Dovoliť dcére melír?

sjuzen
26. sep 2009

Ahojte mám 14 ročnú dcéru a ešte v živote nemala melír (pretože som jej nedovolila) a teraz po tom melíri strašne túži má krásne dlhé blond vlasy a chce si do tých blond vlasov dať pár čiarok ružového melíru a končeky zafarbiť na čierno. Je deviatačka a jej spolužiačky majú napr. čierne vlasy v nich melíry:ružový,zelený,fialový alebo modrý.... atď... Moja Natália po tom túži a mne osobne sa v blond vlasoch ružová páči no bojím sa reakcie okolia.V našej dedine (hlavne v našej ulici) sú staré babky ktoré po celý čas vysedávajú na svojom zadku a sedia si vonku na lavičke a klebetia. A okrem nich sa bojím trošku aj reakcie profesorov. No ale najväčšie obavy mám z tých babičiek. Ale kebyže žiadne obavy nemám mám jej to dovoliť alebo nie? Prosím vy ste v akom veku dovolili vašim deťom melíry?? Alebo má niekto s melírom u detí skúsenosti?? Ja sama síce melíry si dávam (mno kaderníčka mi dáva 🙂 🙂 🙂 🙂 ) Ale ja som uť dospelá takže neviem poradte.Za príspevky dakujem.

lussy23
9. sep 2012

@andrea3112 presne u nás v škole je jedna baba - 16rokov a furt si farbí vlasy, modrá, ružová, čierna, plavá, červená. stále ju vidím s iným melírom...

irriss
9. sep 2012

@lussy23
@andrea3112

Myslim si,-ze dcerka "majitelky tematu" meliru uz behem 3let ..mela nekolik...letos ji bude 18... 😉

p.s. tema je napsane pred 3ma lety 😉 😀

Jinak k tematua vlastni zkusenosti:
moji dcerce jsem povolila letos (12 let) ostrihat temer pul metru vlasu a dat si bordo melir...

katren
9. sep 2012

@andrea3112 niekedy sa treba pozriet aj na datum 😉
diskusia je 3 roky stara a pravdepodobne aj vyriesena 😉

katren
9. sep 2012

@irriss si ma obehla 😀 😀 😀

irriss
9. sep 2012

@katren 😝 😝 😝 😝 😝

neni snadne te predbehnout....to bude ttim, ze jsem zhubla... 😀 😀 😀 🤐 🤐 🤐

lji
9. sep 2012

mna by skôr zaujímala či si ich nafarbila 😀

irriss
9. sep 2012

@lji
pise ze se rozhodla a povolila..ted jsem docetla odpovedi...🙂

katren
9. sep 2012

@irriss 😀 😀

andrea3112
10. sep 2012

😀 😀 😀

andrea3112
10. sep 2012

@katren na dátume predsa nezáleží i ked je už slečna veká...bol to len moj názor....i ked už nepodstatný.. 😀

lerinka
27. nov 2012

ano, @sjuzen je už neaktívna, ale k téme - ja som dovolila dcére v 13tich v rámci Vianoc melír na dlhé vlasy krásny cyklámenový 😀 a stál majetok 😀 možno to nejakú maminu inšpiruje, inú koníkovskú, dnes je to už bežnejšie a vlasy sa neničia, u nás sa scenár bude opakovať aj tento rok, mám obavu 🙂

lady511
27. nov 2012

Ahoj ja mam síce malu dcéru..ale poviem ti ako tobolo u mna...ja som bola dost tvrdohlava a v 14tich som prišla s čiernou hlavou nidky osms a nepítala ,,somnou ridne plieskala puberta takže tak,,,,mamu šlo porazit no ale čo mladost pochabost..ako aj s tetovaním som prišla v 16tich..takže ak tvoja dcera bude taka divoká krv ako ja a bdue moc chciet spraví si to aj bez dovolenia...ale zase ak jej zaleží aj na tvojom nazore,,určite sa nepozeraj na niake babky...talke si vždy najdu stred témy,,,a ak budu vás chciet ohovarat nemusia to byt len valsy,,(my máme tiež v dedine a radšej ani enhccem vediet čo o nás vravia)vieš nepozastavujem sa nad tým,,ale ked sa tak zamýšlam nad tým ja tiež neviem čo poviem malej ked raz rpíde zamnou s takou otázkou ak teda sa už potom nebudu deti farbit v 10tich všetko je možne 😒

ajkam
15. apr 2013

@sjuzen ak majú aj Natálkine spolužiačky melír, tak sa nemusíš báť reakcie profesorov, napr. A na klebetnice babky, tie si netreba všímať 😀 v prvom rade treba stáť za dcérou a tváriť sa hrdo, myslím, že potom si už tak nedovolia. Nikdy by som sa kvôli okoliu nevzdávala toho, čo chcem. 🙂 Aj tak tu žijeme len 9O rokov a babky -sklerotika- na veľa vecí určite zabudnú 😀 . Inak, nechajme trochu deťom voľnosť... 😎 Ak si vyskúša melír, možno príde na to, že ho ani nepotrebuje a nechá si vlasy odrásť, lebo sa jej budú páčiť také, aké sú... 🙂

lucinocka
15. apr 2013

🙂)) mna sa stale ludia pytaju ci mi nieje luto, ked 3-4 roky pestujem dlhu hrivu a potom ostriham nakratko 🙂 nie nie je🙂 su to len vlasy, vlasy dorastu 🙂 farba, melir, strih, trvala..vsetko sa da zostrihat a narastie nove 🙂 no stres🙂

vadimka
15. apr 2013

no neviem asi som staromodna, ale mne sa vobec nepaci, ked maju 14 r. baby chemlon na hlave..ani tie meliry...jasne je ina doba, do skoly chodia baby jak na rande....
mozno by som suhlasila s kompromisom sampon...neviem mne skoro vsetci chvalili vlastne vlasy a do 30r. som nemala sajnu co je to melir....v lete mi automaticky slnko vytiahlo blond a pamatam si, ako som sla so segrou ku kadernicke ja iba ako doprovod a kadernicka sa ma pyta odkial mam taku peknu farbu na hlave...nuz priroda...to nenamiesas 😉

nikola2121
27. máj 2013

som v 9 tiede a už som si 3 krát farbila vlasy na čieno..a 4-krát si idem nafarbiť na čierno a konce blondavé 🙂 takže is myslím že je to v pohode

miruska15
28. máj 2013

sjuzen. Ked už tak nie do niakych extrémov a čierna a ružová k blod vlasom je.Mne sa páči ombre krásne to ukáže kuknite na www.hairstudio.sk Su tam krásne vlasky

erienka
28. máj 2013

@sjuzen ja som si sice nerobila melir, ale farbit vlasy som si tiez zacala v 14 tich (v roku 1996). Podla mna jej to mozes dovolit, dnes uz to nosia aj mladsie baby a ked sa to urobi dobre, tak to vyzera pekne.

andikahal
23. nov 2013

Ahoj, moja dcéra tiez po tom túžila ! Tiez ma nalamovala cely školský rok no nakoniec za dobre vysvedčenie som jej to povolilala. Myslím, ze to bolo fain a ani potom s odrastanim nebol problém lebo niečomu dopomohlo letne slniečko a tak to po prázdninách ani tak veľmi nebilo do oči. vzdy asi lepšia voľba ako farba lebo tam je to potom s odrastanim 😵 škaredé. 🙂

jankamalkova
28. nov 2013

Ja by som dovolila, mám 11 ročnú dcéru a melír som jej spravila sama. Povedala som si, že radšej jej ho spravím ja ako by jej ho mala spraviť nejaká kamarátka a nevypáli to dobre.

