Kedy sa stáva z chlapčeka chlapec?

digysa
30. mar 2009

Mile mamicky chlapcov...malych aj vacsich, rada by som sa dozvedela od vas vase nazory, postrehy a skusenosti s vasimi muzskymi ratolestami.
Som mama 3 rocneho syna a mame velmi blizky vztah...zatial sa milujeme a nemozeme bez seba byt.
Ale otazka znie, dokedy? Kedy sa z chlapceka stava chlapec? Kedy zacnu preferovat otca (ak sa to stava)? Kedy nechcu, aby sme pri nich boli,ked zaspavaju? Kedy mi prvy krat povie, ze nechce, aby som ho sprchovala? Kedy mi prvy krat povie, aby som sa otocila, lebo je holy.... Kedy mi prvy krat povie, aby som ho nebozkavala na lice, lebo sa hanbi???

Ako sa menia vasi chlapci? Kedy sa z chlapcekov stavaju chlapci? Ako vnimate ich zmeny? Je vam za nimi smutno, alebo sa tesite, ze ked sa z nich stanu chlapci uz nebudu na vas tak nalipnuti a budete mat viac casu na seba, popripade na mladsie dieta?

digysa
autor
30. mar 2009

Ja osobne zatial nebadam ziadne radikalne rozdiely. Este stale sa radsej zahra s autami so mnou, ako s otcom. Co sa tyka hrania na vojakov, tak tam uz zasahuje otec, lebo v tom je lepsi on 😎
Ale ked sa kupe, alebo mu treba vytriet zadok, tak zasadne si zela mna.....mne to aj vyhovuje.... Zatial si uzivam vsetky chvile s mojim "malym drobcekom"....ale bojim sa tej zmeny a obavam sa, ze to nebudem dobre zvladat....ked zacne preferovat niekoho ineho nez mna.... 😨

kubaka
30. mar 2009

už máme doma 13 letého puberťáka a dvouleté batole, takže pěkné rozpětí. Záleží na nátuře - ale já se starším ležela večer v posteli a četli jsme si Harryho Pottera ještě v 10 letech - rád se objímal, hladil. Dnes se začíná stydět, vyhledává otce - ale nenech se zmást - když o něco jde, stejně se obrací na mě. Ve skrytu a pod povrchem nás pořád potřebují - svou maminu. I když navenek se vzdaluje, osamostatňuje, ví, že pomůžu, poradím, vyřeším, kdy si neví rady nebo jde do tuhého. Tak to bude ještě dlouho....
Mě ty jeho pokroky nikdy nebyly líto - těšila jsem se z nich, těším se, jak bude dospívat, jak si povede svůj život sám, když mi přivede svou první holku a budu štěstím bez sebe, když uvdiím, že je schopen se sám o sebe starat, rozhodovat si o životě a jít za tím, co bude chtít. To bude pro mě - a je - největší úspěch rodičovství. To je pro mě smysl.

Já rozhodně neberu vyrůstání dětí jako "že je ztrácím" odcizují se, odstrkují mě... Tak to totiž vůbec nestojí - ani jsem to tak nikdy necítila, . Když jsou maličké, mazlím je a chovám, co se do nás obou vejde, užíváme si blízkosti a něhy, jak rostou, jsou samostatnější, nepotřebují tolik toho vnějšího mazlení, ale vnitřní podpory. Taky už ve 12 nejsou tak sladcí a k pomazlení, nejsou to drobečci, ale kolohnáti, takže ten odstup se přirozeně zvětšuje... Vypouštím je pomaloučku do světa a doufám, že to udělám dost dobře na to, aby v něm obstály. Když děti tohle cítí z rodičů, to pouto funguje i na dálku a když se něco děje, přijdou zase za tebou. Zadek si ovšem bude utírat už vždycky sám a zamykat se v koupelně bude taky ...
Rozhodně se neboj, že by se od tebe odvrátil a "preferoval" někoho jiného. Když jsou malé, potřebují emoce a něhu matky. Když odrostou, potřebují vzor druhého rodiče, otce - učí se a je to v pořádku. Průšvih by byl, kdyby byl mámin mazánek ještě ve 13. To je pak problém opravdu. A pozor na to, abys žárlila na otce, pokud za ním začne víc běhat. Znám rodinu, co matka soupeřila o svého "mazánka" s otcem a nejhůře to odnáší dítě. Navíc to vypadá děsně směšně
.
Své děti nevlastníme 😉 Náš úkol je dobře je vypravit do světa 😵 S tímhle vědomím ty jejich proměny a osamostatňování zvládneš hravě a s úsměvem 🙂 🙂 🙂

titkovamiriam
31. mar 2009

digisa chlapci zostanu vysiet na mame asi do konca zivota 😀 😀 ,milan je velmi rad ked mu aj terz pre 18 skrabkam chrbat,alebo vlasy 😀 -michal ani nehovorim+s nim riesim jeho aknoznu plet.kedze vyrastali bez otca boli nafixovany na deda,ktory ich vsetko uzske naucil-no fotbal,tenis ,plavanie,bicyklovanie boli moja zasluha 😀 😀 .
marek bude mat tri a je maminkovsky 😀 😀 a to milujem,hoci ma svojho perfektneho otca-ked sa nieco stane tak mama,ked nieco chce tak mama-no zas to nieje objektivne lebo cez den som pracujuca a bud je s babkou alebo s otcam tak som vzacna 😀 😀

mozno niesom dobra vzorka no najvacsi zlom nastal asi tak u 5-6 rocnych kedy uz na verejnosti nechceli aby mama bola tak ,,blizko,, 😀

ak chces vediet kedy pride puberta tak okolo 11-13 rokov.

titkovamiriam
31. mar 2009

a este som zabudla ze je velmi dobre ked sa deti uz od mala ucia samostatnosti,dnes viam ako bolo dobre ked som deti neodhanala od varenia,upratovania-vsetko sa na nich nalepilo a nemusim sa bat ked ide syn aj na 6t.mimo slovensko ze tam zahynie hladom a v spine 😀 😀 .

lenka386
31. mar 2009

Ja si myslim, ze vsetko zavisi na vychove.. Ja mam zatial len malych zavislakov na mamicke, ale napr. moj manzel ma stale blizsi vztah s matkou, ako otcom..
A sestra vychovavala deti sposobom, ze sa nikdy neschovavali pred sebou, aj oni chodili pred detmi nahi, a maju stale rovnaky vztah..

renca3
31. mar 2009

ja mam tiez este malych mamickarov. starsi chodi od 3,5 roka s manzelom na panske jazdy. teda muzi s detmi na tyzden na chatu a ani som mu tam tak nechybala ako som si myslela. 1.rok mi bolo velmi smutno.
ale bola som s mensim, tak cas mi presiel. 😉

digysa
autor
31. mar 2009

baby dakujem.... Ja nechcem, aby sa v buducnosti stal s neho taky muz, akych opisuju baby pri svokrach...kde je uplne navysnuty na matku a co povie mamicka to je svate.
Ale na druhej strane chcem, aby sme si zostali blizki a nemali ziadne tajnosti, aby nerobil hluposti za mojim chrbtom....

kubaka: ani ja neberiem jeho pokroky ako, ze stracam synacika...dobre si to napisala, ze deti nevlastnime. Ale prave v tejto dobe, ked je este malicky, ja ho prave tak beriem: je moj, nikto mi naneho nemoze siahnut ( okrem otca, babky a dedka) 😉

titkovamirima: hovoris 5-6 rokov prichadza zlom? To som prave chcela vediet....no tak uz sa mi to blizi...

lenka386: no u nas sa bohuzial neschovavam ani ja a to ani ked idem na zachod, lebo ak zatvorim dvere, tak syn zacne buchat, ze preco som zatvorila a dcera zacne revat ako o dusu. Tak som sa vzdala.

Len tak pre srandu...syn sa ma vcera pytal na vlozku 😅 No to boli debaty....a preco krvacam a oco preco nekrvaca.... 😕 😵

renca3: Tak tyzden bez mamy, to u nas este nehrozi...myslim, ze syn by este nesiel sam s otcom. To sa ti manzel tak dobre dokaze postarat o deti? Ja tu vidim jediny problem v jedeni. On by ho nedokazal poriadne nakrmit. To by boli same hranolky a hamburgery... 😒

baby a kedy sa zacnu sami sprchovat? Co sa intymnich veci tyka, tak ste prenechali na muzov, resp. mate v umysle prenechat na muzov? Alebo ste schopne sa o tom porozpravat s nimi aj vy?

titkovamiriam
31. mar 2009

intimne veci uz okolo 4 rokov,samozrejme postupne primerane, 😀 a sprchovanie osamote tak 6-7 rokov

kubaka
31. mar 2009

digysa - ale to je naprosto normální a přirozené, že když jsou mláďata maličká a bezmocná, tak jsou "naše" 🙂 maličké a chráníme je, nikdo se jich nesmí dotknout - každá zvířecí matka takhle brání a chrání svá bezmocná mláďata - jak odrůstají, tak i ona se jich ráda zbaví 😀 . A oni jí 😝 . Takže to, co popisuješ, je úplně normoš a naopak je to dobře. Oni se sami budou osamostatňovat podle své nátury.

