Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo pomôže na akné 13 ročnej slečne?

ahoooooooooj
3. máj 2016

Moja sestra má 13 a potrebovala by niečo na akné 🙂

ĎAKUJEM

lorela
3. máj 2016

Asi najlepšie je poradiť sa s kožnou lekárkou/lekárom.
Ale nič nepreháňať, niekedy menej je viac. Vo svojom okolí mám "odstrašujúci príklad" - jednu maminu, ktorá zhruba tiež v tomto veku svojej dcéry začala vo veľkom riešiť jej akné. Chodili pravidelne na kozmetiku - nebola s výsledkami spokojná, tak začali navštevovať lekársku kozmetiku v nejakom súkromnom centre, kde jej tvár (jazvy po akné) zbrusovali laserom, a kadejaké iné procedúry podstupovali. Odvtedy je tomu asi 5 rokov a dievča má trvale zničenú tvár!

tyelde
3. máj 2016

tiež odporúčam kožnú, aj keď na mňa nezaberá absolútne nič a s tým akné bojujem od 10tich vkuse až do teraz...ale kožná jej aspoň neublíži tak, ako by mohli niektoré voľnopredajné prípravky...

pribinak
3. máj 2016

Okrem návštevy kožnej aj úprava jedálničku, vyradiť sladkosti, znížiť školenie a korenie, vylúčiť mastné a pikantne jedla a to iste platí aj pre kolove zbrndy

seahorse27
3. máj 2016

Ja som ako pubiska chodila s tym ku koznej a okrem zmrazovania dusíkom mi s tym nerobila absolutne nic...to ale zavisi od stavu (ja som to nemala nejake hrozne - skor som sa ulievala zo skoly 😀 ) Mne najviac pomohlo pravidelne hlbkove cistenie u kozmeticky.

anina37
3. máj 2016

ja som dcéram kupovala La roche-effaclar duo, u oboch zabralo..

janickacrazy
3. máj 2016

pomože bud kožná lekárka alebo aj ošetrenie v kozmetickom salone, ak to nemá nejak veľmi veľa

ellca123
3. máj 2016

moja dcera od 14r. berie antikoncepciu co potlacuje akne
mala az vrediky a pomaha

miricka77
3. máj 2016

Mne pomohla kozmeticka a hlavne moc to nevytlacat doma a nerypat sa v tom stale.ja som si to tak robila a tvar som mala rozrytu,no fuj.a aj kvalitna kozmetika.ja mam super skusenosti s Janssen.nieje to volnopredajne,maju to len kozmeticky.cenovo dostupne.

12345ahoj12345
3. máj 2016

každý deň prezliecť vankúš na ktorom spí

mummy01
3. máj 2016

Nepises ako a ci vobec sa o plet stara. O akneoznu sa treba starat a velmi. Koznu lekarku odporucam az ked je akne infikovane alebo sa vymkne kontrole,skor nech si najde kozmeticku ktora jej poradi ako presne sa starat o plet.

maruska.s
3. máj 2016

Mne osobne najviac pomohol normaderm od vichy. Bolo to síce dosť drahé, ale pomohlo mi to...

malabiba
3. máj 2016

Kazdy ti napise nieco ine...kozna moze pomoct, my sme boli u piatich a nic, jedine roacutan - to som zamietla...a chodime ku kozmeticke - cistenie, osetrujeme aknemicinom na zapaly a roztokom RSB - tie mame od koznej...pomaha slnko, vitamin D, zivotosprava

alexwarring
3. máj 2016

Ja som chodila s akne po koznych od svojich 12 rokov... Chvilku bolo dobre a onedlho opat zle. Pocas studia na vyske kamaratovi zistili intoleranciu na laktozu a celiakiu. Odporucil mi skusit nejest pecivo a nepit mlieko s laktozou. Odstranila som len mlieko po cca dvoch tyzdnoch som videla vysledky. Zaver je: pravdepodobne som sa vsetky tie roky dopovala liekmi a mastickami zbytocne. Je to len rada, ale mozno pomoze, skuste vymenit laktozove mlieko za bezlaktozove a po case vynechat aj cast peciva, ktore je skodlive, pripadne sa obratit na alergologicku, nech spravi dcerke alergicke testy na potraviny.

paulucha
4. máj 2016

nech si vyskusa kupit v lekarni koloidne striebro, to velmi dobre pomaha na akne (teda aspon mne) ale myslim si ze by to mohlo pomoct aj jej.. za vyskusanie nic nedate 🙂

helenanovakova
4. máj 2016

detox. to, že sa niečo tlačí von je dobré. horšie by bolo, keby to zostávalo v tele. čiže celkový detox

adinka77
4. máj 2016

mojej pomohlo koloidné striebro

jeannna
4. máj 2016

Vyskusaj ricinovy olej, okrem toho, ze pomaha na akne, lieci aj jazvicky.

diana2000
4. máj 2016

Ako tu baby vyššie píšu, v prvom rade nedávaj jej mastné jedlá, pikantné, a čokoládu môže to mať aj z toho, a ked už tak s 80% kakaa, skús kozmetiku Avene ta je na problematickú pleť, môžem ti ju odporučiť 😉

martina772
4. máj 2016

Akné je prejavom zaneseného organizmu. vylúčiť zo stravy biely cukor, bielu múku, mliečne výrobky, obmedziť mäso na raz za týždeň. Najlepšia by bola surová strava a to by ste videli ako krásne sa jej pokožka prečistí. Je to hlavne vnútorný problém, s kozmetikou je to ako s liekmi, potláčajú prejavy, ale neliečia. Zbytočná chémia. Keď si ho prestane natierať, vyražky bude mať znovu.

sisa1909
4. máj 2016

Boze. Nechcem nikoho uraziť ale vy ste tu odbornicky na stravu?
Značka essence je dobra na takéto problemi. Skuste nieco od nich. Mi máme taky maličký gelik ktorý sa dava na pistihnute miesta. A dcéra nech papa.

silvid
4. máj 2016

Z byliniek lipkavec a orech list-omyvanie,vnutorne zihlava caj-pije sa 2 tyzdne,2 tyzdne prestavka...a opakovat. Dolezite je liecit zvnutra aj zvonka

wolfwife
4. máj 2016

Dobrý ja mám z avonu taký gelik na akné ak chceš možem ti neskor odfotiť

andreaandrea12345
14. aug 2016

Moja dcéra používa alpu

michala.s
14. aug 2016

Teraz bola u nas neter a potrela som jej tee trea olejom a bolo po 3 dnoch pouizvania vidno zlepsenie

myskahryzka
14. aug 2016

Moje nervy.. bavime sa o 13 rocnom dietati a vy ste tu naordinovali diety od vymyslu sveta, ktorymi si akurat tak znici metabolizmus. Normalne ma to rozculuje tieto mudre rady. Ved vy ani jedna neponesiete zodpovednost za skody, ktore tie vase diety, popripade surova strava, na tak mladom organizme sposobia.

andreaandrea12345
29. sep 2016

Ahoj moja dcéra používa Zineryt jej pomáha a myslím že by to malo pomocť aj tvojej sestre :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli