Gymnázium Jura Hronca, bilingválne štúdium - rady, skúsenosti

zuzuzu3
1. máj 2015

Pár mesiacov dozadu som tu na koniku polozila otazku, ci je lepsia GJH, Metodova, alebo Grosslingova. Syn si podal prihlasku na vsetky tri s tým, ze sa poteší, ak ho vôbec niekam zoberú. Dnes uz vieme, že ho prijali na aj GJH na bilingválnu sekciu a zaroven ho prijali aj na Metodovu. Prijimacky na Grosslingovu su az teraz v máji. Veľmi sa potešil, lebo to vôbec necakal, ale teraz má dilemu, co si vybrat. Viac sa priklana ku GJH, nakolko francuzstina nie je velmi jeho srdcovka, ale programovo sú obidve školy výborné. Máte prosím niekto skusenosti s GJH, ako to tam funguje, načo sa poprípade máme pripraviť ? Dakujem za každú odpoveď 🙂

suuzanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peta277
20. máj 2018

@celasapremenim ďakujem 🙂 Dcéra už pomaly končí 1.ročník a veľmi je spokojná. A my tiež, fakt super škola a najmä úžasní učitelia.

evocka123
6. jún 2018

Ahojte mamicky 🙂,

moja mala sa dostala na gjh bilingval, aj sme ju zapisali, ale viete chcela by som sa spytat aka tazka tam je matematika? viete ona je skor humanitarny typ a teda rozmyslme ci by nebolo potrebne zohnat nejake doucovani 🙂 dakujem za odpoved🙂

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evocka123
6. jún 2018

@celasapremenim nedavno som citala clanok o IB programe,ktory je tiz na tej skole. zevraj je to velmi kvalitny program a decka odtial sa dostavaju na prestizne univerzity. (moja mala my hovori, ze sniva o tom, ze sa dostane do univerzitu do anglicka🙂 .myslis si, ze keby sa moja zlepsila v matematike, mala by sa tam sancu dostat? a chce tam tvoja dcera ist?

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evocka123
6. jún 2018

@celasapremenim a kolko hodin denne sa bude asi musiet pripravovat? maju vela domacich uloch a projektov? pretoze moja je zvyknuta chodit na sporty a ine kruzky a teda neviem kolko volneho casu jej zostane

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peta277
6. jún 2018

@evocka123 AHoj, moja dcéra je teraz prváčka, nemám pocit, že by sa učila extra veľa, ale ani sa neulieva. Hlavne je tu celé učenie o niečom inom, nie je to len bezduché memorovanie, učia tie decká rozmýšľať, kriticky myslieť a pod., takže myslím, že do budúcnosti im to dá veľmi veľa (čo sa týka možnosti dostať sa na lepšiu VŠ, ale aj celkovo do života).
My sme veľmi spokojní, nemenili by sme a o 3 roky to skúsi aj syn 🙂

evocka123
7. jún 2018

Mamicky este by som sa chcela spytat ako to je s preberanym ucivom (sice moja je osmacka 🙂). v predmetoch ako slovencina, matematika, fyzika... sa rovno skoci na stredoskolske ucivo alebo sa pokracuje v deviatackom?

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hladamskolu
29. okt 2018

Na doučovanie pre prijímačky na bilingv. GJH - Vaše deti chodili do Exam testing agentury, všeobecnej doučovacej agentúry, alebo ste to riešili inak? Už mám jednu zlú skúsenosť so všeobecnou doučovacou agentúrou v BA, syn v nej všetko vedel -hlavne z matiky, učiteľky boli z neho frustrované, že nedáva priestor iným deťom, v polovici kurzu sme to vzdali, učil sa sám z našich vlastných kníh, ale na mat. 8 roč. gymn. Grosslingova to nestačilo, urobil prijímačky, ale bol pod čiarou, takže nič. Už by sme túto chybu pri bilingv. GJH nechceli opakovať. A tam býva vyraďovacia matika. Bud. rok chceme skúsiť Exam testing agentúru, ak to bude časovo vychádzať popri iných povinnostiach čo má. Akú máte skúsenosť s prípravou na bilingvál. GJH? (Korešpondenčný seminár z matematiky je samozrejmosť.) Vďaka za info.

tykat
29. okt 2018

@hladamskolu ...dcera chodila do Intenzivne (v Istropolise) do skupiny na bilingval. Zacala v januari. Na prijimackach na GJH bilingval bola 15ta z cca400 deti.

hladamskolu
29. okt 2018

@tykat Ďakujem veľmi pekne. Už druhá mama, čo mi túto agentúru spomína. Tej druhej maminy sa syn min. rok úspešne dostal na Bilikovú na AJ časť. Jasné, že je rozdiel medzi Biliková a GJH, ale super, že to funguje. Vďaka moc za info.

lilke
31. jan 2019

Mamičky, ktoré máte deti na Novohradskej... Syna plánujeme dať na 8-ročné štúdium. No v poslednom čase som dostala zopár negatívnych info na posledné roky. Kredit školy vraj upadá. Problémy s drogami. Šikana. Učenie je skôr bifľovanie sa, nevedú študákov ku kreativite. A príprava na lepšiu výšku v zahraničí - nič moc. Hlavne Vy, ktoré máte starších, môžete mi napísať, ako sa táto škola javí Vašim deťom? Resp. viete z vlastnej skúsenosti niečo potvrdiť?

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emila2306
12. feb 2019

@lilke zaujimalo by ma, ci mas tieto info priamo od zdroja zo skoly. Kamoska tam ma deti a v pohode, mam tam priame kontakty aj na druhy stupen ZS a tiez ziadne extremne negativne info...tak ako inde, normalne nedostatky.

lilke
12. feb 2019

@emila2306 vzdelávaciu časť od mamičky pedagogicky, ktorá porovnáva svoje 3 deti na rôznych gymploch. ďalšiu časť z iného zdroja. Preto ma zaujímala skôr reakcia rodičov, nie študentov, ti ak nevyskusali viacero škôl, nevedia porovnať.

jannkaba
27. júl 2021

neviete mi približne povedať okruhy na prijímačky z MAT na bilingválne GJH?

peta277
27. júl 2021

@jannkaba vzorove prijimacky najdete tu: https://gjh.sk/o-skole/predmety/matematika
Plus za seba doporucujem robit korespondecny seminar, deti sa nastavia na typ uloh, co je potom na prijimackach

ivush
8. sep 2021

Maminky prosím Vás a čo sa týka prípravy na príjimačky z matematiky, tak naďalej je ag. Intenzivne dobrá voľba ? 🙂 Ďakujem za každú info.