť za počítačom 🙄. Vopred ďakujem 😉

sintra
20. jún 2020

Riesim to iste. Tiez 13 rocny, do dennych taborov uz chodit nechce, vraj je tam nuda. Najradsej by tiez presedel den za PC.

metuzalem
20. jún 2020

Poslat k babke na dedinu

janinah
20. jún 2020

Náš má 14,5,tábory už neriešime dva roky,je veľký,Bicykluje,chodí cvičiť,s kamošmi,máme záhrady tam pomáha,so staršou sestrou nosí nákupy dedkovcom aj obedy občas.Možno bude pár dní u staršej sestry/jeho druhej/ ,ktorá už býva s manželom inde a povenujú sa mu oni.Domáce práce robí tiež,na toto nezabúdaj,stále niečo prikáž urobiť,kým prídeš z práce,,nech si zvyká.

benit
20. jún 2020

Ja budem rada ked ho budem vidiet. Ma treningy dvojfazovo a potom kamosov. Dovali sa domov vecer. Uz tak funguje aj teraz.

gelifil
20. jún 2020

@metuzalem nie kazdy ma babku

jantato
20. jún 2020

nas bude mat 12 a ide na tyzden do tabora, pred cca 2 tyzdnami sme zajednali, ked ma nieco chytit,chyti jak v dennom tak aj v tyzdennom tabore... len dufam ze stihne ten tabor, ze si nevymyslia dovtedy druhu vlnu...

sonnenshein
20. jún 2020

U nas fici Tabor Fantazia, a tento rok letna skola Teach for Slovakia, no asi zial iba v Bratislave.

mtsl
20. jún 2020

u nás tiež týždeň tábor a pár dní s nami na horách alebo kúpaliskách a inak neviem. Už tieto 3 mesiace doma boli dosť náročné
@metuzalem a to koľko 13 ročných chalanov si vychovala že dávaš takéto skvelé rady. To si myslíš že u babky nie je internet? alebo že každý babku má a tá samozrejme žije na dedine a na dedine je strašná zábava.

pribinak
20. jún 2020

Však normálne ho daj na pobytový tabor. Uvidí kus Slovenska, bude mat zážitky

Nemá nejakých bratrancov sesternice? Môj ide na týždeň k švagrovi a potom ich syn - synovec príde na týždeň k nám. Takto sa prestriedame aby sme prežili prázdniny

berenika39
20. jún 2020

Zaměstnat. Práci🙂. Syn (12) hraje fotbal, takže má prázdniny jen měsíc, srpen už je ve znamení soustředění a začátku žákovské ligy. Ale když je doma , má povinnosti, nakrmit psa a kočku, třídit odpad, sekat trávu na zahradě, myčku...atd. Když má hotovo - má free. ALe naštěstí se raději vypakuje na hřiště, než ke kompu. Červenec vykryjeme - střídneme se s manželem - týden já s prcekm na horách, týden manžel - společný koníček, babička, druhá babička, sportovní camp. Uznávám, že je to náročné, ale jde to.

mtsl
20. jún 2020

@berenika39 zamestnať? kde? U nás sa bežné práce v domácnosti nepovažujú za náplň prázdnin. Robí to stále - automaticky: vyniesť komposť 2 min/deň vyniesť triedený odpad 5min/týždeň, umyť riad 5min/deň pokosiť 2hod/týždeň, prádlo 10min/týždeň, žrádlo pes a mačka 1min/deň, upratanie izby 1hod/týždeň, ešte pomáha pri varení a jasné že behá s kamošmi ale aby behal s kamošmi 2 mesiace denne - to si polezú na nervy

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
20. jún 2020

@mtsl syn chodí u nás v obci na takový sportovní plácek - umělka, branky, koše na basket, sít.....dokáže tam být dopo i navečer, hraje se všemi všechno - volejbal, nohejbal, fučes...když to spojím s domácími povinnostmi, a samozřejmě nějakou dobou na pc nebo mobilu - ne, neodpírám mu to, patří to k dnešní době, pak dny vykryje. Občas vyrazí za kámoši, bazén, program s námi - rodiči - a píšu znovu - srpen august - už má fotbal....

baboadel
20. jún 2020

Ahoj, tiež mám 13 ročnú dcéru, ja som zatiaĺ zajednala týždenný pobytový tábor. Potom ešte cez moju dovolenku nejaké výlety po Slovensku, potom sama neviem, keďže chodím do práce hrozí, že celé dni bude na PC. To by som musela počítač,mobil, vifi zamknúť na tri zámky. Celé zle tieto deti, málo pohybu. Zahltené stupiditami zo soc. sieti, ťažký oriešok tieto prázdniny.😂

qyxina
autor
20. jún 2020

Ďakujem krásne za odpovede - je mi útechou, že v tom nie som sama 😉 Len pre doplnenie: bývame v paneláku, spolužiaci nebývajú v okolí, starí rodičia pripadajú do úvahy tak na 3 dni ... domáce panelákové povinnosti samozrejme zvláda, ale do hodiny má hotovo 🙄 Určite ešte budem hľadať a premýšľať ... pár dní za počítačom mu určite doprajem, ale čo je veľa, to je moc 🤔

matabb73
20. jún 2020

Moja bude mať 12 a idú s kamarátkou na pobytový tábor. Najviac sa teším asi ja, po korone si tiež potrebujem od nej oddýchnuť. Inak si s kamarátkou vedia urobiť program aj samé. Našťastie chodia aj von, teraz dosť často na pennyboardoch.