Je jedno pěkné výstižné přísloví: čím bezpečnější přístav, tím větší chuď z něho vyplout.

Starší je citlivý, křehký,introvertní kluk - není tak výbojný a do světa, přesto i on už si vede věci po svém.
ten druhý je naprosto otrlý, extrovertní ďáblík, od malička chodím jednou týdně tancovat a keramičit a vklidu mi zamává, vůbec mu nevadí zůstat sám s tátou nebo bráchou doma. Když jsem byla s Danem v Legolandu, byl dva dny jen s tátou a vůbec mu to nevadilo. To první syn nezvládl ani ve 3 letech. Je to od povahy a každý uzrává svým tempem. u nás ZLOM nastal až s nástupem puberty - takže před nějakým rokem - co se začal ochlupovat 😀 Do té doby to byl ještě tulič 😵

digysa
autor
31. mar 2009

kubaka: to by mi vyhovovalo, az pri puberte ma "odstrkavat"...lebo s pubertou prichadza aj vela inych "manierov", ktore budu neznesitelne (to poznam, aj som v tom obdobi priam neznasala mamu a teraz si volame kazdy den) 😅

ukana
31. mar 2009

digysa,ja mam pocit, ze ten zlom z mamickinho milacika nastava niekedy teraz u nas, syn bude mat v maji 6 a s muzom riesia "chlapske veci", opakuje sa viac po nom, vidi sa v nom 😵 S otcom ostaval doma od malicka sam( teda asi od roka som ho nechala s ockom cely den), s tym sme nemali problem, v tom je to narovnako, ale ja vidim, ze to co som mu vychovou mohla dat, uz som dala (take to najpodstatnejsie), teraz prebera stafetu ocko, viac sa podiela na vychove, jeho aj viac poslucha 😠 😒 uz sa tak nechce maznat ☹ 😀

hanbit sa nehanbi, ale napr. v casopise ked vidi zenu v spodnom pradle, tak sem tam uz hovori FUUUUUUUUUJ 😅 😀 pritom sa niekedy so mnou este kupe a v pohode, nehanbi sa 😉 osprchuje sa aj sam, ale zvacsa dohliadam...........vlozky mame prebrate, vie na co su 😉 😀 co sa sexu tyka, nechavam to na manzela, tak o 5 rokov 😅

hecuba
31. mar 2009

Digysa,
zaujimava diskusia. Tu debatu s menstruaciou mame tiez za sebou--a som rada, lebo hoci my sa tu medzi sebou chichoceme, im to pride uplne ale uplne prirodzene--pretoze takym stylom sme im to podali; zase na druhej strane, neviem s kym debatil na temu prsia, ale vysledkom je, ze teraz nedokaze vyslovit to slovo bez toho, aby mu netahalo usta do usmevu). Ale nie o tom som chcela. Syn ma uz takmer 8 a zatial jedine, co som si z Tvojho zoznamu vsimla, je, ze na verejnosti ho uz nesmiem bozkavat ( a tym nemyslim take to desatnasobne cmuk-cmuk-cmuk ale normalne jeden boztek na licko na privitanie), najma nie, ak su pritomni spoluziaci. Zato niekedy sa pozabudne a ked sa objavim v dverach druziny, rozbehne sa ku mne a tak tuho ma stisne, ze skoro obaja spadneme.

Nepovedala by som, ze ho stracam, skor sa jeden prejav nahradza inym. Take, ze mami, tuto som si prstek pricvikol, pofukaj mi, to nie, na to je uz velky mladenec. Ale zato vecer sa mi niekedy zdoveri so svojimi filizofickymi problemami a spolu riesime. No a co sa tyka nahoty. Ja nejako badam, ze vsetci chlapi su exhibicionisti. Je jedno, ci maju 5 alebo 50, stale budu behat v slipoch a tielku po dome. Momentalne riesime sukromie, konkretne zatvorene dvere na zachode a spalni a potrebu klopania.

andrea.m
31. mar 2009

tak mi sa ešte tuľkame ukladame spať, ešte ho sprchujem ja alebo manžel ale väčšinou ja. chodí na karate kde nemá problém ostať sám ale cestou na a z treningu sa držíme za ruky a debatíme. aj pri zaspavaní ho ešte držím za ruku. z manželom občas majstruju ale aj sa maznaju. je to asi u každeho dieťaťa indi vindi lebo filipko na čerstvých 6 a stále je to náš maznáčik.

vložky sme ešte nepreberali zato tami sa ma už na intímku vypytovala 😀

womenne
31. mar 2009

Zaujimava debata aj ja som nad tym rozmyšlala iked su moji ešte maly,ale už teraz robi niektore veci vylučne tatiko,iked predtym ked bol v praci na tyždnovkach musela som ja,ale najskor si pytali tatika 😝

najviac sa asi obavam vysvetlovania ohladom sexu a intimnych otazkach prave to riešia sestra a sesternica a na lesku som našla zaujimavy članok kde odpovedali male eti.
Niektore boli fakt užasne a uprimne,deti v školke vedeli lepšie ako sa "robia"deti ako 11ročny chlapci 😲

Takisto si neviem predstavit tyžden bez deti,ale može to byt zaujimave tyžden byt len chlapy sami,keby som mala možnost určite by som do toho šla.

A to chodenie medzi detmi nahy no neviem mne občas vbehnu do kupelne a neviem ako sa tvarit 😅

digysa
autor
1. apr 2009

Tak vcera sme mali hadku....mame dve deky, jedna je vlacikova, druha je princeznova...chcela som ho zakryt s tou princeznovou (samozrejme som nerozmyslala, aku deku drzim) a on mi povi: Tu deku nechcem, to je pre dievcata.
Tak som mu vysvetlovala, ze to je iba deka a na tom nezalezi, ale on mi vravi: "ale tato vravi, ze s touto sa zakryvaju iba dievcata, ja ju nechcem...."
Takze tu uz tatikov nazor vitazi... 😒

Baby, co ste hovorili synom, ked si zacinali chytat intimne casti tele? Ja som taky typ cloveka, ze ja mu hned zacnem vysvetlovat, ze to sa smie iba v sukromi a naco to je.....mam to prenechat na muza, alebo sa s nim o tom mozem aj ja rozpavat, ak mi to nevadi??? Co myslite, co je lepsie pre chlapca?

titkovamiriam
2. apr 2009

tak jasne ze u nas doma cervena,ruzova a pod nieje 😀 😀 😀 ,no a ked sa chalani chytaju za svoje muzske,,muzske hracky,, 😀 😀 tak len upozornim to sa nerobi no ak pokracuje tak ho neham.

kejka
2. apr 2009

Holky mám tři kluky.Dva už jsou dospěláci a malýmu byli 4roky. 😉 😉 😉
Myslím,že dva starší jsou vychovaný perfektně.Oba VS,nekouří,občas si dojdou na kulečník.Jsou to hrozní knihomolové-studují historii. 😅 Nejstarší bydlí už 4tý rok sám,se svojí kočkou v podnájmu.Prostředního mám ještě doma.
Malej je moje zlatíčko.Ted je týden u babičky.Zásadně nerozmazluju,i když je poslední. 😉
Co se týče vysvětlení rozdílu-holka x kluk.To jsem vybalila normálně,tak jak to je,klidně si s ním o tom popovídej.Můžu vám říct,že nejstarší kluk má ke mě takovou důvěru,že když měl poprvé sex,tak mi to řekl a dokonce se se mnou radil,jak svojí holku uspokojit. 😀
Všichni tři jsou víc fixovaní na mě,ale to je asi u chlapů normální.Snažím se těm starším montovat do života minimálně,poradím,podpořím atd.
Kluci prý mají lehčí pubertu,nemůžu srovnávat,jen,co vidím holky kámošek,tak je to asi pravda.Moji rafani norovali-byli v pokojících 😀 ,vylezli jen se nacpat.
I ted si nechají dát pusu a objemout.To jim dělá pořád moc dobře.A mě taky. 😉

ukana
2. apr 2009

digysa, podla mna to moc rozoberas, trochu sa riad intuiciou, nejakym vnutornym hlasom, ten je najdolezitejsi 😉 😉a momentalna nalada, tvoja, synova, kludne sa o intimnych veciach rozpravaj so synom, este je maly, on ti da najavo, kedy mu to vadi, to pride oooomnoho neskor, ak vobec 😉 hlavne uprimne, neklamat a primerane veku vsetko vysvetlit 😉
intimne casti si deti mimovolne chytaju, to ani neriesim, pokial to nie je caste....hlavne nie slovami Fuuuj, nejak odvediem pozornost 😉

kejka, super 😉

hecuba
2. apr 2009

Hihi, baby, vcera sa mi stalo. maly sa zaskaredil, ked som mu dala pusu v druzine pred spoluziakmi. Ale potom v aute sa dal, na obe lica, len sa ma najprv spytal, ci nemam naruzovane usta 😀 😀

andrea.m
2. apr 2009

kejka ono je to aj s tou pubertou individuálne. závisí od povahy. môjho brata by som teda v jeho puberte za syna nechcela 😀

digysa
autor
3. apr 2009

ukana: mas pravdu, rozoberam to ako sa len dal. Vies preco? Nasa rodina nema skusenosti s chlapcami dobrych 50 rokov. Posledny syn, ktory sa narodil, bol mojej babke a ma vyse 50. Z manzelovej strany je to 35. Manzel mal 35 rokov, ked sa nam narodil syn.......preto to rozberam, lebo nemam ziadne ine skusenosti....jedini ludia, ktori mi mozu nieco poradit ste VY....vy matky chlapcov.......a preto vam vsetkym dakujem, ze sem prispievate a pisete...

ukana
3. apr 2009

digysa 😉 u nas podobne........ja mam sestru, manzel dve a rozvedenu mamu....cize vyrastal bez otca ☹ ....tak sa ucime spolu, ako vychovavat chlapca 🙂

digysa
autor
3. apr 2009

Ja stale zaspavam so synom v posteli a manzel mi vravi, aby som prestala, ze to bude na neho zle vplyvat...lebo uz je na to stary, aby nesiel spat sam. Sice by mi to usetrilo cas, ale ja si to vychutnavam a par krat sme sa za to pohadali. Co by ste navrhli, aby som mu povedala...nejako to neviem argumentovat....
Jedine, co som mu na to povedala je, ze chcem, aby sa toho prirodzene vzdal...nie, aby som ho nasilu oducala spavat sameho.

kejka: teba si pamatam, ako si mi radila pri plienkach....to uz mame zasebou. Snad budes dobry radca aj tu....tiez chcem aby moj syn vychodil vysoku a bol knihomol 😵

ukana: tak podla teba sa s nim kludne mozem rozpravat o chlapskych veciach a nemusim to zasadne nechavat na muza....to som chcela pocut. Myslim si totiz, ze to zvladnem. Poznam totiz mamicky, ktore sa hanbia taketo veci preberat....mne to problem ale nerobi.

hecuba: to je mile....este aj na ruz si dava pozor. Nejaky mudry je ten tvoj synator... 😎

digysa
autor
3. apr 2009

Dalsia otazka ma napadla.....pisem to tu podla toho, co denne zazivam. Ako to riesite, ked napr. mate rozdielny nazor vo vychove a muz uci syna nieco inak, ako vy. A kedze, syn pocuvaj viac otca, tak tym padom nebude robit tak, ako kazete vy, ale tak, ako kaze otec...
Co by ste robili v takej situacii? Nechali to tak? Povedali synovi, ze otec nema pravdu? Porozpravali by ste sa s manzelom???? 😒

slunicko552
4. apr 2009

Ahoj holky,vy už máte starší děti,tak já jen tak pro legraci 🙂 .Malý asi pře dvěmi měsíci zjistil,že nemám pindíka a od té doby mi tam pořád ukazuje a to všude i venku,na návštěvě a říká pipi 😅 Sobě sáhne mezi nohy tak zase pindi a pak ukáže na mě a ptá se kde ho mám?Jako někdy venku je to docela síla,jak se ti lidi dívají 😀
Digy já bych si promluvila s manželem,ale i se synem a vysvětlila mu,že každý může mít jiný názor a neznamená,že některý není dobrý.A a´t o tom sám popřemýšlí.Nevím v čem Tě teda neposlechne,ale zase to bych si promluvila s chlapem a vysvětlila mu,že když něco řeknu tak by měl stát za mnou a pokud s tím nesouhlasí tak si o tom můžem promluvit,bez malého a pokud změním názor tak za ním půjdem a já řeknu,že jsme se s tatínkem dohodli a udělá se to jinak 🙂

