Keď na ňu kričím urazí sa. Je to pubertou?

penny13
27. júl 2009

Ahojte mamičky. Chcem vás poprosiť o radu:
Moja dcéra Katka je veľmi šikovná, milá slečna. Je poslušná, neodvráva, robí čo jej poviem. Stále sa smeje, často aj bezdôvodne. keď sa jej opýtam na čom sa smeje, odpovie , že sa jej v mysli vybavila vtipná myšlienka. 😉
Lenže: Keď na ňu ktosi kričí(najčastejšie som to ja) alebo jej niečo vyčíta, naštve sa, trucuje a potom sa začne ospravedlňovať.
Von ide iba v prípade, že pôjde aj Lucka alebo Gabika, sama nechce ani za svet.
Je toto jej správanie spôsobené pubertou, alebo je to vážnejšie.
V škole je poslušná, nie sú na ňu žiadné šťastnosti, len je tam trochu utiahnutá a príliš tichá.
Prosím o rady.

penny13
autor
27. júl 2009

asi som dala zlý názov témy...

bertica.h
27. júl 2009

ja myslím,že to je normálne..sama v sebe zažíva rozpor..

jonatanka
27. júl 2009

penny, ona je v poriadku, neboj, este pockaj a o dva roky budes rada ked pojde domov ked ju zavolas 😉

penny13
autor
28. júl 2009

mne to len pripadá čudné. V dnešnej dobe chodia sami von už šesťročné deti a bývajú vonku aj do deviatej.
katka nejde sama ani za svet.

vitty
28. júl 2009

Tak můj šestiletý syn by nešel sám ani na zahradu, natož ven mimo dům. A popravdě, jsem ráda, trnula bych hrůzou, že se mu něco stane. Tvé dceři bych dala čas, někdo se ve 13 chodí domů jen vyspat, někdo je doma rád. Třeba na to jedou budeš vzpomínat v dobrém, až na ní budeš marně čekat a nebude brát telefon 😀

dadulka19
28. júl 2009

penny,nerieš,užívaj si chvíle v jej prítomnosti.O 1-2 rôčky sa to určite zmení.Kamarátka bola tiež trochu nešťastná,že jej dcéra nikdy nechcela ísť von sama.Teraz má 15 a je to opačne.Doma ju poriadne ani nevidí 😎

titkovamiriam
28. júl 2009

peny ja som to mala podobne s milanom .kym nesiel na strednu mu stacil jeden kamos a bol vybaveny.tichucky milucky-na strednej nastal obrat,kopec kamosov aktivit a pod uz ho doma vidim len vecer ked ho dozenie hlad.nasiel si brigady sam si nakupuje a aj si vybavil dovolenku a za tyzden ide brigadovat do holansdka-keby som to povedala jeho triednej zo zs by neverila 😀 😀
hlavne ze si ako mama s dcerou rozumiete-kazdy sme iny 😀

sssimi
28. júl 2009

Penny Katka je úúúplne v poriadku. Každe dieťa je iné a inak sa u neho prejavuje puberta. Mňa mamina v puberte ani nevidela, nemala so mnou problémy. Ja som bola stááále vonku. Brat bol celkom iný. Stále doma a aj keď niekam vybehol o chvíľu už sedel doma... Teraz má 18násť a ja ho vidím tak raz do týždňa náhodou, keď sa stretneme medzi dverami...

Píšeš, že Katka sa usmieva a je v pohode, tak super. Nemáš čo riešiť. Horšie by bolo ak by zostala utiahnutá, stále zdutá a ani by sa s tebou nebavila...

Kamoškina dcéra v puberte sa tak hanbila za svoju mamu, že cez mesto chodili minimálne 5 metrov od seba... 😕

penny13
autor
29. júl 2009

tka je to v poriadku?
Veselá je, ale v noci je úplne utiahnutá a všetko ju rozplače.
So mnou si vynikajúco rozumie, ale keď jej niečo vytýkam, alebo sa na ňu niekto nahnevá, plače, ospravedläuje sa.

nelka2103
4. sep 2012

@penny13 to je presne ako moja dcerka marianka ma 13 a tiez je doma normalna ale v skole utiahnuta. podlamna to neni pubertov a aj keby bolo to nevadi ale to je u deti normalne kazdy sa nejako sprava. ale urcito to neni vazne. 🙂

nelka2103
4. sep 2012

@penny13 to kazdy aj moja dcera ked my sme boli na dovolenke bez nej a ona bola z kamoskov na chte cez den vsetko v pohode a vecer nam volala a plakala, to asi u viacrych ludoch, pocula som to uz viac krat.

blandik
10. sep 2012

@penny13 - no ono to není nikomu příjemné, když se na něj křičí nebo se mu něco vytýká, nebo ano? je to proti lidské důstojnosti...takže se nedivím, že se urazí..Jinak mi to sedí na pubertu, to určitě, děti tam hledají své místo na světě a prožívají i to, jak chodí venku samy, jak při tom vypadjí a ve skupině se cítí jistější...Doporučuji knížku o komunikaci - Respektovat a být respektován - co místo křiku a jak se domluvit vlastně tak, aby druhá strana se necítila špatně a současně, aby doma věci fungovaly...

katka1981
31. aug 2013

@penny13, aj ja som Katka a tvoja dcera sa mi zda uplne normalna. Moja ma 4 roky a tiez ked na nu kricim alebo tatino, tak sa rozreve, ofuci a odide. Podla mna tym dava najavo, ze sa jej nepaci, ked po nej kricis. Inak pises aka je dobra, preto potom po nej kricis? Aky mas nato dovod? Nepis v akom je veku. Ale moze byt citliva a to moze byt povahou ale aj pubertou.

katka1981
31. aug 2013

@penny13, k tomu ze nechce chodit von.... ja som chodila von len vtedy, ked som obehala celu partiu a na moje zavolanie sme sa vsetci stretli. A jedna moja znama ma 2 dcery. Ta mladsia sa do 20tky od mamy na krok nepohla. Kratko nato sa zoznamila so svojim teraz uz manzelom a vsetko je v najlepsom poriadku. Ak ma doma vsetko, co potrebuje, nema potrebu chodit von. Ak mas pocit, ze je stastna, tak sa tes, aspon sa ti nepokazi.