Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Keď si dieťa nedá povedať

ivivaiveta
1. apr 2015

Caute dievcence...ja uz neviem, co mam robit..tak syn si dal prihlasku na dve skoly..pred tyzdnom urobil prijimacky, aj ho vzali na dizajn nabytku na strednej odbornej, kde su aj ucnovske odbory, proste rozne deti ..dnes isiel na propagacnu grafiku, na umeleckej, tiez ho vzali...obidve skoly si vyberal sam, dobrovolne...ja som sa v duchu modlila, nech ho vezmu na tu umelecku, lebo je to sukromna(tak si radsej odtrhnem od huby), taky rodinny typ skoly, individualny pristup...moj syn je velmi introvertna povaha, vzdy mal problem zaradit sa do kolektivu, stale problem so spoluziakmi, radi sa na nom zabavia... a na tej umeleckej mi povedali, ze vacsina je tam takých deti, ze oni sa potom ponachadzaju, spriatelia rovny s rovnym povahovo.. ked som tam bola, ziadne coro moro pred skolou, deti uz take, akoby vyspelejsie...ked som bola na tej strednej minuly tyzden, ved uplne pochopitelne, velka skola, vela deti,aj "bombarderi namakani", auta vonku cez prestavku na plne gule, sedeli v kufroch, fajcili...ako mam synovi vysvetlit, ze je viac ako pravdepodobne, ze po mesiaci ho budem prekladat, lebo on ako " tichy uzavrety chalan" dostane v pomerne kratkom case po hube ako vzdy a zas zas budem riesit sikanu, ako uz aj predtým na zédeške..?..on mi hovori, ze na tejto skole bude z neho celkom blbec, lebo dnes sa nikto s nikym nebavil medzi sebou, "vsetci pošetili umelci" a na tej skole predtým aspon "normalne decka"...mna uz porazi...on mi dnes uplne v poho, po prijimackach zahlasil, ze ale on tam aj tak nejde, lebo na tej predtým boli lepsie decka...cista puberta...co spravim?

zabudnuta
1. apr 2015

@ivivaiveta bohuzial nic...on na to musi prist sam a cim viac ho budes tlacit tym viac tam bude chciet ist,,,

bajana
1. apr 2015

@ivivaiveta necháš rozhodnutie na ňom a on si ponesie následky...prestúpiť sa dá hocikedy...a vôbec by som štátnu a súkromnú školu nevidela tak jednoznačne cierno-bielo

natalym
1. apr 2015

@ivivaiveta No hlavne nech nejde na dizajn nábytku, alebo ak chce sedieť na predajni s nábytkom ako predavačka..............Lebo všetci dizajnéri sú tam.

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@zabudnuta
@bajana
@natalym baby, som na nervy...ved mne je to jedno, ci sukromna, ci statna..mne ide o neho..a v konecnom dosledku aj o nas oboch..ved ja sa tu potom zblaznim...

natalym
1. apr 2015

@ivivaiveta A prečo by si sa mala zblázniť?

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@natalym no draha, ja uz to mam za sebou, ked ti dieta chodi domov depresivne, lebo ho sikanuju...tomu sa chcem vyhnut..kto nezazil, nevie..

libka1
1. apr 2015

@ivivaiveta no ten argument s predavacom nabytku by mohol zabrat si myslim 😀 ale inac by som to nechala na neho, jeho volba, jeho zivot... prinajhorsom prelozite ked bude treba, ale to fakt takto dopredu nemozes vediet 😉

womankc
1. apr 2015

@ivivaiveta si zo Žiliny???

zabudnuta
1. apr 2015

@ivivaiveta ja presne viem co myslis ale na druhej strane aj viem co moze mat v hlave on ak je taky tvrdohlavy ako ja 😀 na tvojom mieste by som mu iba uprimne povedala co is myslim ze sa onho bojim aby ho nesikanovali a ze mu teda verim a budem drzat palce,,,fakt nic s tym nic ine neurobis,

natalym
1. apr 2015

@ivivaiveta Prečo ho šikanovali? Nevie sa tomu brániť? Šikanovať ho môžu kdekoľvek, treba to riešiť a naučiť ho ako sa tomu brániť.

natalym
1. apr 2015

Ja by som vlastné decko na dizajn nábytku nedala ani keby som ho musela zabiť. Dizajn dnes už robí hocijaký blbec a decká čo robili dizajn v škole sa nevedia uplatniť!!!

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@womankc nie, nie som..som zo zapadu..

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@natalym moja, tak to ja neviem...on sa proste nevie branit...on si zije taky svoj svet, vsetky decka mu pridu detinske a oni potom do neho paraju..ked napr. vystrajaju, on je bokom, kuka na nich, ci im nesibe, proste outsider...s chalanmi si vôbec nerozumie, skor s babami
@zabudnuta ved ani mne ten dizajn uz nie je po voli, aj ked prvotne som nemala nic proti tomu...ja len dufam, ze ho ta tvrdohlavost prejde...ty kokso, ja som tvrdohlava, ale on ma take slahnute argumenty, by ma piclo...

zabudnuta
1. apr 2015

@ivivaiveta ved to je dieta ,,,dieta muz? nieco medzitym,...nechci si predstavit co som naystrajala ja,,, uz teraz sa desim ze mi to dcera ,,vrati,,

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@zabudnuta uz sa aj smejem na tej tvojej hlaske... 😀

zabudnuta
1. apr 2015

@ivivaiveta nooo mojeeeee ja sa este smejem ale viem ze to prejde lebo palicu ma riadnu :D

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@zabudnuta sak toto!!!...bohuzial u nas po materi...ale ja som bola aspon cielavedoma...tak ta palica nevysla na zmar...on len bojuje 😔 ...so mnou...