jaja28
28. nov 2013

@sjuzen ja mam sice malu dcerku, ale ked bude vo veku tvojej a bude chciet melir urcite povolim 😉

womankc
10. jan 2014

ja som v štrnástich dovolila také pramene s farebným tužidlom, piskovania trošku bolo, ale nič čo by sa nedalo prežiť a koncom roka som jej dovoli pár pramienkov melíru a vzala som ju ku kaderníčke a dokonca som jej dovolila aj vyrovnať vlasy, má krásne kučeravé husté, ja to volám baranica a nesmierne závidím, ale chápem ju, že jej to lezie na nervy niekedy taká huňa a tak túžila po tom . Muž síce okomnetoval trošku, ale viac nie a už to rešpektuje . Už si ho dala robiť 2krát doteraz , teraz mala 15 rokov . Aj babka to už nekomnetuje, sem tam má výhrady k učesaniu a podobne / lebo tie vlasy má po nej / , v škole mala trošku námietky triedna len proti tým pramienkom farebný a keď povedala, že kto jej to robil a povedala , že mama tak viac sa to nepreberalo . Ja som si to odôvodnila takto, je slušná, rozumná, správa sa zodpovedne , učí sa výborne, nerobí problémy , tak si zaslúži aj nejakú odmenu . Najprv som sa tiež snažila dohovory typu , že načo také krásne vlasy a podobne , ale potom som si spomenula ,ako ja som to neznášala všetky tie zákazy, príkazy a podobne a ako som musela si všeličo vypočuť od môjho tatu ešte na strednej za hocičo a tak som si povedala, že nech skúsi .A urobila som dobre, kúpila som jej prípravky , aby sa o vlásky starala a nezničila si ich a hotovo

lusinka001
6. mar 2014

zeny, ja mam 24 rokov, v zivote som nemala farbu ani melir a som rada.. Vsetky kocky okola mna su melirovane, vyrastene, iba ja mam svoju farbu, danu od prirody a to si myslim ze aj cloveku najviac pristane. Samozrejme kebyze sediviem, tak to uz riesim..Ale to si myslim, ze tvojej dcere nehrozi tak nech si uchova mladost aj svojou pravou farbou 🙂 Niekedy je menej viac a tym, ze chce byt ina, bude len rovnaka ako vsetky..

denisic
6. mar 2014

Je to na tebe, ci to dovolis. Moja kamaratka je kadernicka a ona to dcere nedovoli, lebo ked si raz zacne nieco s vlasmi robit, tak bude furt vymyslat. Aj kvalita vlasov je najlepsia, ked sa nefarbia. Myslim si, ze aj napriek tomu, ze niektore dievcata sa v skole farbia (dokonca aj piatacky), tak to nie je vhodne na zakladke az na strednej. No melir je asi najmensie zlo, kedze pri melire sa farba nedotyka koze.

silesias
9. máj 2014

mam 11 rocnu deru a uz ked mala 8 rokov so jej nafarbila cez prazdniny ofinu samponom a robime to kazdy rok. je to uplne normalna vec v dnesnej dobe. Mam kamaratku, ktora ako dieta velmi trpela, lebo jej rodicia vsetko zakazovali a teraz v 30-tke si to kompenzuje a dost ju to poznacilo, z jedneho meliru jej vlasy nevypadaju a su aj horsie veci ako len melir.

dohna
24. jún 2014

jasné, moj syn mal už 9 rokoch ale len z dovodu že mu strašne mastnili vlasy a melír vysúša, tak to na chvilu zabralo 🙂

klincek
24. jún 2014

@sjuzen ja by som ten ruzovy melir dovolila, cierne konceky nie. dovod - ruzova na blond vlasoch vzhladom na jej vek vyznie ako dievcensky ulet, co je ok. cierne konceky mi z tych istych dovodov pridu vulgarne. ale to je moj nazor 😉

klincek
24. jún 2014

@lusinka001 lenze to pubertacke nevysvetlis 😉 .

klincek
24. jún 2014

@irriss tema je sice stara, ale takych ako zakladatelka tu bude dost (nejako musim ospravedlnit to, ze som si nevsimla datum 😀)

elenka.k
29. aug 2021

@sjuzen moja malá v 12 r.