mtsl
20. jún 2020

@berenika39 tak to je fajn, keď ho to baví. Môj nie je veľmi na kolektívne športy max florbal a futbal už vôbec nie.

evittam
21. jún 2020

@metuzalem Nie každý ma babku a na dedine.😀😀😀
@qyxina Prečo ste vzdali letny tabor.
Syn ide do denneho kde nie je nuda, potom aj letny, dovolenka a no este uvidime. Rada sa tu nechám inšpirovať.

evkamotka
21. jún 2020

Su aj tabory pre tinedzerov.
Ak nie, asi to uz len "hasiť" - cez vijendy s nim chodit na bike /turu, po praci cez tyzden zo dva razy ist si zaplavat.
Tiez sa da spravit dohoda, ze co tyzden, to ma precitat aj 1 knihu a zvysok dna kym si v praci nech je teda na pc. Ak by si sa trafila dobrym výberom , mohlo by ho to chytit

ajka0207
21. jún 2020

@metuzalem babka na dedine dost casto pracuje.

qyxina
autor
21. jún 2020

@evittam kvoli epidemiologickej situacii ... mali sme rezervovany 14-dnovy teenagersky tabor, ale uz nam to nepripada ako dobry napad ho tam vypustit 🙄

loginexistuje
21. jún 2020

@qyxina nejaky army pobytovy tabor napr

evittam
21. jún 2020

@qyxina Nevidím nic zle na tábore. Aj my mame od marca. A ide. Do kedy sa idete bat? A koho?

evittam
21. jún 2020

@qyxina Keby nebola corona sa nebojis? Žltačka, chrípka, kliest.encefalitida a ine? Ci zrazu existuje len corona? Prepac, len som uprimna.😉 A chápem tlak medii a vymyvacov mozgov ohľadne corony. Choroby tu su a budu a nie nezlahcujem
Len ak raz dam dieta do tábora tak tam moze chytiť ovela horšie veci ako "len" coronu. 😉

jantato
21. jún 2020

@qyxina ale pises ze niejaky denny tabor hladaš,alebo teda uvažuješ a aky je ako rozdiel co sa tyka corony či denny alebo pobytovy? šak ked to tam volakto dovlečie(čo neverim) ,tak je jedno či donesie do denneho alebo tam kde aj spi.... neviem, to by sme deti nemohli dat nikam, museli by byt zavrete len doma...

qyxina
autor
21. jún 2020

@evittam ano, urcite rozumiem tvojmu postoju ... a keby boli ludia naozaj zodpovedni, nemam s tym problem ... ale skratka 2 tyzdne s kopou deti, z ktorych uz dost prejde dovolenkou v zahranici, je na mna moc ... a kontakt s dietatom na 5 minut telefonovania jedenkrat za 3 dni 😉
Aj mladsi syn bude chodit do skolky ... tiez len nesedime ucupeni v kute, ale rizikovym miestam sa skratka vyhybame.
PS: aj keby to s tym taborom vyslo, uz ho zasa neukecam aj na denne tabory a sme tam, kde sme boli - 4 tyzdne bez programu ...🙄 Z roka na rok je to s tymi pubertakmi tazsie ... na brigadu by isiel hned, tak este 3 leta musime nejako zvladnut 😜

qyxina
autor
21. jún 2020

@jantato rozdiel je v moznosti kazdodennej kontroly... kazdy ma vlastny pristup a moznosti pobytoveho tabora sme zvazili.
Skor som hladala inspiraciu pre iny program ... mozno nejake "nenasilne" vzdelavanie, vcera som na nete hladala nejake sutaze, do ktorych by sa mohol zapojit a pod..... skratka ako stravit dni doma zmysluplne 😉

evittam
21. jún 2020

@qyxina Aha tak vlastne inak sedíte doma? Lebo ak nie tak denne stretávas aj "nezodpovednych" ľudí ako aj doteraz. Ale tvoj strach je tvoj strach.
Ako som napísala doteraz a aj stále tu bolo aj je omnoho viac inych chorob...
Nas syn chodí na tábory od 6.5roka-ziadny telefón. Normálne je v poriadku a dokonca žije.😀😉
A "neukecas"?! No prepac ale 12-13rocne dieťa bude robiť to co poviem ja. Ak sa mu nepaci jeho problém. Nevidim dovod na ukecavanie. Môže byt rad ze mu platím full service niekde na týždeň..

qyxina
autor
21. jún 2020

@evittam aj mna syn popisal v jednej slohovej praci ako "prisnu", co ma dost zaskocilo 😃 ale skratka uz je dost velky na to, aby som mu nejaky program "nanucovala" ... budem mu pevne riadit viac ako polovicu prazdnin, hladam len nieco, aby som ja nemala pocit, ze ten zvysok casu "premrhal".

evittam
21. jún 2020

@qyxina Ale ved ja nenanucujem. Ale proste sa dohodneme. A dostane vybrať. Ale proste nie že nikam nejde ale kam chce ísť. Ak trucuje vyberiem ja. Nemam cas ani dovod sa naťahovat. Ci sa mu prosit. Ma skvelý život tak nech si ho užíva.😝😉