svetluska82
1. apr 2015

@ivivaiveta nechaj ho dychat, a uvidis. Mozno sa s tym chce popasovat sam. 😉

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@svetluska82 vies, keby som vedela, ze to je o tom, tak som vlastne stastna...zivot je skola...len my sme si uz presli tolkymi vecami..asi to necham vychladnut dva, tri dni, aspon ze je volno, snad sa mu to v hlave nejako utrasie...ak nie, asi to ozaj necham na neho...len potom mi kozu nikto nepozica, ked pride s prosikom, ze "on si myslel, ze..." 😝

katrin21
1. apr 2015

@ivivaiveta vysvetli mu to z pohladu uplatnenia do buducnosti..
propagacna grafika znie super.. to bude asi nieco ako aj pocitacovy grafik a iny grafik( ponaty umelecky) proste smer, ktory sa da vyuzit napr. v reklamnych agenturach, dizajny firiem moze robit, logá a take...
pride mi to lepsie uplatnenie, ako to druhe..

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@katrin21 aj ja to tak vidim...len on stale baziruje na tom, kde mal na prijimackach akých "kamosov", aj ked nikde nic vlastne..nemam skusenosti s pubertiakmi...ale u nas kludne, normalne vysvetlovanie vyzera ako hrach na stenu...mozno sa len tvari a premysla...

zabudnuta
1. apr 2015

@ivivaiveta juuuuj pozname... :D ja som bola taka ista viem zr cim viac so mnou rodicia bojovali tym viac to bolo horsie.... Preto som povedala ze nechať tomu voln priebeh

malabiba
1. apr 2015

@ivivaiveta no keď sa zaťal, nechaj ho, uvidíš, možno to bude v poriadku...a ak nie, po pár mesiacoch ho preložíš, čo už....a celý život bude stretávať rôznych ľudí, aspoň bude mať skúsenosť, neuchrániš ho....a možno to treba celé nechať trochu vychladnúť 🙂

bonaqa2013
1. apr 2015

Mám syna, ktorý tiež nebol priebojný. V škôlke si ťažko hĺadal kámošov, na ZŠ mu jeden spolužiak napľul medzi chlieb a naspať zabalil - 2 trieda ZŠ, potom išiel na 8 roč. gymn., kde boli všetko deti z mesta a jeho prezývali sedliak a pod. ale mal jednu výhodu, bol veľmi dobrý žiak - dobre sa učil. Keď mal asi 15 -16 rokov sa situácia zmenila. stal sa sebavedomejší - teraz sa mu huba ani nezavrie. V súčasnosti chodí na VŠ, kde ma zas kámošov čo sa radi priživia na jeho prácach - on vypracuje, ani odpíšu. Ale čo už.
Situácia sa môže tak zmeniť, že ty zostaneš v nemom úžase.

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@bonaqa2013 cau moja, ze aj zijes!...ja uz ani nie moc...ved keby sa to konecne zlomilo nejako...u nas naplute v chlebe nebolo, my na "iny sposob"...chcela by som sa dozit toho, ze sa sam postavi a ohradi sa, zatial sme na tom zle...tak radsej nech sa kamaradsky"prizivia", ako ti ma domov chodit zdeptany...to by som skor uvitala...ved uvidim, zalahol ako zbity dnes, uvidíme, co sa mu zajtra rozlezi v hlave..ty kokso, toto je strasne..chces tomu dobre, nie, on po svojom...

bonaqa2013
1. apr 2015

@ivivaiveta syn je jedináčik? Lebo môj bol 11 rokov, on vždy bol taký malý vševedko. potom mám dcéry a tie také problémy zatiaľ nemali.
S tou školou - asi by som ho prehovorila na umeleckú. Skús mu vysvetliť, že tam bude mať lepšie uplatnenie, určite bude lepší kolektív, súkromná - asi tam nebude priestor na šikanovanie....

ivivaiveta
autor
1. apr 2015

@bonaqa2013 ano, mam len jeho...snazim sa mu to vysvetlit, palici tvrdej, ved sam si to povodne vybral...inak, ked mi to prvotne povedal, nebola som nadsena, ze umelecka, reku co ty uz len budes aky umelec...ale ked som tam bola, fakt taky rodinny kolektiv, predsa len musim zohladnit jeho povahu...

bonaqa2013
1. apr 2015

@ivivaiveta to sa ešte môže všetko zvrtnúť. syn si tiež sám vypísal prihlášku na VŠ - ani sa neporadil, ale aj tak ho nezobrali. Teraz čo chodí to je len taký náhradný typ, ale on je spokojný aj tam.

womankc
2. apr 2015

@ivivaiveta lebo aj u nás sú s týmto zameraním, osobne by som ho presvedčila na tú umeleckú , s tým nábytkárstvom je u nás momentálne slabé veľmi slabé uplatnenie si myslím , každopádne držím palce ,a by sa správne rozhodol . Môj tiež robil teraz skúšky a ide na umeleckého kováča

ivivaiveta
autor
2. apr 2015

@womankc urcite mas pravdu, ja dufam, ze ho to prejde...len velmi cas nemam, lebo buduci tyzden sa ide na zapis, takze po zapise to uz asi meni nemozem...inak tomuto vôbec nerozumiem, ze dieta ma viac skol, na ktorých robi, alebo este len bude robit prijimacky..tak preco sa na zapis tam, kde uz robil a zobrali ho, chodi hned po prijimackach a nie az ked sa porobia vsetky, ved niektore su ovela neskor...?..teoreticky tvoj by mal toho umeleckého kovaca ako druhu variantu, ale este by ho cakali prijimacky o mesiac na nejakej inej, ktora by bola ta podstatna pre neho..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli