Dovoliť dcére melír?

sjuzen
26. sep 2009

Ahojte mám 14 ročnú dcéru a ešte v živote nemala melír (pretože som jej nedovolila) a teraz po tom melíri strašne túži má krásne dlhé blond vlasy a chce si do tých blond vlasov dať pár čiarok ružového melíru a končeky zafarbiť na čierno. Je deviatačka a jej spolužiačky majú napr. čierne vlasy v nich melíry:ružový,zelený,fialový alebo modrý.... atď... Moja Natália po tom túži a mne osobne sa v blond vlasoch ružová páči no bojím sa reakcie okolia.V našej dedine (hlavne v našej ulici) sú staré babky ktoré po celý čas vysedávajú na svojom zadku a sedia si vonku na lavičke a klebetia. A okrem nich sa bojím trošku aj reakcie profesorov. No ale najväčšie obavy mám z tých babičiek. Ale kebyže žiadne obavy nemám mám jej to dovoliť alebo nie? Prosím vy ste v akom veku dovolili vašim deťom melíry?? Alebo má niekto s melírom u detí skúsenosti?? Ja sama síce melíry si dávam (mno kaderníčka mi dáva 🙂 🙂 🙂 🙂 ) Ale ja som uť dospelá takže neviem poradte.Za príspevky dakujem.

titkovamiriam
26. sep 2009

Ja by som dovolila 😀 ,michal uz ma spoluziacky co si melir davaju

bihan
26. sep 2009

Mne mamča v 14-tich prvýkrát nafarbila vlasy, takže by som tiež určite dovolila 😀

hasleerka
26. sep 2009

sjuzen ja mám ešte malé deti, ale môj názor zatial je že by som určite na zš nedala dcére melír ... lenže uvidíme ako to bude až naozaj bude mať 14 rokov ... ale určite by som si nič nerobila z niakych babiek ... ak jej ho chceš ty dovoliť s kludom to urob

v dcérinej triede už mala melír aj prváčka

roasha
26. sep 2009

sjuzen,ved môzete zacat aj tonovacim penovym tuzidlom/ma aj DM-krasne cukrickovo ruzovy/ 😉

ukana
26. sep 2009

sjuzen, kasli na babky, je ina doba, ja by som dala, a ako pise roasha, su aj ine moznosti, spirala na vlasy, tuzidlo, su zmyvatelne 😉

sjuzen
autor
26. sep 2009

Titkovamiriam: aj moja dcéra má spolužiačky čo majú melíry ba dokonca aj zafarbené vlasy a pearcingy či jak sa to píše 🙂 🙂 🙂 mno myslím pirsingy 😉 😉 😉

Bihan:Mne mama po prvý raz v živote nafarbila vlasy ked som mala myslím 16 rokov alebo 17 neviem presne a dnes mám 34 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak preto sa pýtam či to nie je skoro lebo mne matka nafarbila ked som mala okolo 17 rokov 🙂 🙂 🙂

Hasleerka: Máš pravdu s tých babičiek si nič robiť nebudem 🙂 🙂 🙂 🙂 A fakt tam mala prváčka?? 😕 😕 😕 myslím či tam mala prváčka melír?? kookooos to by som ja nechcela zažiť 😀 Aj na dcérkinej škole sú také malé (no nie prváky ani druháčky) myslím také štvrtáčky alebo piatačky aj šiestačky a siedmačky čo majú bud úplne nafarbené vlasy alebo len melír 😖 😖 😖

Roasha: Ale Natália nechce žiadne tužidlo ale farbu !!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

Ukana: Na babky kašlem 🙂 🙂ale vravím tužidlo nechce he 😅 😅 😅 😅 😅

Baby rozhodla som sa: dcére zafarbíme vlasy (no dáme melír ružový) a ešte nejaké farby heee zajtra pridám fotky kukajte 🙂 🙂

titkovamiriam
26. sep 2009

😀 😀 kuknem sa,chalani moc mody neurobia-strihaju sa do hola a milan ma malu nausnicu v uchu-ma 18 tetovanie a pearsing som mu zakazala no uz je to na nom,ale dufam ze ma rozum 😀 😀

hasleerka
26. sep 2009

sjuzen no možno to nemala úplne melír, možno to bolo len tužidlo, neviem to rozoznať

hasleerka
26. sep 2009

práve sa pýtam dcéry či to dievča má ešte prifarbené vlasy, takže vraj áno, ale už len trochu, tak počítam že jej to už vyrastá ... no musím ju nabudúce obzrieť

no ale inak som na tvoju dcérku zvedavá, lebo to môže byť pekné, ružová do blond vláskov

moncika15
26. sep 2009

ahoj, ani ja by som v melirox ziadny problem nevidela. ja som od 15 az do teraz svoju prirodzenu farbu nemala 😅

miroslava89
26. sep 2009

ja som prisla domov s ciernymi vlasmi ked som mala 13...mama ma skoro zabila..ale asi po dvoch dnoch ju to preslo a uz jej to nevadilo🙂 cize ja by som to vlastnym detom dovolila tiez🙂 iked,,

roasha
26. sep 2009

jaj,ozaj aj moja je prvacka na zakladke,a dvaja jej spoluziaci maju melir 😅
vazne sa netrap,ked chce,tak jej ho urobte./babky predychaju/ 😀

bihan
26. sep 2009

Veď sú tu len vlasy.. aj horšie veci a dejú 😉 Podľa mňa je fajn, že sa vôbec opýtala.

sjuzen
autor
27. sep 2009

Ahojkte kočky no už som dcére zafarbila vlasy zvolila si ružovú.čiernu a zelenú. Viem pomyslíte si že ako vyzerá no mne sa to páči a aj drahému každému v okolí a dnes som jej ich zafarbila ráno o 8:00 odišla po farby do obchodu a o 9:00 už sedela s krásnymi vlasmi pred počítačom a fotila sa. 😀 😀 😀 😀 😀 Hned spravím albumček 😀

sjuzen
autor
27. sep 2009

sorry kočky modrú farbu som zabudla spomenúť 😅 😅 😅

atlaska
27. sep 2009

nas mal melir v 13tich. dedo skoro skolabopval,ale vlasy vyrastli, ale nausnicu v pupku ci tetovaie by som zatrhla.

felixa
28. sep 2009

Sjuzen, pises, ze tvoja dcerka ma dlhe blond vlasy, no uz pises, ze ich ma zafarbene. Poznam nejake mlade "nastky", ale aj starsie baby - svetle blondiny, ktorym po zafarbeni vlastne vlasy uz vyrastali tmavsie - no, stmavli im vlasy. Ale, to je asi individualne, len mozno treba aj s tym ratat.

roasha
28. sep 2009

felixa,to nie je farbenim,ale odtien vlasu sa rokmi prirodzene meni. 😉

hasleerka
28. sep 2009

sjuzen tak ako, daj fotky, nech pokukáme

felixa
28. sep 2009

Roasha, u starsich bab a zien to je jasne. Ale dcerinej spoluziacke v trinastich, ked si dala take pekne blond vlasky zafarbit, zostali take "sive" vlasy po vyrasteni a zostrihani farbenych.

roasha
28. sep 2009

ano,ale taka razantnejsia zmena odtiena vlasov nastupuje zaciatkom puberty 🙂
ja mam tiez blond,ako dieta som ich mala svetle ako kurca,ale pubertou sa odtien zacal menit/tmavnut,a teraz ich mam ako spinavy blond/-1.xsom si buchla farbu,ked som mala 21.,tak s farbenim to nemalo nic spolocne.
sestra bola tiez blond,a v puberte jej dokonca stmavli az na hnede vlasky.

felixa
28. sep 2009

No, neviem, ja si myslim, ze farba na vlasy moze pubertackam urychlit stmavnutie vlasov - ale urcite individualne, nemusi kazdej a mnohym stmavnu aj bez toho. Ja som tiez blond a trochu mi stmavli az po detoch. To je aj prirodzene u blondin. Moje dcerky maju zatial stale blond. 😵

lulaaa
30. sep 2009

Sjuzen ahooj tak pridaj fotky myslím že to je zaujímavá kombinácia 🙂 🙂 🙂

sjuzen
autor
30. sep 2009

Ajooj babenky kuknite fotečky 😀 😀 😀

roasha
30. sep 2009

sjuzen,no co na to povedat... 😕 😀
si sa tu "akoze"s malou dusickou pytala,dat-ci nedat melir....co povedia tetky.... 😅 😀
no ale ako pozeram,tak pozeram,tvoje dieta z harom pekne dlho"vyvadza" 😀
......od kedy si to odfarbuje?....nie je na tom ani"stipka"prirodzenosti...a k tej"moravskej skrini"/ako povedal Habera,to uz nekomentujem 😕 😅 😀 😀

ukana
30. sep 2009

sjuzen, myslim, ze ten melir je najmenej, ked uz mala ake odfarbene vlasy a deviatacka a ten make up 🙄 🙄 🙄 sorry nic v zlom, mne sa zda prehnany, na to ze ma 14 😕 😕 😔 😔 ...........ale to dnes vsetky tak chodia, ja som asi stara skola 😅 😒
ale vlasy pekne, pacia sa mi 😵 😵

roasha
30. sep 2009

no ja som to tiez zobrala z toho konca,ze na priemyslovke nas veru vyrazili z labaku,ked sme tam vosli s nalakovanymi nechtami,a to uz bolo po revolucii. 😅 😀
no a pravdu povediac,tak som nebola zmachlena,ani po maturite......je to Des-Bes,ked to dnes clovek vidi.... 🤐 😀 😀 😀
....v kazdom pripade....je to "neprehliadnutelne..." 😀

erikasadek
1. okt 2009

roasha suhlas.. 😉

inac ja ako blondyna, mozem suhlasit , vlasy s amenia po farbeni, alebo studenej..a to hned.. 😉
ale ja tak podla fotiek baba uz ma , opdfarbene vlasy uz davno, a na svoj vek je uz vyrazna, takze ten melir, nic nepridal.. 😀
babky si urcite mali uz davno o com rozpravat.. 😉 😀

bihan
1. okt 2009

A ja som si myslela, že sa tu rieši odfarbenie pár pramienkov vlasov 😝 😀

andrea3112
6. sep 2012

ak si ich už farbila tak potom nerozumiem načo ten problem s melírom? 😖 😀 moja dcera m 13,tiež vymýšlala že chce melir,no ja som jej nedovolia,vysvetlila som jej,že načo si má ničiť svoje krásne dlhe a hlavne zdrave vlasy?!neviem sice dokedy to moje vysvetlenie vydrží,ale zatial je s ničením vlasov kľud... 🙂