Ateista na piaristickom gymnáziu

strieza
23. máj 2013

Môj syn bol prijatý na piaristické gymnázium. Nakoľko má rád dejepis a geografiu, tak si dal prihlášku aj tam. Na obyčajné ho bohužiaľ nezobrali. Chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti, keď niekto má, ako to funguje a ako to znáša dieťa, ktoré nebolo vychovávané v tomto smere. Ďakujem.

hela_tn
23. máj 2013

Ahoj;)ja som chodila na piaristicke gymnázium, kedže máš okres TN, tak predpokladám, ze to bude to iste, kde ma st tvoj syn. Naša rodina je síce katolícka, ale tak okrajovo- pokrsteni sme aj prijímanie mame, ale do kostola nechodime.. Ja si myslím, ze by to mohol zvládnuť, naučí sa modlit a sem tam ked bude sviatok a podobná príležitosť, tak pôjde do kostola..my sme mali spolužiaka evanjelika a prežil;) ak ta niečo konkrétne zaujíma, tak napis do správy, dám ti môj pohľad na školu ako neaktivny krestan;))

natuska87
25. sep 2013

Myslim, ze sa trapis zbytocne.Syn iste skolu zvladne, i ked mu budu niektore veci "proti srsti".Neboj, tam su ini "vtaci", ktori nepatria ani do ...., a ich rodicia si starosti nerobia s nicim.Drzim vam obom palce.

pauliesivackova
2. apr 2014

no ja som mala na cirkevnej problémy zatože som bola neveriaca. Nie priame, ale profesori ma nemali radi a dávali mi to najavo.. až som prestúpila.

katy2
2. apr 2014

@pauliesivackova pozeram, ze si z TT... na aku cirkevnu si chodila? na GAM?

pauliesivackova
2. apr 2014

Áno, presne na GAM... Mala som problémy najmä s pánom nemčinárom

katy2
2. apr 2014

@pauliesivackova s J.K.? To je klasika....

pauliesivackova
2. apr 2014

Hej presne s tým ... :D Odkiaľ ho poznáte?

katy2
2. apr 2014

@pauliesivackova svet je maly 😉 Gam mi je srdcu blizke 😉

ln16
2. apr 2014

@katy2
@pauliesivackova aj ja som chodila na GAM 😀

bambibam
24. apr 2014

moja chodí a gympel a nemám pocit ,že by sa tam modlili od nevidím do nevidím - pozri rozvrh na stránkach , moja tam nastúpila bez sviatostí a sama sa rozhodla a dorobila si ich. Ale poznám tam aj pár detí ateistov (o tom sa nehovorí po škole verejne - šuškajda) ,ale o problémoch netuším a nemajú ani problémy, profesor ich posudzuje podla vedomostí a správania.A inak modlia sa ,aby ich nevyvolala, aby odpadla hodina ....a pod.

kiki68
10. jún 2014

ja som nikdy nevidela vacsich ateistov,nez z cirkevnych skol 😀 A to poznam tych deciek velmi vela, dnes uz casto dospelych kamosov 😉 Povedala by som,ze taky holubnik v mene bozom sa vidi malokedy podla toho,co opisovali. Dokonca aj mama,co ma kolegyne,tak to potvrdili,co tam ucia. Asi netreba moc nahlas vykrikovat,ze Boh je mrtvy a vlastne ani neexistuje a prejde to bez problemov. Pokial sa vie aspon prezehnat,tak tu skolu zvladne 😉