Darček pre dejepisárku

16. sep 2020

Pekný večer, rada by som vedela váš názor... Mám 15, teraz budem končiť základku, aale to asi nie je podstatné, podstatné je, že moja dejepisárka bude mať čoskoro narodeniny....a ide o to, že ona pre mňa už dávno nie je LEN učiteľka, preto jej chcem dať niečo vecné..ono to asi bude znieť divne, viem, ale ona ma berie ako priateľku, ja ju tiež, takže nie sme len "učiteľka dejepisu a žiačka"...Hlavne tento rok sme sa dosť zblížili, cez karanténu aj cez prázdniny sme si veľa písali, aj toto bude znieť divne, ale ozaj si rozumieme, máme veľa vecí spoločných...a tiež, obe sme "knihomoľky", takže si dlhšiu dobu aj navzájom odporúčame a vymieňame knihy. V takej Amerike takýchto priateľstiev nájdete veľa.
Takže, jednoducho, keďže pre mňa nie je "len učiteľka", chcem jej na narodeniny dať niečo iné ako dezert, pripadne kvety, to už je také otrepané a tých dezertov odo mňa už dostala veeľa... Rozmýšľam, že jej kúpim jednu trilógiu (jedna kniha je tenučká, asi 300 strán)... Už som jej tie knihy spomínala, viem že ich nečítala.. Je to triler, má rada taký žáner, ja tiež a tieto boli ozaj parádne... Lenže, pýtala som sa na názor mojej mamky a ona si myslí, že "učiteľke taký darček určite nie".. Len, rozumiete, tu ide o to, že ja jej to nechcem dať ako mojej dejepisárke, ale ako mojej priateľke.. Mamka, že nech jej radšej kúpim dezert..lenže ako som povedala, to nechcem..Minule som jej dala mydlovú kyticu, lenže 2. krát by to už bolo blbé, a nechcem až taký klišé darček.. Čo myslíte vy, je to vážne zlý nápad, knihy?
PS: gratulujem, keď ste to dočítali až sem a prepáčte za toľko textu 😉
...

deti95060810
16. sep 2020

no ja neviem...mne by to bolo blbé učiteľke dejepisu dávať knihy a vôbec darčeky... možno ešte niečo vyrobiť svoje - niečo originálne...

patka06
16. sep 2020

ak jej chceš urobiť radosť - daruj jej niečo malé čo ju poteší, určite nie knihy a podobné "veľké" darčeky

autor
16. sep 2020

@deti95060810 Noo, ja viem, že tie knihy sú také otáznejšie, len viete, ono tu teraz nezáleží na tom, aký predmet ma učí (ps: máme ju ešte aj na nemčine)...

autor
16. sep 2020

@deti95060810
@patka06
Ďakujem za Váš názor 🙂

deedol
16. sep 2020

ahoj, ja som bola ucitelka angliny a tiez som mala s niektorymi babami take blizsie vztahy, ze sme aj cez prestavku pokecali alebo sme si navzajom odporucili nejake knihy/serialy/filmy. co mna najviac potesilo bolo, ked mi jedna darovala taku rucne vyrobenu akoze pohladnicu, do ktorej mi po anglicky napisala, co jej dalo to, ze ma spoznala. knihy su super, ale mne ako ucitelke (starsej a zarabajucej) by bolo trocha blbe prijat taky drahy dar 🙂

h2
16. sep 2020

Tak ja si myslím, že je to v pohode a že ju to poteší. Píšeš, že už si jej dala viackrát darčeky. Dala niečo aj ona Tebe?

zlostitko
16. sep 2020

Mna by to velmi potesilo, som ucitelka. A nezabudni na venovanie 😉

autor
16. sep 2020

@deedol Aj nad tou pohľadnicu som rozmýšľala, ale to jej dám asi až na konci roka, keď budeme odchádzať...no vďaka 🙂

autor
16. sep 2020

@h2 Noo, ono je to rozprávanie o našom "vzťahu" na dlhšie...a teraz Vám asi príde blbé, keď napíšem, že ona nevie, kedy mám narodeniny...Vlastne aj ja som sa o jej narodeninách dozvedela len tak "náhodne", na hodine, už ani neviem, ako sme k tomu prišli...na meniny mi vždy zapraje...a k tým darčekom odo mňa, zatiaľ tak klasiky na Deň učiteľov, Vianoce som jej vždy dala nejaký ten dezert, ako som písala...a minulého roku som bola na dej. súťaží , kde mi dosť pomohla, strávila so mnou veľa času, tak tam som sa "odvážila" na kvietok...preto mám teraz takú dilemu s tou knihou 🙂

