Čo kúpiť k 11. narodeninám pre dievčatko?

jankajanka134
17. máj 2021

Poradiť potrebujem darček. Je veľmi hráva a má už veľa hračiek na logické myslenie ona skôr túži stále niečo decke predsa je to dieťa ... poraďte mi prosím

anjelicek26
17. máj 2021

@jankajanka134 tak co mam v okoli 11 rocne deti (syn ma narodky o mesiac), tak momentalne idu do puberty vsetky dievcata zacinaju zaujimat vsetko ine, ako hracky... Ved sa jej normalne opytaj, co si zela, nas syn si zela e-kolobezku, co je podla mna strasna blbost, tak som mu povedala, ze ked si zaplati polku s uspor, tak mu zvysok dolozime... Inak dostane klasika nejaky extra kredit na hry do mobilu, novy dres a topanky na hadzanu, permanentku na plavaren a do zoo dostava kazdorocne, chodi tam uz sam, pripadne zo starsou sestrou, je to par zastavok autobusom. Aj ked tento rok bolo dlho zavrete. Mne prijde uz velky, samostatny, od toho dietata maleho sa zacal dost vzdalovat...

annaanna
17. máj 2021

hoverboard

simsalabim
17. máj 2021

@anjelicek26 by si sa divila, su deti, ktore su v tomto veku este naozaj deti. Moja mladsia sa hrala takmer do 14tich... a ani sa za to nehanbila a ani nebola jedina zo spoluziacok. Tie vyspelejsie sa zgrupuju spolu a tie detskejsie tiez. Nevidim dovod dieta nutit vyrast, ked este nemusi. Ved detstvo sa uz nevrati. Nech si ho uzije. Hlavne ked to dospievanie u dievcat je castokrat zalozene na sexualizacii dietata - make up, oblecenie, balenie chalanov....

anjelicek26
17. máj 2021

@simsalabim tak toto ja prave v okoli nevidim nic zo sexualizaciou - ani oblecenie, chlapci, make up tak 14+... ale prichod menstruacie, intenzivny sport, chodia spolu von, konicky si organizuju samostatne, presuvaju sa samostatne, ziadne vozenie rodicmi nikam uz nie je nutne...to skor taketo veci... kroky k samostatnosti... ja len nech sa proste opyta... ja vidim v tomto veku velke zlomy a zmeny, tak nech ten darcek uz proste nie je mimo. Co bavilo doteraz, tak to uz nemusi, pripadne moze snivat o niecom uz uplne inom...

simsalabim
17. máj 2021

@anjelicek26 ano, suhlasim, opytat sa jej najlepsie - no autorka pise, ze dievca je este dost detske.

No a na niektorych dcerinych spoluziackach som tu sexualizaciu videla velmi skoro, 5.-6. trieda, aj to ucitelka komentovala na rodicovskom zdruzeni. To, ze spolu chodia von, nemusi znamena, ze sa nevenuju detskym hram. No a niektore dievcata to beru ako lov na chalanov.

pribinak
17. máj 2021

Opýtala by som sa čo chce, alebo by som jej dala darcekovu kartu do Draka a nech si sama kúpi čo sa jej páči

simca06022011
17. máj 2021

Treba sa jej opytat. Ja mam 10rocnu a ona staaale tuzi po somarinach ako lol a babiky a neviem co. Ale je to len o tuzeni, elbo nehra sa s tym vobec. Pride nieco domov a skonci to v krabici a nevytiahne sa to. My sme malej na 10narodky kupili toaletnu vodu, kozemtiku dostala prvu, Knihy dostala. Nejake lego. A prehoz na postel, urobili sme jej "lano" na stenu, kde moze obrazky vesat. Veci na kreslenie, vyrabanie, diamond painting napriklad.
Tiez sa stotoznujem s @anjelicek26 uz sa osamostatnuje velmi, najvacsi darcek bol asi,ze som jej dovolila chodit samej so psom na prechadzky, dalej od domu s detmi "bunkre stavat", dovolila som jej samej ist zo skoly a pod.
Ale napr. kamosku ma dcera, ktora stale kocikuje babiky (ale tam to ide podla mna aj vychovou, sama nechodi nikam, mladsich surodencvo ma atd). No... ale tam sa tiez taketo veci nekupuju uz. Maju nazbieranych za 10+rokov zivota dost hraciek :D

janage
17. máj 2021

@jankajanka134 mne sa osvedčilo požiadať o zoznam vecí môžu byť aj zážitky tak 10. A ja som z toho vybrala. Vedela som, že netrafím vedľa a obdarovaný do poslednej chvíle nevedel čo presne dostane, tak aj prekvapko bolo trošku

janage
17. máj 2021

@jankajanka134 inak u nás fičím také tie skicáre, kde navrhujú dievčatá šaty, knihy, to si vyberá sama, na Vianoce puzzle a dáky zážitok ako napr.divadlo, výlet a tak. Staršia dostala let v tom vzduchovom tunely k 10.narodkam

cloviecka
17. máj 2021

Moja je v takom istom veku a dosť sa ešte hráva a veľmi túži po takých tých zajacikovskych figurkach, Sylvanian sa to tuším volá, vygoogli.a viem, že aj jej veľa spolužiačok sa s tým ešte hráva. ja som za to, nech sú deti čo najdlhšie deťmi...

panelacikova
17. máj 2021

@jankajanka134 ťažko radiť. aj moja je ešte hravá, ale volila som knihu a puzzle, keďže sa rada venuje týmto činnostiam 🙂

sylvie
17. máj 2021

My sa tiez chystame tento tyzden gratulovat 10-rocnej neterke. Ja som sa rovno opytala brata, jej otca, co ma rada, co ju bavi. Povedal, ze rada maluje, takze jej ideme pozriet nejaku sadu na malovanie.

sylvie
17. máj 2021

@janage prosim ta co su to ake skicare? dakujem

janage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
17. máj 2021

@sylvie taký skicar, kde máš predlohu a domaľuje oblečko, vlasy, topánky

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvie
17. máj 2021

@janage dakujem 🙂