Kam na vysokú školu po strednej škole zameranej na grafiku?

6. feb 2021

Dobrý deň, som tretiak na strednej škole zameranie grafika (nechodím na umeleckú) no a premýšľam kam na vš pretože si myslím, že uplatnenie aj s vš bude lepšie. Premýšľam nad marketingovou komunikáciou na UCM v Trnave potom v Košiciach Tuke buď dizajn alebo počítačové siete no ale chcem sa hlavne opýtať kde ste študovali či ste študovali niečo podobné a tak.
Momentálne robíme web, animácie, logá, plagáty, reklamy čiže by som chcel niečo v tom smere lenže čisto na umeleckú vs veľmi nechcem. Vopred ďakujem ak mi niekto poradí 😃

viera27
6. feb 2021

VSVU ma odbor digitalne umenia. Alebo zaujimave v dnesnej dobe je game design, game development

annamarin
6. feb 2021

na TUKE počítačové siete su skor programovacie jazyky jak dizajn pokial dobre viem🤔

thewitch
6. feb 2021

Tak na dobrej umeleckej nájdeš aj dobré odbory s týmto zameraním, ale na Slovensku neviem to skôr Čechy, ako napr v Prahe sa dá študovať niečo s hrami a postavami 🙂 tak určite by sa niečo také našlo ale inak neviem aký druh školy by bol fajn

paulinka17
6. feb 2021

Ahoj, ja som na UCM ale na masmediálnej komunikacii. mame predmety ako kamera/strih, photoshop, audiovizuálna tvorba, zvuk a ďalšie zaujímavé veci. Studujem však externe takze prichádzam o veľa dalších nových skúsenosti ktoré majú denní. Zatiaľ som ale spokojná a bavi ma to. Každopádne UCM odporucam aj v mojom odbore aj v marketingovom 🙂

autor
6. feb 2021

@annamarin áno máš pravdu, zle som sa vyjadril ak technické odbory na tuke, tak to proste ten odbor s webstrankami a všetko okolo toho a je tam aj fakulta či katedra 😂 dizajnu

autor
7. feb 2021

@paulinka17 keď ti poviem pravdu, tak aj nad tou masmedialkou som premýšľal je to podľa mna dosť zaujímavá škola lenže neviem tam by som skôr tiež išiel do nejakého dizajnu pre telku, rádio a vieš čo myslím tie také veci okolo toho aj kamera, strih natáčanie reportáži ale zase na druhu stranu by má bavilo vytvárať reklamy a okolo toho no ale neviem či tá marketingová nie je skôr že budem nejaký marketér a tak😃 neviem či má chápeš je celkom dosť hodín a mozog mi už nepracuje.

autor
7. feb 2021

@thewitch jasné, nevravím že sú zle len som sa chcel vyhnúť odborom nejaký maliar, sochár a pod pretože v budúcnosti bude potreba sa niečim aj uživiť 😃

autor
7. feb 2021

@viera27 to je super to je aj niečo čo by ma bavilo, lenže malo berú :/ a neviem ako neskúsiš nevieš, ale tak osobne si nemyslim, že na to mám.

malva123
7. feb 2021

@paulinka17 a kde sa zamestnas prosim?

malva123
7. feb 2021

Pozri si kolko je z masmedialnej v TT zamestnanych v odbore...pokial viem,je to skola len pre titul pred menom...

paulinka17
7. feb 2021

@malva123
@malva123 konkrétne ja poznam veľa ľudí z mojej školy ktorí majú super prácu. Uplatnenia je viac než dosť pokial si v tom dobry

thewitch
7. feb 2021

Ja to chápem, a grafika, propagácia nie je zlé, tak lwn dúfam že ti to vyjde a nájdeš čo hľadáš 🙂

autor
7. feb 2021

@thewitch ďakujem krásne budem sa snažiť čo najviac ✨

autor
7. feb 2021

@malva123 no čo sa týka žeby som pracoval v telke ako takej tak to by som uplatnený asi nebol pretože neviem komunikovať na úrovni moderátora čiže v tom smere sa neuplatním avšak veľa ľudí si to neuvedomuje vyštuduje a potom nemajú prácu, lebo možno nemajú na to ísť do telky napr.. ale či je zle uplatnenie tak si myslím, že ani nie.. média hýbu teraz svetom len ako píšem, tak si myslím, že ako škola to je super len uplatnia sa tí najlepší ale to asi na každej škole. A ja kebyže tam študujem grafiku, strih, video tak to by má bavilo a keď tá niečo baví a si v tom výborný, tak sa uplatníš