Je postup učiteľky v poriadku?

23. jan 2023

Prosím vás,čo ste bud učiteľky, alebo sa týmto záležitostiam rozumiete...
Je v poriadku,ak učiteľka (SŠ) napíše poznamku žiakovi za skutok,ktorý sa ( údajne ) stal mimo školy po vyučovaní a iba na základe,že spolužiak povedal? Len príde poznámka, dotknuty žiak o tom ani netuší, neprišla sa spýtať aj jeho ako a či vôbec sa niečo také stalo?

benit
23. jan 2023

Toto nie je v poriadku ani na zs.

riesska123
23. jan 2023

To nebolo na školskom výlete alebo akcii? Ak iba po vyučovaní normálnom tak nie je to v poriadku. Učiteľ to nemá čo riešiť. Jedine ak to bolo niečo vážnejšie ( nebola to žiadna “len” nadávka na niekoho). Ale ak napísal učiteľ poznámku, a nepýtal sa tak možno ma info aj z inej ruky. Že mu to niekto dotvrdil a nie je to len že spolužiak povedal

lukbe
23. jan 2023

Ak to bolo takto,tak nie je.

alex49
23. jan 2023

nie, nie je to v poriadku, čo je mimo školy, mimo vyučovanie, nemá čo učitelku trápiť a duplom ak sa ani nespýtala druhej strany čo a či sa stalo.

aurelia2000
23. jan 2023

Žiadne konkrétne informácie, ale opäť zlá,zlá učiteľka 🥱

autor
23. jan 2023

Žiadny výlet,či školská akcia. Obyčajná cesta MHD po vyučovaní, chlapci sa dotahovali, robili si navzájom srandu zo seba a o 2 dni poznamka,lebo jeden z nich sa rozhodol povedať to triednej. Mam pocit,že si anho zasadla,dnes ďalšia poznámka podobného charakteru...

aurelia2000
23. jan 2023

A čo bolo obsahom tej podľa teba "srandy"?

prasiatko30
23. jan 2023

Zalezi na tom ci ten ziak co si robil “srandu” to trosku neprehana a ziak, ktory sa rozhodol to s ucitelkou predebatovat nema toho uz plne zuby. Bolo by zaujimave vypocut si nazor toho co sa ucitelke stazoval, nie lento co ti doma povie syn ako sa on naramne zabaval 🤔

Ale ucitelka by mala v kazdom pripade vypocut aj druhu stranu - i ked nie som si ista aku verziu si dostala ako matka pokarhaneho, mozno kebyze sa na miesto zakladania tem na mk ides porozpravat v klude s triednou tak by si sa aj nieco dozvedela🤷‍♀️

autor
23. jan 2023

Reči tipu: ty si taky škaredý, že si nikdy asi nenájdeš frajerku. Druhý na to: ty tiež
Pubertaci...

mondolina
23. jan 2023

možno ťa chcela upozorniť na možnú šikanu.
je to poznámka, alebo len info o správaní?

autor
23. jan 2023

Netvrdím,že syn je anjel,to vôbec,len ma zaujíma,či môže pedagóg takto postupovať, nakoľko iný učiteľ sa chlapcom vyjadril, že ucitelka právo na to nemá a že sa môžu sťažovať.
Mne sa nechce s nikým dotahovať ,ale obviniť niekoho zo šikana za toto, mi príde trochu veľa...

tenty
23. jan 2023

Poďakovala by som sa za upozornenie, ja ako matka by som to chcela vedieť, a šla by som do školy si to vykonzultovat. Dohodnúť asi aj iný spôsob komunikácie, ak to teda mysli v dobrom a chce ti dat vedieť. Nie písať tieto info ako poznámky. Radšej sms? Za mňa tak.

autor
23. jan 2023

@mondolina poznamka,kde je vyslovene napísané,že ide o sikanu

prasiatko30
23. jan 2023

A mozno ten chalan toho uz ma plne zuby - je niecoine ked nieco taketo povie kamosovi raz za cas a nieco ineho ked hotakto castuje kazdy den - mala by si hodit radsej rozhovor so synom akosi prestat robit blbu srandu z kamosov a nie rozmyslat nad tymako ziadat aby sa ucitel ospravedlnil

autor
23. jan 2023

@tenty práveže to bola vyslovene poznamka,žiadne informácie,syn sa dozvedel až odomna, chcel to teda riešiť. Odpoved: nechcem sa s tebou rozprávať,chod preč...

jana_eyre_2
23. jan 2023

Ja by som sa jej priamo spýtala čo povedal a čím sa previnil.. a to jej povedal niekto tretí, alebo spolužiak s ktorým si navzajom robil srandu?

Lebo ak to bolo tak, že jej to povedal "účastník" tej srandy tak mi to nepríde tak odveci.. možno ho tak silno urazil, že sa to rozhodol povedať učiteľke a tá to vyhodnotila tak že ťa chce upozorniť na jeho správanie.. tiež by som premýšľala či náhodou aj syn nemôže nieco bagatelizovať, on to možno videl ako srandu ale druhá strana nie...

autor
23. jan 2023

@prasiatko30 samozrejme,že som mu vysvetlila,že netreba si robiť posmech z nikoho,ale to bolo vzájomné a nebol tam iba môj syn. Ale vysvetľuje pybertakom, nech si nerobia srandu jeden z druhého. Ako som už povedala,netvrdím,že je môj ten anjel,skôr či je normálne toto označiť ako šikana medzi 17r. ľuďmi

autor
23. jan 2023

@jana_eyre_2 áno,beriem,ale takéto veci ma riešiť ucitelka? Udalost po vyučovaní,mimo školy v MHD?

taminka1986
23. jan 2023

😂😂🤭a za toto dostal poznamku? Keby to povie na hodine tak ok,vyrusuje berem ale za toto by som ucitelku minimalne vysmiala😂

aurelia2000
23. jan 2023

Takže keď študent šikanuje iného študenta mimo areálu školy, tak čo koho do toho??? Prečítaj si školský poriadok, prosím.

jana_eyre_2
23. jan 2023

A kto iný by mal upozorniť rodiča ak sa jeho spolužiak cíti zle pri rozhovore s tvojim synom? Ešte stále si jeho zákonný zástupca..

aurelia2000
23. jan 2023

@jana_eyre_2 To asi nebol priateľský "rozhovor"...

nikaeli
23. jan 2023

Šla by som do školy a žiadala stretnutie oboch puberťakov aj s učiteľkou. A ešte raz - kto čo komu povedal, kedy a kde. Nech sa vyjadria obe strany, aj učiteľka. Nech zdôvodní dôvod poznámky. Ak to bolo v MHD po skončení vyučovania a nešlo o nič iné, ako o laškovanie, ktoré si tu napísala, učiteľka to nemá čo riešiť. Najprv by som sa ale ešte raz porozprávala so synom, či v tom nie je nič iné, že sa chystáš do školy. Možno sa ale dozvieš, že sa tvoj syn správa opakovane nevhodne..

aurelia2000
23. jan 2023

@nikaeli Nezáleží na tom, že to bolo po skončení vyučovania. Učiteľka je povinná riešiť, ak žiak nahlási šikanu.

autor
23. jan 2023

@taminka1986 no ved toto som si presne povedala...

ukulela
23. jan 2023

ak sa 17r student stazoval triednej, tak asi neslo o blby rozhovor "si skaredy, ani frajerku si nenajdes" ... zrejme to ten druhy ziak vnima opakovane zle a tie nevinne narazky sa opakuju.
druha vec, ze 17r poznamka? skor by som to riesila nejakou pdenaskou o sikane na pode skoly, ael ano, aj rodica treba upozornit.
ja som za to, aby sa sikana riesila aj ked sa deje mimo skoly ..... kamoskinmu sa decka na zastavke posmievali tak, ze nenastupil do busu a radsej siel peso domov do susednej dediny. to ale boli piataci na ZS, tam treba pracovat aj s kolektivom.

mondolina
23. jan 2023

preto som napísala možnú šikanu

autor
23. jan 2023

@aurelia2000 a za šikana sa považuje,keď si takmer dospelí ľudia hovoria také detinské reči?

vikusjk
23. jan 2023

Pozri, ak by som si ja myslela, ze ucitelka nekonala spravne (a je jedno, ci na to narok ma, alebo nema, proste ja osobne by som s jej konanim nebola ok), tak by som sa s nou spojila a riesila to s nou. Normalne, pokojne, ludsky. Ziadala si vysvetlenie a konkretne v pripade, aky je tvoj, by som po zisteni vsetkych skutocnosti (nie len od syna, ale vsetkych zucastnenych) ziadala o vymazanie tejto poznamky.

casillas28
23. jan 2023

Vsak treba ist do skoly, sadnut si s oboma chalanmi aj ucitelkou a nech pekne vylozia karty na stol ako to bolo...nevidim v tom ziadny problem ..