ukana
4. apr 2009

digysa, tie nazory na vychovu si treba ujednotit. I nam sa stane, ze v niecom nie sme zajedno, pred malym to ale nerozoberam, a uz vobec si s muzom netreba podkopavat autoritu tvrdeniami, ze ocko nema pravdu.......deti si to zapamataju a potom to zneuzivaju...........Vecer, alebo mimo dietata si to vydiskutujeme 😉 Podla mna to netreba rozoberat s dietatom,ale medzi rodicmi..........moj nazor 😎 vo vela veciach som aj ja uznala, ze MM ma pravdu a naopak 😵

kejka
4. apr 2009

Ahoj

Digys jj chodila jsem i na to počůrávání. 🙂

U nás to je trochu složitější-výchova starších kluků byla vlastně na mě.Ve 28letech jsem ovdověla,kluci byli malí a já si je usurpátorovala,takže na mém příteli,co ho mám už 14let,bylo jen to si s nima hrát klučičí hry,bral je na pánský jízdy-třeba na týdenní dovolenou jen oni tři.Asi jsem se na ně hodně upnula a nějak jsem ho do ničeho nechtěla pouštět,takže když někam chtěli jít atd.,tak se pokaždý přišli zeptat mě.V tomhle jsem to nezvládla,ale měla jsem štěstí,jsou to fakt hodní kluci.
Co se týče malýho,tak je to tak,že já jsem ta přísnější-je taky víc se mnou a táta je spíš měkčí a je jasný,že spolu pokaždý taky nesouhlasíme.Já něco dovolím,on to zakáže,protože o tom třeba ani neví.Takže dost diskutujeme.Je to dobrý si promluvit,nechci,aby měl kluk v hlavně maglajs,že někdy to smí a někdy ne.Teď už je přece jen větší,tak si dá i spoustu věcí vysvětlit. 😉 😉

Sluníčko,jj s tímhle to mám za sebou.Tvůj prcek je ještě malej,ale teda šikovnej 😉 ,já jsem malýmu řekla,že holky mají pipinky a kluci pindíky.Nějak bych to neřešila,moc ho za to nehubuj,pak to bude dělat ještě víc,prostě si toho nevšímej a on když zjistí,že není odezva,přestane sám.Pak mu to časem vysvětlíš. 😉 To ještě přijde věcí. 😀
Jinak Digy já s malým taky chodím do pelechu. 🙂 Se staršíma jsem chodila taky a jsou normální chlapi. 😀 😅

slunicko552
4. apr 2009

Kejka já mu vždycky odpovím,že ano(jako že ji tam mám 😀 )a víc to neřeším mu to stačí.Když jsem mu třeba neodpovídala a snažila se odvést pozornost jinam,tak dokázal tak dlouho řvát dokud jsem mu neodpověděla. 😝 Ale já to neřeším,ho to přestane bavit samo,si myslím.Spíš mě děsí ty otázky až dostane rozum 😅

mracik
5. apr 2009

Miriam blahoželám k prvému dospelákovi!!! Aký je to pocit?

Ja si teda chlapských záležitostí užijem dosť. Kubko je vo veku, keď sa mu začínajú páčiť dievčatá, je to zatiaľ celkom milé 😵 A začína ho zaujímať aj sexualita ako taká, raz som ho našla, ako si chcel vyhľadávať sex na internete 😝 , odvtedy ho stále jedným očkom kontrolujem, ale už sa to neopakovalo
na druhej strane nemá rád, keď sú na bilbordoch sexi ženy (rozumej modelky v spodnom prádle) a strašne neznášal reklamu na OKAY, kde bola žena so stiahnutými nohavičkami, vždy mi hovoril, že by ju mali zakázať 😝

no a Matej ma včera tiež dorazil. Pýtala som sa ho, ako sa mu páči v novej škôlke, či má kamarátov a ako sa hrajú. Tak mi povedal "Mám kamaráta Peťka a rozprávame sa o sexi prsiach." Mala som čo robiť, aby som nevybuchla, tak som sa tak nechápavo spýtala. "A to sú aké, aj ja také mám?"
A on "Niééé, to sú také obrovské, smiešne narastené, dlhé až do oblohy."
Tak keby ste náhodou nevedeli 😀

kejka
5. apr 2009

Mráčik 😀 😀 to nemá chybu. 😀 😀