Kedy sa stáva z chlapčeka chlapec?

digysa
30. mar 2009

Mile mamicky chlapcov...malych aj vacsich, rada by som sa dozvedela od vas vase nazory, postrehy a skusenosti s vasimi muzskymi ratolestami.
Som mama 3 rocneho syna a mame velmi blizky vztah...zatial sa milujeme a nemozeme bez seba byt.
Ale otazka znie, dokedy? Kedy sa z chlapceka stava chlapec? Kedy zacnu preferovat otca (ak sa to stava)? Kedy nechcu, aby sme pri nich boli,ked zaspavaju? Kedy mi prvy krat povie, ze nechce, aby som ho sprchovala? Kedy mi prvy krat povie, aby som sa otocila, lebo je holy.... Kedy mi prvy krat povie, aby som ho nebozkavala na lice, lebo sa hanbi???

Ako sa menia vasi chlapci? Kedy sa z chlapcekov stavaju chlapci? Ako vnimate ich zmeny? Je vam za nimi smutno, alebo sa tesite, ze ked sa z nich stanu chlapci uz nebudu na vas tak nalipnuti a budete mat viac casu na seba, popripade na mladsie dieta?

ukana
6. apr 2009

mracik 😀 😀
inak aj ja mam prihodu, vcera bolo zapnute MTV a bola pesnicka od PussyCatDoll ( take sexice) a syn so synovcom v jeho veku zrazu ostali na telku cumiet 😕 tak som ich pozorovala, ze nejak skoro cumia na mlade sexice..........a potom mi doslo, ked sa zacali rozpravat : Ty kokso, to ako vyliezli na tie auta? to by sme aj my dokazali............ 😀

Ony v tom klipe totiz tancuju na kapotach aut a to ich fascinovalo, o par rokov si ani nevsimnu na com tancovali 😀 😀 😀 😀

digysa
autor
7. apr 2009

mracik: skvele....to ma bude bavit...diskusie o obrovskych prsiach.

ukana: aj u mna je to zatial tak....vsetko si vsima okolo. Hlavne ale co si vsima je spravanie ludi. Raz nemohol zaspat, tak prisiel za mnou do obyvacky, kde som pozerala akysi film a prave sa tam mala odohrat "horuca scena".....a maly sa ma zacal pytat, ze co robi ten ujo tej tete...preco ju drzi silno....jemu sa to zdalo nasilne. Dost si vsima nasiele a nepaci sa mu to.

Inak teraz preberame najnovsi problem: co poradit synovi, ked ho niekto udrie. Ja myslim, ze by si to nemal nechat, ale zacinat s bitkou by tiez nemal. Ked ho niekto udrie, tak nech mu to vrati.... aj moj muz dodal, ze hned ako mu to vrati, tak ma povedat ucitelke, ze ho dotycny chlapec udrel 😎

Ake rady ste davali ohladne fyickeho nasilia? Ja sa bojim, ze ked mu povieme, aby sa nebil, tak moze byt v buducnosti ako terc na sikanu. Podla mojho manzela a asi aj podla mna, kazdy chlapec musi priniest zo skolky nejaku tu modrinu....

Co vy na to?

Inak, co sa rozdielnych nazorov na vychovu tyka, tak zatial to riesime medzi sebou, deti nezatahujeme do debaty.
V tejto dobe su to iba banality, ale neskorsie to mozu byt dolezitejsie veci.

hecuba
7. apr 2009

Digysa, tak ja v ziadnom pripade maleho neucim, aby tu bitku niekomu vratil. Lebo stalo sa, a velakrat, ze ho niekto udrel, mojmu synovi potom tiez mimovolne ruka vyletela, ale ucitelka si vsimla len jeho a mal z toho neprijemnost moj syn, nie ten, kto bitku zacal. Okrem toho, so zivotnou filozofiou "oko za oko, zub za zub" nesuhlasim, hoci ano, je to casto to najjednoduchsie a instinktivne tak chceme konat vsetci, aj my dospeli. Ale predsa zijeme v civilizovanej spolocnosti, tak sa treba naucit ovladat, nie? My ho skor ucime, aby po incidente narobil velky cirkus--akoze, nech nezaluje, ale nech si ucitelka vsimne, ze sa nieco deje. Napriklad, nech dobre nahlas zakrici nieco v zmysle "Hey, don't hit me! Leave me alone!"

hecuba
7. apr 2009

Joj, a este som si spomenula. Moj chodi aj na bojove umenie a tam ich ucia presne to iste--nevracat nasilie nasilim (pokial je to mozne, samozrejme), ale radsej ho predvidat a blokovat a silno pri tom kricat--preukazat sebaisotu. Tie smiesne pokriky pri bojovych umeniach vlastne sluzia na zastrasenie nepriatela.

maart
7. apr 2009

Holky, mam doma taky 2 klukany, tak vas obcas ctu....ale musim napsat, ze Mracik...nebo spis Matej me fakt dostal 😀 ..Mraciku, kraaasa 🙂 ...no chechtam se tady jako blazen 😀 !

emily333
7. apr 2009

babenky ja mam doma 12r pubisa a ten nam dnes zahlasil ze ma maleho pindura ze ako z nim pretrhne blanu no nevedela som ci sa mam smiat ci uz zacat plakat 😉

mracik
7. apr 2009

emily, to je fakt sila, ale to, že sa o tom baví s maminou je fakt zaujímavé,
asi máte veľmi otvorený, úprimný vzťah 😉 čo si mu na to povedala?

emily333
7. apr 2009

ze aj maly sasko narobi cirkus ale este to asi nepochopil 😉

asanaa
7. apr 2009

Holky to je bomba diskuse fakt 😀 😀 😵
já mám doma 4letého a druhý chlapík koukám co mě čeká.
emily 😀 😀 😀 😀 tak to bych absolutně nevěděla co říct teda 😝

digysa
autor
8. apr 2009

emily333: 😀 Tak to ma podrz....asi si tu tvoju odpoved zapisem niekde do notesa....to si dobre vystihla.

hecuba: to ma nenapadlo, narobit krik namiesto bitky. To mu radim, keby ho nahodou nejaky clovek nebodaj obtazoval...to som mu kazala kricat a vzbudit pozornost ostatnych ludi. Este neviem, ci to budem riesit ako ty...ale co ked mu niekto buchne rovno v parku, alebo vonku medzi detmi. To mi chces povedat, ze ma utekat a ani sa nesnazit branit?

maart: aj ty prispej....nenechaj nas tu vypisovat nase trapasy 😅

maart
8. apr 2009

Tak jo, Digyso 🙂 . Mam teda 2 chlapecky...starsi ma 7 a mladsimu bude v kvetnu 5 let. Jsou to moje zlaticka....Starsi je od mala takovy gentleman, hodne fixovany na manzela, ted je prvnacek a musim se pochlubit, ze mu to ve skole moc jde. O holcickach mluvi jako o Helence, Julince, Elence...tak to se mne moc libi. O holkach ale doma az tak moc nemluvi, zatim ho "nezajimaji" 😉 . Mladsi je takovy bourlivak, do tech 4 let byl mamanek, ale pak snad ze dne na den se zacal lepit na manzela, coz je asi v poradku, v tomhle veku proste potrebuji ten muzsky vzor asi hodne. Vcera me ve skolce dost rozesmal....daval si ksiltovku....dal si ji ksiltem na strau a rika: "Mami, koukej, takhle to nosi skejtaci" 😀 ....takze tak, mam doma maleho skejtaka.

...az budu mit nejaky vtipny trapas 😉 , tak pisnu.

hecuba
8. apr 2009

Digysa, ved nie tak. Ked mu nahodou vyleti ruka pri obrane, to je ine. Vypocujem si jeho stranu pribehu, poviem, ze dobre v poriadku a tym to hasne. Ja len, ze ho k tomu nenabadame. Aj na Tae Kwon Do ich ucia, ze nepriatela sa treba snazit zastrasit, ked to nepojde, tak blokovat jeho utoky a az v tom najnutnejsom pripade protiutocit. Mimochodom, vedeli ste, ze (teda aspon tu v USA) sa drzitelia ciernych opaskov z bojovych umeni musia registrovat na policii?

A to, ze utekat domov alebo k nejakym znamym a narobit pritom vela kriku, ked ho nejaky dospely obtazuje, tak to je bez debaty. Aj podla mna je to ta najlepsia strategia.

luciauk
11. apr 2009

pre mňa je to tiež zaujímavá téma. po dvoch dievčatách máme chlapca... určite to bude v mnohých veciach iné...ale keď teraz hovoríte o tom obťažovaní, tak to tiež doma preberáme z času na čas...5-ročná ešte pred pol rokom na otázku, čo urobí, keď jej nejaká milá pekná teta ponúkne cukrík, že si vezme...všetko moje úsilie na zmar ...

emily,ukana 😀 😀 😀

luciauk
11. apr 2009

chýba mi tam slovo "odpovedala", hádam ste pochopili 😅

digysa
autor
12. apr 2009

luciauk: tak to sa neboj. Moj syn, keby mu najhroznesi a najstrasidelnejsi clovek ponukol cokoladu, tak ani nezavaha a uz aj ide po cokolade. Takze tam mame dost velky problem aj my. Moj syn je velmi na sladke a z toho vyplyva moja dalsia otazka.

Asi pred dvoma dnami som mu nechcela dat cukrik a on sa velmi nahneval a prvy krat ma fyzicky udrel. Myslim tym buchol. Ako by ste toto riesili ? Zatial sa nam to stalo prvy krat.

kejka
13. apr 2009

Digyso to znám.Mladej už to taky zkusil.Dostal přes ruku a pořádný kázání.Už mu byly 4roky,tak to snad pochopil. 😉 😉 Já se s ním moc nemažu,nechci aby byl rozmazlenej,jen proto,že je poslední.Starší měli taky dril a vyplatilo se to. 😅 Né že bych je mlátila,nikdy jsem děti nebila,stačilo ukázat vařečku a byli v pozoru. 😀
Jinak malej zase sladký vůbec nechce.Jediný,co si vezme-někdy jsou lipa a lentilky,jinak nechce nic.Jo a zmzku.
Má taky správný vejšplechty-teď už je týden Dorotka/viděl to někde v pohádce/,takže na Tomáše neslyší.I venku na něj musím volat Dorotko.Ještě,že jsme většinou na zahradě. 😀 😀
Emily,Ukana 😀 😀

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hecuba
14. apr 2009

Kejka!! 😀 😀 😀 Nahoda je gulomet!
Moj syn, ked mal asi 2 roky, pediatrovi na otazku "A ty si chlapcek alebo dievcatko?" odpovedal "Som dievcatko a volam sa Dorotka!!!"

digysa
autor
14. apr 2009

kejka: takze to nemusim brat ako tragediu, ze ma bude v dospelom veku mlatit....? Staci, ked mu to poriadne vysvetlim, ze to sa nerobi....
Moj syn je na superhrdinov...a kazdy den je nieco ine....dnes je to Hulk. 😵

kejka
15. apr 2009

Hecuba 😀 😀 😀 😀 ,tak to je fakt náhoda.S tím doktorem to nemá chybu. 😀 😀 😀
Digy to je jasný,že dovolit si to nesmí-musíš přitvrdit.Myslím,že je ve věku,kdy už to pochopí.Když ne,tak s ním třeba nemluv.Já Tomovi řeknu,že se na něj zlobím,páč se tohle nedělá a holkám už vůbec a jsem naštvaná.Zatím to zkusil asi 2x,jen se ohnal,ne,že by mě plácnul.Za chvíli se přišel omluvit,že už to neudělá,bude hodnej,má mě rád atd......Neboj určitě tě jako dospělák mlátit nebude 😀 😀 .To už je pak fakt extrém.Dokážeš ho ukočírovat. 😉 😉 😉
Hulk 😀 😀
My jsme furt Dorotka,občas Jetix. 😀 😀
Holky užívejte sluníčka,je fakt krásně.Jsme furt na zahradě,večer padáme na tlamu. 😝 😝 😅

digysa
autor
18. apr 2009

kejka: aj ja to tak robim...nerozpravam sa s nim. Dokonca to poviem aj manzelovi a ten mu tiez dohovori.

Kedy vasi chlapci zacali chodit sami na muzske WC? Moj maly sa teraz stale hrnie na muzske zachody ale ja mu to nechcem dovolit, lebo ak su velke, tak sa bojim, ze tam moze byt nejaky uchyl.....ked su male, akoze iba jeden zachod pre muza, tak musim s nim ist do muzskeho... 😅 On si vzdy vsimne tie postavicky- panicku a pana. Najradsej som, ked je tam iba napisane MEN alebo WOMEN.

luciauk
3. máj 2009

digysa, vidím, že to máš komplikované 😀 ale zato tvoj zázrak nie, tomu je všetko jasné 🙂
my sme v zahraničí a tu je všade prebalovací kút, často aj so záchodom a niekedy aj mini 😀 ale uuuuplne všade je záchod pre postihnutých, takže asi to budem riešiť tak, že budeme chodiť tam. aj tak chodíme...zmestí sa mi tam aj kočiar aj celá perepuťa 😝

digysa
autor
12. máj 2009

luciauk: aj ja som v zahranici a tu maju tiez vsetko, co si pisala...dokonca aj "family restroom", kde moze ist cela rodina. Ale su tu zachody, napr. v restauracii, kde su muzi a zeny a hotovo...alebo ked chodim do klubu, kde mame zenske sprchy, saunu, prezliekaren so skrinkami a zachody v jednom oddeleni a muzi maju toto vsetko v druhej miestnosti. Do muzskej miestnosti nemozem ist, lebo nemozem... 😕 a on ked vidi toho panacika, tak sa len tam hrnie... 😖

Uz som sa s nim o tom rozpravala...trosku sa dal prehovorit, ale teraz najnovsie sa chce zamykat vo WC, vraj aby som mu nevidela zadok a dokonca sa zacal utierat aj sam. Samozrejme ho kontrolujem, ci sa dobre utrel (dost sa vzpiera) a musim povedat, ze celkom mu to ide...
By ma zaujimalo kedy sa deti dokazu same utriet bez pomoci rodica? Moze to byt to obdobie 3,5 roka?

janea
30. okt 2012

@digysa aka zaujimava tema🙂 sice 3 roky stara, ale s velkym zaujmom som si ju precitala, maly je teraz presne v tom veku, kedy si davam tie iste otazky, ako Ty pred 3 rokmi... no aha ho, aky moze byt MK uzitocny aj s uplne zabudnutymi temami🙂 pekny vecer prajem🙂

timbouctou
30. okt 2012

@janea no tak náš starší má 4,5 a někdy to pořád vypadá na chlapečka 😀 Na druhou stranu dvouletý náš synek tuhle křičel: uz toho mám plný zuby, maminko! 😀 😀 Tak taky nevím.

digysa
autor
31. okt 2012

@janea Skoda, ze to zostali iba pri dvoch stranach....

Ale moj syn (teraz uz 7-rocny) sa mi zda byt stale este chlapcek, v niektorych veciach 🙂

@timbouctou 😀 😀 Vies ako sa hovori....mladsie deti to maju vyvojom lahsie... starsie sa musia vsetko ucit same...nemaju ziadny vzor, na vsetom musia prist bez pomoci surodencov...
Mladsie deti su take opakovacie papagaje....v dobrom aj v zlom 🙂

janea
31. okt 2012

@digysa veru skoda, mozno to skoncilo v zlej skupine tem- myslim, ze skor ako mamy pubertiakov sem zabludili asi mamy predskolakov ci skolakov... musi to byt pre Teba usmevne sa po rokoch zacitat do tych starych riadkov🙂

00000000
16. feb 2014

Nahy pipik

renka40
16. feb 2014

@digysa ja som mama troch synov. Neviem či už teraz sa bojíš, že ti tá blízkosť bude chýbať... ale mne nič z toho moji chlapci nepovedali 🙂 vycítiš sama, kedy už ho nebude treba kúpať 🙂 u nás je normálne, že sa vystískame, objatie a božteky sú bežné 🙂 nestalo sa mi , žeby sa hanbili na verejnosti, pred spolužiakmi keď som ich pobozkala, dokonca sa vrátili, že mi nedali pusu 🙂 Najstarší s prostredným mali spolu stužkovú a mňa nosili na rukách... je to úžasný pocit!!!!

Ináč: z chlapca sa stáva chlap, keď mláku obíde, namiesto toho , aby do nej stupil 😀

digysa
autor
16. feb 2014

@renka40 Moj sa uz sprchuje sam (8) ale vobec sa nehanbi byt stale holy predomnou, ziadne zahalovanie..... Este stale na mna krici z kupelne...Mamaaaaaa, dones mi pyzamoooo ! 🙂