autor
16. sep 2020

@h2 no tam, čo sa týka toho požičiavania kníh, tak tých mi dala už kooopu...a sem tam, pri tých, ktoré nie sú jej naj naj naj a mne sa páčili mi aj navrhovala, nech si ich kľudne nechám...takže od nej žiadne dary, ale je veľmi ochotná

autor
16. sep 2020

@zlostitko Ozaj? Teraz ste mi pridali trochu sebavedomia 😁... A áno, aj na venovanie som myslela, nejaké pekné

belllinka
16. sep 2020

Kniha je super, urcite lepsia ako mydlova kytica, to je des. Napis jej venovanie a urcite sa potesi 😀

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
komir63
16. sep 2020

Pozerám, že dejepisárke každú chvíľu dávaš darčeky. Nie si do nej náhodou zamilovaná?

autor
16. sep 2020

@belllinka ďakujem, aj za úprimný názor na kyticu 😃

autor
16. sep 2020

@komir63 Hahaha, a Vy ste bol zamilovaný do svojej učiteľky, máte skúsenosti? Teraz som sa pobavila 😂🙂 Nedávam jej každú chvíľu...ale učí nás od piateho ročníka, a u nás v triede sa na každý sviatok, aj na Valentína nájde dosť žiakov, ktorý nosia prinajmenšom čokoládky...a aspoň na Deň učiteľov by sa patrilo, aj keby sme neboli priateľky..

ave17
16. sep 2020

Mne to príde úplne cez, takto obdarovavat ucitelku. Je tam vzťah ziak - učiteľ, a tak by mal sk ostať. Potom budú vznikať blbe reči, že protekcia a podobne,. Priestor na kamarátstvo bude po ukončení školy, toto mi príde neprofesionálne z jej strany a z tvojej to tiež nie je úplne ok.

thoughtfulweirdo
16. sep 2020

Mne ako dospelej zarábajúcej osobe by bolo veľmi trápne dostať drahší dar od 15 ročnej žiačky. Skôr som za niečo vlastnoručne vyrobené, osobné, to je oveľa milší a aj vhodnejší darček, neuvedieš ju tým do pomykova a blbej pozície.

h2
16. sep 2020

Tak ak ona Tebe už dala viacero kníh a láska ku knihám je to, čo vás spája, tak je určite v poriadku jej darovať knihu. A k tomu, že by jej to bolo "blbé" zobrať od študentky, keď ona je zarábajúca dospelá žena: kopec detí nosí na začiatku roka, na konci roka a na deň učiteľov učiteľkám kytice a bonboniéry, dokopy možno aj za viac peňazí, než stojí kniha. A čo z toho? Kvety sa o pár dní vyhodia, bonboniéra sa v lepšom prípade zje, v horšom daruje ďalej. Kniha jej zostane na pamiatku. Ja som za! 👍

lintu
16. sep 2020

Ona ti tiež dáva darčeky, či max. zagratuluje? Ako nezarábajúca osoba jej vymýšľaš celkom veľké dary. Naozaj by bolo vhodnejšie trochu ubrať. Si stále jej žiačka.

(S tým oslovením priateľka opatrne ;) Po tvojich pár vetách naozaj nebolo veľmi jasné, čo za neštandardný vzťah to tam medzi sebou vlastne máte 😝😅 )

autor
16. sep 2020

@h2 Ďakujem, ste milá 🙏

autor
16. sep 2020

@lintu Žiaden neštandardný vzťah 🙂... Ďakujem za odpoveď

miadi
17. sep 2020

A kolko x si bola v Amerike? Lebo take kamaratstva su len vo filmoch. V realite je to uz ine v dnesnej dobe. Ucitelia si musia davat pozor na nadštandartne vztahy so žiakmi aby z toho nemali problem ,Aj slovo priatelka mà iny vyznam dnes ako v minulosti aj v SJ aj v AJ . Bolo by vhodnejšie povedat že vas vztah je kamaratsky, Asi si len romanticka poeticka duša a niektore veci si este neuvedomujes ako to moze zniet .. ked uz jej chces dat knizku vyber len 1 nie trilogiu. ( to uz je trochu moc) Aj Keby mala len 300 stran. Este jej das kopec inych darcekov idu vianoce potom ku koncu skolskeho roka., fakt 3knizky k narodkam uz by bolo moc,

beatrix_sk
8. jan 2022

Ahoj, nemohla by som sa s tebou porozprávať, lebo mam podobný problém